1. powered by Surfing Waves

Naruto Shippuuden

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by BruceBruce, Jul 13, 2011.

1. BruceBruce

BruceBruce New Member

8
    0
    0
    Naruto Shippuuden(AniDB|Wiki)

Plot
    The second incarnation of the very popular NARUTO manga. This anime features Part II of the manga storyline which takes place two years after the events at the end of the Sasuke Retrieval arc (Episodes 107–135) of the first TV series.

The story revolves mainly around Uzumaki Naruto's and Haruno Sakura's new adventures and their search for Uchiha Sasuke after he left Konoha-gakure (Leaf Village) to gain Orochimaru's power. The plot also shows a more active Akatsuki in their quest for obtaining all the tailed beasts.

After his failed attempt to retrieve Sasuke, Naruto learns that circumstances have granted him slightly less than three years to prepare for a confrontation with Orochimaru, who has to wait that much time before he can transfer into Sasuke's body. Naruto also must prepare for his eventual confrontation with Akatsuki, who are after the demon sealed within him. To prepare, Naruto leaves the village and undergoes intensive training under Jiraiya. At the same time, Sakura becomes Tsunade's apprentice, and Sasuke trains under Orochimaru. Thus, all three members of the original Team 7 are now training under one of the Legendary Sannin.

Lični Komentar:
    Odgledao sam sinoc oko 7 H RAW verziju a jutros oko 8 H sa prevodom!I danas gledam sam pogledao oko 2 puta,ne mogu da stanem hocu jos jos jos!!!Ovo je stvarno VRH VRHOVA!Kad pogledate tad cemo da dajemo komentare,da ne spojlujem!Samo mogu reci da je animacija super i da je mnogo mnogo dobro :D!

NAPOMENA:
    Kako bi se sprechio major spoil ljudima koji ne chitaju mangu, molimo da se poshtuje sledece pravilo:

- Svako komentarisanje radnje iz mange koja se deshava nakon radnje do koje je anime stigao treba staviti u spoiler tag! U ovo ne upadaju odushevljenja odredjenim chapterom, ili ikakvi slichni komentari koji ne sadrzhe bitne informacije o radnji.
    Prebacena je tema, tako da moze da se diskusija Naruto nastavlja:)

2. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    opet krenuli fileri od ove nedelje. sad su izgleda u fazonu malo priča, malo fileri, možda i bolje tako nego fileri od zilion epizoda.

3. BruceBruce

BruceBruce New Member

8
    0
    0
    Svakako, ono ti se smuci kad pogledas 20 spojenih totalno nebitnih epizoda:)

4. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Ja sam stao sa mangom ali anime strasno nervira sa filerima.

5. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Ima li negde da se skine dvd rip prvog Naruta, sa velikim naglaskom na jap audio eng subove, ili jap/eng audio sa eng subovima?

Ili jos bolje, ima li negde ripova engleskih subova samih, posto imam same dvd ripove da skinem, jedini mi problem sto su sa ruskim titlovima :D.

6. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    Negdje na 200oj ep sam stao ako se ne varam, smorili me filleri tako da čekam dok se dosta epizoda nakupi :D

7. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Hm, mislio sam da nema dvd ripova na onom sajtu, kad ono gle cuda, imaju ogromne useless audio dvd ripove, sad cu bas da vidim kakvi su im subovi, ako su sugavi prelepljeni sa dvda onda cu se drzati daleko manjih dvd rip epizoda sa odlicno stilizovanim, ruskim titlovima lmao.

Jos kad bi imao neki normalan i jednostavan alat za ucitavanje i prevodjenje ass titlova bez tantalovih muka.

8. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
    TV | AVI | DivX | 640x480 | MP3 | Hardsubs (ANBU-AonE & DB)
    Language: Japanese
    Subs: English

Video-
    Size:640x480
    Bit Rate: 747 kbps
    Frame Rate: 23.976 Frames/Second
    Aspect: 640:480
    Video Compression: MPEG4 (DivX/XviD compatible)

Audio-
    Bit Rate: 128 kbps
    Channels: 2
    Sample Rate: 48000 Hz
    Audio Format: MP3

imas samo ovaj na animebyt.es

9. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Bleh, na babi su r1 nesredjeni dvd source, rusi koristise r2 source fffff, u klinac, r1 subrip je naravno sa americkim tv formatom i ne mogu da iskoristim ovamo, jebem ih beskorisne.

Argh, nesto se pojebe posle copy/translate/paste-a iako je sve na mestu pojebu se stilovi i ostajem sa osnovnim titlovima, istina prevod je jasan, fuck yea, jos samo da se izdrndam i iskopam kako da ubrzam prokleti proces i bice odlicno.[hr]
    Bleh, da bar ima neki linkovani translator integrisani pa da cupa i prevodi odreda sve linije pa da ne ostane formatiranje titlova pa da akzem, ovako cu vala da osvezavam mozak ruskim, mozda ga i ukacim, ionako znam skoro sve sto pricaju bez prevoda lmao.[hr]
    H264 640x480 23.976fps 1378Kbps, Dolby AC3 48000Hz stereo 192Kbps

10. Johntra

Johntra mladji referent

359
    33
    28
    Razumem potrebu da se u shonene ubacuju fileri, to se radi maltene od kada postoje, ali zašto se bar malo ne potrude da bude bar koliko -toliko približan kvalitet kao main story?
    Ovo me podseća na prokleti ninja cooking, sada su kao i pirate ubacil, videli valjda koliko je One Piece cenjen, kod koga btw skoro nisam osetio filere.

11. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Naruto je na pocetku imao par odlicnih filler epizoda, iz nekog razloga sam se patio sa onim fillerom sa onom Fuu, secam se tek da sam poneku epizodu preleteo cisto zajebancije radi, mozda preletim sve cisto da vidim ima li neka dobra zezancija.

Nesrecni nastavak je nazalost emotastican do daske, tako da mi je cela stvar jedan dzinovski filler. Ako animiraju dovoljno verno Gaaru i onog matorog kad vide iza onog kamena ima da se pokidam od smeha.

Inace sam ponovo poceo da vrtim prvi serijal, i stvarno je neverovatno koliki je serijal navlakusa, tona zlatnih momenata.

12. Johntra

Johntra mladji referent

359
    33
    28
    Malo je kvalitetnih filera u Narutu, mada ceo taj prvi serijal i arc-ovi su stvarno odlični, pogotovo chuunin exam i Orochimaruova opsada Konohe. Šteta samo što je animacija dosta slabija čak i za standarde long-running shonena, ali zato ost sabija.

13. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    Ipak što se tiče fillera Bleach je nenadje*iv. Odjednom nešto deseto, wtf :S

14. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

812
    66
    28
    ja sam shipuden gledao do onog filera sa onim nojem kad se proserava kako su se on i naruto upoznali ili tako nesto nisam gledao cim sam video da je bolesni filer...inace anime je prilicno dobar da nema filera i tacka.

15. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    smorila me serija, a i crtez..mislim da sam stao kod one kamene lisice u jezeru, jel se sta zanimljivo desilo od tada ?
    (sad kad neko kaze kako sta umro naruto xd)
    ps: danas sam pogledao onu borbu naruto vs sasuke, valjda prva, tesko da ce bilo sta pravazici kvalitet onoga do kraja

16. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    @Voja
    Ona borba u prvoj sezoni? Ceo taj deo je bio sjajno animiran, posle toga 50+ epizoda fillera do zadnjih epizoda superiornog dela mange.

Druga sezona pati od neverovatno iritantnih simptoma, emo Naruto kojeg Kishimoto ne ume lepo da razvije ni za klinac, i ono pojednacavanje sa KGB trikom mu je izvlacenje resenja iz dupeta, pa onda retardirani izgovori za razne stvari, pa drugi epski raspadi iz casova biologije. Sve u svemu, samo cekam kraj da vise ne muci ljude sa losim pisanjem.

Da ne spominjem konstantnu emo muziku i otvoreno lose animatorske trenutke, koje ce verovatno da srede za DVD/BD prodaju.

17. Darth Revan

Darth Revan Active Member

450
    96
    28
    Kakav preokret u danasnjem chapteru, vec se neko vrijeme spekulisalo, ko bi mogao da bude poslijednji summon, bilo je par ljudi koji su sugerisali ovo, ali ipak veliko iznenadjenje.

Sada preostaje pitanje Massive spoiler/NSFL
    ko je lik koji se izadaje kao Tobi. Da li je to isto Madara na neki nacin (recimo dijelom), ili sto sam skloniji da mislim Sage of Six Paths. Imalo bi smisla posto je jednom priliko rekao da je on Nagatu dao Rinegan

18. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    @Darth

Kako Sage kad je on imao svoje UBERHAX oci, Rinnegan je razvodnjena verzija u odnosu na njegove. Inace Tobijeva reakcija na ovaj kovceg je bila prilicno naglasena, tako da nije toliko iznenadjenje da je bio u pitanju Madara.

Postoji i ona da je Obito u pitanju. E sad posto je sharingan magican i moze sve sto mu se hoce, moguce je da Madara sparta unaokolo kao utvara i zaskace tela drugih Uchiha, sasvim moguce, Orochimaru je morao odnekle da provali njegovu tehniku jelte.

19. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    nazire li se kraj ovim filerima?

20. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Bacio sam pogled na onaj novi nebulozni OP i tamo pokazuju nesto stvari koje treba da se dese u sledecih 26 epizoda, a to pokriva ukupno mozda sta? 20tak chaptera mange mozda?

21. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    već neko vreme smo ponovo na glavnoj priči, mogu reći da su lepo ispratili mangu, plus dosta bitnih momenata za samog Naruta, a sada kreće opšti rat. ni sa mangom nisam mnogo dalje odmakao, tako da imam materijala za čitanje :)

bez spojlera, @pplz koji redovno čitaju: kako napreduje priča?
    jel nisu puno smorili sa ovim ressurectovanjem?

22. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Preletao sam delove rata, ali ako nisi jos krenuo sa samim ratovanjem

Kabuto iskoristi sirovine za zesce masovni Edo Tensei, i covek se mora pitati odakle mu uzorci svih onih osoba, posebno ono iznenadjenje koje je pokazao Tobiju. Da ne spominjem da se pojavljuju i Zabuza i Haku :D.

Trebao bih da preletim malo chaptere, nakupilo ih se.

23. kuzman

kuzman Member

201
    4
    18
    Upravoh pogleda zadnju epizodi i jedva cekam sledecu ali mislim da ce od sledece poceti fileri jer su se dosta priblizili mangi :(

Zasto je Kabuto podigao prethodne Đinđurikije? Mislim kakve oni moci imaju kad nemaju Čakru zveri koje su bile u njima?

24. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Zato sto imaju odakle da ih natankaju sa energijama istih, sta sa onom ludom bracom sto ih vario Kurama/Kyuubi par dana, i kakve vec mehanike doticna tehnika poseduje.

Verovatno cu preko vikenda da poskidam nove epizode da odgledam, posto krece masovna krljacina.

Jos uvek se smejem ko ludak kad se setim onih sunjajucih samuraja tamo sa Saveta Senki.

25. Darth Revan

Darth Revan Active Member

450
    96
    28
    A ono mene najvise interesuje edo tensei, posto je to dio koji me najvise smorio, dobar dio rata sam i ja preletio... Mada sada je bas zanimljivo 3 bitke na 3 fronta.

26. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    čitao sam mangu poslednjih dana, stigao sam do dela kade pojavljuje
    true madara :O
    definitivno imam taj osećaj 'dokle više u kurac' ali onda nalete xtra momenti. šta znam, voleo bih da se posle rata završi manga

27. Kalja96

Kalja96 New Member

59
    0
    0
    Ljudi sta mislite hoce li u sredu doci hokagei da pomognu naruto i ostalima jedva cekam.

28. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Mene smara Naruto sa njegovim stavom "zajedno smo jači", mislim da je ovo sad što se dešava ogroman kontrast u odnosu na borbu sa Pein-om.
    Što se samih kage-a tiče koliko se meni čini Tsunade je zadnju čakru potrošila da izleči ostale kage-e i sada je mrtva jer, ponavljam koliko se meni čini, bila je podeljena na pola

Inače jel gledao neko od vas Road to Ninja? Našao sam korejski audio sa sub-om i japanski bez sub-a a mrzi me da kombinujem ta 2.

29. Kalja96

Kalja96 New Member

59
    0
    0
    629 manga sranje cekam pomoc sasukea i hokagea pa ce biti extra

30. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Ima neki sumnjivi torrent za BDRIP
    http://thepiratebay.sx/torrent/8469219/

Jel validno ili fake?

31. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Kakav li je to ocaj od kvaliteta.

http://www.nyaa.eu/?page=view&tid=431238 - mp4 720p verzija
    http://www.nyaa.eu/?page=view&tid=431449 - mkv 720p verzija

32. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Poreklo nindzi, i jos neke zajebancije, pitanje je stvarno kako ce se ovo zavrsiti, i dokle ce razvlaciti ovo.

Epizoda 330, Uchihu prati sjajna ulazna tema, bese iz Triguna ako se ne varam.

33. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    ne pratim epizode, mislim da kasnim jedno 70tak xD
    mangu čitam ono u batchevima na svakih mesec, dva. kraj se nazire u mangi, e sad da li će tu da bude kraj gde mislim, to je drugo pitanje :D

34. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Ono, pocetak 4tog NW-a je tesko sranje, 3ci ili koji vec bese Mizukage mi je kul tip zato, kao i sudari legendi, Naruto pored svih nadogradnji i dalje deluje totalno jadno, doduse to je vise do autora koji maksimalno razvlaci mrtvog konja.

Ona epizoda kad Madara raspali po masi je odlicno uradjena samo tako, ono, istina ispreskakao sam tonu sranja u fillerima i van fillera.

Ako te mrzi da gledas one uvodne epizode u celu koljazu, skoci direktno u 322gu epizodu za razbijacinu.

35. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Ahahahaha, nisam siguran da li je stvarno ili samo ljudi izbacuju ideje, ali zadnji chapter je danas sutra:
    Narutov klinac se zove Boruto (Bolt - po Nedjiju)
    Klinka, Himawari (po majci)

36. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Naruto manga je zavrsila sa duplim chapterom juce, 699 kraj, 700 epilog.

Film koji ce biti za koji dan je izmedju 699 i 700.

Knjizica sa dodatnim objasnjenjima i opisima o samom svetu ima zanimljivih informacija, koje ovako deluju cak i zanimljivije od same price, ali dobro, fokus na radnju umesto na pozadinski svet.

NaruSaku forum je zakljucan i u totalnom i komedicnom raspadu, mislim da je dobar deo zescih eseja maksimalno zajebavanje drugih ljudi ili nesto, tesko mi je prihvatiti da su ljudi toliki slepci ili u tolikom poricanju ociglednog :D.

Chouji izgleda ko viking, Kiba kulira sa onom Tamaki iz macje kolonije, Tsunade uziva kao mlada i lepa dok se ostale mlade zene raspadaju posle 10tak godina, dok mladje cure izgledaju bolje nego ikada, ukljucujuci i Shizune koja izgleda mladje nego ranije?

37. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    Whoa, gotov Naruto! Taman da iščitam što mi je ostalo...

38. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
  39. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Nesto se mislim da bi i ovaj thread trebao da se preimenuje u Naruto Universe kao sto sto je DB preimenovan :).

700+ manga deluje prilicno zanimljiva, izgleda da je Kishimoto vec planirao za ovo dok je privodio 4ti rat kraju.

Naruto manga je ponovo dobra :D.

40. hiawata

hiawata Relic

275
    79
    28
    Niko nista ne prica o Borutou. Valja li sta? Da kreiramo temu?

41. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    dobar je boruto. kreće lagano, a posle kada i "matorci" ulete, postaje ozbiljna priča. also, sadrži jednu od najboljih borbi u celom serijalu.

naruto&sasuke vs. momoshiki

javlja se neka suza nostalgije, gledajući ih kako se bore jedan uz drugog :)

ako te ne mrzi, kreiraj temu :)

42. Johntra

Johntra mladji referent

359
    33
    28
    Prilično je loše ovo, većina epizoda su na nivou filera u vanila/shippuuden Narutu, chuunin exam koji mi je bio jedan od najboljih tournament arcova uopšte u shonenima je ovde tragikomedija, bukvalno samo taj otsutsuki deo što je Maxa spomenuo vredi gledati (ep.62-66). Kažu da manga nije krenula toliko loše dalje, videćemo, pošto još uvek traju fileri u animeu.

Share This Page