1. powered by Surfing Waves

ps1 av multi out problem(help)

Discussion in 'Sony PlayStation' started by Coleras, Aug 23, 2014.

1. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Bas pre nekoliko dana sam poslednji put igrao ps.
    I sinoc sam ga upalio i primetio sam da imam neki problem sa slikom,bila je plava.Pomislio sam da je problem u produznom kablu za scart,pa sam kabal ukljucio direktno u TV,opet isto.
    Uzeo sam original sony scart i kabal na cinceve(sony).Kabal sa cincevima sam ukljucio u tv i u drugu konzolu koja je imala na sredinu scarta ulaz za cinceve... Kod nekih kablova je slika bila plava,a kod nekih je sekvenca ucitavanja biosa bila normalna,ali gameplay je crno beo ili siv.Ocistio sam port i skart i sl... Opet isto
    Nemam vise ideja! Sta da radim?

2. Omega

Omega N64 je đubre

15,437
    2,322
    113
    Otvori konzolu i vidi da se neki pin sa donje strane ploče nije odlemio. To je lako napraviti, ali nekad zna da se desi nakon što crkne GPU.

3. Blue

Blue ....................

11,958
    806
    113
    Pa ako je slika normalna u memory card meniju a posle crno bela to je onda problem što igre i TV nisu isti region?

4. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    ok,pogledacu.Znam da lemim :D ets
    Imam cip,a i kako to da mi se desi. Da nemam cip slika bi preskakala kao sto mi se jednom desilo.
    Sada cu da probam sa nekom original igricom da vidim dal to radi dobro!

5. Blue

Blue ....................

11,958
    806
    113
    Kakvo preskakanje slike?
    Ne razumem.

Slika može da bude crno bela ako pustiš NTSC igru na TV-u koji ne podržava NTSC signal.

6. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Ne znam kako da ti obljasnim,ali znam da mi se to vec jednom desilo na starom TV,koji je imao samo nitsc signal.Imam i nitsc-pal konverter.

7. Omega

Omega N64 je đubre

15,437
    2,322
    113
    Ako je ekran plav sa kompozitnim i scart kablom, i sa pal i sa ntsc igrama, onda može biti da se odlemio jedan pin na modchipu ili je gpu defektan.

Coleras likes this.
  8. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Moze biti!Pogledacu
    Hvala!!! :D

9. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Reseno

10. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    jbg ozivljavam temu, uzeo sam kul monster svideo kabl za ps2, problem je sto dobijam crno belu sliku i kad ga ukljucim direkt u svideo ulaz na tv-u i preko scart adaptera na zadnjem ulazu, o cemu se radi, jel kabl los ili sta? trinitron nije toliko star i ima na sebi svideo tako da bi trebalo da ga podrzava. probao sam ps1 i 2

11. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    ne znam gde da pitam, jel se neko seca kako se prebacuju ps1 save fajlovi sa kompa na karticu? pokusavam sa ps2 uLaunch.elf, prebacim fajlove sa usb-a i stalno dobijam na kartici corrupted data, isto je i na ps1 i ps2 memorijskoj. save fajlovi su standardno sa gamefaqs, .gme....?
    sve sto nalazim na netu je za ps2 save-ove ili za prebacivanje na ps3

12. Omega

Omega N64 je đubre

15,437
    2,322
    113
    Ako se dobro sjećam, kad kopiras preko uLaunchElf, prethodno treba uraditi neku 'raw' konverziju na pc-u.

13. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    yep, probao sam sa MemcardRex, konvertovao na raw i radi

14. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,385
    1,685
    113
    Za svideo je do kabla. Probaj i pal igru pa vidi jel isto.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

15. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    do kabla je, koliko sam nesto citao kabl je mozda ntsc, nisam ni znao da kabl moze da bude ntsc

16. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,385
    1,685
    113
    Apsolutno moze, razlika je obicno u jednom mini kondenzu :)

Ne secam se bas kako je za ps1 ali recimo na n64 igra bira output mode, a svaka konzola moze da izbaci i ntsc i pal signal kao i ps1 doduse. Vidi je l' ima boje sa compositeom sa istim kablom ako nije onaj bas samo svideo kabl.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

Share This Page