1. powered by Surfing Waves

PS VITA v2000 [Za sada samo u Japanu]

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by DieH@rd, Sep 9, 2013.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,147
    3,477
    113
    Ok, Sony je jutros odrzao pre-TGS pressconf u kojem je bilo dosta Vita novina. Gomila igara i novog hardvera, ali za sada, evo samo HW vesti:

PS Vita redizajn - v2000
    http://www.youtube.com/watch?v=Iw_5g499aTA
    15% tanji dizajn
    20% laksa konzola
    miniUSB charger [vise nije proprietary kabel]
    1GB integrisana memorija
    +1h battery life
    poustaju u prodaju 64GB memorijsku
    ekran nije OLED vec hq LCD
    Najbolji upgrade - start i select dugmad su povecana :lol:

PS VITA TV
    http://www.youtube.com/watch?v=20WAYeATdVE&feature=player_embedded
    99$ bazicni paket, 150$ sa DS3 kontrolerom i 8GB memorijskom
    Vita hardver
    HDMI output
    pusta Vita, PSP, PS1, PSMobile igre nativno
    pusta PS4 igre preko Remote Play-a
    multimedia support
    Dualshock 4 podrska ce biti dodata kasnije, za sada samo DS3
    *za sada ne podrzavaju sve Vita igre [DS3 nema touch kontrole]
    *za sada prodavace se samo u Japanu

2. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    Sad sam u dilemi dal da sacekam novu Vitu ako prijateljica ne bude isla u NY skoro. Cujem da OLED ekran ima problema sa mura efektom.

3. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Cujem da OLED ekran ima problema sa mura efektom.

Nista strasno s obzirom na kontrast koji dobijes.

4. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Yep, vita je podlozna burn-in-u. I sam imam burn in od prethodnog vlasnika al nije nista toliko strasno. U mom slucaju se vidi iskljucivo pri prebacivanju kod ucitavanja scena. Meni licno ne smeta jer nije da me zanima loading scena.
    Iskreno, uvek bih pre uzeo vita oled sa crnocrnom i burn-inom nego lcd. Naravno, ako se butn in ne vidi u normalnom koriscenju.

Sad sam u dilemi dal da uzimam ps4 na launchu bez igara koje me zanimaju, il da cekam godinu dana da uzmem ps4 bundle sa novom vitom.

Btw spremite se za youtube poredjenja ekrana kad se pojavi nova vita i tone topica- novi ekran je srnje u odnosu na stari.

5. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    A gde je cena od 149$ za ovaj shit ???

6. DieH@rd

31,147
    3,477
    113
    Ne, grunte, bolje se zapitaj zasto Sony gubi pare na orginalnoj Viti? :)

7. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    A gde je cena od 149$ za ovaj shit ???

CEna je 99usd ako ti ekran nije bitan a volis da koristis dual shock :D I hvala im sto su mi omogucili da mi ds3 ima jos neku namenu :)

8. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Posto sam ja "sucker" za nove modele konzola, vjerovatno cu uzeti Vitu 2000. Ova "hiljadarka" je vec u oglasima. :D

9. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    A ja obozavam da cuvam launch modele, i dalje cuvam psp 1000 a planiram i ovu vitu da sacuvam :D

10. Visant

Visant Captain Caveman

2,519
    51
    48
    Koliko pobede u jednom danu(satu) moze ostvariti to nije normalno ! Jedva cekam psvita 2000

11. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,804
    332
    83
    Pretpostavljam da ce taj ekran biti (znatno?) losiji od OLEDa u trenutno aktuelnoj Viti, 1GB memorije moze da posluzi samo za saveove pa svakako mora da se kupuje kartica...

A igranje podrzanih Vita igara koje su vecinom graficki osakacene PS3 igre na TVu mi ne zvuci zanimljivo.

12. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,026
    2,413
    113
    Ne mora da znači. HTC One ima LCD ekran, (valjda SLCD) i odlična je slika. Skeptičan sam i ja ali videćemo...

13. DieH@rd

31,147
    3,477
    113
    Ne mora da znaci da ce biti znatno losiji ekran, pogledaj HTC One. Ubedljivo najbolji ekran na trzistu mobilnih telefona, a LCD je. IPS LCD je takodje jaka mogucnost.

14. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Oled je daleko od savrsenog- burn in, dobri uglovi gledanja potkopani plavcastom bojom... E sad, vita tv sve zavisi od potreba. Meni leze extra kad sam na putu u hotelu i mogu da ga nakacim na bilo koji tv. DA ne pominjem sto preko remote play ps4 moze da se igra na drugom ekranu. Sa nizom rezolucijom al opet ima i ta opcija.
    Sve zavisi od potreba a sony se trudi sto vise da ih pokrije.

Btw meni se uredjaj toliko svideo da cu mozda da zamolim nekog da mi ga donese iz japana.

15. DieH@rd

31,147
    3,477
    113
    Hoteli i dobar internet. Kombinacija koja se retko srece. :D

16. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Znam :lol: Al za ono sto planiram mogu i bez neta:
    1-ubacim film na memstick i mogu da ga pustim preko hdmi
    2-ubacim igru za vitu i cepam je na velikom ekranu
    Sve ostalo zavisi od kvaliteta neta koji je najcesce tugaljiv al zato imam 3g karticu pa imam net preko fona koji mi je access point :D Naravno, bez plana da skidam cele igre da ne bi bankrotirao kad mi stigne racun :lol:

17. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,933
    99
    48
    DH, ovo za hotele je zapravo dobra ideja. Može se čak i poneti Vita TV gde god ima televizor, i igrati, poneti u hotel, kod prijatelja, ako on još ima drugi DS3, igranje u multiplayeru. Vau. Kako genijalan potez.

Na sve to cena je urnebesno sjajna, čak i paket od $150 uz 8GB karticu i DS3 je spektakl, a dimenzije su da staje u džep, 10cm x 6,5cm, otprilike tako.

Mene su kupili. Nisam očekivao ovakav odgovor na 2DS, ali su pokidali. :)

18. DieH@rd

31,147
    3,477
    113
    :D Nije ovo odgovor na 2DS. Ovo je odgovor na Apple TV i slicne uredjaje [SteamBox microconsole], i jos jedan dokaz da Sony itekako zeli da napravi veoma povezan ekosistem koji isporucuje vrhunski content ljubiteljima video igara [+multimedija pride]. Kada Gaikai stigne sa streamingom PS3 igara, VitaTV ce postati sistem koji moze da pusti igre sa svih Sony sistema ikada napravljenih, naravno jedino uz nedostatak pokretanja Move/PSEye igara. I to sve sa pocetnom cenom od $99.

Od kako su najavili PS4 u februarskom eventu, konstantno im je marketinska poruka da je Sony nudi najbolji gaming, po najboljoj ceni, najjacem hardveru, konstantnim user-friendly pravilima rada, uz besplatne propratne multimedia servise, multitasking, sharing i game streaming. VitaTV je samo najnoviji dokaz toga.

19. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Tesko da je odgovor na apple tv jer jedini nacin da se strimuje sadrzaj sa ipad/iphone-a na tv je preko apple tv-a i nicega drugog :( Jos jedan mudri limit apple produkata koji korisnicima namece resenja koja androidu nicemu ne sluze. Jbga, na svakom android uredjaju imam opciju da youtube npr strimujem na tv-u.

20. DieH@rd

31,147
    3,477
    113
    Vec dugo se rumoruje da ce Apple uskoro dozvoliti gaming na Apple TV-u. Nedavno je iOS dobio i controller API support.

Sony je uradio pre-emptive odgovor na Apple-a, mada Apple je fokusiran na multimediju i 99.99% fokusiran na casual "touch based" gaming. Kako ce se i da li ce se ikad prebaciti na gamepad style gaming i oce li te igre postati viable, ostaje da se vidi...

21. Wahad

12,026
    2,413
    113
    105usd

Pitanje je kada će izaći. Čekam neki pricedrop za to, nije kao da mi se mnogo žuri.

22. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,804
    332
    83
  23. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Papuce su krs.

A sto se tice novog ekrana, na nivou je papuca, makar sudeci po ovoj slici.

24. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    LOL kazem ja 149$ or bust.

25. MadHouse

MadHouse Haos picke ludilo

1,421
    64
    48
    Ima negde reklama pa se bolje vidi.

Ne svidja mi se sto je LCD al ovako sto su povecali bateriju,ubacili 1gb to mi se svidja.
    A sto se papuca tice,bolje te nego one crocs xD

Kako kazu bice $200 nova Vita znaci isto ti dodje.

26. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Sto bi rekli za crocs- nositi ih je isto kao kad tip tipu radi blowjob, sve dok ne pogleda dole ne kapira da je derpe :D

A za ekran- lcd je limitirana tehnologija koja na maloj povrsini samo ispoljava sve limite. Al ocekivao sam da ce smanjiti cenu, ovako mi nije jasno cemu to.
    Nadam se da je ovo samo za japansko trziste cena a da ce biti dodatno oborena kad dodje u eu/usa. Ne zaboravimo da se vita jedino prodaje u japanu pa im je mozda ovo nacin da ih jos malo deru.

27. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Meni se svidja sto novi ekran ima "toplije" boje jer mi vise ocima odgovara od "hladnog" OLED-a. Sto se tice cijene, nerealno je ocekivati $149 prije E3-a.

28. DieH@rd

31,147
    3,477
    113
    Ako su cenu spustili sada na 200, ne vredi uopste ocekivati jos jedan pricedrop za makar jos godinu dana. Cene memorijskih bi mogle da padnu ranije, ali bas za Vitu, to ne.

OLED vita je imala dobar run, bila je u prodaji vec evo 2 godine i dalje ce ostati u ponudi [Sony je na pressconfu potvrdio da ce nastaviti da prodaju 3G model OLED vite u japanu]. Sto se LCD modela tice, on je za sada JAPANESE ONLY i krece sa prodajom za tacno mesec dana.

29. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Pogledaj donji desni ugao i plavu boju gde se najbolje vidi koliko zaostaje ekran.

30. DieH@rd

31,147
    3,477
    113
    Pitanje je na kojim podesavanjima brightnessa su obe Vite.

Sto se mene tice, oni koji kupe novu vitu nece znati sta propustaju. 99% populacije je naviklo na non-OLED ekrane. :D

31. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    To sigurno, cekam da vidim uzivo al ako se po jutru dan poznaje ovo je zestok downgrade.

32. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Znam samo da mi na mobilnom nije smetao prelazak sa AMOLED-a (Galaxy Nexus) na IPS LCD (Nexus 4). Cak sta vise N4 ostrije prikazuje tekst.

33. DieH@rd

31,147
    3,477
    113
    AMOLED nije isto sto i OLED. :D Pogotovo neki ancient amoled sa galaxy nexusa koji je izaso pre 2 godine.

34. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Pogotovo neki ancient amoled sa galaxy nexusa koji je izaso pre 2 godine.

Vita i Galaxy Nexus su izasli na trziste u razmaku od mjesec dana.
    Samsung pravi Vitin OLED, a iskreno iako GNex ima jako slab brightness, kvalitetom je jednak ili cak bolji od Vitinog. O SGS3 da ne govorim. I da - na GNex-u ima mnogo manje mura artifakta...

35. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Pod sgs3 mislis na samsung galaxy 3 ekran? Imam taj fon i po meni vita ima bolji kvalitet ekrana (ne mislim na rezoluciju vec kontrast i boje). Za gnex ne mogu da kazem jer ga nemam.

36. DieH@rd

31,147
    3,477
    113
    Ne verujem da ce iko osim "OLED elite" imati problema sa novim ekranom.
    http://www.youtube.com/watch?v=1QeHziydv4g

Ima izvestaja da je ovo "Super LCD". Ja imam na mobu samsungov "Super Clear LCD" sa kojim sam mega zadovoljan, a samsung je takodje pravio i sve OLED ekrane za orginalnu Vitu.

37. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Svidja mi se ekran i ove sitne izmjene, ali kada se gleda sa strane, vidi se da je u pitanju el-cheapo plastika.

38. DieH@rd

31,147
    3,477
    113
    Well, samo da ne bude el cheapo kao sto je to bilo u skoku sa orginalnog PSP-a na PSP Slim. Ta razlika u kvalitetu materijala je bas bila ogromna.

39. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Kad se ovo pojavi u eu mislim da ce imati cenu od 150eur a verujem da mozemo da ga ocekujemo vec u drugom kvartalu 2014 i u ps4 bundleovima. Taman da se izbore sa proizvodnjom i preorderima.
    Btw sony ce imati bas lepe mogucnosti za bundleove sa kamerom, igrama, voitom vita tv-om...

40. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Meni mngoo smeta što nije jednodelni prednji deo a možda i zadnji, nego ekran je odvojen od delova sa leve i desne strane. Nekako doprinosi cheap feel-u.

41. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    Kao da je uglavljen neki telefon na add-on gamepad.

Old Vita for me, samo da ova konacno ode u Ameriku da mi donese :D

42. howler

howler Well-Known Member

2,695
    732
    113
    1.Jel mi se tako cini ili Vita Slim ima ista ona PSP glossy plastika koja se masti ko da si jeo burek na njoj?!?!
    2.Ekran je ispaknut....WTF?!?! Tako kompenziraju za "slim" dizajna3.
    3.Izbacen srebreni dezen po strane.... boje su bile skladne i ostavali utisak da se radi o skupa stvar! Sad je ono sve crno!

Nove slike
    http://www.gamergen.com/image/psvita-playstation-new-comparaison-1000-et-2000-slim-normal-sony-japan-event-09-09-2013-6-390503-124786

43. DieH@rd

31,147
    3,477
    113
    As I said.... its good.

44. Koder

2,933
    99
    48
    Koliko videh Sony ne planira puštanje Vite 2000 van Japana for some time. Doduše verovatno stiže tamo početkom sledeće godine.

45. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Nije dobro poredjenje, pogledaj gornju vitu i koliko se vidi manje detalja (greda, zid) i videces da je osvetljenje mnogo uticalo na kvalitet prikaza.

To koder- ko sto rekoh, mislim u drugom kvartalu 2014 da je mozemo ocekivati i lako moze da se desi da bude odmah bundleova sa ps4. Mislim da je zato i napravljena ova verzija- mnooogo je jeftinija za proizvodnju. Mozda se na kraju vita i izvuce. Sad nintendo moze to da prekopira i da krenu da u wii-u pakuju jeftiniji rezistivni ekran...ups, pa to vec rade :lol:

46. Koder

2,933
    99
    48
    a u wii-u pakuju jeftiniji rezistivni ekran...ups, pa to vec rade :lol:

Jao maločas sam ti već dao rep, ne mogu ponovo. :lol:

47. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    Definitivno jeftinije sve izgleda na novom modelu, al su barem izbacili onaj mistery port odgore pored slota za igre :D
    A sto se ekrana tice dok ne vidim uzivo necu da komentarisem, ali OLED konstrast je savrsen, prvi put sam na Viti video da kada se iscrta npr SCEE logo na pocetku igre da je samo taj tekst beo ostalo je sve crno kao da je iskljucen ekran(sto i jeste :D), znaci savsreno, na bilo kom LCD-u uvek ima neka nijansa sive/isijavanje backlight-a.

48. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ahaha, vala jeste mystery port :D Vrh objasnjenje :) 'Bem ih skrbave kad su opet krenuli da drndeljaju sa glupostima, nekad mi deluje ko da uzmu kanticu od eurokrema i u nju ubacuju sve delove koje imaju na zalihama pa onda na kraju istresu kanticu i od toga naprave konzolu. I na viti su imali misteriozni port plus ir odasiljac.
    Ne znam zasto, al ubedjen sam da bi imali zaradu za vitu i da je prodaju po 129$

49. DieH@rd

31,147
    3,477
    113
    Ne bi... SoC [unutar koga je i ram+vram], baterija i ekran odnose najvise para, ali sve ostale komponente zajedno bi takodje kostali dobar deo cene...

Ja mislim da je BOM trenutno oko 150$, a jos mali deo para ide na dodatne troskove Mislim da Sony zaradjuje dosta malo na Viti [20-30$]. Naravno, najveca nepoznanica je cena Samsungovog OLED-a [green PHOLED, zbog toga imamo i onaj green tint ponekad].

50. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Mislio sam na lcd vitu. A veujem da lavovski stede zamenom ekrana i ubacivanjem cheapo delova.

Share This Page