1. powered by Surfing Waves

Najbolji TV/PVM za Retro Gaming

Discussion in 'Sony PlayStation 2' started by howler, Jan 30, 2018.

1. howler

howler Well-Known Member

2,363
    513
    113
    Nisam znao gde da strpam ovaj thread pa evo otvorio sam ga u PS2 sekciji posto me za to i zanima. Uostalom moze da posluzi i kao generalna tema za slicne diskusije

Nasao sam u ponudi JVC TM-A170G za nekih 20€
    https://cvp.com/pdf/jvc_tm-a170g.pdf

Nije Sony PVM ali je svakako profesionalni BVM (Broadcast Video Monitor)
    Monitor nema RGB prikljucak nego samo S-Video. E sada odgledao sam ovaj dokumentarac na YT-u - btw super YT kanal, razglobili su na ovoj temi za sve moguce konzole.

Razlika izmedju Composite i S-Video je dan i noc. Dok razilika izmedju S-Video i SCART/Component je drasticno manja i odnosi se jedino na to sto RGB daje nesto svetlije boje.

Sta misliste o tom BVM-u? Citao sam da to sto ima 750lines je premium feature koji nadmasuje sve consumer TVs koji se inace mogu naci.

Prvenstveno sam vijao Sony Trinitron od jedne rodbine (hteo ga baciti u kontejner :p) Flat Screen. Ima SCART, Component ... sve. Ali je 72cm. tako da ne bih da trpam toliki magarac u mom stanu.
    Da je kuca je drugo ali ovako u stanom...dok ovaj JVC je 17" i S-Video kablovi se mogu naci za skoro sve retro konzole pa mi deluje kao good deal.

2. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,775
    1,151
    113
    BVM je bolji od PVMa.
    Ako ima JVC BNC konektore mozes da nabavis kabl za RBG ja sam mobilnom internetu pa mi sporo otvara stranice mrzi me da cekam da proverim
    BTW, gde si nasao BVM. za 20e?

Last edited: Jan 30, 2018
  3. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

179
    40
    28
    Ja imam dva 29" Sony TV trintrona. Jedan sa 36.000 radnih sati a ovaj drugi sa 3000 radnih sati. Ne bih ih menjao ni zasta na svetu. Ah, da imaju i RGB preko SCART-a. Placeni su 30eur po komadu. Sve izgleda i radi fantasticno. :3

EDIT:
    Ako nemas mesta za 29" onda uzmi taj JVC za te pare ne mozes da pogresis. Inace S-Video ima bledje boje od RGB-a.

EDIT2:
    Ova slika JVC-a sto si postovao je autenticna S-Video? Izgleda kao da je RGB.

Last edited: Jan 30, 2018
    gruja likes this.
  4. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

772
    219
    43
    Jel imaju jos slicnih monitora tamo gde si ti taj nasao?

5. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,679
    1,410
    113
    Broadcast monitori su sirok pojam, siri i od pvm-a i od bvm-a. Kod sonija vazi izjava da je bvm bolji.
    Imam pvm sa rgb-om, svideom i conposite ulazom. Bilo bi lepo imati rgb ali neces orevise izgubiti nedostatkom istog tj. hoces ali i deugi nacini prikljucivanja izgledaju odlicno na tako dobrom crt-u.
    U poslednje vreme sam u n64 modu. N64 ima iskljucivo composite i cak i tako prikljucen izgleda odlicno, nekoliko reda velicina bolje nego na obicnom crt-u. Opet, rgb mora da se vidi uzivo da bi se cenilo koliko dobro izgleda ali za 20e nemoj ni da razmisljas. My life in gaming videi su korisni ali iz mog iskustva i composite i rgb izgledaju mnogo bolje nego u njihovim klipovima.

Za kraj, i mene zanima da li ima jos ovih monitora? Moj pvm je samo 14".

Sent from my MI MAX using Tapatalk

6. voja87

voja87 Well-Known Member

9,969
    1,770
    113
    heh ako je odavde nesto i ako ima za 20e i uzeo bi i ja jedan

7. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Samo Sony Trinitron, da ima dijagonalu 40+ inča i isto toliko da bude težak :D

8. howler

howler Well-Known Member

2,363
    513
    113
    Uh koja pomama za ovakvih monitora :p.
    Nazalost radi se o jedan primerak, slucajno ga videh po oglasima u Mk.

Sa zadnje strane ima
    4170c9ee-9d93-4dfd-b16e-36c9fbbd7dbd.jpg

Znaci ovaj model definitivno nema RGB.

Postoji jaci model JVC TM-H1950CG na kom se kaci dodatna karta sa RGB priključci ali je retka i papreno skupa pa ljudi rade modifikacije na same TV ploce da bi omogucili SCART konekcija.

Kako bilo najverovatnije cu uzeti ovaj BVM pa onda traziti neki Official ili bar kvalitetan Third Party S-Video kabal. Imam prilicno lose iskustvom sa onim kineskim po 2-3$

9. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,679
    1,410
    113
    40" je najveci i to 16:9 ako se ne varam. Veci mogu da budu samo rear projector tvovi.

10. Omega

Omega N64 je đubre

14,678
    1,978
    113
    'Isto toliko težak' je mnogo optimistično budući da je 36" FD Trinitron sa originalnim stalkom težak preko 120kg.

TwiSteR likes this.
  11. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Dobro de sad, zna se na šta sam ciljao - najveći TV u Trinitron seriji. Likovi koji ih nabavljaju iz Austrije ih prodaju ovde za 150-200 evra, poslednji put kada sam proverio.

12. Omega

Omega N64 je đubre

14,678
    1,978
    113
    Bilo je i HD CRT-ova sa HDMI ulazom, doduše proizvodili su se prilično kratko. Mada bih ja najprije tražio stare 480p plazme (al' u dobrom stanju ofc) iz cca 2002/03/04.

13. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,679
    1,410
    113
    Hd crt je sranje. Gubi poentu crt-a digitalnim signalima. Zamisli latency na crt-u, pa samo da ga bacis kroz prozor (ti i jos dvojica :D).

Ivan, Undenis, gruja and 1 other person like this.
  14. Ivan

Ivan Active Member

590
    249
    43
    Uputite me negde po dobar crt, bvm, pvm, neki Commodore 1084s ili Amiga monitor, Philips cm8833, sve je to vrhunsko rešenje za retro gaming.

Ali sta cu kad nema nigde osim ono iz kante povremeno.

Ako neko ima bilo kakav predlog, javljate.

15. ivamark

4,775
    1,151
    113
    narucio sam danas nov pvm, nisu neke specifikacije nije bas jeftin i ima samo svideo ali opet trebalo bi da budem zadovoljan . :D
    Javljam utiske kada stignu kablovi.

Mile88, Maxa, TwiSteR and 3 others like this.
  16. voja87

voja87 Well-Known Member

9,969
    1,770
    113
    ako nije tajna koja je cena i odakle si narucio?

17. ivamark

4,775
    1,151
    113
    na KP.
    70e. :/

18. gruja

gruja I am God of War

6,313
    852
    113
    Onda je sigurno nov

Sent from my A40C using Tapatalk

19. Ivan

Ivan Active Member

590
    249
    43
    Aj molim te daj link do toga (ne uspevam da nađem), nećeš valjda da nas ostaviš ovako :(.

Ili bar neki kontakt da pitam da li ima još...

20. voja87

voja87 Well-Known Member

9,969
    1,770
    113
    na kp-u nema nista pod pvm ili bvm

21. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,679
    1,410
    113
    Jedan bio. Medju poslednjim pre prvog zatvaranja pvm fabrike. Zato je koguce da je nov. Tj jeste, pogledajte kutiju :)

22. Ivan

Ivan Active Member

590
    249
    43
  23. voja87

voja87 Well-Known Member

9,969
    1,770
    113
    yeah video davno, ne daje mi se toliko para

24. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,679
    1,410
    113
    Ne vredi te pare. Nije pvm i mora da se moduju scart kablovi da bi dobio rgb.

25. Ivan

Ivan Active Member

590
    249
    43
    Čovek ladno nađe NOV pvm, kad ja gledam - nikad ništa, naravno.

26. ivamark

4,775
    1,151
    113
    Stigao je PVm i zaista deluje kao nov. Imam dosta stvari da pricam kasnije cu podeliti utiske ali me jedno zanima.
    Zna li neko kako se moze slikati ekran preko telefona ili aparata. Imam problem treperi ekran prosto i izgleda slika mutno.

27. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,679
    1,410
    113
    Tesko, moras x puya da slikas dok ne upali i tesko je ako ne i nemoguce uslikati koliko dobro izgleda.

28. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

179
    40
    28
    Ovom monitoru su vertikalni scanline-ovi. Nista bez horizontalnih scanline-ova IMHO.

Ovo ne znaci nista lose. Samo da je vertikalan aperture grill. Bice rezolucija tj. dot pitch malo veci (tj. krupniji pixeli) u odnosu na druge vece pvm/bvm monitore.

Last edited: Feb 7, 2018
  29. ivamark

4,775
    1,151
    113
    ovako, za sada sam blago razocaran.
    Sam uredjaj je kul I slika je odlicna I na kompozitnom je odlicna I mnogo bolja od crt.
    Medjutim glavni problem je velicina....9 inca pvm je prosto premali iako igram za radnim stolom 14' ekran bi bio taman. :/
    Drugi problem su pal konzole.
    Snes moram da modujem u 60hz a nemam pojma to da uradim sam niti mi se placa za isto.Ali kada ti na ovako mali ekran ubaci crne barove stvarno deluje jadno bez obzira sto je sama slika prelepa.
    Sledeci problem je s-video
    -Mega drive/Genesis moraju da se moduju za isSvideo. A PAL GC/Wii nemaju podrsku uopste za isti.
    @R-Typer tacno tako, mada iskreno na ovako malom ekranu super izgleda bas su kul malo krupniji pikseli ali moras bukvalno da "udjes" u ekran da bi ih video.

Univerzalno resenje je wii I forsiranje 240p za retro nema druge. Nema laga I iskreno bas bih morao da se optrudim da nadjem razliku izmedju wii I original hardvera ali mi je opet krivo sto je zajebancija koristiti original hardver.
    Naravoucenije je uzeti veci pvm sa rgb mogucnoscu.

Evo par slika ali su ocajno slikane I uzivo izgleda mnogo bolje.

I jedna ocajna ali cisto zbog poredjena da se vidi velicina ekrana.

gruja, Ivan and Spidey like this.
  30. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

179
    40
    28
    fantasticno izgleda za kompozitni signal. ne bih nikad provalio da nije RGB.

nego, da li imas kontrole za saturaciju boja?

31. ivamark

4,775
    1,151
    113
    Nema nista napredno. Slika izgleda mnogo ''zivlje'' uzivo nije ovako sivkasta i dimovana kao na slikama. Nego aparat zeza nema sanse da uhvati. I naravno ovi pikseli se ne vide ovako upecatljivo nego je ovo previse priblizeno ekranu. 7-8 cm
    Evo skenirao sam manual.

0-02-04-b30beee9f442396bc31881c38410a35ed36d6e6e25d764129d250d9705c57839_full.jpg

32. voja87

voja87 Well-Known Member

9,969
    1,770
    113
    da tek sad vidim koliko je mali u odnosu na wii

33. gruja

gruja I am God of War

6,313
    852
    113
    Lepo je ali mi se cini da igram na tako malom (da ne kazem premalom ekranu) ubrzo bi mi trebale naocare.

Sent from my A40C using Tapatalk

34. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,660
    268
    83
    Video sam taj oglas i odmah pomislio da je 9" kao malo veći handheld uređaj... Ali slika je i dalje vrh sigurno. :)

I baš sam hteo da te pitam šta ćeš da kačiš na PVM, zahvaljujući internetu sada znam da naše stare PAL konzole iz detinjstva zapravo pružaju lošije iskustvo, igre su sporije plus black bars. :/ Koliko znam emulatori na Wiiu imaju (mali) input lag u odnosu na original hardver pa ni to baš nije skroz optimalno... Ali pošto imaš SNES Mini, možeš da popraviš utisak koristeći prave SNES kontrolere dok igraš SNES igre i na Wiiu. :)

35. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,679
    1,410
    113
    Moje iskustvo sa wii i pvm-om je odlicno. Mozda jedan frejm laga i savrsen 240p. Stize i meni snes mini da maznem pad :D

36. dsst

dsst fdggg

3,663
    832
    113
    Bas simpa izgleda, sitniji je nego sto sam mislio. Nego ovo kuciste, sto je tako bare-bones, jel tv namenjen za ugradjivanje u zid ili tako nesto?

37. Omega

Omega N64 je đubre

14,678
    1,978
    113
    Pa tako je zbog 'stackinga' i ugrađivanja u rack-ove.

38. ivamark

4,775
    1,151
    113
    Jep i ja sam tako mislio zato sam ga i uzeo, ako nista drugo samo mi nes zaper fali i za deciju sobu je vidjen. :) A u medjuvremenu cu malo ja da ga koristim moze da se igra za radnim stolom npr, samo mora malo da bude nesto visi sto zbog vrata za duze igranje.

Inace nije ovo pvm problematika ali na njemu sam uspeo da potvrdim da ipak stize neki signal imam NTSC SNES ali kada ga ukljucim dobijem samo crn ekran i bez zvuka.
    |Probano vise igara, video kablova i ocisceni kontakti na igrama i kompresorom produvan konektor. Ima li neko jos neku ideju sto bih mogao da probam

39. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,679
    1,410
    113
    Probaj zvuk na necemu drugom i probaj snes na drugom tvu. Tako izgleda kad konzola ne ocita igru kad igram n64 npr.

40. ivamark

4,775
    1,151
    113
    probao sam zvuk i sliku i na 2 druga tv nije do toga. :/

41. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,679
    1,410
    113
    Idi u settings, pogledaj sistem ili tako nesto. Stavi auto ili ntsc. Moguce da je fiksiran na pal.

42. ivamark

4,775
    1,151
    113
    nope sam prepoznaje signal probao sam na wii a i podesen je auto.

43. ivamark

4,775
    1,151
    113
  44. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

598
    305
    63
    Već sam se bio odlučio za kupovinu ovog TV-a, a onda sam video oglas za Bang & Olufsen MX7000 i MX8000, mrcine od 28". :D Sad ne znam za koji TV da se odlučim.
    Što se tiče B&O, mislim da bih pre uzeo 7000, jer koliko sam video na YT-u, 8000 ima neku vrstu procesiranja slike, koja dovodi do pojave artifekta.
    Neki od navedenih TV-a bi zamenili 9" PVM koji trenutno imam, a povezao bih PS2 i Wii preko RGB-a.
    Neki predlog?

Sent from Honor 9 using Tapatalk

45. ivamark

4,775
    1,151
    113
    bolji je B&O standardan RGB prikljucak ne moras da se zezas I pravis adaptere I slicno.
    Koji PVM model imas?

46. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,679
    1,410
    113
    Uzmi b&o taman i ja planiram jedan :) Jels su to oni od 100e?

47. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

179
    40
    28
    Npr. na shmups retro forumu vec decenijama unazad se zna da su sony trinitroni bolji izbor od bilo kojeg B&O televizora. A da su seksi, jesu seksi su. :)

gruja likes this.
  48. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

598
    305
    63
    PVM-9041

Yup, uzeo sam MX7000. :yes:

Sent from Honor 9 using Tapatalk

49. ivamark

4,775
    1,151
    113
    @TwiSteR dobar model steta sto je samo 9'.
    Okaci malo utiske oko B&O u odnosu na pvm I generalno.

50. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

772
    219
    43
    Nasao sam coveka koji ima 4 Sony PVM monitora. Dva od 19 inca (verovatno PVM-1954Q), jedan za koji kaze da ima 17"(ali meni pored onog od 19 izgleda kao 15), i jedan mali od 9". Hteo sam da kupim jednu devetnaesticu od njega, ali sam se setio da bi i ovde sigurno bilo zainteresovanih, pa sam ga pitao koliko trazi za ta tri veca monitora. Hoce 200e za sva tri zajedno.

Na raspolaganju su jedan od 19" i jedan od 17"(15''?). Cenu bi pravedno podelili na tri dela, onaj koji bi uzeo manji monitor bi platio malo manje. Javite se ako hocete da kupite jedan, i ako u narednih par dana mozete da dodjete u BG da ih zajedno preuzmemo. Prednost imaju stari clanovi.

Za onu malu devetku nisam ni pitao, ako neko to hoce nek se javi.

Share This Page