1. powered by Surfing Waves

NeoGAF falls, ResetEra rises

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by WickedlNl, Oct 22, 2017.

1. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,713
    1,350
    113
    Video Game Forum NeoGAF Goes Dark After Sexual Assault Allegations Against Site Owner

" It has been announced that Owner of NeoGaf, that goes by the Alias "Evilore" has been accused of sexual abuse to female game developers. When they started to post the threads about him, a ModBot has started to lockdown the threads as well as ban the women who are speaking out about their abuse from Evilore. NeoGAF will soon put up a statement to address the allegations "

http://www.playstationlifestyle.net...ng-amidst-evilore-sexual-assault-allegations/

http://www.usgamer.net/articles/neogaf-goes-dark-after-sexual-assault-allegations-against-founder

https://twitter.com/nickmon1112

Sajt je trenutno ne dostupan. 4 glavna moderatora su zvanicno napustili svoju poziciju kad su krenule da sevaju teme sa dokazima da je Evilore, vlasnik NeoGafa, seksualno napao devojku. Razlog zasto je ovo sada izletelo jer ako ste pratili forum, bukvalno poslednje 2 nedelje vecina gaming related teme su se svodile kako bivsi radnici su jedan po jedan poceli da izlecu sa izjavama kako su bili seksualno napadnuti ili zlostavljani dok su za radili za XX gaming kompaniju.

Konacno! Kao izvor instant informacija pogotovu gaming related, nema boljeg foruma. Kao skup clanova, mislim da ne postoji otrovniji community od NeoGaf-a. Od klasicnih SJW pa sve do sektasa. Citas temu i vidis 99% pricaju istu pricu a taj jedan sto se usprutivio i imao suprotno mishljenje vecinom zavrshi pod banom. Pratim forum godinama, pretvorili su ga u toksicnu rupu za "manjinu". Teme se konstantno svode na sexualnost i rasizam, dotle je doslo da je ljude sramota da priznaju da nisu gay. Svaka igra, svaki developer, sve je pod lupom, ako ti mishljenje na temu nije neutralno onda si najebao. Ocekuj 1000+ ljudi da ti quote-uju recenicu i da svako doda svoj sud na tvoje nedaj boze iskreno mishljenje. NeoGaf community zamishljam kao ogromnu orgiju koji drkaju jedni drugom kitu i potapshu po ledjima kada uspeju da nekoga banuju. Oduvek sam hteo da ih neko hakuje cisto da ih iritira malo ali ovo je jos bolja karma sa vlasnikom :D

@TheNick pazi sta radis :p

Last edited: Oct 22, 2017
    YOTH likes this.
  2. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,413
    3,400
    113
    A ja reko samo DH banovan :D oh well, plot thickens

Dcer and WickedlNl like this.
  3. WickedlNl

2,713
    1,350
    113
  4. grunt

grunt Celeb Freak

17,576
    3,712
    113
    Meh nikada nisam bio fan tog foruma.

Ali par stvari je bilo super, oni custom topici gde su bas talentovani likovi dizajnirali razne banere/logoe specificno za neki topic to je bilo super.

Plus koliko znam to je jedini forum gde su sami developeri postovali relativno cesto.

Iako nisam fan glupo je zatvoriti forum zbog gresaka velikog gazde :D

5. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,877
    1,361
    113
    Nek pozove neko dh-a, da vidimo da li je čovek živ.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

Dcer, Maxa, johny blaze and 3 others like this.
  6. voja87

voja87 Well-Known Member

12,535
    3,102
    113
    jbt sve izlecu na videlo neka sranja u poslednje vreme, onaj kreator honest trailers-a isto, video juce

7. Ivan

Ivan Well-Known Member

828
    411
    63
    Kako nisam primetio ovo ceo dan, nije mi jasno.

Koliko su kod njih drugačije ove stvari, strana mi je ova atmosfera :D.

Biće mnogo čudno bez gaf-a ako se tako završi...

Koliko god da neke stvari nerviraju, nivo priče o gamingu na gafu ne može da se poredi sa ostalim forumima, jer su svi ostali kao na počecima interneta otprilike.

Taj nivo debilisanja u svakom postu, bukvalno neizdrživo za normalnog čoveka koji bi nešto da sazna.

8. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

4,108
    1,923
    113
    Upravo iz tog razloga nikada nisam mogao da svarim taj forum.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

9. WickedlNl

2,713
    1,350
    113
    Za izvor informacija neprevazidjen al NeoGaf je za forume isto sto i drama kanali za Youtube.

@voja87

Sta bi sa njim? Nisam u toku.

Last edited by a moderator: Oct 22, 2017
  10. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Gaming deo je umeo da bude ok za procitati, druge delove sam zaobilazio osim kada je Trump dobio izbore, tada su bili vrhunski izvor schadenfreude-a. I na kraju, ne mogu a da se ne nasmejem ironiji da Neogaf pada zbog sexual harassmenta. :lol:

WickedlNl likes this.
  11. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,760
    3,846
    113
    Permabanovase me tamo prekljuce jer su jedan moj post izgleda shvatili kao napad na sajt [komentario sam sam harassment u jednom odvojenom slucaju, ali su pomislili da sam vrsio aluziju na vlasnika sajta/ceo sajt]. I dalje nisam siguran zasto sam tacno popio ban, al nema veze. It's done.

Oh well, sa jedne strane steta jer sam tamo bio proveo vise od 11 godina kao redovni posetilac gaming podforuma [i OffTopic podsekcije sto se tice filmova/serija/sporta] gde sam redovno dolazio u kontakt sa super ljudima, ali sa druge strane nije mi zao sto su me sutnuli zbog takvog mog stava.

Sinoc je bilo zanimljivo gledati offtopic sekciju, gomula threadova je bila lockovana jako brzo, bilo je besnih ljudi, moderatori napustali sajt, i onda je dosao "maintenance" prompt koji evo i do sad nije skinut. Kontam da ne zele da puste sajt u rad bez moderator crew-a jer bi se forum onda oteo kontroli.

12. stale

stale bowel disruptor

4,087
    1,242
    113
    Sve je počelo sa Weinstein-om. Od tada samo izlecu priče o seksualnom "zlostavljanju" gde se bar pola svodilo na da je neko dobacio neki komentar ili pijan spopadao nekog. Nekako mi to dodje ko omalovazavanje žena koje su stvarno seksualno napadnute.

Sent from my 6055P using Tapatalk

Rodilo, Undenis and voja87 like this.
  13. vetar

vetar Well-Known Member

6,275
    1,095
    113
    Uprkos tome što je bilo i raznih gluposti (mislim manje više ima toga svuda ima po netu),
    NeoGaf je odlično (verovatno najboje) mesto gde mogu naći sve najnovije bitnije gaming novosti,
    plus što su zvanične teme za igre odlično odrađene i može se pročitati gomila zanimljivih, korisnih i dobrih stvari.
    Nadam se da će uskoro ponovo biti online.

14. WickedlNl

2,713
    1,350
    113
    Mene su permabanovali kada sam rekao za Justin Bibera da je "spoiled little homo" :D
    Inace tema je bila kad je JB dosao u Dubai pa ga jurila murija pred koncert jer je prekrsio brzinski limit.

Al to su klasicni neogaf snowflakes, narednih 50 reply-a su u fazonu enjoy your ban itd. Ako je neko hteo da Pewdipie bude razapet to je onda Neogaf....samo zato sto je reko rec nigger dok je picio igru. Neopisivo kolko ispranih mozgova na jednom mestu odvajaju tolko vremena za ovakve stvari, mislim da je tema dostigla preko 100 stranica. Sve to dok PDP sedi na kauchu i broji svoje milione. Get a life Neogaf.

15. voja87

voja87 Well-Known Member

12,535
    3,102
    113
    isto optuzilo ga je par devojaka za uznemiravanje, to je onaj debeli bradati lik ne znam ako gledas

WickedlNl likes this.
  16. zdravkelja

zdravkelja Member

9,726
    2,207
    113
    Hmm, znaci zato sajt nije radio ceo dan. Bas ironija.

17. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
    A jel' bilo teme o Ravnoj Zemlji na NeoGaf-u ?

18. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,655
    1,773
    113
    Ebes forum gde ne možeš da budeš rasista i homofob kao ovde.

vetar, mnneurope, Undenis and 3 others like this.
  19. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,933
    855
    113
    Pa nije bas tako crno belo.
    Npr. tokom rasprave o Tomb Raider-u (2013), gde Lara prvi put ubija, bilo je banova zato sto ljudi nisu videli problem sa seksualnom konotacijom te scene.
    A, pricamo o heroini, koja je samo u tom delu ubila na stotine ljudi i koja je od prvog dela kao karakter pravljena da bude sex objekat (ili bar sexy).

Povodom slicnih tema, delim vecinu misljenja sa tobom...
    Ali takodje smatram je izrazito pogresno zabranjivati raspravu o bilo kojoj temi.

Jedno je pokusati suzbiti sirenje mrznje, drugo je zabraniti postavljanje pitanja i razmenu misljenja.

eufrat, WickedlNl, stale and 2 others like this.
  20. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,353
    94
    48
    Wow bas me zanima sta ce biti sa sajtom, i jas sam bio clan tamo dosta dugo, banovali su me jedanput pa sam morao da napravim novi username.

21. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,415
    2,694
    113
    Džastis!

Dcer, TheNick, Omega and 3 others like this.
  22. YOTH

YOTH Well-Known Member

778
    599
    93
    Још само да осуде ону прљаву металику Зорана Марјановића и биће ово супер завршетак 2017.

eufrat, Undenis, Revan and 1 other person like this.
  23. WickedlNl

2,713
    1,350
    113
    Kad smo vec kod Metallica, mislim da ova pesma pripada ovde :D

Undenis likes this.
  24. zdravkelja

zdravkelja Member

9,726
    2,207
    113
    Unforgiven samo! :D

Jbg, nek proda lik sad forum, ionako su mu milione nudili ranije. Verovatno nece izvuci istu cenu, ali good money svakako.

25. TheNick

22,413
    3,400
    113
    Ne brinite za EmuGlx, makar ne jos desetak godina dok kod nas ne krene soc justice bs u toj meri i krenu prijave za to sto si pogledao nekog gej transgender lezboida pogresno.

Sent from my iPhone using Tapatalk

26. Undenis

Undenis Ultimativni poljski konjušar

1,546
    1,110
    113
    Nas ce to zaobici cim vide Flat Earth temu mislice da je forum za neuracunljive :D:D:D

TwiSteR and WickedlNl like this.
  27. eufrat

4,108
    1,923
    113
    lol :D :D :D

28. Undenis

1,546
    1,110
    113
  29. eufrat

4,108
    1,923
    113
    .[​IMG]

voja87 likes this.
  30. Undenis

1,546
    1,110
    113
    Sve same legende gaming industrije se javljaju :D:D

31. DieH@rd

31,760
    3,846
    113
    Colin republikanac koji pljuje dosta toga, i Cliff koji se muci otkako je napustio Epic. Big deal. GAF nije bio savrsen, ali to je bilo odlicno mesto za raspravu o igrama.

Sta je, zalis i dalje sto su se banovali jer su skontali da si pirat sa bosanskog foruma? :D

shin-boyan likes this.
  32. Undenis

1,546
    1,110
    113
    Prvo su unistili 1up sada NeoGaf jos nek uniste reddit ima da berserkujem po ulicama sa AK 47.

33. zdravkelja

zdravkelja Member

9,726
    2,207
    113
    Meni je najvise zao sto mi je to nekako bio agregator za vesti u gamingu generalno i zbog leakova. Mada su poslednjih godina dosta utanjili sa insajderskim informacijama, pa je pomalo gubio svoju svrhu. Jbg, sada ce ljudi morati konacno da igraju igre umesto samo da pricaju o njima ili o skandalima u gaming industriji :D

Dcer and Undenis like this.
  34. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,655
    1,773
    113
    Gaf je pravi gejmerski forum, a ne pričaonica za ljude koji ponekad nešto odigraju kao ovaj :)

35. TheNick

22,413
    3,400
    113
    Nisam nikada bio ucesnik na NeoGaf forumima, imao sam DH-a da me izvestava sta je novo tamo i baci link kada ima neki cool thread.

Forum kao medij za diskusije i to gamerske je davno prevazidjen ali bilo je lepo sto eto postoji makar jedan, najveci na kome bleje i game developeri zajedno sa rabid ekipom fanova sa svih strana sveta, ali kao sto sam davno primetio postao je leglo usranih elitista i SJW-ova svakakvih. Taj kancer je ozbiljno zahvatio game dev scenu ili je NeoGaf samo cinio da to tako izgleda.

Reddit je i dalje tu za kontakt sa devovima i razglabanja, a za drame i ostale kanalizacija kao i za politicku nekorektnost tu je /v na 4chan-u still goin strong ;)

Nas forum treba jacati i dovesti jos bar 2-3 CTOJAH-a, i ostale gaming matorce jer mladje gamere forumi ne privlace toliko :)

36. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,353
    94
    48
    Lol good times :)

37. TheNick

22,413
    3,400
    113
    AHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA

True gamers from NeoGaf!

38. DieH@rd

31,760
    3,846
    113
    GAF je raj u poredjenju sa Reddit/4chan-om, i prvi koji su poceli da slave sto je forum trenutno down su idioti nacisti i sl. Ono bas otvoreno pljuvanje i prozivanje prave mrznje, haos, i to od clanova koji se otvoreno hvale sa nacistickim/gun loving/woman hating simbolima. Znaci ako oni mrze GAF zbog jasnih ban pravila o odrzavanju kulturne rasprave, meni je jos vise drago sto je uopste postojalo mesto na netu gde je zabranjeno divljanje. Nadam se da ce se forum uskoro vratiti. Nije mi bitno da li sam clan vise tamo ili ne, bitno je da community prezivi.

39. Revan

Revan Well-Known Member

1,866
    1,049
    113
    Sto je babi milo...

40. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Problem sa GAF-om je sto se svako ko se ne slaze sa njima smatra za nacistu.

TheNick likes this.
  41. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,472
    991
    113
    Ovo mu dodje kao neki cyber-Stokholmski sindrom? :)

42. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,330
    1,106
    113
    Fixed, iz mog ugla, ponekad. :D

Inače DieH@rd ovo podneo mnogo bolje nego što sam očekivao. :)

Rodilo likes this.
  43. Wahad

12,415
    2,694
    113
    Ipak mora da bocka :p

Inace, cela industrija pljuje po Gafu. Bacio pogled na twitter, neogaf tag, cak neki ljudi iz Xboxa, Playatationa i drugih velikih imena direktno ali bez naglasavanja “neogaf” likuju :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

44. WickedlNl

2,713
    1,350
    113
    NeoGaf su drama queens ali 4chan su mi najveci kraljevi. Jesu otvoreno hejt na ceo svet, ali budes im zapao za oko, povredio macku i snimio to... good luck my friend. Ima da te nadju uzhivo i uniste ti zivot :D

Kakav perma-ban od NeoFag sisa, 4chan goes for the kill. Nema ludje grupe i zato ih obozavam :D O live chat raidovima da ne pricam. Pa gde to ima, 4chan su jebana armija! Haha.

NeoGaf community slobodno u gasnu komoru.

P.S. vest je sada stigla i do Rolling Stone sajta :D Evilore bolje da promeni pol i boju koze. Od nekog kome je ponudjeno 10mil USD za forum, sada moze da ga da za dzhabe. Lik je svoj forum okrenuo protiv sebe, this is some Terminator 2 shit.

TheNick likes this.
  45. Ivan

Ivan Well-Known Member

828
    411
    63
    A šta je po tebi onda nešto najaktuelnije za gamerske diskusije, Facebook?

Pitam ozbiljno, pošto ne vidim opciju da se negde drugo priča o gamingu kao na nekom dobrom forumu.

Reddit je nešto drugo i mnogo manje lično.

Shvatam sta hoćeš da kažeš, ali čini mi se da i nema baš adekvatne zamene.

46. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,817
    338
    83
    Gaming deo GAFa je bio najbolje mesto za praćenje svih vesti vezanih za industriju video igara, čim se pojave. U temama o igrama si uvek mogao da pročitaš dosta zanimlljivih utisaka ljudi koji zapravo igraju igre, kreirano je mnogo manjih zajednica posvećenih specifičnim igrama i serijalima itd. Dobrim delom je to bila super zajednica za diskusiju o video igrama.

Sa druge strane, bilo je i threadova koji obrađuju teme kao što su kretenske izjave youtubera, outrage kultura i akcenat na diskusijama zašto crnci nisu zastupljeni u Mario Kartu, zašto likovi u igrama nemaju opcije za romanse sa likovima istog pola itd. I zbog drugih stvari daleko od idealnog foruma, ali kao i na bilo kom sličnom mestu je takve threadove bilo lako preskočiti, kome ne odgovaraju.

Evilore je već dugo donosio mnoge vrlo upitne odluke uključujući nedavno zataškavanje situacije sa Amiroxom, ovo je bila kap koja je prelila čašu. Pretpostavljam da je zbog njega GAF završio, ali velika zajednica će sigurno naći novi dom na nekom drugom forumu, a barem za sada je deo ljudi već prešao na jedan.

Ali jok, pravda za rasizam, homofobiju, pirateriju i tarzanski engleski...

vetar likes this.
  47. Wahad

12,415
    2,694
    113
    Već migriraju na neki forum, zaboravio ime. Ja sam u grupi na whatsappu sa ljudima koje poznajem sa gafa, nas 20-30, i već se priča gde će biti ceo ”sastav” ponovo na okupu, bez govana ofc

48. stale

stale bowel disruptor

4,087
    1,242
    113
    Reci im da dođu na emuglx da hejtuju simketa

Sent from my 6055P using Tapatalk

Rodilo and Maxa like this.
  49. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,330
    1,106
    113
    Kad bi došli ovde prvo bi banovali pola najaktivnijeg dela foruma zbog povremenih, a možda i čestih, rasističkih i homofobičnih postova. Ne znam kakva je tamo bila popularnost Marvel filmova, ali pretpostavljam da bih i ja brzo zbog njih otišao. :)

Rodilo likes this.
  50. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
    Dosta vishe sa tom "homofobijom" - izmisljenom recju od strane vladara sveta. Postoje normalni (zdravi) ljudi i nenormalni (bolesni). U ove druge spadaju pederi/lezbejke i razne druge kurotresine koje i po religijama i po svetovnoj nauci su nenormalni (neprirodni).
    Ja ne volim derepe, ali ne bojim ih se ko sto mi implicira "homofobija" vec ih se prosto gadim. Samo sto sam ja ipak "covecniji" od Boga i zelim da im institucije pomognu i da se lece.

Share This Page