1. powered by Surfing Waves

ps1 av multi out problem(help)

Discussion in 'Sony PlayStation' started by Coleras, Aug 23, 2014.

1. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Bas pre nekoliko dana sam poslednji put igrao ps.
    I sinoc sam ga upalio i primetio sam da imam neki problem sa slikom,bila je plava.Pomislio sam da je problem u produznom kablu za scart,pa sam kabal ukljucio direktno u TV,opet isto.
    Uzeo sam original sony scart i kabal na cinceve(sony).Kabal sa cincevima sam ukljucio u tv i u drugu konzolu koja je imala na sredinu scarta ulaz za cinceve... Kod nekih kablova je slika bila plava,a kod nekih je sekvenca ucitavanja biosa bila normalna,ali gameplay je crno beo ili siv.Ocistio sam port i skart i sl... Opet isto
    Nemam vise ideja! Sta da radim?

2. Omega

Omega N64 je đubre

14,673
    1,978
    113
    Otvori konzolu i vidi da se neki pin sa donje strane ploče nije odlemio. To je lako napraviti, ali nekad zna da se desi nakon što crkne GPU.

3. Blue

Blue ....................

11,390
    607
    113
    Pa ako je slika normalna u memory card meniju a posle crno bela to je onda problem što igre i TV nisu isti region?

4. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    ok,pogledacu.Znam da lemim :D ets
    Imam cip,a i kako to da mi se desi. Da nemam cip slika bi preskakala kao sto mi se jednom desilo.
    Sada cu da probam sa nekom original igricom da vidim dal to radi dobro!

5. Blue

Blue ....................

11,390
    607
    113
    Kakvo preskakanje slike?
    Ne razumem.

Slika može da bude crno bela ako pustiš NTSC igru na TV-u koji ne podržava NTSC signal.

6. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Ne znam kako da ti obljasnim,ali znam da mi se to vec jednom desilo na starom TV,koji je imao samo nitsc signal.Imam i nitsc-pal konverter.

7. Omega

Omega N64 je đubre

14,673
    1,978
    113
    Ako je ekran plav sa kompozitnim i scart kablom, i sa pal i sa ntsc igrama, onda može biti da se odlemio jedan pin na modchipu ili je gpu defektan.

Coleras likes this.
  8. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Moze biti!Pogledacu
    Hvala!!! :D

9. Coleras

Coleras Active Member

582
    94