1. powered by Surfing Waves

OutRun 2/Coast 2 Coast

Discussion in 'PC Gaming and hardware/software' started by WholeBunchOfNerdyGayShit, Jul 13, 2019.

1. WholeBunchOfNerdyGayShit

WholeBunchOfNerdyGayShit Active Member

110
    53
    28
    Ne znam gde da stavim temu, može ovde a i na još nekoliko pdfa.

Crveni Ferari, vetar u kosi devojke pored vas i brza vožnja kroz pitoreskne predele...

Perfektna odlskul arkadna vožnja i savršena letnja igra kratkih sesija. Jel se slažete? ;)

Za PC verziju se isprva mislilo da nedostaju svetlosni i blum efekti sa konzolnih, kasnije je otkriveno je da su samo smešteni u pogrešnom folderu pa igra nije mogla ih učita:lol:. C/p jednog fajla rešava stvar.

Postoji wrapper FXT koji dodaje custom rezolucije, Xinput rumble podršku, windowed mod, nove poglede kamere, muziku, arkadne pakete tekstura, ispravne fontove za radio, originalne arkadne menije, LAN.

https://pcgamingwiki.com/wiki/OutRun_2006:_Coast_2_Coast

Blue, Matt, nikola22 and 4 others like this.
  2. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

779
    238
    43
    Slazem se, prelepa igra, meni jedna od omiljenih.

Attached Files:

Goro Manjina likes this.
  3. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,531
    1,174
    113
    Jedan od razloga zasto se voli Sega.PSP verzija ovog Outruna je bila odlicna mada sam ja uvek najvise voleo onaj za MegaDrive.

4. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,386
    2,911
    113
    Ova igra potice sa arkada 2003. ako niste znali. Secam se kad je SEGA najavljivala ovo, bas sam bio u gasu da probam negde tu arkadu, i nadao se portu za konzole. Prvi port je bio na Xbox Classicu 2004. i zvao se samo Outrun 2. Bio je bas next-gen shit kada se pojavio na prvom Xboxu, igrao sam ga tada, bila mi je omiljena igra dugo.

Ovaj kvazi nastavak iz 2006 Coast to Coast je doneo svasta novo, verziju za PC, PS2 pa cak i PSP, ali je generalno bio malo jadniji od originala po pitanju grafike i upeglanosti. Secam se da je na PS2 radio poprilicno lose a i PC port je bio shitty, pa cak i Xbox verzija je losije radila od originala iz 2004.

Anyhow uz sve ove modove mozda i vredi namestiti C2C opet na PC-u?

5. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,812
    890
    113
    ne se'am se toga tako. Sećam se da je i tada igra radila glatko čak i na slabim mašinama sa 60 fps. Kontrole jesu malo dugačije na PCu u odnosu na XBOX ali su savršene za tastaturu a dodatni sadržaj me je držao duuuuugo uz igru. Čak i dan danas ne znam nikoga ko bi upalio igru i žalio se na nju sem ako je očekivao drugi tip igre.

Share This Page