1. powered by Surfing Waves

PS VITA - Sta igrate, preporuke...

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by WolfDC, Aug 15, 2013.

1. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,635
    79
    48
    Vidim da nema topic pa ko zna možda ovo malo živne ovaj forum.

- Trenutno igram Sound Shapes. Vrlo zabavan platformer sa lepom muzikom i odličnim editorom za pravljenje novih nivoa.

Trenutno je na popustu pa ko je zainteresovan neka odma kupi.

Sound Shapes on PSN

- Pre toga sam igrao Thomas Was Alone, isto vrlo zabavan platformer. Upravlja se sa kockama različitih boja kojima je samo kroz naraciju su stvorili odlične karaktere (velika, teška kocka koja zamišlja da je super heroj; mala plava koja je zaljubljena) i finu priču. Teško opisati ali odlično iskustvo.

Thomas Was Alone on PSN

- A pre pre toga sam prešao Gravity Rush, vrlo originalan TPS gde igraš super heroja :)

Gravity Rush on PSN

Aj da čujemo šta vi igrate (koji imate Vitu).

2. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Slazem se, vita postaje bas opskurna konzola.
    Btw igram montezumu, tacnije ne ja koliko je igraju deca. Ukoliko neko igra ovu igru nek me doda u friends listu pa da se nadmecemo na nedeljnom nivou :lol:

3. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Jos da su ubacili multi u pure chess :(

4. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Upravo presao lego tlotr dobijen na psn+. bas ultra zabavna igra, ima tako dobrih zezova da mi je bas prijala :)

5. dsst

dsst fdggg

3,913
    1,023
    113
    Gravity Rush, koliko savrsena igra. atmosfera, univerzum, likovi, blesavi dijalozi, estetika, i bolesno zarazna mehanika gravity letenja. sve ima.

also, Touch My Katamari, prva Katamari igra koju sam igrao tako da je ne mogu uporediti s prethodnim, ali mnogo mi se dopada. jako lepo odgovara handheldu, a i sasava japanska atmosfera je veliki plus.

6. Gervasius

Gervasius Member

31
    0
    6
    Igram Smart As koju sam dobio na plusu inače je možda ne bi nikad zaigrao kad ono...
    Ono što daje igri visoku ocijenu je glas koji daje John Cleese. Slušaš ga kako se šprda sa tobom, može li bolje.

7. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83
    Uglavnom Wipeout. Pomalo Uncharted i Katamari. Ali najvise gledam youtube posto bolje vata wifi od mog mobilnog :D (imam mrtvu tacku u sobi, bas tamo gde mi je krevet)

8. sicokralj

sicokralj Member

129
    17
    18
    Navukao sam se na Hotline Miami, tako jednostavna igra a veoma zabavna, krvava i teska igra , tek 11 nivo a vec sam dobio trofej da sam 999 puta poginuo :)

9. sicokralj

sicokralj Member

129
    17
    18
    Navukao sam se na Hotline Miami, tako jednostavna igra a veoma zabavna, krvava i teska igra , tek 11 nivo a vec sam dobio trofej da sam 999 puta poginuo :)

10. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,804
    332
    83
    Kupio sam Killzone bundle u petak, presao sam Lumines i Wipeout i na pola sam Rayman Originsa. Igra se Vita pomalo. :D

11. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    Kako mislis presao si lumines? Ja bih to mogao igrati cele godine :)

12. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Trenutno kz, sjajna igra jedino sto ume da zabaguje pa moram misiju ispocetka. Probao sam motogp al mi nije legao. Uporedo igram i murimasu mada posle nekog vremena ume da postane repetitivna pa zato cepam sad kz. Sve u svemu vita je jedina konzola koju trenutno koristim i ls3 mi skuplja prasinu jer ono malo sto imam vremena za igre ode na vitu.

Lumines sam potpuno preskocio i zaboravio sam na njega. Btw jel probao neko ac za vitu, sad je na masnom snizenju za 7-8eur pa ne znam dal uopste vredi il da ga cekam na plusu.

13. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    Losa igra jako, mnogo je krzava i ima framedropove

14. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Extra, onda da preskocim. Btw sony nije trebao da pravi bundle sa takvom igrom.

15. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,804
    332
    83
    Kako mislis presao si lumines? Ja bih to mogao igrati cele godine :)

Pa zavrsio sam onaj glavni mod, pod tim podrazumevam da sam presao. :) Za razliku od prve igre na PSPu ovde ako izgubis mozes da nastavis pa i nije tesko "preci" je. Iz prvog pokusaja sam izgubio posle nesto vise od sat vremena igranja tako da ne znam bas koliko cu joj se vracati kada svaki put treba da igram barem sat vremena kako bih postavio veci highscore od prethodnog... Inace iz nekog razloga nije iskocio trofej za igranje preko 3 sata za 24 sata iako u history stoji toliko. :/

16. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    za killzone imam samo pohvale, tako da ces se nauzivati. za ovo ostalo ne znam, sem da sf x tekken mi je bio toliko preruzan i neprivlacan da nisam igrao duze od pola sata

17. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,635
    79
    48
    Kolko si platio za Killzone i odakle.

18. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    za killzone imam samo pohvale, tako da ces se nauzivati. za ovo ostalo ne znam, sem da sf x tekken mi je bio toliko preruzan i neprivlacan da nisam igrao duze od pola sata

Ahaha, isti utisak i za kz i tekken. Mada meni je i f1 bio smor :(

19. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,026
    2,413
    113
    Realno te igre (sve) si mogao da uzmes na sale-u za manje od 30€...

20. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,124
    951
    113
    Stiglo mi prije 2 dana...

Nakon nekih 30-40 minuta testiranja mogu reci dojmove :

F1 je solidna igra,dobar zvuk ima,grafika je dosta losa i siromasna detaljima,ali to sam i ocekivao sve...ipak je ovo dosta stara igra,a formula je formula...igriva je to je najbitnije...

WRC3 je odlicna igra,fantastican soundtrack,vrlo dobra grafika u igri i crtezi u menijima,ostecenja na vozilima su dosta realni i zvuk dijelova koji 'vise' i udaraju o samo vozilo je bas ugodan detalj za uho...
    Obozavao sam Sega Rally na PSP-u,tako da ce ovo biti fina/poboljsana zamjena za nju :)

SF TEKKEN me razocarao...kao i mnoge ovdje na forumu koliko vidim...prvo grafika mi je uzasna (ne volim taj 'art' style kako su nacrtani likovi iz Tekken-a,za SF likove me libo racku,ali ovo...tesko razocaranje),i komande su mi 'nepoznate' za Tekken likove i potrebna je dobra dobra navika za njih...s obzirom da zelim imati bar jednu tabacinu u Vita kolekciji (a MK sam preskocio jer ga ne volim zbog previse nasilja za moj ukus),tako da koliko ce mi trebati dobro ce mi doci...nekad...mozda...sreca pa ce to klinci oko mene igrati,a ja tesko...

KILLZONE sam ostavio za kraj testiranja,i ona me jednostavno odusevila...kako samo dobro izgleda grafika u njoj,animacije izmedju,toliko detalja u okolini i na samom oruzju,dim i prasina,osvetljenje i sjene u igri ma sve sto se vidi je pravi melem za oci...zvukovi su isto tako odlicni,od zvuka suskanja opreme od likova i razna zveckanja,pa sve do akusticnog zvuka glasova u hodnicima...jbt kako to samo dobro zvuci na ova dva Vita zvucnika...komotno se covjek moze samo bezveze setati po misiji i uzivati bez prelaska igre...do sada mi je na prvom mjestu po grafici na Viti bio Wipeout (Uncharted odmah nakon nje), ali ovaj Killzone mi je definitivno zasjeo na prvom mjestu...prava je steta ovo ne vidjeti uzivo i ne isprobati malo...pravi pokazatelj u kojem pravcu trebaju ici igre na Viti...i jos veci zal sto ih ima na prste jedne ruke izbrojati :(

Realno te igre (sve) si mogao da uzmes na sale-u za manje od 30€...

Moguce...ali nazalost ovdje u Hrvatskoj po oglasima su cijene dosta velike i polovnih igara na karticama (F1 oko 15-20eura,WRC3 malo vise od 20eura,Killzone i SF Tekken 25eura minimalno)...tako da bi me sve to dosta vise kostalo da sam posebno kupovao kako sam nailazio...

Zaboravio sam jos reci da sam uz te sve igre dobio jos i 8GB karticu...tako da sam dobro prosao na kraju :)

Ryo likes this.
  21. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Kz je sjajan naslov, medju top tri koje sam do sada probao za vitu. Al kako je imao ocajnu prodaju tesko da ce ista tako sony praviti za vitu :(

22. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Stigla jučer 64GB kartica za Vitu. Veliko je smaranje napuniti sve to, ali samo u ovom folderu ima 1000 sati zabave:

iggy11 and Ryo like this.
  23. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    'Bem ti kako je ovaj Velocity Ultra zarazan, dok trepnem prođe dva sata.

24. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Pre par minuta sam otvorio temu za nastavak :D

Ok je prvi deo, ali mislim da će 2X da pokida. Jedva čekam sutra da ga probam, baš sam se nahajpovao.

25. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Uzeh na rasprodaji The Wolf among us koji sam vec presao na ipadu ali sqm zeleo da ga imam i za vitu jer je igra sjajna i meni najomiljeniji naslov u 2014. O igri mislim da se vec sve zna- bazirana na vertigovom Fables i radjena kao prequel predstavlja meni najbolji telltaleov naslov do sada. Sjajna prica, odlicni klifhengeri i kraj koji je preuzet iz usual suspectsa ali je to tako sjajno izvedeno da jedva cekam drugi deo.

Sto se same platforme tice, samo jedan savet- ne igrati na viti. Dok je na ipadu naslov fluidan, na viti je pola igre bukvalno slide show kada dolazi i do kvarenja zvuka. Neverovatno los port u odnosu na koji TWD od telltalea deluje kao biser optimizacije. Za vitu je na snizenju 10chf, za ipad redovna cena 15chf ali mislim da je sramota sto su izdali tako neoptimizovan naslov i da je bilo koja cena previse jer je igranje vise bilo mucenje nego uzitak :(

26. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Na PSN je izala igra za vitu Run Sackboy Run i za sada je besplatna. Nemam vise informacija jer sam samo dobio mail od sonyja sa linkom za download tako da dal ce stralno biti besplatna, pojma nemam :)

ljubomir likes this.
  27. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Stavio sam na dl listu, thx.

28. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Samo pazi, ne radi na vita tv (kao ni pola novih igara sto uopste ne kapiram). Inace sad vidim da je rec o portu sa fona tako da ce verovatno biti permanentno dz.

29. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    odlično za klonju

30. Wahad

12,026
    2,413
    113
    To je iOS igra koja je tamo dostupna mesecima... Dobre igre izaze za Vitu nowadays

31. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Jedino žalim što Wipeout ne radi na PS TV, a za ostalo svakako imam regularnu OLED Vitu. Propustio sam nedavno FFX HD za 10€ preko oglasa dammit.

32. Wahad

12,026
    2,413
    113
    I ja sam, ovde je bio, ali pazi kada uzimaš ubuduće, jedna igra je na kartu druga je na kodu, tako da proveri da kod nije iskorišćen.

33. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    To znam, a nažalost glupani iz Sony-ja nisu ostavili mogućnost posebne kupovine X i X2.

34. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Ma idioti sto su uopste ubacili dva karta, budale.

35. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    meh, i nije ništa posebna ova igra run sackboy run. ok-ish klon popularnijih run igara za mobilne...

36. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Sony izdanje za vitu, valjda to dovoljno govori ;)

37. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    uz to još ima i fine framedropove :D

38. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Da nisi ocekivao da trose resurse na optimizaciju za konzolu od koje su digli ruke ;) Cudo da su se uopste setili i ovo da izbace.

39. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,493
    1,742
    113
    Presao monster bag, ne igrati. Testira zivce i nisam jos video ovako izbagovanu igru sa psn-a

40. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83
    Uzeo sam WRC4 na uskrsnjem snizenju pa polako prelazim. A sve sto sam zapravo zeleo je Colin McRae Rally 2.0 na OLED ekranu, but nooo, zasto bi Sony nudio bogat izbor PS1 igara na svom store-u...

41. grunt

grunt Celeb Freak

17,115
    3,351
    113
    Konacno se dokopao vite (again) i Persone 4 Golden, igra je fantasticna, ali to vec svako zna xD Vec sam poceo da zaboravljam koliko je vitin ekran awesome as fuck. Nema mu ravne u sferi handheld konzoli. Steta sto je sony dozvolio da umre podrska na zapadu, al dobro japanci ne da podrzavaju vitu nego su poceli u velikom broju da lokalizuju svoje igre neke serijale po prvi put ikada na engleskom. Svaka im cast.

Samo jos da cene tih igara nicu po 40-50e :D

Al u svakom slucaju def ima i bice sta da se igra na viti pogotovo ako ste fan jap made igara (jrpg i visualne novele, muzicke igre itd...).

42. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Word. Vita je najbolji handheld nakon GBA i PSP-a. :)

43. grunt

grunt Celeb Freak

17,115
    3,351
    113
    Damn son kako je dobra P4G, nadam se da ce i petica dobiti Vita verziju.

Inace igrao sam malo Sack boy run, well prosecna igra ovog mobile zanra, lepo izgleda samo je frejmrejt nizi nego sto bi trebalo, al ono za free igru je OK, posluzi kada ti se igra nesto na 5 min.

Takodje sam skinuo Resogun za koji nisam ni znao da ima za Vitu, bas sam se prijatno iznenadio. Igra je ODLICNA, apsolutno fantastican audio/vizuelni uzitak, stvarno super izgleda na Vita ekranu i za sada nisam primetio slowdown-ove, a sobzirom koliko onih kockica na sve strane leti sa odlicnim osvetljenjem bas sam impresioniran.

Sve u svemu srecan sam sto sam ponovo uzeo Vitu :D

44. howler

howler Well-Known Member

2,695
    732
    113
    Jel valja ovaj Batman Origins Blackgate? Na US PSN je 5$ jos nekoliko sati, ali su mu ocene poprilicno lose...

45. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Meni je bio dobar za 20chf, za 5$ bi bio fenomentastican :D
    Za full cenu vec ne vredi al je sasvim ok igra.

46. howler

howler Well-Known Member

2,695
    732
    113
    Purchased. Iduci mesec idem do Basel i Freiburg, tamo cu da uzmem neka Vita pa da nadopunim malo library :p

47. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Welcome back.

grunt likes this.
  48. grunt

grunt Celeb Freak

17,115
    3,351
    113
    Ahaha hvala Ryo :D

49. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,493
    1,742
    113
    killzone je odlican fps ali 4h i 7 minuta mi trebalo za sp na najteze, to je tuzno. guacameele je gem + igram pomalo i civ II with sound konacno :D

50. grunt

grunt Celeb Freak

17,115
    3,351
    113
    Pikam polako Personu 4 Golden fantasticna igra, samo ovim tempom kako ja igram minimum godinu dana ce mi trebati da je predjem xD

Pored nje isprobavam redom igre sto su bile na Plus-u free, jako prijatno sam se iznenadio sa NFS Most Wanted-om. Igra je odlicna i bas dobro prilagodjena za vitu, preporuka svim racing fanovima.
    Takodje mi se svideo vise nego sto sam mislio Playstation battle royale, grafika je jedna od najboljih sto sam video na Viti, sad znam zasto je Smash popularan xD

Share This Page