1. powered by Surfing Waves

Nintendo 2DS [nova portable konzola, 3DS bez 3D-a i clamshell dizajna] [$130]

Discussion in 'Nintendo 3DS' started by DieH@rd, Aug 28, 2013.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,202
    2,610
    113
  2. Omega

Omega N64 je đubre

14,772
    1,993
    113
    Potvrda da niko normalan vise ne vodi tu kompaniju.
    Mislim mozda i ne bi bilo toliko lose da je $99, ali imam osjecaj da ce biti kao Wii Mini. Zar nije bolje bilo spustiti 3DS na $149?

3. zdravkelja

zdravkelja Member

8,630
    1,463
    113
    Nije lose, sem dizajna, voleo bih da su zadrzali onaj preklop, ovo je malo nezgodan oblik.

130$ je ok, mada sad vidim da je 3DS 170$, nije neka razlika.

4. grunt

grunt Celeb Freak

15,508
    2,362
    113
    WTH DH lol

Napravio sam topic u isto vreme kada i ti i moj je obrisan ccc... abusing mod powers :p

Plus zasto je tvoj topic u Wii U sekciji ?

PS
    Mogao si barem da premestis moj post ovde a ne samo del da opalis.

5. dragomix

dragomix Active Member

1,764
    6
    38
    Wow, ovo je cool! Nintendo se najzad otarasio bespotrebnog 3D-a!

Ovo sigurno kupujem, treba mi jos jedan 3DS, ovaj 2DS... :D

Retko pametan potez Nintenda koji ima smisla u poslednje vreme!

Oblik mi se vise svidja, onaj preklopni mi ubija ruke. Ovo mi zgleda ergonomski logicnije. Cena je sasvim prihvatljiva, pisljivih 100e!

6. DieH@rd

29,202
    2,610
    113
    Izgleda mi nekako nezgrapno, osecam da ce ovo unistavati ruke usera, isto kao i Duke controller za prvi Xbox. Sto je najgore, its kinda big and fat.

WTH DH lol

Napravio sam topic u isto vreme kada i ti i moj je obrisan ccc... abusing mod powers :p

My bad.

7. Omega

Omega N64 je đubre

14,772
    1,993
    113
    Kontam da ce nakon ovoga ostali DSi modeli u penziju ili na rasprodaju. Toliko su u zadnjih par godina izbacili suvisnih modela na trziste da je to cudo...

8. grunt

grunt Celeb Freak

15,508
    2,362
    113
    Vole ljudi redizajne pa to ti je :)

Imho meni se svidja dizajn, velicina ekrana bi mogla biti veca, nesto izmedju Xl i obicnog. Ovo dok ne stavis pod ruke nemozes tacno da znas da li je dobro, obicni DS-ovi su uvek nekako nezgrapni bili za drzanje, mozda ovo bude bas bolje.

Cena bi bila super da je 99eur :D

I jos da konacno izbace flash cart redovan odmah na launch-u bi kupio, al to su samo snovi.

9. voja87

voja87 Well-Known Member

10,284
    1,890
    113
    ....ovaj kako bi ovo trebalo da stane u dzep

10. DieH@rd

29,202
    2,610
    113
    Nikako. Ovo je drasticno manje protabilno od DS/3DS-a.

11. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Isto kao psp,poneses ranac...

12. voja87

voja87 Well-Known Member

10,284
    1,890
    113
    psp je duguljast pa nekako i moze da stane ali ovo ispade bezveze kvadrat

13. grunt

grunt Celeb Freak

15,508
    2,362
    113
    Vidis da odma from day 1 oce da ti uvale onu torbicu :D

14. DieH@rd

29,202
    2,610
    113
    Vidis da odma from day 1 oce da ti uvale onu torbicu :D

I punjac da kupis naravno posto ga nema u paketu, kao i onaj plasticni piece of shit koji dodaje 2nd analog stick [ne daj boze da ga nintendo sam doda u kompletnom redizajnu konzole...].

15. Omega

Omega N64 je đubre

14,772
    1,993
    113
    Najjaci komentar na Eurogamer clanku: "I see they promoted the designer of the Circle Pad Pro into console styling." :lol:

16. dsst

dsst fdggg

3,739
    884
    113
    haha kad sam video sliku mislio sam da je neki uzasan DS klon u pitanju. ali nope, nintendo je opet uradio nesto sto niko nije trazio, sa nikad debilnijim dizajnom.

do kraja klipa sam mislio da je trolling.[hr]

Oblik mi se vise svidja, onaj preklopni mi ubija ruke. Ovo mi zgleda ergonomski logicnije. Cena je sasvim prihvatljiva, pisljivih 100e!

ne mogu da zamislim oblik ruku kojima bi ovo cudo vise odgovaralo od XL-a.[hr]

sve u svemu, pozdravljam otarasenje 3D-a, ali sve ostalo mi je uzas do uzasa.

17. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    745
    113
    Ovo nije nista drugo do blagi potres mozga zadobijen od shamarcine zvane Wii Uuuuuuuu !

...ne mogu da zamislim oblik ruku kojima bi ovo cudo vise odgovaralo od XL-a...

18. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,042
    1,335
    113
    WTH DH lol

Plus zasto je tvoj topic u Wii U sekciji ?

PS
    Mogao si barem da premestis moj post ovde a ne samo del da opalis.

19. DieH@rd

29,202
    2,610
    113
    Sto se mene tice, jako ruzna i nepotrebna konzola, u kojoj ne samo da nisu ispravili probleme koje je imao 3DS/3DSXL vec su jos i pogorsali. Konzola je manje portable, 2nd stick i dalje fali, a baterija je ostala indenticna.

Potpuno napunjen 2DS bez aktivne igre ce opet za 2-3 dana mirovanja iscrpeti CELU bateriju.

20. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,663
    268
    83

Deluje udobnije nego 3DS XL.

I punjac da kupis naravno posto ga nema u paketu' date=' kao i onaj plasticni piece of shit koji dodaje 2nd analog stick [ne daj boze da ga nintendo sam doda u kompletnom redizajnu konzole...'].

Netacno, punjac ide uz 2DS a drugi stick je nebitan opcioni dodatak za desatak starih igara koje sve rade i bez njega.

21. grunt

grunt Celeb Freak

15,508
    2,362
    113
    Kao sto sam vec napisao dizajn je cudan i dok se ne proba nemoze se tvrditi jer dobar/los, meni licno deluje kao napredak. Nedostatak drugog analognog nije mana jer ionako nema igara koje ce koristiti drugi, bateriju su mogli definitivno poboljsati, kao i vece ekrane staviti 4" bi bilo idealno, Xl-ovi ekrani su uzas pikselizovani, dok su ovi na obicnom 3ds-u malo mali.
    Al ono ako se pojavi flash cart jednog dana kontam da bi ovu verziju najradije uzeo :)

22. Visant

Visant Captain Caveman

2,431
    14
    38
    da kopiram moje misljenje sa FB grupe

sve u svemu u pravom trenutku je stigao , ovo je bum slican onom kada je nintendo izbacio "lite" . Piraterija je na pomolu (70$ za karticu je i dalje previse ) . Cena je takodje odlicna 129.99$ . samo jednu stvar sa njihovog sajta ne razumem

"Nintendo 3DS will be offered for sale after FCC authorization is obtained."

https://www.nintendo.com/3ds/buy/

23. vetar

vetar Well-Known Member

5,780
    915
    113
    Meni se sviđa kako izgleda, a veći izbor varijanti konzole je uvek pozitivna stvar za potencijalnog kupca.

Nintendo je pokrio širok cenovni opseg, već u budućnosti vidim da će ovaj 2DS koštati $100. :)

2DS - $130e
    3DS - $170
    3DS XL - $200

24. MadHouse

MadHouse Haos picke ludilo

1,421
    64
    48
    Ja sam pre nekih 6 meseci pricao kako bi 3ds konzola bez 3d i 50eu jeftinija bila idealna.
    To sto se ne preklapa je meni ok jer su mi sumnjive one sarke na obe 3ds konzole.
    Da je ekran malo veci i baterija duze traje,uzeo bih je,sacekacu kad ona padne na 100eu i uzimam.

25. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,804
    1,465
    113
    sarke mogu da sjebu samo deca i mentoli. ovo mi se svidja ali ne za 130 evrica koliko ce biti u evropi. uzecu ga nekad ako nista kolekcije radi.

26. dsst

dsst fdggg

3,739
    884
    113
    znam da je prvi 3ds imao neke povremene probleme u produkciji, pa su sarke fabricki bile sjebane (labave) kod nekih modela, bas su se zalili ljudi (ja sam imao taj problem). ne znam za xl, s njim nisam imao problema.

27. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,905
    86
    48
    Tačno, ili deca ili mentoli.

Odvratan i zbunjujuć dizajn na stranu (što je diskusija sama za sebe), meni lično je ovo pun pogodak. :D Rešili su se 3D gimmicka, smanjili su cenu, i štancuju dobre igre i naslove, a i PIRATERIJA dolazi po jeftinijoj ceni vrlo brzo.

Ne znam za vas, ali nakupilo se dobrih igara. Kada još malo padne cena tamo oko nove godine, ovo je odlična kupovina.

28. MadHouse

MadHouse Haos picke ludilo

1,421
    64
    48
    Moj 3DS Og je imao labave sarke. u autobusu mi ekrana samo klacka,morao sam da drzim jednim prstom.
    A to sam primetio od pocetka,cim sam ga kupio(u virtual shopu)

29. vetar

vetar Well-Known Member

5,780
    915
    113
    Ovaj model ne bi trebao da ima tih problema. :lol:

Trebao bi da bude dosta čvršći i kompaktnji nego 3DS, jedino što će ona futrola biti neophodna zbog ekrana. Baš me interesuje kvalitet izrade.

30. dsst

dsst fdggg

3,739
    884
    113
  31. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,804
    1,465
    113
    to je drugo, to bi moralo da spada pod garanciju.

pricam o onome sto je neko spomenuo da nece vise biti laganja o sarkama na oglasima ili onih sa polomljenim sarkama.

32. vetar

vetar Well-Known Member

5,780
    915
    113
    "We’re always thinking about what we can do that’s new, unique, different, and brings more people into this category that we love. And so with the Nintendo 3DS, we were clear to parents that, "hey, we recommend that your children be seven and older to utilize this device." So clearly that creates an opportunity for five-year-olds, six-year-olds, that first-time handheld gaming consumer."

http://www.nintendolife.com/news/2013/08/3d_gaming_is_very_much_a_part_of_nintendos_future_plans

33. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    72
    48
    OMG, kada sam ukapirao da je ovo real smejao sam se 10 minuta :D

34. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Auu kako je ovo odvratno :(

35. flowmaster

flowmaster Member

448
    6
    18
    ovo je nesto najcudnije sto sam cuo danas. proverio sam da nije 1. april... Oo

36. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,903
    1,231
    113
    mono zvucnik u 2013toj?.....mislim stvarno...... i ako je od nintenda mnogo je.

37. Koder

2,905
    86
    48
    Za te pare... Stereo je preko slušalica. A da, Nintendove igre uglavnom imao zvuk visokog kvaliteta sa ketridža. :)

Ja sam već proživeo prvi April kada je Ben Aflek odabran za Betmena. Više me ništa ne iznenađuje.

38. Omega

Omega N64 je đubre

14,772
    1,993
    113
    Ako se PSP E1000 prodaje za 99€, mora onda i ovo. :D

39. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113

Kopiraju ipad :)

40. DieH@rd

29,202
    2,610
    113

Sta ce ti stereo, kada je slika samo u 2D?

:D
    /runs away

41. Omega

Omega N64 je đubre

14,772
    1,993
    113
    US Gamer reports that the Nintendo 2DS doesn't actually have two screens. As a cost-saving measure, Nintendo uses a single touchscreen to simulate both of the traditionally separate screens on previous portables, and masks out unnecessary areas using the handheld's case.

:lol:

42. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    72
    48
    Zanimljivo resenje :)

43. DieH@rd

29,202
    2,610
    113
    US Gamer reports that the Nintendo 2DS doesn't actually have two screens. As a cost-saving measure, Nintendo uses a single touchscreen to simulate both of the traditionally separate screens on previous portables, and masks out unnecessary areas using the handheld's case.

Na prvi pogled bi ljudi rekli da je ovo nemoguce...

Ali onda se lako moze skontati da gornji "main" screen na sebi ima 2mm debelog zastitnog stakla [bez ikakve potrebe].

44. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,944
    604
    113
    What travesty is this? :D
    Ja ne mogu da vjerujem sta gledam. Prvo Microsoft, pa sad Nintendo. Stalno imam osjecaj da se neslano sale :D

45. ELIPS

ELIPS Deadpool

2,727
    0
    36
    Meni deluje da ce ovo biti ok konzola upravo za decu, jer klinci ce moci teze da je polome, a i plus je jeftinija pa ce roditelji moci lakse da je priuste. Zbog toga je meni ovo extra potez od strane Nintenda, mada mozda gresim, vreme ce pokazati.

Off-topic: jel omogucena piraterija na 3DS-u (igranje novih 3D igara sa flashcarda)?

46. Koder

2,905
    86
    48
    Jeste sa Gateway 3DSom, prvi 3DS flashcard koji je počeo da se prodaje pre nedelju ili nešto tako dana. Radi spektakularno, i tera sve 3DS romove, samo je sada oko 70 evra, tako da se čeka da padne cena kada dođe konkurencija.

Ako je Sony pametan, napraviće isto jeftiniju PS Vita varijantu sa telom manjeg kvaliteta i sa ekranom koji nije OLED, lupe istu cenu, i Vita će se preporoditi.

47. dsst

dsst fdggg

3,739
    884
    113
    realno ja ozbiljno razmatram da zamenim 3ds za vitu, jos ne , naravno, ali svi pricaju kako vita nema igara, a nema ni nintendo bog zna kakav izbor, muka mi je vise marija i druzine : / samo cekam poslednjeg lejtona i zeldu i to je otprilike to. posle verovatno uzimam ds lite, zajebi.

48. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,804
    1,465
    113
    Meni deluje da ce ovo biti ok konzola upravo za decu, jer klinci ce moci teze da je polome, a i plus je jeftinija pa ce roditelji moci lakse da je priuste. Zbog toga je meni ovo extra potez od strane Nintenda, mada mozda gresim, vreme ce pokazati.

Off-topic: jel omogucena piraterija na 3DS-u (igranje novih 3D igara sa flashcarda)?

bas ce lakse da se pokvari jer je sve jedan ekran i ne mozes da zamenis svaki posebno nego samo ceo :)

49. Koder

2,905
    86
    48
    realno ja ozbiljno razmatram da zamenim 3ds za vitu, jos ne , naravno, ali svi pricaju kako vita nema igara, a nema ni nintendo bog zna kakav izbor, muka mi je vise marija i druzine : / samo cekam poslednjeg lejtona i zeldu i to je otprilike to. posle verovatno uzimam ds lite, zajebi.

Ja uzeh DS Lite za 2.000din., najbolja kupovina mog života. :lol:

Enivej, meni su fascinantna oba sistema. Vita je zver što se hardvera tiče, i spektakularno je napravljen uređaj sa isto tako spektakularnim mogućnostima za igre, a sve što se izbacuje trenutno su indie naslovi. Potpuni paradoks.

Dok na drugoj strani 3DS dobija konstantno igre i dobre i loše ali ih dobija, i iako nema tako dobar ekran niti čistu grafiku, je odlična i jaka konzola.

Sećam se kada sam upalio Super Street Fighter IV 3D Edition prvi put, nisam mogao da verujem svojim očima da su preneli punokrvnu igru na portabl konzolu, još i slabiju od konkurencije.

Tako da, sve je u igrama. Tu trenutno Nintendo vodi. Pardon, stvar je u pirateriji, tako da, Nintendo is the way to go.

50. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113

Nema aaa naslova, to stoi. Al i bez toga mi je dosla kao glavni uredjaj za igranje. Jos sa psn+ je stvarno odlicna stvar, do sad ni jednu igru nisam kupio :D

Share This Page