1. powered by Surfing Waves

PS VITA - problemi, saveti i pomoc

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by nikola22, Feb 5, 2013.

1. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,948
    1,516
    113
    Hocu da se ulogujem na PSN sa drugog naloga na kome imam RE2 i 3 koje bih da odigram ali nece nikako.Kaze you must sign in with the account that linked wiht this vita system.Probao sam da deaktiviram igre koje imam prvom nalogu i opet isto.

2. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,555
    2,779
    113
    Moraš da formatiraš karticu da bi se ulogovao na drugi account.

3. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    /\
    I da deaktiviras Vitu sa postojeceg accounta.

4. EXPCollector

EXPCollector Wastland assassian

301
    13
    18
    Ljudi zanima me dali Aplikacija Foursqare za ps vitu radi samo sa 3G modelima konzole jer na ovoj mojoj wifi only nece.....predpostavljam da aplikacija koristi i GPS cip kojeg u wifi only modelu nema.....

5. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    Imam ja 3G model, probacu kasnije.

6. EXPCollector

301
    13
    18
    i el probao neko ovu aplikaciju ali samo ako je wifi model u pitanju bez 3g jer za taj model predpostavljam da radi

7. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    Evo isprobao sam na 3G modelu, ali sa potpuno ugasenim 3G modulom, znaci samo WiFi, i radi uredno.

8. EXPCollector

301
    13
    18
    i meni kada je potpuno ugasen gps modul na telefonu ili tabletu on se ustvari povremeno pali kada je uredjaj u stand-by modu tj kada je ugasen tako da me zaista vise interesuju modeli koji ps vite koji nemaju 3g i gps vec samo wifi.Ako na njima radi onda da uzmem da reklamiram moju vitu....mada cak i u readme txt fajlu samog forsqare programa za vitu pise da radi sa 3g modelima....zbun do jaja zar ne?Jer zasto bi uopste stavili nama wifi only user-ima aplikaciju koja nemoze da radi na nasim konzolama i sve one programe koji koriste gps kao npr aplikacija "Near" koja takodje nemoze da nadje moju lokaciju nikako jer predpostavljam da joj treba jebeni gps modul zar ne?

9. grunt

grunt Celeb Freak

17,715
    3,842
    113
    Zasto bi neko uopste koristio ubogi 4square ??

Drugo Near radi opusteno bez GPS-a.

Trece ovo je Vita VESTI topic.

10. EXPCollector

301
    13
    18
    izvinjavam se ovom off topic temom kojom sam zapoceo ali kod mene NEAR jebeno neradi jbg....i jebeni foursqare takodje....NEAR takodje nemoze da nadje moju jebenu lokaciju ??? Gde gresim? Ako neko zna neka mi baci odgovor na pm da nekenjam dalje po ps vita vesti sekciji.hvala unapred i izvinjavam se jos jednom Grunte :|

11. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    Ako ti nije na 2.05, odradi update, deaktiviraj konzolu sa PSN-a, i uradi restore/format.

12. EXPCollector

301
    13
    18
    ma jok cim sam je pazario prvo sto sam uradio je update na 2.05 pa tek onda sam radio instalaciju svih aplikacija i igara kao i vezivanje za moj psn+ nalog.Dakle ladno nece da mi nadje lokaciju ni 4sqare ni aplikacija NEAR sto me zaista nervira.Ako budem imao vremena kasnije cu da postavim slike na kojima se jasno vidi i pise ono o cemu pricam.[hr]
    [undefined=undefined][​IMG]

13. NikolaM

NikolaM Member

58
    2
    8
    Probao sam Near malo pre na wi-fi modelu i radi normalno, reklamiraj ako mozes.

14. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Gde živiš ti? A gde živi EXP?

Meni isto ne radi, ali nije hadrware niti software failure nego to što near u nekim mestima zahteva dodatna podešavanja.[hr]
    EXPCollector jebote, našao sam rešenje na guglu za pola minuta... Ne budi lenj.[hr]
    http://www.gamefaqs.com/boards/620272-playstation-vita/62300596

15. EXPCollector

301
    13
    18
    cek da vidim to je na ovom linku sto si postavio dole?
    [hr]
    Uradjeno sve sada samo cekam dali ce ova fora da uspe....BTW wahad sunce ti jebem gde iskopa ovo bro!!!! Svaka ti cast ali rep plus pada tek kada prokletinja proradi!!!!!! XD[hr]
    Hvala na pomoci oko near aplikacije za ps vitu uspelo je bro!!!!!!!
    Naravno pao je 1REP Positive!!!!!!
    uffff ukenjo sam se da moram da je reklamiram a poceo sam emotivno da se vezujem za nju heheheheheheheh

16. Wahad

12,555
    2,779
    113
  17. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    217
    63
    Par pitanja vezano za Vitu, posto planiram da je uzmem. Znam da mogu da se sign in sa username-om i pass-om sa ps3 i poskidam sve free igre koje sam dobio na ps+ e sad, uz vitu mi dodje 4gb kartica, kada kasnije uzmem novu veceg kapaciteta da li mogu normalno da nastavim da koristim moj postojeci nalog? Pitam to iz razloga sto je taj nalog share-ovan max broj puta na ps3 i koliko sam shvatio moze jos jednu vitu. Da li se taj nalog veze za karticu ili uredjaj da razgranicim to i znam 100% na cemu sam.

18. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,973
    1,970
    113
    vežu se nalozi za karticu. ja ću ti pomognem oko tog šaltanja accova, vrlo je jednostavno, samo je malko sony to zakomplikovao za prvi put, ali je sve logično kada se sagleda. i dalje su slepci, ali je manageable

19. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Ok, znaci nije problem da ja sad igram na ovoj 4gb kartici sa mojim defaultnim accountom i ako mi je acc sharovan max broj puta, pa kasnije kad kupim vecu da predjem na nju sa istim accountom.

20. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,973
    1,970
    113
    tako je. nikakav problem, samo te proces od 3-4 minuta deli od toga ;)

21. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Ok, super onda, thnx bro :)

22. Wahad

12,555
    2,779
    113
    I meni se ovo desilo, mislim 2x, ali ono, naravno, držao power button, to je prvo šta uradim na bilo kom uređaju.

23. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Je li moguce da kad stavim da mi se skida nesto sa store-a i vita ode u sleep mode da se pauzira skidanje? Gledam bas po netu da se ljudi masovno zale na ovo, kazu da ga treba drzati na punjacu ali to ne pomaze i dalje kad ode u sleep pauzira dl...

24. NikolaM

NikolaM Member

58
    2
    8
    Je li moguce da kad stavim da mi se skida nesto sa store-a i vita ode u sleep mode da se pauzira skidanje? Gledam bas po netu da se ljudi masovno zale na ovo, kazu da ga treba drzati na punjacu ali to ne pomaze i dalje kad ode u sleep pauzira dl...

Da ti nebi prekidao dowload jedino sto treba da radis, je da pustis vitu da sama udje u sleep mod, a ne da ti stisnes dugme. I onda ne prekida DL. Ovo je i mene smaralo u pocetku dok nisam procitao negde, za punjac nema veze, jedino ako je baterija slaba.

25. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Pa procitao sam i ja to, pustim ga da sam ode u sleep ali isto se pauzira dl.

26. NikolaM

NikolaM Member

58
    2
    8
    Mozda na trenutak gubi konekciju sa ruterom, pa ode u sleep trajno. stavi vitu u istoj sobi.

27. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Moguce, probao sam ovo na poslu, pokusat cu kuci u blizini rutera.

28. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    Sad sam provalio da Vita uopšte ne mora da se kači kablom na PC, sve može da se radi preko WiFi-a. Što je skroz kul, jer je ovo sa proprietary kablom glupost epskih razmera. 6 minuta za fajl od 500 MB preko WiFi-a je skroz ok.

I dva pitanja, da li je moguće isključiti svetlo na Home dugmetu?

Saved Dara Auto-Upload mora da se štiklira na svakoj igri da bi Vita automatski uploadovala saveove?

29. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Kojih 500mb?

Ne kontam...

To je upload na PS servere PS+ feature. Ne možeš aploadovati preko wifi-a koliko znam na komp nikako, barem ne za sada

30. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    Kažem za fajl od 500 MB (konkretno Flower) potrebno je 6 minuta da se backupuje na PC WiFi-em, nije vezano za pitanje ispod.

31. dsst

dsst fdggg

3,915
    1,026
    113
    mozda je vec neko pitao, ali
    da li jedan PSN nalog mogu u isto vreme da koriste dve osobe, tj. dva vita sistema ? i npr da li moze da se igra local multiplayer zajedno iako je jedan nalog u pitanju ?

32. Blue

Blue ....................

12,304
    1,030
    113
    Ne, postoji samo jedan slot za Vitu na PSN nalogu.

33. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Poslednjim apdejtom su rekli da jedan nalog može na tri sistema, nisam još probao.

Goggle it, ne znam kada je tačno bilo, mislim da je bilo negde u novembru ili decembru.[hr]

Sony Computer Entertainment Japan and Asia announced today with a press release that the currently set limit of two PS Vita units that can be registered to a single SEN/PSN account will be upped to three.

The change will be implemented on November the 18th, and it’s due to the fact that with three different PS Vita models (including the PS Vita TV released today), it’s very possible that users may have more than two units and may want to register them all to the same account.

At the moment the press release was sent only by the Japanese side of the company, so there’s no mention on whether the change will apply only to Japanese accounts or to western ones as well.
    [hr]
    on November 14, 2013

34. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,046
    726
    113
    USA Vita bez problema radi sa EU igrama?

35. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    USA Vita bez problema radi sa EU igrama?

Da, Vita je region free.

Da li je izvodljivo kupiti fizičku kopiju igre iz NA, a DLC sa UK store-a i da sve to radi?

36. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Nope, DLC i igra moraju da budu sa istog store-a, isto kao za PS3

Isto tako, ne može se redeemovati US kod na UK nalogu.

37. disturbed

2,046
    726
    113
    I na koji store je bolje ici na kraju USA ili UK? Uvozim Vitu i planiram da se pretplatim na PSN+.

38. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    Na UK možeš da uplaćuješ pare našim karticama, a za US store bi morao da kupuješ PSN kartice. Uz to, iz dosadašnjeg iskustva, UK (EU) PS Plus dobija bolje igre za Vitu.

39. disturbed

2,046
    726
    113
    OK, napokon mi stigla Vita i igrao sam je nekoliko sati. Imam nekoliko igara ukljucujuci i Unit 13, Fifu, Resistance:Burning Skies, Wipeout 2048 ali ni jednu nisam ni probao zbog fucking Uncharted:Golden Abyss-a. Igra je odlicna. Kako je moguce da Vita nije number one i platforma koju bi Sony trebao da potencira? Kako je moguce da je hack community zakazao pa jos uvjek na ovom cudu ne mozemo da cijepamo emulatore? Nikada nisam drzao bolji kvalitet gaming hardware-a u ruci ali ne mogu vjerovati da ga tako ignorisu.

Planirao sam bio i 3DS da uzmem jer tamo ima buljuk igara koje bih volio da odgledam ali sad kontam da se necu moci navici nakon ovog awesome OLED displaya :lol:

40. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    Planirao sam bio i 3DS da uzmem jer tamo ima buljuk igara koje bih volio da odgledam ali sad kontam da se necu moci navici nakon ovog awesome OLED displaya :lol:

Istina. Ja otišao nedavno u radnju da isprobam 2DS - tuga i žalost. :lol:

41. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,824
    349
    83
    Izgleda da nesto sa mojom Vitom ili verovatnije karticom nije u redu. Juce sam presao Uncharted, pre neki dan Killzone itd. i jedan od glavnih utisaka nazalost je da obe kao i neke druge igre koje sam igrao cesto seckaju. Frame rate u igrama za konzole mi retko smeta a daleko od toga da je tamo uvek zakucan. Time nije primetio seckanja u Unchartedu a i ne vidim da ljudi kukaju na probleme sa usporavanjem sa ovim igrama pa sumnjam da je ipak do moje kartice problem. Probao sam da odradim backup, format kartice i restore Vite i nisam primetio neku razliku. Guacamelee, Hotline Miami i Lumines su perfektno radili doduse ali cim izlete neprijatelji u Unchartedu i Killzoneu krene seckanje i losiji odziv kontrola, Rayman Origins nije radio 100% glatko sve vreme, bilo je povremenih usporavanja i redovnih tokom loadinga nivoa ali pretpostavljam da je to normalno, Sly 1 takodje na nasumicne momente usporava a malo pre je ekran pocrneo i zvuk krenuo da pisti nakon random skoka, Wipeout 2048 mislim da je radio kako treba ali HD kampanja apsolutno nije, kao da je sve vreme usporena, Sonic & All-Stars Racing Transformed isto jako cesto secka...

Sta mislite, da li su ovi frame rate problemi kod ovih igara uobicajeni ili je problem do kartice? Nije bas da je u pitanju slideshow pa da sam 100% siguran da ovo ovako ne treba da radi ali ne secam se da sam ikad pomislio da Uncharted i Killzone za PS3 seckaju na primer.

42. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    Trenutno igram kz i jedini osetniji fw drop primecujem u najavama misija, u gameplay nista ozbiljnije nisam primetio.

43. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    Ja sam ozbiljnije framedrop-ove primjetio samo u Wipeout-u, dok je svaka druga igra radila jako dobro. Moguće da kartica nije uredu. Nema nekog abnormalno velikog zagrijavanja?

44. master_yoda

1,824
    349
    83
    Nikakvo zagrevanje nisam primetio.

45. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    Ja tipujem da je kartica defektna na neki način. Šta je sa PS1 i PSP igrama?

46. master_yoda

1,824
    349
    83
    Samo sam probao nekoliko ali radile su kako treba, bez problema...

47. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Mozda je nesto i do hardware-a. Ako imas neku retail igru a secka znaci da je hw

48. master_yoda

1,824
    349
    83
    Nemam, sve su digitalne...

49. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,973
    1,970
    113
    Mogu ti i to dati da testiras ako hoces

50. master_yoda

1,824
    349
    83
    I ne vidi se bas najbolje ali evo kad sam vec uploadovao deo koji dosta lose radi:

http://www.youtube.com/watch?v=YcXXO28XkRs

Share This Page