1. powered by Surfing Waves

PS VITA TV [99$ smartTV uredjaj sa Vita hardverom inside] [Vita/PSP/PS1/PSmobile/PS4 remote play]

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by DieH@rd, Sep 9, 2013.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,149
    3,477
    113
    Wow. Sony je upravo najavio mali smartTV box koji u sebi ima Vita hardver, pusta vita, psp i ps1 igre, multimedijalni content [streaming], kao i naravno PS4 remote play! Ovo je jedini nacin da se Vita igre igraju na HDTV-u [novonajavljeni redizajn vite nema HDMI]

Bazicni paket je 100$, paket sa Dualshock3 kontrolerom i 8gb mem karticom je 150$. Ovo su japanske cene, ne zna se internacionalna.

Kacim slike i trejler uskoro.

edit -
    http://www.youtube.com/watch?v=20WAYeATdVE

2. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Oni iz Ouya-e mogu sada da zatvore firmu. :lol:

3. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Pa da... Ouya jedino "vodi" u polju totalno otvorenog sistema za publishing igara i f2p-a.

PS Mobile ce nadam se ovim potezom postati dosta jaci. Jednom napravljena igra za PS Mobile sada moze da se igra na Androidu/PS3/PS4/Vita i sada i na ovom malom uredjaju.

4. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Samo me zanima kako su rijesili problem sa touchscreen-om i touchpad-om kojih nema na DS3. DS4 bi vec bio bolji izbor...

5. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Mene vise interesuje oce li Vita SoC raditi na vecim klokovima, sada kada portable baterija nije problem.

Heh.... izbacili su ekran, bateriju, stickove, touchpad, dugmad, zvucnik, mikrofon, kameru, ziroskop.... i pustili su u prodaju VITU koja kosta 8700 dinara [yen > dinari]. :lol: [hr]

6. howler

howler Well-Known Member

2,695
    732
    113
    Haha cool !!!
    Prema prikazano gore na reklamu fakticki mozes imati PS4 na dva televizora u kuci ali ce konzola biti prisatna samo u jednoj sobi
    Nadam se da ce pruzati Full Remote Play experience....Ono totalni streaming svih PS4 mogucnosti.....
    Strava uredaj.
    @DieHArd
    Na sto ti se odnosi ovo? "[novonajavljeni redizajn vite nema HDMI]"
    sony planira redizajn na postojeci portable model? ili ovaj Smart TV uredaj nema HDMI ?!?!?
    Edit
    Sd videh Spec gore....Kad ce taj novi redizajn?

7. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Napisacu za par min full izvestaj u PS VITA NEWS threadu.

8. gruja

gruja I am God of War

6,339
    871
    113
    Ja bi rekao da sony planira redizajn na postojeci portable model :)

9. Bokken

Bokken Member

98
    0
    6
    Genijalan potez.
    Ovo ce sigurno podici znacajno interesovanje razvojnih studija za Vita platformu.

Smart Lens, PS4, sad ovo... Lepo je videti Sony-a u berserk innovation mode-u :)

10. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Genijalan potez.
    Ovo ce sigurno podici znacajno interesovanje razvojnih studija za Vita platformu.

Smart Lens, PS4, sad ovo... Lepo je videti Sony-a u berserk innovation mode-u :)

Zaboravljas RX100, sa time su prvo poceli revoluciju. :D

11. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Nadam se da je typo da NE podrzava 1080p.

12. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Nije typo.

A sta bi i igrao u 1080p? Angry birds? :D 99% ce sve sa VitaTV-a biti renderovano u Vita rez, cak i Remote Play.

13. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Treba za video streaming i sam UI. Uzasno ce izgledati Vita rezolucija upscale-ovana na 720p, i onda opet TV sve to konvertuje u 1080p.

14. vetar

vetar Well-Known Member

6,195
    1,059
    113
    Deluje zanimljivo, koja je šansa da se ovo hakuje!? :)

15. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Deluje zanimljivo, koja je šansa da se ovo hakuje!? :)

Ista kao i ona da ce sama Vita biti hakovana. Sve u svemu, ne nadaj se tome.

16. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Mozda ce biti malo lakse skontati kako radi Vita ako ova varijanta ima neke servisne testpoint kontakte. Mozda se mogne nesto preko lan-a napraviti.

17. Bokken

Bokken Member

98
    0
    6
    Lista kompatibilnih naslova: http://goo.gl/GBWYJ0

18. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Lista kompatibilnih naslova ce se sigurno povecati kada stigne DS4 support.

Inace, RP ce na VitaTV-u biti 720p a ne 544p kao na obicnoj viti.

19. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,026
    2,413
    113
    BOUGHT!!!!!!!!!!

20. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Ajmo da cimamo igoritzu da nam uveze to iz Japana. He knows the ways. He knows the people. :lol:

21. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,933
    99
    48
    Nisam nešto impresioniran Vitom 2000, pogotovo imajući u vidu da će se prodavati po ceni koja kada se konvertuje izađe $200. Ali PS Vita TV im je neverovatno GENIJALAN potez. Pogotovo po ovoj ceni.

Ovako se odgovara Nintendu i konkurenciji. :)

22. Blue

Blue ....................

12,042
    844
    113
    Biće super ako se stari model bude proizvodio još neko vreme.

23. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    He,he, ni jedna jedina igra koju imam u fizickom obliku na kartici nije podrzana :D Valjda ce da patchuju makar mgs.
    Mada ostaje pitanje kako ce sad ici sinhronizacija izmedju psn i vita/tv i dal cu moci da imam dve kopije igre na oba uredjaja il cu morati da biram gde ce biti instalirana.

24. DieH@rd

31,149
    3,477
    113

Sto se tice instaliranja igara, verujem da ce sony dozvoliti da VitaTV i Vita imaju instalirane iste igre. Ne vidim zasto ne bi. I sada mozes na PS3/Vitu da instaliras istu igru [PS1 na primer] i koristis ih bez problema.[hr]
    Bitna stavka koju smo zaboravili da spomenemo je da VitaTV podrzava igranje Vita igara u multiplayeru [ad hock & internet].

25. Koder

2,933
    99
    48
    Haos genijalan potez. Ja sam i dalje u šoku. :lol: Neverovatno kakav su streak napravili, Sony. Prvo RX100 ili kako već, onda ovi novi objektivi, 4k projektori, PS4, Vita (koja i dalje doduše nema nešto igara, ali i to će se promeniti), sada ovo.

Imaju odgovor na sve. Tako se vodi kompanija.

26. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Ja i dalje tvrdim da je Vita sistem koji je prepun sa dobrim igrama. Mada ako neko cepa pirate na PC-u i pirate na PS3-u, on vec ima previse igara avaiable. :D

27. Koder

2,933
    99
    48
    Ja i dalje tvrdim da je Vita sistem koji je prepun sa dobrim igrama. Mada ako neko cepa pirate na PC-u i pirate na PS3-u, on vec ima previse igara avaiable. :D

Pa u suštini, recimo da ima, pogotovo indie naslova koji su spektakularni. To jeste, ali u odnosu na Nintendo koji daje sve od sebe za 3DS, Vita i nema trenutno nešto veliko najavljeno.

Doduše ne možeš kriviti ljude ako žele AAA naslove na konzoli koja ih može poterati. Mada će i to sigurno krenuti kad tad, možda već sad sa Killzoneom.

28. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,026
    2,413
    113
    Ima više nego 3DS to je sigurno. Trenutno.

29. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    a po čemu se to vidi da nintendo daje sve od sebe za 3ds? mene to živo zanima, pošto je vita ovde siroče po kojem se po defaultu sere

30. Koder

2,933
    99
    48
    a po čemu se to vidi da nintendo daje sve od sebe za 3ds? mene to živo zanima, pošto je vita ovde siroče po kojem se po defaultu sere

Po najavljenim naslovima, koje prodaju sisteme po celom svetu. Jedino sto je Vita imala za drugu polovinu ove godine je Killzone, i to je sve.

Btw meni je Vita superiornija konzola u svakom pogledu. Mislim da i činjenica da sam je imao da mi daje za pravo da mogu da govorim iz prve ruke takodje.

3DS tuče Vitu u prodaji za mnogo, sačekaj tek da izadju Pokemoni ovog Oktobra.

31. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    neću nikad shvatiti, al' ajd', ja sam samo jedan, a brojke pokazuju drugu stvar, što je sigurno tako. mrzi me da zalazim u tu diskusiju, jer očigledno mene mario/luiđi, monster hunter ili pokemoni ne bi držali 5 minuta. opet, to sam samo ja. ja sam šljam :)

32. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113

Kad udjem u radnju 3ds ima ogromne rafove, demo boothove, reklame se stalno vrte a vita je zastupljena ko wii-u, mnogo tugaljivo.

33. dsst

dsst fdggg

3,913
    1,023
    113
    smatram da Nintendo ne daje sve od sebe za 3DS, cisto zato sto mu je konkurencija Vita koja je ozloglasena i jos uvek slaba sa igrama, tako da N ne mora mnogo da se trudi (jos jedan pokazatelj zasto je konkurencija medju konzolama jako bitna)
    ali uskoro ce vita biti sasvim dobar proizvod, ne sumnjam, i tad ce Nintendo morati malo vise da se potrudi.

34. gruja

gruja I am God of War

6,339
    871
    113

Ps3,xbox36,wii samo sa drustvom,psp,mobilni sa sixaxisom i nds emulatorom na njemu u fulu radi,cekam da pojeftini vita ...

35. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    smatram da Nintendo ne daje sve od sebe za 3DS, cisto zato sto mu je konkurencija Vita koja je ozloglasena i jos uvek slaba sa igrama, tako da N ne mora mnogo da se trudi (jos jedan pokazatelj zasto je konkurencija medju konzolama jako bitna)
    ali uskoro ce vita biti sasvim dobar proizvod, ne sumnjam, i tad ce Nintendo morati malo vise da se potrudi.

Nintendo se extra trudi oko 3ds-a jer im se trziste dzepnih konzola stalno smanjuje al se oseca da kasne u svemu. Kad je isla navala angry birds smeca (od kofera do olovke) nintendo je posle pola godine probao da parira sa mario dzidzama al je uspeh izostao.
    Vita nije konkurencija 3ds-u jer ljudi koji kupuju vitu nikad nisu ni mislili da kupe 3ds i obrnuto, al mobilni/tableti jesu i zato nintendo mora mnogo da placa reklamu da bi se pisalo o njima dok se o appleu i google uredjajima pise stalno kroz testove/reklame/desavanja... Rezultat svega toga iz prve ruke- meni je dete trazilo ipad a ne 3ds.

36. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Ako je Sony pametan, ubacice u SVAKI HDTV koji prave trenutno VitaTV. Makar i da odrade seljacku varijantu, da retail verziju VTV-a zakace ispod kucista TV malim kabelom za HDMI, i da useru bude vidljiv samo LAN i USB port.

Sam VTV ih jako malo kosta, mislim da je mozda i jeftiniji od $50. Ako su jos pametniji, trebali bi [moze i kasnije, za v2] prosiriti da ima 1GB rama i taj dodatni ram iskoristiti da im tera more general purpose SmartTV apova koji ce raditi in na HDTV-ovima i na standalone VitaTV-u.

37. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ahaha, pa koje bi to bilo urnisanje konkurencije :D Al bi im se mozda obilo o glavu jer bi onda samsung zalegao da udje na trziste konzola asap.
    Tako bi se ostvario Kutaragijev sam al umesto cell-a svaki uredjaj bi im imao vitu :)

38. Koder

2,933
    99
    48
    neću nikad shvatiti, al' ajd', ja sam samo jedan, a brojke pokazuju drugu stvar, što je sigurno tako. mrzi me da zalazim u tu diskusiju, jer očigledno mene mario/luiđi, monster hunter ili pokemoni ne bi držali 5 minuta. opet, to sam samo ja. ja sam šljam :)

Pa govorim generalno, to prodaje sisteme. :) Again, meni je Vita spektakl uređaj, i zato i kenjam stalno jer mi je krivo jer nije još uvek šta, dve godine kasnije, iskorišćen potencijal.

smatram da Nintendo ne daje sve od sebe za 3DS, cisto zato sto mu je konkurencija Vita koja je ozloglasena i jos uvek slaba sa igrama, tako da N ne mora mnogo da se trudi

Bingo. I ne trude se koliko bi mogli, ali se trude više nego Sony. Doduše Vita ima sve predispozicije da pobedi kao portabl konzola, samo je pitanje vremena.

meni je dete trazilo ipad a ne 3ds.

Želi dete multi-tasking, pravi web browser i veću rezoluciju, nije ni ono naivno. :lol:

39. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Pa da, VTV bi ladno mogao raditi kao CPU za TV, tj. da se integrise direktno. S obzirom da u tom slucaju ne trebaju praviti kuciste i eksterno napajanje, kostalo bi ih mozda $30-40 maksimalno. I da tu funkciju u televizorima naplate dodatnih $100, eto dobitka, a konkurencija moze samo da place. S tim da bi morali redizajnirati daljinske upravljace ili bundle-ovati DS3 uz televizore.

40. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Ispravka, VTV unutar TV-a bi morao biti lociran na obodu TV-a, da bi user imao access slotovima za Vita ketridz/memorycard.

41. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Lako se to rijesi jednim sirokim ribbon kablom, nema potrebe da bude odvojen PCB.

42. murdoc

murdoc Member

62
    0
    6
    Kad podrzava PS1 igre mogli bi da ubace i Gaikai PS2 streaming

43. Visant

Visant Captain Caveman

2,519
    51
    48
    ako bude gaikai PS2 streaming onda ce biti i PS4 :)

44. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Za sada Gaikai je najavljen za 2014. godinu u USA, streamovace "selekciju najboljih PS3 igara" prvo na PS4 pa kasnije i na Vitu.

45. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Well ako Gaikai ispadne ok, VTV ce sluziti i za streaming PS5 igara. :D

46. Visant

Visant Captain Caveman

2,519
    51
    48
    Jedva čekam "gaikai" ekskluzive sa nestvarnom grafikom :D

47. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    VitaTV je prva kucna konzola koje je zasnovana na ketridzima posle N64. :)

48. dsst

dsst fdggg

3,913
    1,023
    113
  49. Koder

2,933
    99
    48
    Neko je zapravo biddovao na tu... stvar. :lol:

50. DieH@rd