1. powered by Surfing Waves

One Piece

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by sqall, Jul 13, 2011.

1. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
    One Piece(Anidb|OP Wikia|Gledajte Online)

Genre:Action, Adventure, Comedy, Fantasy, Manga, Navy, Shounen, Slapstick, Super Power, Swordplay, Underworld

Plot
    It was a time when pirates ruled the seas. Several bands of pirates were battling over the great hidden treasure, One Piece, which was left by the now legendary pirate captain, Gold Roger. There was a young boy who admired the pirates, his name was Monkey D. Luffy. One day, he mistakenly eats the devil's fruit and turns himself into a rubber human being.

Ten years have passed since that incident. Luffy sets out to sail all alone. He sets out to become a great pirate captain and that's when his great adventure begins. "I'm going to be the Pirate King! I'm going to get One Piece!"

Lični Komentar:
    Ubedljivo najbolji shonen anime ikada,thread se samo nastavlja i molim vas da se pridrzavate pravila i koristite spoiler tag jer kao sto je opste poznato NE CITAJU SVI MANGU!!!

2. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,483
    98
    48
    Svaka čast na pokretanju topica. :)

3. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
    Svaka čast na pokretanju topica. :)

Samo nastavljam Maxin thread :bouncing:
    Uglavnom cekam da prodju ove mogu slobodno reci veoma bitne epizode,pa da uzivam u ponovo okupljenoj druzini.

4. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    ovo ce sad i imati smisla zbog spojler taga:)drago mi je da su konacno nastavili pricu,inace citam i mangu

5. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
    ovo ce sad i imati smisla zbog spojler taga:)drago mi je da su konacno nastavili pricu,inace citam i mangu

Ma smor je ovaj deo price iako je veoma bitan

6. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    pa manji mi je smor nego razglabanje o njihovoj mladosti,vise bih voleo da su detaljnije prikazali avanture svakog ponaosob nakon sto su razdvojeni od stane kume

7. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    odgledao ove filere sa sabom i ejsom. ono, ok je, dadan mi je vrh :lol:
    čak je i crtež bio dobar u kasnijim epizodama, bolji i od poslednjeg arca, što mi je čudno...

8. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,905
    192
    63
  9. Johntra

Johntra mladji referent

357
    32
    28
    Uopšte nije ispao loše arc, dobro je došao kao "odmor" od svih ludila koja su se dešavala pre toga, ali da krajnje je vreme da se okupe ponovo.

10. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Mene je uzhasno smorilo sve to sa Sabom, ne znam, nije mi se dopao kao lik, a ona drama kod kutje me nije mnogo privukla.

Danan jeste vrh :) slazhem se

Drago mi je da sam ponovo video moju dragu Peronu, jedino zhalim shto nisam chuo njen divan smeh :)

11. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
    Mene je uzhasno smorilo sve to sa Sabom, ne znam, nije mi se dopao kao lik, a ona drama kod kutje me nije mnogo privukla.

Danan jeste vrh :) slazhem se

Drago mi je da sam ponovo video moju dragu Peronu, jedino zhalim shto nisam chuo njen divan smeh :)

Pa pazi ove epizode i nisu bili fileri posto ih ima i u mangi,Sabo je 99% spasen od dragon-a.
    Sto nam govori da ce se pojaviti u kasnijim epizodama e sada dali ce biti good ili bad lik to je vec relativno,jer mi se cini da ni dragon nije dobrica kakvog ga vecina dozivljava.
    Licno bih voleo da bude negativan lik,ne znam naprimer pozvace ga da se bori za revolucionare ovaj ce odbiti i eto ti neprijateljstva.

12. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    505ta epizoda, touching :sniff:

13. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
    505ta epizoda, touching :sniff:

Dobra je epizoda ali mi se cini da su to mogli mnogo bolje da docaraju.

14. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,119
    398
    83
    Damn, vec su prebacili 500 epizoda. A ja tek dosao do 260. xD

15. Blue

Blue ....................

11,424
    620
    113
    Skinuo sam nedavno prvu epizodu i crtež me je momentalno odbio,
    a i delovala mi je previše dečije.
    Šteta, volim serije sa gomilom epizoda.

16. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    blue kao sto je vec neko na starom forumu napisao,nateraj se da odgledas par epizoda-neces se pokajti

17. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    ^
    Bash tako, mene je odbijao broj epizoda, al skinuo sam prvih 10-20 epizoda, odgledao za jedan dan i urlikao da zhelim JOSH!

18. ZombieMan

ZombieMan ...or just Joca

112
    3
    18
    One Piece je droga... Samo ako se nateras da pocnes.
    No going back afterwards :D

Ko cita mangu, nek otvori spoiler:
    100000 protivnika?! Znaci, oprastam mu sto je imao ovoliki build-up, ovo ima mogucnost da bude red velicine kao i rat sa marincima, mada mozda ih Deken desetkuje s onim cudom :D
    S druge strane, Hody se preterano nabudzio, sta mislite, hoce li biti vise nego workout za druzinu slamnatog sesira? :)

19. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    kako da opalim spojler tag:D

20. Roronoa Zoro

2,905
    192
    63
    neće tako lako se izboriti

a i ne znamo šta je sa Luffyjem

@dimitrijer
    [ spoiler ]txt[ /spoiler ] samo bez razmaka naravno

21. Triforce

Triforce New Member

14
    0
    1
    Ah napokon da i ja postanem clan ovog foruma

@ Blue uzmi u obzir da je ovaj anime poceo 1997. animacija je tada bila losija + u pocetku ni sam Oda nije znao da ce odrasli gledat/citat njegov anime. Ugl animacija u prvim i zadnjim epizodama = nebo i zemlja

A za mangu
    Eh 100k... preseravanje :DDDD Ma to ce luffy/jinbe pošibat ili sto sam vec rekao na arlongpark forumu volio bih da se Arlong pojavi! Jer arlong, hody i maddam shirley su braca/sestre kako sam skontao :D? A nevjerujem da je Hody glavni boss ovog arc-a :D

22. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    za one koji ne citaju mangu ne otvarajte spojler
    mislim da ce ih odvaliti,kako je luffy masterovao haki.jedva cekam da vidim kako su u animeu odradili odbijanje pacifista od zivota.takodje se nadam da ce se uskoro sresti sa nekim od admirala i malo ih preslisati.zao mi je sto nisu malo vise prikazali pripreme same ekipe pred ponovno okupljanje.e pitanjce jedno da li mislite da je jedan od yonkua keva od one debele sto su je spasili na thriller bark-u?

23. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Dobra je bila zadnja epizoda, Usopp je car :D
    Tek sam sada primetio koliko mi je ustvari on falio :(

Jedva chekam da se i ostali pochnu cheshtje pojavljivati, Robin i njeno poprsje mi pogotovo mnogo fale :3

24. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    usopp mi je pored buggy-a jedan od omiljenih likova,obojica su mi nekako najbliza realnosti

25. Triforce

Triforce New Member

14
    0
    1
    za one koji ne citaju mangu ne otvarajte spojler
    mislim da ce ih odvaliti,kako je luffy masterovao haki.jedva cekam da vidim kako su u animeu odradili odbijanje pacifista od zivota.takodje se nadam da ce se uskoro sresti sa nekim od admirala i malo ih preslisati.zao mi je sto nisu malo vise prikazali pripreme same ekipe pred ponovno okupljanje.e pitanjce jedno da li mislite da je jedan od yonkua keva od one debele sto su je spasili na thriller bark-u?

Big Mom je majka od one 99%.

http://images.wikia.com/onepiece/images/a/a9/Big_Mom.jpg

A sad pogledaj isto sliku od one + ona je rekla da joj je mama kao poznata i da je u New World-u

26. ZombieMan

112
    3
    18
    Big Mom je majka od one 99%.

http://images.wikia.com/onepiece/images/a/a9/Big_Mom.jpg

A sad pogledaj isto sliku od one + ona je rekla da joj je mama kao poznata i da je u New World-u

To se spekulise za sad... ali priznajem da je teorija interesantna. A moguce i da saznamo uskoro, posto se prica o Big Mom dosta, cak ima i nekakvu vrstu "baze" na ostrvu
    A kad vec pricamo o Yon Kou piratima, bre, ko je taj Kaidu, malo, malo, pa ga pomenu, a apsolutno nista konkretno o njemu da kazu. Znamo da ga Shanks mlatio kad je ovaj hteo da se umesa u rat, i znamo da je onaj X-Drake rookie upao na neko njegovo ostrvo. A pomenuo ga je i Moria jos u Thriller Bark arc-u, kao rivala.

27. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,119
    398
    83
    Uh, nastavljam tamo gde sam stao, tj. oko 260te epizode i Enies Lobby-a. Stici cu vas valjda do kraja ove godine. :bounce:

28. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    Uh, nastavljam tamo gde sam stao, tj. oko 260te epizode i Enies Lobby-a. Stici cu vas valjda do kraja ove godine. :bounce:

Imam osjecaj da ces se navuc i da ce to biti do kraja ovog mjeseca :D

29. ZombieMan

112
    3
    18
    ...i onda ima da pati kao i svi mi ostali, cekajuci nove epizode/chaptere :D

30. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Stigo sam do 493 epizode. Mislim da se skupilo dovoljno epizoda da pocnem ponovo da gledam.

31. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    ...i onda ima da pati kao i svi mi ostali, cekajuci nove epizode/chaptere :D

Ja nemam s tim problema, kad dodjem do "kraja" odmorim malo. Nije mi fazon sedmicno pratit a uz to gledam npr. jos jedan anime i onda se izgubim u prici u obe serije. Ja sam zadnju ep 470 i neku pogledao, sacekat cu jos koji mjesec i onda uzivanje :D.

32. ZombieMan

112
    3
    18
    Ja nemam s tim problema, kad dodjem do "kraja" odmorim malo. Nije mi fazon sedmicno pratit a uz to gledam npr. jos jedan anime i onda se izgubim u prici u obe serije. Ja sam zadnju ep 470 i neku pogledao, sacekat cu jos koji mjesec i onda uzivanje :D.

Eh... ja sam anime gledao do 300 i neke... Posle uzeo da citam mangu (ispocetka, pa sve do zadnjeg chaptera). Ne secam se zasto tacno, verovatno mi ponestalo prostora za skidanje epizoda or something :D
    Sad pratim nove chaptere bez propusta (a nema ove nedelje, darn...), a za anime pravim kolekciju od K-F i arhiviram (jes' da kasne 200 epizoda).
    Nekad sam imao imao snagu karaktera da cekam da se nakupu 5-6 chaptera... Ali vise nema sanse :D

33. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    ^
    i ja sam tako chekao par meseci da se nakupi, al' vishe ne mogu to, pogotovo sada kada nema serija, pa moram tu prazninu u zhivotu svom da punim nechim drugim ;)

34. protocultivator

protocultivator Mladji referent

452
    74
    28
    Secam se kada sam gledao prvu epizodu, pre nekih pet godina. Nije mi se svideo crtez, onaj mali sa ljubicastom kosom (valjda se zove Mepo) mi je isao na zivce, Alvida i nije bila neki protivnik, a Luffy me nije bas nesto preterano odusevio. I tako, prilazi epizoda kraju, ja vec poceo da razmenjujem poglede sa burazerom, tipa necemo mi ovo gledati... Kad ono, scena na kraju, Zoro the Pirate Hunter svezan za stub, dize glavu i pravi onaj njegov death stare pravo u kameru. Obojica smo od tog trenutka bili upecani. Sada zavidim svima koji tek treba da pocnu sa gledanjem.

35. Roronoa Zoro

2,905
    192
    63
    taj mali je Kobi, a i meni ide na qurac

36. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    kobi ima da postane zaeban igrac mogu da se kladim.

37. Triforce

Triforce New Member

14
    0
    1
    Zaeban, jasta, a umalo ga Akainu ne roknu XD Ili kad je kreno na Luffija. Nesta Soru fazoni a Luffy FALCONPUNCH

Ali ocigledno je da ce postat zaeban mada ga ni ja nisam nikad volio :D

38. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Mene je iritirao, nekako mi deluje previshe forsirano ta njegova odluchnost da postane marinac.
    Odushevio sam se kada ga Luffy razvukao :D

39. ZombieMan

112
    3
    18
    Ufff... sto je najnoviji chapter mange fino lego (juce izaso)

Znaci svasta mi prolazilo kroz um, ali nikad ne bi potrefio da je lufi bio u ajkuli :D
    I momenat kad je mlatnuo Hodija, uff... poredi se sa zadovoljstvom koje je izazvao kad je mlatnuo Tenryubito olos :D
    I cela posada je tu... bas su dobar zajeb napravili ...ostaje da se vidi ko ce da srusi ostrvo (po netu po forumima spekulisu da i Deken nosi sesir :D )

40. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    odlican je poslednji chapter mange,jedva cekam da anime stigne pricu.

41. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
    Koliko su ga zakuvavali, red je bilo da se krene. Mislim, Straw Hats družinu nismo gledali bar desetak chaptera, a ipak su oni glavni junaci.

42. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Nije mi se posebno dopala poslednja epizoda anime, ne gotivim Nami mnogo :\

Jedva chekam da se gospodin car Usopp pojavi, nedostaje mi. Bilo bi kul kada bi Chopper ostao na onom ostrvu, al' znam da se to netje dogoditi. Pobesnim kad god chujem njegov glas.

43. Roronoa Zoro

2,905
    192
    63
    e ja isto toliko mrzim usopa i njegov deo uvek premotam

44. Triforce

Triforce New Member

14
    0
    1
    Auuuu jesu ih pomeli zadnji chapter :D

45. ZombieMan

112
    3
    18
    Jesu, jesu, ali steta, ne smemo van spojlera da komentarisemo, vecina gospode ovde ne cita mangu.
    Ali odusevljen sam... i pokidah se od smeha, pogotovu zbog
    razloga zbog koga je Sanji naucio da leti :D

46. Roronoa Zoro

2,905
    192
    63
    ova poslednja epka je bila dobra, ali je zato crtež/animacija failovala samo tako

47. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    ali je zato crtež/animacija failovala samo tako

da ... bilo je par WTF momenata, mada, nije mi mnogo smetalo, i u ranijim epizodama se znalo desiti da crtezh i animacija podbace.

meni se svidelo Lufijevo shepurenje sa zvonom, bash je lik bajone.

48. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
    ali je zato crtež/animacija failovala samo tako

da ... bilo je par WTF momenata, mada, nije mi mnogo smetalo, i u ranijim epizodama se znalo desiti da crtezh i animacija podbace.

meni se svidelo Lufijevo shepurenje sa zvonom, bash je lik bajone.

meni se licno vise svidja posledica tog zvona,kako je iziritirao citav svet od marinaca do pirata i Kid-a

49. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    ^
    pa da, na to sam i ja mislio :)
    uspeo je da ih sve razulari, tek tje da bude epskih momenata u narednim epizodama :)

50. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    izasla noa epizoda mange,al se zakuvava:D jedva cekam da anime stigne mangu.konacno da vidimo kakav im je nex lvl posle 2 godine treniranja

Share This Page