1. powered by Surfing Waves

Person Of Interest (2011)

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Igoritza, Oct 8, 2011.

1. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Person Of Interest Wiki

Mr. Finch (Michael Emerson), a mysterious billionaire, has developed a computer program that predicts the identity of people connected to violent crimes that will take place in the future. However, the program has its limitations; for example, it cannot predict whether the person will be a victim, perpetrator, or witness, nor can it predict when or where the crime will take place. Unable to stop the crimes on his own, Finch hires John Reese (Jim Caviezel), a former CIA field officer who is presumed dead, to help stop the crimes from taking place.

The pilot episode establishes that Finch originally built the machine for the government as a means to prevent another 9/11-type disaster, but found that it was also predicting many "irrelevant" crimes. Finch built a backdoor into the machine that, before erasing the "irrelevant data" each night, sends Finch a list of Social Security numbers of people who will be involved in those crimes. Finch also reveals that the world thinks that he, like Reese, is dead.

--------------------------------------------------------------------

Serija je vise nego dobra. Glume Ben iz Losta i odlicni Kaveziel. za sada su epizode u "Villain of the week" formatu, ali je najavljeno ubacivanje jos po kojeg lika, i koncentracije na vecu pricu, sto je i naznaceno na kraju epizode 3.

sve preporuke, odlicna serija da drzi paznju svake sekunde, nalik na Paradox ili Luther britanski

2. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Hvala na preporuci!
    Moram ovo da overim samo zbog Bena iz Losta, obozhavam ga :D

3. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,373
    3,615
    113
    Onako, ben ima prilicno mlaku ulogu do sada u prve 3 epizode. Show je onako laganica, nit smrdi nit mirise.

4. protocultivator

protocultivator Mladji referent

452
    74
    28
    Eh, kada braća Nolan ributuju Betmena onda nikome nije mlak ili laganica već fenomenalan i vizionarski. Kada jedan od braće napravi seriju koja je po atmosferi i likovima veoma bliska tom Betmenu, onda je mlaka i ništa posebno. Zanimljivo.

Meni je Person of Interest najbolja nova serija ove sezone. Monte Kristo je odličan i sada fali još samo jedan dobar negativac, fali još samo Mondego.

Uf, kada bi navatali Gaja Pirsa....

5. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Trenutno je sve u monster of the week fazonu, jedan centralni negativac bi mnogo pomogao. Serija ima veoma finu produkciju, nastavicu da je gledam for sure.

6. ktulu

ktulu kwatz!

446
    0
    0
    Gledao prvu epizodu. Možda kasnije postaje bolje, ali ovo što sam video je taman prosek, ako ne i nešto ispod. Priču ne znam ni kako da prokomentarišem.
    Uglavnom, akcioni triler sa sasvim dobrom produkcijom i đubretom od priče. Dal' će Abrams i Nolan da idu u političare il' šta li je, ne znam.

7. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Pogledao prve 2 epizode, it's good, definitivno su me uhvatili da imam zelju dalje da gledam.

8. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Monte Kristo je najbolji glumac bre! znaci, odgledao sam ovu zadnju epizodu, i opet je bila Villain of the week, ali covek je odglumeo za cistu 10ku.

9. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,442
    152
    63
    Dobra je serija, jedna od boljih ove sezone, ima neke low points al dobro :)

10. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    CBS je danas narucio ceo S1 od ovog show-a. As usual, show ce imati pauzu oko nove godine pa ce onda nasnimati epizode.

11. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    ma brate, ja sam toliko zgotivio kaveziel-a da mogu da ga gledam i u Jersey shore, ako ce tamo da glumi :)

12. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Ona scena na kraju pretprosle epizode je bila pure win. On i rapist sede za stolom, gledaju se preko pistolja.

13. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    imamo regularnog vilain-a. bar se nazire. Elias mu je ime.

sto se tice poslednje epizode, odlican guest star, i ponovo ODLICAN Kavizel. glumcina brate. mada, ovu epizodu mu je slavu odneo Emerson. videlo se ono "Benovsko" u njemu, kako je sjebao matorog na kraju.

14. protocultivator

452
    74
    28
    Još jedna odlična epizoda. Paige Turco je bila sjajna i dobro se slaže sa Kavezielom. Nadam se da će se ona ali i drugi ljudi kojima su Riz i Finč pomogli vraćati sa vremena na vreme da im pomognu.

15. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,779
    1,239
    113
    Poslednja epizoda je objasnila. Totalno neocekivan obrt.

16. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Ja sam ga ocekivao, jer Enriko vec godinama glumi odlicnog policajca u show-u Flashpoint. Kontao sam da ce ovde morati da promeni ulogu. :)

17. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Wow kakavo midseason finale. Finish epizode je bio napet, kontam jer su samo tolko epizoda imali u orginalnom planu. CBS je thankfully davno narucio full season order.

Also, sweet sweet Kahlan iz Legend of the Seekera (Bridget Regan) je gostovala u epizodi. :D

18. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    HOLY SHIT, nisam gledao ep jos, ali Kahlan my sweet Kahlan mislio sam da je nikada vise necu videti na malom ekranu :D

19. stale

stale bowel disruptor

3,973
    1,144
    113
    HOLY SHIT, nisam gledao ep jos, ali Kahlan my sweet Kahlan mislio sam da je nikada vise necu videti na malom ekranu :D

gruntu se pali alarm kad je neko pomene u postu :lol:

Moram pogledati sad kad stignem kuci.

Inace ova serija mi je nekako vremenom postala odlicna. Posle prve epizode nisam bio siguran ni da li da nastavim da gledam.

20. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    odlican tvist. uzasno mi se svidja sto je polako hintovana veca slika, i od Elias-a, a sve verujem da ce da se ispreplete opasno.

21. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Dayumn she is still sooooo hot, zasto ukinuse seeker-a majku im !!!!!!!!@@@@@@#$$$$$$

Odlicna epizoda btw :)

Jedino mi bedak sto su totalno zapostavili proslost ben-a (kako se ovde zove zaboravih) u prvih par epizoda su pokazivali njega kako pravi masinu i taman kada su trebali da pokazu kako se povredio samo su prestali sa tim storyline-om.

22. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Covece, Person of Interest mi je trenutno naiscekivanija serija u nedelji! ova epizoda je razbila, Kaviezel je najjaci baja na teveu ikad, a Ben je sve bolji i bolji!

sada imamo tri protivnika:

FBI
    Elias
    Hakerica

23. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Ma sve su to neki sporedni enemigosi, nikako da uveku nekog big bad-a. To je jedini veliki nedostatak show-a, koji je i dalje cist procedural crime drama show. Nista specijalno, al vredi videti.

Sa sruge strane, moram pohvaliti CW-ovu Nikitu. Show apsolutno razbija.

24. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Ajd da javimo i ovde da je pre 10tak dana CBS narucio 2. sezonu ovog show-a [zasto i ne bi kada gledanost lagano raste, sa 13mil na premijeri do 15mil u zadnjoj epizodi]. :)

[istog dana su potvrdjene nove sezone za hawaii five0 i mentalist]

25. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Good news, al stvarno bi mogli da poguraju back story malo vise, taman u jednoj epizodi malo krenu da objasnjavaju neke stvari, i onda sledi par epizoda koje slobodno mozes i da ne pogledas sto se price tice.

26. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Hawai 5-0 - kakvo pisanje po zenama (osim grejs park)

uveli su do sad -

onu sto megeret trsi na brodu

onu sto je odala megereta wofatu

onu odvratnu mrsavu koja ne znam kako je postala glumica (lori)

Ajmo, Seka sabljic guest star u sledecoj sezoni garant. mislim da je ovaj show sa nekim jakim nogama, jer ovoliko eksperimentisanje nisam video ni u dalekoo gorim produkcijama. sto je najludje - H50 trenutno ima mozda i najbolju produkciju od aktuelnih serija

27. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    I zbog cega ceo post o seriji ciji ovo nije topic lol i to jos o zenskim ulogama ? Btw devojka sto radi u vojsci na brodu je imho prelepa, but whatever.

28. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    zato sto me mrzi da napravim thread o h50 :D

29. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    A spamujes o tome kad god stignes u 20 threadova. :)

30. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    U zadnjih par dana sam zaseo i pogledao sve epizode koje su do sada izdate. Show still continues to be good, epizode sa Eliasom i CIA-om i dalje predstavljaju najbolji deo price.

Ostalo je jos 3 epizode do kraja sezone, ocekujem da ce kraj biti dobar.

31. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Covece! POI finale je, sto se mene tice - najbolje finale u poslednjih 10 godina neke serije! Vratila se Root koju smo jednom videli, svi zivi su se ukljucili u pricu koja je na pocetku epizode delovala kao regularna standalone POI epizoda. A jos u finalu nisu ni igrali na glavnog negativca Elias-a.

ovoliko akcije nisam vidjao ni u 24 finalima. stvarno je epizoda sabila, a Reese je mangup kakvog nema :D

32. protocultivator

452
    74
    28
    Odlicno finale. I opet su me presli sa obrtom. Ejmi je odlicna i voleo bih da dobije pojavljivanje u sto vise epizoda druge sezone.

33. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Covece! POI finale je, sto se mene tice - najbolje finale u poslednjih 10 godina neke serije!

Igoritza stvarno voli da preteruje. Finale je bilo ok, al nista bas mindblowing. Jedino je zadnjih 10sec bilo bas super. Also, podrzavam svaku seriju u kojoj glumi Amy Acker, nikada necu prezaliti Angel S5. Joss Whedon tortured us with her.

Posto imaju ogromnu gledanost, sigurno ce S2 biti poboljsan sa jos boljim budzetom.

34. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,779
    1,239
    113
    Odlicno je bilo finale, bas sam ga sinoc pogledao.

35. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Ali, recenica posle bombe je pobedila:

"We should go have a drink together .. My threat" :D

Monte Kristo je odabrao odlicnu ulogu za manje vise prvi njegov US TV projekat jer su sada tu pare. pre 10ak godina su Movie glumci smatrali TV glumce za sramotu, sada se obrnulo. Brad Pitt je skoro napravio shalu rekavsi: "sta treba da uradim da dobijem TV ulogu" mada sve mislim da je ovo vise nego realna izjava.

36. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,779
    1,239
    113
    U pocetku mi je bila dosadna serija, dok se nisu uhodali malo. Ali druga polovina sezone razbija, pogotovo poslednjih par epizoda, zao mi je samo sto su uhvatili Elijasa, bio je dobar negativac.
    U finalu sam ocekivao da im namesta ona riba, bivsa partnerka dzonova, bas sam se iznenadio kada sam video da je ova root, a taman sam pomislio kako su na nju skroz zaboravili, ili su je ostavili za drugu sezonu

37. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Ja inace John-a zovem Batman. :) Jest da ubija, ali je bas badass lik. Onaj deo kada je upao u US Marshal field office je bio for the win.

38. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,779
    1,239
    113
    Da, ta scena me je podsetila na batmana malo, mozda zbog rezije, kad odlazi i rasklapa onu sacmaru, kao brus vejn u dark najtu :)

39. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Meni mnogo drago sto je gledanost haos. komentarisao sam i na IMDB, ceo techno mumbo-jumbo je skoro pa tacan, i Finch koristi terminologiju pravog IT person-a i hakera, i konzole, GUI su blizu realnosti, JEDINO sto nema smisla je "force Phone Pairing". JESTE izvodljivo, al pazi sad -

Ako je Finch bas TOLIKI genije, da je uspeo da napravi app za sve moguce OS-ove (Android, iOS, Bberry, Symbian/maemo, WM6, WP7 ...) i sve moguce verzije OS-ova koja ne trazi verification sa end-phone, i pritom je odradio isto to i za Factory OS telefone (sto znaci da je negde download-ovao ceo source code svih mogucih proizvodjaca) i pritom ne koristi Bluetooth vec koristi neki force-network protokol (u slucaju da je korisniku iskljucen WiFi i BT) sto bi znacilo da on covek u svakom trenutku ima backdoor za sve moguce network-e u Njujorku (13 ih ima) preko kojih salje SMS/GPRS fajl na end-phone. Alternativa je eventualno neki Java exploit koji ima svaki telefon.

Tesko da bi jedan covek, kojem to NIJE glavna okupacija u zivotu, mogao da kompajlira tako kvalitetne programe. osim ako eventualno nije skinuo neki military/NSA sistem koji su oni razvili u laboratorijama sa timovima od 200 ljudi.

40. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Watching TV series... serious business. :)

41. protocultivator

452
    74
    28
    Pa sad, ako je moguce da postoji takva masina onda je veoma verovatno i da u takvom svetu sva civilna oprema za komunikaciju, samim tim i mobilni telefoni, ima backdoor. Nesto sto bi vladama omogucilo da prisluskuju i prate. A ako je vlada dala Finch-ovom ortaku da im napravi masinu koja ce sve da nadgleda, onda je logicno da su mu dali i pristup tom backdoor exploit-u, zar ne?

42. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Heh, HawaiFive0 je u jednoj epizodi slomio najnoviji WP7 fon za 2 sekunde, i ne neki nabudzeni vladin agent nego obican cajos. Ista ta fora, remote hijack celog sistema. :D

43. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Sazvakao sam 23 epizode u 4-5 dana... Odlicna serija, jedva cekam drugu sezonu...

44. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Ne, ti cekas kraj druge sezone. :)

45. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Ne, ti cekas kraj druge sezone. :)

True, true...:))) Samo ne znam da li cu izdrzati...kontam mozda smeknem prvu epizodu drugog serijala...da se razresi zadata nam dilema...i onda kuliranje do kraja sezone...:)

46. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Konacno na red dosle zadnje 4 epizode PoI da se odgledaju, moram reci da su bile bas dobre. Kada sam video Amy odusevio sam se, nadam se da nece snjom raskrstiti odma u prvoj epizodi druge sezone :D

47. d3us

d3us Member

33
    0
    6
    i ja poceo da gledam seriju, stigao do 8. epizode, nije losa :)

48. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    S2 pocinje 27. septembra!

http://www.youtube.com/watch?v=7SX2ThAl-FA

49. Adanos

Adanos Fart Baron

409
    99
    28