PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by howler, Aug 15, 2017.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

26,632
    1,819
    113
    Sudeci po SteamSpy-u, PUBG je dostigao 15M prodaju, moze se ocekivati oficijelni PR ovih dana.

Ovo znaci da je PUBG prestigao CS 1.6 [~14M], i ovim tempom ce do kraja meseca prestici i CS:S [~16.3M], a naravno CS:Go nece dostici skoro [34M]. Sve ove 3 igre je Valve delio za maltene dzabaka tokom svih ovih godina, a i sve one naravno imaju mnogo manji sysreq.

2. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,016
    693
    113
    U kojoj fazi razvoja je PUBG trenutno? Prosto mi je neverovatno da se igra koja očajno izgleda, ima tehničkih nedostataka na pretek i pri tom prilično loše optimizovana, prodaje kao alva...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

3. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    @eufrat
    Sta je najbitniji deo neke igre ? Pa gameplay naravno, e pa on prodaje igru :)

Grafika btw uopste nije toliko losa, ionako radi preglednosti neke stvari bolje spustiti u podesavanjima, stoga da je jos detaljnija vise bi problem bio.
    Sto se bagova tice ima ih, ali daleko manje nego ranije u dobro sam vreme krenuo :D
    A sto se optimizacije tice i ona je skroz korektna sobzirom da ionako kao sto sam pomenuo ljudi smanjuju grafiku radi preglednosti a na medium podesavanjima radi na svakom modernijem kompu.

Kao sto smo vec pisali, tek kada sam uzmes da igras mozes da vidis zasto se prodaje ko alva, preporucljivo u Duo minimum, posto je solo iako fun nije pun potencijal igre.

4. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Uskoro ce izaci iz Early Access-a, ali to naravno ne znaci nista.

Radi dobro, izgleda dobro, uskoro ce novi gameplay sistemi [vaulting!] i nove mape. Ko hoce odlican survival shooter, nema danas nista bolje od PUBG-a.

5. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,016
    693
    113
    Ne, ne izgleda dobro, izgleda veoma slabo. Šta više izgleda kao ARMA 3 (ajde? :D) koji je izašao davne 2013-e. A priča, a zvuci (sound effects)?

Undenis likes this.
  6. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    I ne treba da izgleda highend i da sabija HorizonZeroDawn kada cilja da bude igrana na sto vecem broju konfiguracija. Ono sto je najbitnije, grafika je veoma raznolika, i na ostrvu postoji gomila zona koja se odmah mogu prepoznati bacanjem pogleda oko sebe.

Za 1080p60 play [u ogromnom openworld okruzenju a ne u mini-arenama CSGO-a] je potrebna midrange graficka.

Zvukovi su veoma dobri, i lako se primeti odmah odakle dolaze uz dobro pracenje odgovarajucih zvucnih efekata [a svaka puska ima svoj zaseban sistem za zvukove [subsonic/supersonic/silenced/distorzija daljine i sl].

7. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

1,767
    736
    113
    Ja apsolutno nemam nista protiv kako izgleda igra. Samo sedim ovde i zavidim PC igracima sto mogu da ovo pikaju sada dok ja cekam PS4 verziju ko zna kad.

8. Undenis

Undenis A true patriot...

1,102
    556
    113
    Juce ili prekljuce se pojavila glasina da Microsoft planira da produzi console exclusive na jos jednu godinu kad istekne ovaj ugovor sto imaju sada.

9. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

1,865
    367
    83
    Bilo je vec puno igara sa losom grafikom, tehickim problemima koji su uspeli da se probiju i u beta izdanju, zbog zaraznog i inovativnog gameplay-a.

Originalni Team Fortress, Counter Strike, DOTA

10. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    Zvukovi oruzja su predobri u igri, kada zafijucu meci oko tebe nije ti svejedno :)

Konacno sam poceo da povatavam dodatke za oruzja pa sada vec mnogo brze lutujem.

Ja i Njarla redovno pikamo svako popodne po par sati, great fun.

Jos se neckam da li da otvaram kutije koje kupujem xD

Last edited: Oct 11, 2017
  11. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,016
    693
    113
    Odgledah (ni sam ne znam zašto) nekih 45min na Twitchu u nadanju da se igra vremenom popravila od kada sam je poslednji put gledao na YT. Ne znam za vas, ali meni je i dalje igra đubre neopevano. Fizika nula bodova, motorika vašeg lika znači užas brate mili. Gledao sam par streamer-a (šaltao) i svi igraju na CS 1.6 grafičkim podešavanjima, baš lijepo... Nekako mi čudno da je igra toliko zarazna/fun šta već pa da ljudi mogu da pređu preko svih tih "mana". Definitivno not my cup of tea.

12. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    @eufrat
    Brate lepo smo vec nekoliko puta napisali da dok ne odigras sam ne mozes realno suditi, gledanje twitch strima ili youtube klipova nije to to.
    Idi kod nekog druga koji ima igru, opleti par meceva pa onda sudi.

Ali posto si vec presudio igri, bolje se nemoj vise muciti i gubiti vreme na bilo sta oko nje :)

stale and Maxa like this.
  13. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Ovi kinezi nisu normalni. PUBG je dodao jos MILION igraca u zadnja DVA DANA. Sad su na 16M.

Inace, igra se aktivno igra, ne skuplja prasnu u Steam Library listinzima. 12M igraca je igralo igru u zadnje 2 nedelje.

14. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,039
    572
    113
  15. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

1,767
    736
    113
    Jao jedva cekam da ovO dodje na PS4 :D

EDIT: Dodatni rage attack

Last edited: Oct 13, 2017 at 11:18 AM
    grunt likes this.
  16. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    Damn koje ludilo je ovo kada se igra u squad-u :D
    Juce smo fino pilali.
    Iako jeste najzabavnije osetno je teze dobro se plasirati nego kada se igra duo.

Ali atmosfera je nenadjebiva. Mirno lutujemo i cavrljamo i samo krecu meci pa kada svi krenu da se deru uspaniceno its fucking priceless :D

17. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Cimaj me grunt ako budes igrao ovaj vikend, ostavicu steam upaljen all the time. :)

A DrDis je priceless zbog svoje komedije. Igra fantasticno, ali naravno Shroud i Viss su mi i dalje vise omiljeni jer su bas insanely skilled.

grunt likes this.

Share This Page