1. powered by Surfing Waves

PS Vita hacking news

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by DieH@rd, Dec 18, 2011.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,363
    3,609
    113
    Mnogi se nadaju da ce Vita jednog dana podrzavati homebrew ili full on pirateriju. U ovom threadu postujte vesti o tome.

Vita je juce izasla u japanu, a prvi hello world exploit je uspesno odradjen preko integrisanog PSP1 emulatora. Ovo ce jednog dana mozda omoguciti pokretanje PSP1-based homebrew-a, sto je i dalje odlicna vest. Makar ce postojati nacin da se osnovne funckije Vite poboljsaju sa custom programima [book readers, video players, maybe emulation of other systems]. Just to make it clear Vita OS je i dalje untouchable, isto kao i 3DS [koji isto savrsheno dobro emulira NDS i njegove exploite].

Japanese PSP scener Mamosuke announced today on his blog that he was able to confirm a “Hello World” running on the PS Vita through the embedded PSP emulator. The exploit was made by developer teck4, and most likely relies on one of our good buffer overflow friends. and for those who are wondering “is it real?”, my current answer is that I haven’t tried it yet, but knowing Mamosuke fairly well I can tell you it’s true.

Technically, the idea behind the hack is simple but brilliant: the PS Vita has a PSP emulator, and we have plenty of PSP game exploits lying around… can we assume they will work on the emulator? That’s what teck4 tried, and the answer is yes, so he managed to run unsigned code on the PS Vita.

...

That’s the theory. Practically, although this is good news, there are a bunch of obstacles which will probably not make the exploit so interesting for most users (at least not yet): First of all, the exploit happens within the PSP emulator on the Vita, and will not directly give access to the Vita hardware or features. So this can theoretically only allow to run PSP homebrews on the vita (which, to me, is already fairly nice), and also, only User-mode ones ( a game exploit does not give access to the PSP kernel mode, so some tools and functionality is missing, which prevents emulators such as Daedalusx64 for example to run at full speed).
    http://wololo.net/wagic/2011/12/18/day-1-hello-world-the-ps-vita-already-hacked/

2. Omega

Omega N64 je đubre

15,594
    2,413
    113
    Steta sto ce ovo do izlaska Vite u ostatku svijeta biti uveliko popravljeno.

3. DieH@rd

31,363
    3,609
    113
    Well, ovako nesto sam i ocekivao da ce se prvo pojaviti [i da nece biti efikasno].

4. SrEbRnI

SrEbRnI Active Member

333
    26
    28
    Evo maila koji sam malo pre dobio sa devil's shadow foruma. Bas su se bacili u potragu za hackom.
    kissofdeath@devils-shadow.com kissofdeath@devils-shadow.com

6:39 PM (2 hours ago)

to me
    We need to get a VITA in the hands of a person that has the abillity to hack it ASAP

Read more here:

www.devils-shadow.com/forums/vita-news-discussion/312681-project-vita-coldbird.html

5. Omega

Omega N64 je đubre

15,594
    2,413
    113
    Rano je za ovo koliko god bilo volje za radom. Treba ovo pokrenuti u martu sljedece godine.

6. DieH@rd

31,363
    3,609
    113
    Da, cak i ako pronadju nesto apsolutno ne smeju da objave nikakav exploit sada. Bolje nek miruju makar pola godine jos.

7. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,574
    1,779
    113
    neka ćute bar do eu launcha. u svakom slučaju bio bih zadovoljan psp piraterijom na viti za početak.

8. Omega

Omega N64 je đubre

15,594
    2,413
    113
    Pocelo je polako:
    http://youtu.be/jxjYiEhwqho

9. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    super,nadam se samo da sony nece brzo zapusiti rupe.u principu ja kad budem imao novaca uzecu vitu cak iako ne bude piraterije za njene igre,dosta su mi i emulatori

10. DieH@rd

31,363
    3,609
    113
    Bolje nek ne objavljuju ovo dok se ne stvori veca zaliha emulatora i homebrew programa. Lepo pise u YT descriptionu da Sony moze veoma lako da ugasi ovaj exploit.

11. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,574
    1,779
    113
    super,nadam se samo da sony nece brzo zapusiti rupe.u principu ja kad budem imao novaca uzecu vitu cak iako ne bude piraterije za njene igre,dosta su mi i emulatori

tako i ja razmišljam mada opet mi je psp bolja opcija zbog zamenjivih baterija...fuck it...nosiću i vitu i psp xD

12. Omega

Omega N64 je đubre

15,594
    2,413
    113
    Ona eksterna baterija za Vitu nije losa.

13. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Odgovara i njima piraterija do neke mere, jer ce tako prodati vise konzola.

14. grunt

grunt Celeb Freak

17,287
    3,487
    113
    Pa to, ne bi trebalo da se buni Sony ako moze da se sibaju emulatori i eventualno psx i psp igre, sve dok ljudi kupuju skupocene vita kartice :)

15. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,953
    1,014
    113
    Grunte, oni zarađuju i na kolekcijama starih igara i na PSX i PSP naslovima.
    To je kao kada bi tebi neko rekao da pored osnovnog posla radiš još jedan, 2 sata dnevno, za džabe. Ako imaš neki emotivni razlog to je OK ali i tada samo po ličnim uslovima a ne protiv svoje volje i po tuđim uslovima.

16. grunt

grunt Celeb Freak

17,287
    3,487
    113
    Pa nije bas isto, naravno da oni zaradjuju i od tih stvari, ali gledaj na to ovako. Ja ako nikakav homebrew nebude mogao da se pokrece nema sanse da uzmem konzolu, da moze uzeo bi je (jednog dana ce i na samom hardveru zaradjivati), a kada je uzmem uzecu i po koju original vita igru, znaci imace zarade od mene, a da nije bilo nikakve piraterije ne bi imali nista, a ima gomila ljudi sto na isti nacim razmisljaju.

17. sikibu1

sikibu1 Member

33
    0
    6
    Sony je izgleda dosao do resenja za sve koji traze emulaciju starih konzola a ne zanima ih piratizovanje novih igara.
    Ovaj lik uspeo svasta da pokrene.

http://psx-scene.com/forums/content/ps-vita-homebrew-via-hbl-1827/

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ao8VOnYoc7g[/video]

18. Omega

Omega N64 je đubre

15,594
    2,413
    113
    Bice super ako se Sony prema ovom hacku bude odnosio sa stavom "boli nas uvo", ali sumnjam.

19. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,574
    1,779
    113
    nadam se da će poterati još koji emulator.

20. Blue

Blue ....................

12,097
    864
    113
    Bice super ako se Sony prema ovom hacku bude odnosio sa stavom "boli nas uvo", ali sumnjam.

Možda i hoće u početku kad treba da se pogura prodaja konzole.

21. obro

obro New Member

575
    0
    0
    http://www.youtube.com/watch?v=owdXV9xHBto&feature=player_embedded

VITA hakovana?

22. gruja

gruja I am God of War

6,372
    885
    113
    Ono malopre je izgledalo kao recovery za stari psp :)
    Svejedno uzecu ga kada bude 100 E polovnjak u srbiji, znai za jedno 6 do 7 godina :D

23. DieH@rd

31,363
    3,609
    113
    Izgleda da je i ovo hack koji probija PSP zastitu. Znaci samo PSP homebrew.

24. sqall

sqall Active Member

866
    111
    43
    Izgleda da je i ovo hack koji probija PSP zastitu. Znaci samo PSP homebrew.

Pa realno ako budu mogli psp naslovi da se pokrecu na viti i original psv igre bio bi bar za mene pure win situacija za obe strane bar za sada

25. DieH@rd

31,363
    3,609
    113
    Pronadjen je novi exloit koji dozvoljava pristup kernelu PSP-a. Znaci skoro se mogu ucitavati PSP igre preko internog emulatora, ne samo homebrew [not confirmed]. There is no release date for this exploit.

http://wololo.net/wagic/2012/03/21/davee-gets-psp-kernel-access-on-the-vita/

26. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,353
    94
    48
    Ovo je odlicno. Kako sto rece Squall, piratske PSP igre i original Vita igre i ja cu biti bas happy :)

27. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,353
    94
    48
    Wow odlicno, dosta sam trosio para na PSP igre :D

28. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,518
    1,820
    113
    Ovo bi bilo super posto sam sesti put obrnuo uncharted.Smucio mi se vise. :)

29. DieH@rd

31,363
    3,609
    113
    Heh pozajmi meni Vitu i obecavam da mi se Uncharted:GA nece smuciti u skorije vreme. :lol:

30. DieH@rd

31,363
    3,609
    113
    Hacker "yifanlu" je uspeo da omoguci homebrew na viti, znaci ne u PSP emulator modu nego full. Za sada je exploit u veoma ranom stadiumu, ali razvice se. Detalji nisu poznati, osim da je nerealno ocekivati Vita game piracy.

News:
    Sure, running PSP homebrews on Vita is fun, and VHBL is a very nice piece of work, but it’s about time we move on, isn’t it? Developer yifanlu started a new project called Usermode Vita Loader (UVLoader), it will be a homebrew loader for the PSV, basically.

Not PSP homebrews, but native PSV code, isn’t it awesome?

This project is based on a PSV exploit he found (there are no details about this for now, for obvious reasons), but it’s still in its early stages. Just a few lines of code have been written so far (you can find the code on his github), so, back to the title, developers are needed.

If you’re a developer and you want to help, fork the project on github or get in touch with yifanlu on /talk or on IRC (#vitadev on EFnet). If you’re not a developer, there’s nothing for you…yet. But it’s still an awesome news, isn’t it?

And please, avoid asking useless questions: there’s no release date yet and it doesn’t work for now, just be patient for now and let the developers do their job.

Yifan Lu will eventually post updates about this project on his blog or on twitter, so make sure to follow him.

Last but not least, congratulations to yifanlu for his Vita hack
    http://wololo.net/2012/09/05/usermode-vita-loader-devs-needed/

31. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,353
    94
    48
    Poceo sam da ga sledim na twitteru. Vreme je vise da se pojavi homebrew na viti

32. Omega

Omega N64 je đubre

15,594
    2,413
    113
    Ovo nije dovoljno ni za PSP emulaciju/pirateriju.

33. ivamark

5,518
    1,820
    113
    Wololo je potvrdio.Uspesno je pokrenut PSP iso na Viti!!!! :)
    http://www.ps3hax.net/2012/09/rumour-is-the-ps-vita-running-psp-isos/

34. Blue

12,097
    864
    113
    Jel ovo na neki način vodi ka pirateriji ili ne?

35. grunt

grunt Celeb Freak

17,287
    3,487
    113
    OK ako uspeju da izdaju softver potreban za igranje PSP igara ozbiljno bi razmislio o kupovini Vite.

36. Blue

12,097
    864
    113
    Pa bila bi mi jeftinija za tih 80E što planiram da dam za E-1000.

37. DieH@rd

31,363
    3,609
    113
    OK ako uspeju da izdaju softver potreban za igranje PSP igara ozbiljno bi razmislio o kupovini Vite.

Igrao sam malo Ghost of Sparta na Viti, radi super, a ekran pegla boje i totalno uklanja PSP screen ghosting. Naravno, neke igre mogu da rade binding kontrola za 2nd analog stick.

38. grunt

grunt Celeb Freak

17,287
    3,487
    113
    Zato kazem, za razliku od nds/3ds gde ekrani nisu istog odnosa pa dolazi do zamucenja tj pogorsanja slike, ovde bi PSP igre izgledale bolje nego na originalu, sto bi bilo extra, ako stvarno bude bilo psp piraterije jedino bi mi cena bila prepreka jer je ipak jos uvek prevelika.

39. Omega

Omega N64 je đubre

15,594
    2,413
    113
    Poznati PSP dev Wololo kaze da se i ova metoda vjerovatno oslanja na exploit u nekoj igri, tako da to Sony moze vrlo jednostavno blokirati, odn. povuci igru igru sa PSN-a u roku od sat vremena.

40. gruja

gruja I am God of War

6,372
    885
    113
    Dokle god nebude piraterije nedajem pare ni ms'u ni soniju.Mada vitu svakako neplaniram da kupim cak i ako bude imala pirateriju.

41. Blue

12,097
    864
    113
    Ne planiram ni ja u ovom trenutku ali ako se vremenom stvori kolekcija igara kao za PSP onda je must buy.

42. gruja

gruja I am God of War

6,372
    885
    113
    Nije mi toliko impresivna kao psp kada se pojavio,ipak je onda bilo nezamislivo igrati gta na mobilno uredjaju,sada je mobilni sasvim dovoljan,jedini problem moze biti taj sto nema fizicke kontrole nego je tac.

43. DieH@rd

31,363
    3,609
    113
  44. ivamark

5,518
    1,820
    113
    Ovaj urbanix cak imam i skinut na nekom nalogu.Jos kada bih razumeo i rec Nemackog. :D

45. grunt

grunt Celeb Freak

17,287
    3,487
    113
    Jos sada da ljudi pocnu da prodaju psv za sicu kao sto prodaju 3ds, al to se nece skoro desiti :D Nista moracu da se skrpim nekako kad tad za vitu.

46. DieH@rd

31,363
    3,609
    113
    Moras, presao sam Golden Abyss i odusevio sam se sta sve konzola moze da istera. A to je bio launch naslov. :D

47. Omega

Omega N64 je đubre

15,594
    2,413
    113
    Sta je sa PSone igrama? Ima li kakav video da vidim to kako radi?

48. ivamark

5,518
    1,820
    113
    Skinut je urbanix sa stora vec.Skinuo sam jewel keepers kad je dzabe mozda i za njega izdaju isto.
    Nema zvuka na PS1 igrama tako da je za sad i ukunuta mogucnost da se igraju.

49. Omega

Omega N64 je đubre

15,594
    2,413
    113
    Znaci ovo je bio exploit preko igre? Sve je to osudjeno na propast dok neko ne nadje exploit u samom OS-u.

50. ivamark

5,518
    1,820
    113
    Da koristi se urbanix mogao je besplatno da se skine za EU naloge ali ga je sony ekspresno skinuo.

Share This Page