1. powered by Surfing Waves

Official E3 2019 Thread [9.-14. jun]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, May 25, 2019.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

30,704
    3,246
    113

Posle proslogodisnjeg mirnog E3-a, vreme je da se stvari razmrdaju malo. Nalazimo se u 5. godini trenutnog (kućnog) konzolnog ciklusa i planovi o naslednicima kucnih konzola lagano pocinju da stizu u javnu raspravu.

Bitka za currentgen je davno zavrsena, ali sledeca bitka se sprema da pocne. Pored velikih vesti o novim servisima i prosirenju cloud podrske, MS nema puno toga novog u sofverskom planu za Xbox One, ali itekako zele da sto pre pokrenu raspravu o nextgenu. Sa druge strane, Sony je toliko vec prezentovao svoje velike neizdate PS4 naslove, da se ove godine nece ni pojaviti. Nintendo se povratio u zivot sa Switch-om, ali i dalje kubure sa 1st party softverskom podrskom koja je presusila u zadnjem periodu. Od 3rd party izdavaca [minus EA koji su se pokrili usima posle nekoliko slabih AAA launchova], ostaje nam da vidimo da li ce iko od njih vec sada krenuti da promovise nextgen igre.

Kao i svake godine, uprava sajta poziva sve članove Emulation Galaxy community-a da se okupe na discord chatu [najzad smo penzionisali IRC :D] i zajedno proprate sve velike pres konferencije.
    EmuGlx Discord server is @ WILL BE ADDED

SPISAK E3 2019 KONFERENCIJA
    Nedelja 9. Jun @ 22:00 - Microsoft
    Ponedeljak 10. Jun @ 2:30am Bethesda
    Ponedeljak 10. Jun @ 4:00am Devolver Digital

Ponedeljak 10. Jun @ 18:00 UploadVR
    Ponedeljak 10. Jun @ 19:00 PC Gaming Show
    Ponedeljak 10. Jun @ 22:00 Ubisoft
    Ponedeljak 10. Jun @ 23:59 AMD E3 Radeon showcase
    Utorak 11. Jun @ 1:30am Kinda Funny Showcase
    Utorak 11. Jun @ 3:00am Square Enix

Utorak 11. Jun @ 18:00 Nintendo Direct

Pridruzite nam se na Discordu, i nek rasprava u ovom threadu počne!

Last edited: May 27, 2019
    eufrat, TheNick, Goro Manjina and 3 others like this.
  2. voja87

voja87 Well-Known Member

11,659
    2,550
    113
    sve nesto mislim da je ovo za nekoliko meseci kad ono za samo par nedelja
    ocekujem od ms-a da barem nesto kaze oko specifikacija za nextgen xbox

3. DieH@rd

30,704
    3,246
    113
    Posto gube, moraju se vise potruditi i ranije poceti nextgen marketing, ali ako ce lansirati konzolu za godinu i po dana... rano je za specs sheet. Mislim da ce uglavnom pricati koje ce arhitekture koristiti, opisati neke hardverske izbore [kao na primer SSD], i onda baciti teaser za poneki softver.

Goro Manjina likes this.
  4. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,780
    2,201
    113
    Znaci tu sam za MS samo. Taman da razmisljam o konferenciji u putu

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. zdravkelja

zdravkelja Member

9,262
    1,872
    113
    Samo MS i ocekujem da bude zanimljiv, eventualno Ubisoft. Trebalo bi Watch Dogs novi da najave i pominjalo se da bi sledeci AC mogao da bude u nordijskim zemljama.
    Vidim da je ASW najavio prisustvo, verovatno ce novi Guilty Gear da najave, poslednji update je bio pre vise od godinu dana.

Da li je MS uopste komentarisao okvirno kada ce izbaciti konzolu? Sony je jasno rekao da u narednih godinu dana nece biti nista, ali me ne bi iznenadilo da MS malo pozuri.

6. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

213
    57
    28
    Ocekujem od MS i Obsidiana (kojeg su kupili prosle godine) nove CRPG igre. Eto razlog za kupiti XBox... Yaaay!

Goro Manjina and Maxa like this.
  7. Revan

Revan Well-Known Member

1,198
    631
    113
    Samo da najave Splinter Cell.

Od iznenadjenja eventualno nova Batman Arkham igra.

8. DieH@rd

30,704
    3,246
    113
    Nadam se da nece opet nastaviti sa batmanom [i bat-familijom heroja]. Nadam se da ce se okusati sa AAA pokusajem neke druge Justice League hero igre. Superman/Flash/WW/Aquaman/GreenArrow [or all of them at once :D].

9. zdravkelja

zdravkelja Member

9,262
    1,872
    113
    Totalno me oni ne zanimaju, bolje opet Betmen :D

Za Splinter Cell su dobre sanse. Skoro je bio neki rumor da je bio u developmentu pa je prekinut, ali je izgleda lazan. Mislim da su jos prosle godine hteli da najave igru pa su iz nekog razloga odustali.

Ne ocekujem nesto novo od MS 1st party igara za ovu generaciju, najavljeni su Halo i Gears, tu su Battletoads i Ori koji su manje igre... I to je to, vise im vredi da cuvaju stvari za nextgen.

E da, ocekujem i povratak "power of the cloud" price, ali ocekujem i da ovog puta stvarno bude nesto od toga :D

Last edited: May 25, 2019
    Rodilo likes this.
  10. vetar

vetar Well-Known Member

6,090
    1,021
    113
    MS se gleda sigurno, ne samo što se očekuje da bude veoma zanimljiv već je i u normalno vreme,
    uz to naravno Nintendo E3 Direct, i možda Ubisoft koji isto ima normalno vreme.

11. Blue

Blue ....................

11,844
    759
    113
    Bacice se malo pogled na MS pred spavanje i to je to.

12. DieH@rd

30,704
    3,246
    113
    Prvi dan MS i Bethesda [moram da ispostujem id Software, Arkane i Machine Games], drugi dan Ubi i Square Enix [FF7R!]. Jest da je pola toga rano ujutru, al E3 je jednom godisnje.

In unrelated news, osnivac Resetere [i sales insajder] ZhugeEx je hintovao da ce Sony ove nedelje uskoro izdati neki bitan trejler. IMO, mozda nije megaton, sansa je dobra da je u pitanju javni unveil nove Call of Duty igre [novi Modern Warfare].

13. zdravkelja

zdravkelja Member

9,262
    1,872
    113
    CoD unveil je zakazan za 30. maj, sumnjam da ce i Sony posebno da ga prikazuje. Mozda je Death Stranding, Kojima u poslednje vreme hintuje da edituje neki trailer.

14. DieH@rd

30,704
    3,246
    113
    I ako je COD, mozda je opet PlayStation glavni promoter.

15. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,780
    2,201
    113
    Sigurno je PS ponovo marketing partner. Makar za COD se dosta ranije to objavljuje ako dodje do promena

16. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,104
    2,832
    113
    Samo Square, samo FFVII Remake

17. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

654
    327
    63
    Kažu da će ga zaseniti Sajberpank

18. TheNick

21,104
    2,832
    113
    :lol:

Jedva cekam GOG GALAKSI DVA pa da skinem sajberpank i witcher 3 uz ekspanzije, kome treba Amerika i Japan samo POLJSKA matori, eksperti za video igre!

Last edited: May 26, 2019
    Goro Manjina likes this.
  19. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,676
    736
    113
    Исправи годину.

20. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,544
    1,215
    113
    Kad smo vec kod Death Stranding, Akira live action film je dobio svoj datum: 21 Maj 2021. Kojima moze slobodno da dishe, upravo je dobio dodatne 2 godine da zavrsi igru posto je rekao da ce pre izlaska filma da igra sigurno bude gotova :p

Goro Manjina likes this.
  21. TheNick

21,104
    2,832
    113
    Mozda pusti trailer Kojima na sledecem Sony Direct-u tamo posle E3-a, al igra nece skoro to je sigurno.

22. zdravkelja

zdravkelja Member

9,262
    1,872
    113
    Sprema se konferencija od 2 sata, treba preziveti to :D Kapiram da ce vecina 3rd partyja koji bi inace bili na Sonyjevoj sada biti kod njih.

23. Ivan

Ivan Well-Known Member

745
    346
    63
    Volim kad dodje ovo doba godine, sta god da bude :D.
    Pored toga sto me sve interesuje (naravno), u isto vreme me vraca i u neke stare periode cekanja E3-a kad je sve bilo dosta drugacije i mnogo neizvesnije.

Sta god da se desi sa E3-em, nedostajace mi ono sto je nekad bio...

eufrat and grunt like this.
  24. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,570
    1,622
    113
    u tome je kod mene problem. uvek ocekujem to, i onda sve ode u suprotni smer pa ostanem razocaran ili u najboljem slucaju smoren

25. voja87

voja87 Well-Known Member

11,659
    2,550
    113
    meni cudno sto vise ne mora da se ceka sony konferencija u 3 posle ponoci

26. WickedlNl

2,544
    1,215
    113
    Najveci prob danas je sto ima vise leakova pre E3 nego samih otkrivanja na sajmu. Uglavnom znamo unapred 70% sta ce biti prikazano i otkriveno. Na primer svi su znali da ce biti GOW prikazan al naravno nismo videli trailer dok nije bilo sajma. Al sto kaze Ivan ta neizvesnost mi ne dostaje...2 sata cekam da me nesto oduva.

27. grunt

grunt Celeb Freak

16,747
    3,074
    113
    @DieH@rd
    Popravi sliku u glavnom postu jako me trigger-uje ona ikona da je link los :D

Inace slazem se da je e3 nekada bio vazniji i puniji iznenadjenja. Danas svaka veca firma ima neki svoj event, ima vise sajmova godisnje pa se sve to rascepka.

Pre je e3 bio bukvalno centralno desavanje u godini i to mi je bilo epic as fuck. Znao si da te ceka GOMILA iznenadjenja :)

28. zdravkelja

zdravkelja Member

9,262
    1,872
    113
    Imgur jebe. Htedoh i to da kazem, da li je moguce da taj plug in ne moze da se namesti kako treba, bolje ga potpuno uklonite onda.

29. DieH@rd

30,704
    3,246
    113

This. Probao sam par hostova, i odbija. Heck, nece da embeduje GIF ni kad uploadujem na emuglx-ov WP media server.

30. TheNick

21,104
    2,832
    113
    Problem je samo ako je slika deo galerije, evo slike sa IMGUR-a bez problema (slika unrelated) samo copy img location i dodati ovde u IMG tagove

No probs there, dont be lazy.

31. Goro Manjina

654
    327
    63
    Previše dramatično. Možda udarac glavom o zid par dana pre sajma i kontuzija mozga mogu povećati faktor iznenadjenja samo kažem.

Postojala su i pre predvidjanja po gejming časopisima šta se može očekivati na e3

32. DieH@rd

30,704
    3,246
    113
    Sajt nije hteo da embeduje imgur gif, abload gif, original website link gif, emuglx hosted gif i imgur gif.

No probs there, just shitty forum tech.

33. zdravkelja

zdravkelja Member

9,262
    1,872
    113
    Obicne slike sa imgura nisu problem Nikola, gifovi jesu. Nekad hoce, nekad nece.

34. WickedlNl

2,544
    1,215
    113
    Ako ces da uporedjujes kako je bilo 2005e i danas onda tinije dobro poredjenje jer tada socialne mreze nisu bile ono sto jesu danas. Bukvalno si citao vesti i nagadjanja preko casopisa koji su uglavnom lupetali. Youtube se tek pojavio al nije ni bio bitan tada. Al zato kad se probudis i procitas sledeceg dana na gaming sajtovima ko i sta je izbacio i pokazao, iznenadjenje. Danas znamo 90% sta ce da se pojavi....nije nagadjanje, znamo. Jer uvek neko pusti buvu. Zna se vec unapred kako ce se zvati novi COD, zna se sta je, zna se da ce na EA konferenciji biti prikazan. E3 je odavno ne bitan kada danas izbaci jedan od velikana trailer na YT bez ikakve najave i za sat vremena ima preko milion pregleda.

TheNick likes this.
  35. zdravkelja

zdravkelja Member

9,262
    1,872
    113
    ^ EA kupio Activision? :D

WickedlNl likes this.
  36. voja87

voja87 Well-Known Member

11,659
    2,550
    113
    jedno je znati da ce biti npr novi gow na konferenciji ali ko bi pretostavio da ce izgledati kako izgleda, niko, tako da je opet iznenadjenje

37. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,872
    802
    113
    !?

38. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,631
    1,483
    113
    Ne

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

39. DieH@rd

30,704
    3,246
    113
    Dodao sam jos jednu konferenciju na pisak, u ponedeljak uvece u ponoc je AMD Radeon Navi showcase.

40. Goro Manjina

654
    327
    63
    Evo Majkrosoft ima konf. Najdužu ikad videćemo.
    Takodje ja čekam dan da mi soni velikani izbace na kanal trejlere sa datumima znamo kojih igara medjutim tamo su akolade za Plague Doba Nevinosti.
    Ja ne kažem da se ne dešava da se samo okači trejler na kanal ali za najveće igre i vesti jbg čeka se neki dogadjaj.

41. DieH@rd

30,704
    3,246
    113
    Sony u zadnje vreme izbacuje datume jako blisku izlasku igre, i to ono, izbace to random, zajedno sa nekim story trejlerom uglavnom. Horizon, GoW, Detroit, Spiderman, svi oni su dobil idatume manje od pola godine pre premijere igre.

42. Goro Manjina

654
    327
    63
    Znam ok, ja sam pričao u kontekstu nebitnosti ovogodišnjeg e3

43. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,631
    1,483
    113
    Pa i jeste (postao) nebitan, kroz godine...

44. zdravkelja

zdravkelja Member

9,262
    1,872
    113
    Samo sala jer je napisao ovo :)

Btw, vec najavljen Death Stranding trailer pre E3-a, onda ocekujem TLOU 2 trailer sa datumom par nedelja kasnije, da Sony maksimalno ublazi sta god Microsoft ima da pokaze na konferenciji :D

45. Goro Manjina

654
    327
    63
    Meni nije jbg, volim da ispratim trejlere za nove igre i otkad mogu pratim ga lajv. Sve ove igre koje je Daj Hard nabrojao su ako se ne varam prvi put prikazane na E3. Logično je da neće čekati E3 za trejler sa datumom ako su tamo igru prikazivali već nekoliko puta.

46. DieH@rd

30,704
    3,246
    113
  47. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,631
    1,483
    113
    Ohoho :D

48. howler

howler Well-Known Member

2,611
    687
    113
    Pa dobro fino.
    Taman za Black Friday da se uzme PS4 7nm. Super Slim bundle sa TLOU2

49. TheNick

21,104
    2,832
    113
    Ocekivano :)

50. zdravkelja

zdravkelja Member

9,262
    1,872
    113
    Rekoh ja, moraju da uguse MS-ovu konferenciju koliko god mogu, ima preko leta da pljuste random Playstation vesti.

Share This Page