1. powered by Surfing Waves

[PS1 emulacija] ePSXe & pSX

Discussion in 'Sony PlayStation' started by Blue, Jul 31, 2011.

1. Blue

Blue ....................

11,303
    589
    113
    ePSXe (enhanced PSX emulator)

Oficijalni sajt
    Initial release: 14.10.2000.
    Developers: "Calb", "Galtor", "_Demo_"
    Trenutna verzija: 1.80
    Platforme: Windows & Linux

ePSXe (enhanced PSX emulator) koristi pluginove kako bi emulirao različite elementa playstation-a. Tako da je pored samog emulatora neophodno skinuti i njih. Naravno, postoje različite verzije pluginova, koji nude različite opcije. Pored toga neophodan je i PS1 BIOS image.
    Da se ne bi smarali sa svim tim, fully configured ePSXe možete skinuti ovde.

Hardware requirements:

CPU: minimum 200 Mhz; preporučeno 1Ghz
    RAM: minimum 256 MB; preporučeno: 512 MB
    VGA: 3D sa podrškom za DirectX, open GL ili Glide
    CDD: 16X (mada nema potrebe za pokretanjem sa diska)

pSX emulator

Oficijalni sajt

Trenutna verzija: 1.13
    Platforme: Windows & Linux
    pSX compatibility list

Znanto jednostavniji emulator od ePSXe, nisu neophodni plug-inovi, sve je built in, samim tim nema nekih naprednijih podešavanja
    za poboljšanje grafike. Brz i jednostavan emulator. Imajte u vidu da vam i za njega treba BIOS image.
    I njega spremnog za upotrebu možete skinuti ovde.

Thread za diskusiju i probleme vezane za emulaciju PS1.

2. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    Mislim da bi ova tema i ona Ime igre trebale ici u sticky ili important threads. Da ne kvari izgled :D

3. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Nikad nisam imao sreće sa pokretanjem ovog ePSXe emulatora... ako proradi ova fully configured verzija i najzad odigram posle 9 godina Sheep, Dog 'n Wolf i Tombi, Blue, vodim te na pivo :D

4. Blue

11,303
    589
    113
    Nadam se da će ti raditi, zato sam i okačio fully configured pošto znam koliko je mene uvek smaralo da se bakćem sa pluginovima.

5. ultranova

1,066
    14
    38
    Nikad nisam imao sreće sa pokretanjem ovog ePSXe emulatora... ako proradi ova fully configured verzija i najzad odigram posle 9 godina Sheep, Dog 'n Wolf i Tombi, Blue, vodim te na pivo :D

Ne znam kakav ti je PC ali bi trebao sve igre normalno pokretati ja do sad ni sa jednom igrom nisam imao problema sve su radile od pocetka do kraja. Takodje nemojte zaboravit da imate one costum shadere za bolju grafiku i ostale efekte.

6. Blue

11,303
    589
    113
    Mislim da nije imao problem sa zahtevnošću emulatora već da ga je nešto zezalo
    pa nije mogao da ga pokrene ili da ga natera da radi kako treba.

7. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Mislim da nije imao problem sa zahtevnošću emulatora već da ga je nešto zezalo
    pa nije mogao da ga pokrene ili da ga natera da radi kako treba.

igzekli. sutra ću da probam, pa javljam kakvi su utsci :)

8. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Posto sam totalno nalozen na psx igre u zadnje vrijeme, bas sam prije par dana ponovo instalirao ovaj emulator, nasao negdje po netu preporuke za sve pluginove i zaista sve radi perfektno.

9. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,622
    75
    48
    Aj stavite koje pluginove je najbolje koristiti i koja su najbolja podesavanja za sto lepsi izgled. Meni to nije uvek polazilo za rukom ranije.

10. Blue

11,303
    589
    113
    Definitivno Pete's GPU plugin, on je u paketu koji sam postavio.

Evo jedne preporuke za settings:

Evo kako bi to trebalo da izgleda:

11. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Za one koje mrzi da se igraju sa pluginovima preporucujujem drugi emulator - pSX emulator. Radi potpuno bez pluginova, sve je built it, sem bios-a. Jedino sto nema nikakva poboljsanja za grafiku, ali po mom misljenju to cuva originalni smek. U svakom slucaju odlicna alternativa za ePSXe i program na koji se covek uvek moze osloniti.

12. Blue

11,303
    589
    113
    Tvoja preporuka će biti ubačena u prvi post, slažem se za to što kažeš za prvobitni šmek,
    mada je interesantno igrati se sa podešavanjima a i u ePSXe možeš da namestiš da sve bude kao u originalu.
    A i ne moraš nešto da se cimaš oko pluginova kad je ovako sve upakovano.

13. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Naravno, moze se i na ePSXe igrati sa originalnogm grafikom, a i nabudziti sve 1000% dodati shadere i slicne stvari i to je stvarno kul, i nije veliko cimanje malo baciti pogled na opcije.

Ali i pSX emulator je skroz ok jer brz i jednostavan. I jedan i drugi dobro dodju. Ja recimo kada isprobavam novu igru ili mi se igra nesto na brzinu koristim pSX, a za "redovno" igranje ePSXe.

14. Blue

11,303
    589
    113
    Dodao sam i malo informacija koje sam uspeo da nađem o pSX i iskopao sam compatibility list sa pSX foruma.
    Za ePSXe nisam našao listu ali je šansa da neka igra neće raditi vrlo mala tako da i nema potrebe.

Mislim da bi ovo moglo u sticky ako se admin/mod ekipa slaže.

15. ultranova

1,066
    14
    38
    Ima i PSXEven emulator koji je on par sa ePSXom, njega sam koristio neko vrijeme.

16. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,205
    235
    63

Uhhh, SDnW, klakav kult, hvala sto me podsjeti, downloading.
    Elem, sto se tice emua, ganjaj na netu podesavanja emulatora za svaku igru PONAOSOB, meni je uvijek radilo kako treba , s tim da igram jednu igru dok je ne zavrsim, nije me smaralo da za svaku igru stavljam nova podesavanja :)

17. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    BTW, odakle skidate ISOe? Ja samo znam za pouzdani emuparadise

18. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    BTW, odakle skidate ISOe? Ja samo znam za pouzdani emuparadise

http://nitroroms.com/
    Direktni linkovi, no waiting, psx, psp, ps2, ps3 ... you name it, they have everything :)

19. weis

weis Member

55
    2
    8
    psx koristim za 2d igre posto je mnogo bolji za ostalo epsxe

20. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    http://nitroroms.com/
    Direktni linkovi, no waiting, psx, psp, ps2, ps3 ... you name it, they have everything :)

thx bro :)

21. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,622
    75
    48
    Ako neko oće pravi osećaj PSX-a onda treba da koristite

http://pstools.bizhat.com/vgs_playstation_emulator_download.htm

Originalna rezolucija bez ikakvih podešavanja, nema save state-ova, ubrzavanja i ostalih gluposti. Znači ko da igrate na originalnom PS-u.

22. weis

weis Member

55
    2
    8
    pa i psx isto jedino je epsxe fensi :)

23. Blue

11,303
    589
    113
    Niko vam ne brani da u ePSXe igrate sve kao u originalu.

[@Bahamut]

Naravno, za svaku igru je drugačiji idealni setting,
    ali ovo je neki univerzalno dobar setting i polazna osnova što sam ja postavio,
    pa se preko toga mogu raditi fine tweakovi za svaku igru posebno.

24. Blue

11,303
    589
    113
    Dodat je i download za pSX u prvi post, tnx to [@ljubomir] .

25. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Valjalo bi da neko napravi slicnu temu i za PS2, iako emulacija dvojke nije bas najsrecnija ni dan danas. Odradio bih ja to al nisam bas najbolje upucen u problematiku, pa bolje da ostavim nekom kompetentnijem.

26. ultranova

1,066
    14
    38
    Ma ja nisam ni jednu igru uspio da emuliram na sa PS2, frame rate je ocajan, bar ja onako ne mogu igrat iako bi se moglo reci da je "igrivo".

27. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    744
    113
    Valjalo bi da neko napravi slicnu temu i za PS2, iako emulacija dvojke nije bas najsrecnija ni dan danas. Odradio bih ja to al nisam bas najbolje upucen u problematiku, pa bolje da ostavim nekom kompetentnijem.

O ne !
    Bas naprotiv, od 0.9.6 pa na ovamo (PCSX2 0.9.8 je najnovija) rade skoro sve igre !
    Potreban ti je samo solidan kompjuter i to je to. Jedino sto ja znam da nije do sad emulirano, to je neki cash procesorski (na pr. ne radi Dead or Alive 2 i jos mozda neka igra).

28. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    ^
    Molim te, napishi shta znachi solidan rachunar :)

ne znam da li da probam na e5200 na 2.5 (3.5) i 2 giga rama.

29. CTOJAH

4,203
    744
    113
    Konkretno tvoj procesor je dovoljno mocan (ram mozes dodati po volji); inace bilo koji Intel Core procesor smatram solidnim.
    Mislim da bolje rezultate daje 64 bitni OS (Windows), ali ne mogu to i da potvrdim. Ja imam i7 930 i ATI 5870 (Win 7 64bit) - PCSX2 radi ko svajcarski sat.

30. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    ^Ako te ne mrzi, ajde taman napravi temu :)

31. ultranova

1,066
    14
    38

O ne !
    Bas naprotiv, od 0.9.6 pa na ovamo (PCSX2 0.9.8 je najnovija) rade skoro sve igre !
    Potreban ti je samo solidan kompjuter i to je to. Jedino sto ja znam da nije do sad emulirano, to je neki cash procesorski (na pr. ne radi Dead or Alive 2 i jos mozda neka igra).

Ne znam ja imam AMD 6000+, 2GB RAM i 8800GT, Final Fantasy X je bio neigriv a da ne pricam kako ruzno izgleda + bugovi.

32. CTOJAH

4,203
    744
    113
    @ultranova
    Ovde cu samo reci :
    PS2 nije NES, pa da samo pokrenes rom u emulatoru i pici.
    Potrudi se malo oko preferensa/opcija plug-inova samog emulatora i ... voala !
    Inace tvoj komp. je jaci i od motokultivatora Toma Vinkovic, tako da - ne brini - povuci ce on PS2 sasve prikolicom ! :yes:

33. Blue

11,303
    589
    113
    Ajde Stojane pravi temu, ja sam planirao, ali bolje neko ko je više upućen.

34. ultranova

1,066
    14
    38
    Da, bas bih volio da odigram sta god...

35. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,431
    164
    63
    Da ne otvaram novu temu , pa cu da pitam ovde. Davno sam imao psx , planiram da uzmem ponovo . Sada moje pitanje je sledece jel chipovane konzole pustaju i pal i ntsc igre? ili moram da jurim po netu samo pal verzije ?

36. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Čipovane puštaju sve živo

37. Blue

11,303
    589
    113
    Jel ti radi emulator na kraju?

38. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Radi, ali ja ne znam do čega je, igre jako sporo rade :/ I onda već 2 dana pokušavam da skontam zašto je tako, a mašina uopšte nije loša

CPU: AMD Athlon(tm) II X2 260 Processor
    GPU: ATI Radeon HD 5570
    RAM: Kingston 2048 MBytes DDR3 667 MHz (DDR3 1333)
    17'' monitor

39. ultranova

1,066
    14
    38
    Radi, ali ja ne znam do čega je, igre jako sporo rade :/ I onda već 2 dana pokušavam da skontam zašto je tako, a mašina uopšte nije loša

CPU: AMD Athlon(tm) II X2 260 Processor
    GPU: ATI Radeon HD 5570
    RAM: Kingston 2048 MBytes DDR3 667 MHz (DDR3 1333)
    17'' monitor

Koja igra je u pitanju? Stvarno ne znam, postavi screenshot kako si podesio grafički plugin, pretpostavljam da ti je PeteOpenGL2 (ili tako nekako). Meni sve, bukvalno sve igre koje sam probao su radile 100% full speed bez ikakvih problema i glitcheva.

40. Blue

11,303
    589
    113
    A još i ne igra na velikoj rezoluciji na 17", svašta, baci screenshot.

41. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,431
    164
    63
    Čipovane puštaju sve živo

Hvala :)

42. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,866
    181
    63
    ok, imam mali problem sa zvukom, a da ne bih tupio previše evo clipa:

http://www.youtube.com/watch?v=IQ0nT0Ru-xI

ujedno me zanima kako da raširim sliku preko celog ekrana

43. CTOJAH

4,203
    744
    113
    @ Roronoa Zoro
    Kod mene se ne javlja tvoj problem, pa zato :
    - Skini sa RomHustlera Resident Evil [Director's Cut] [SLUS-00551] ; mozda tvoj ISO (ovaj je CUE+BIN) ne valja
    - nisi napisao koju verziju emu. koristis (trebalo bi da imas 1.70)
    - namesti sound plugin na ePSXe SPU core 1.7.0.
    - CDrom Plugin na CDR WNT/W2K core 1.7.0. ; pa idi na configure i tu stikliraj Enable subchannel read from CDrom
    - Video Plugin postavi adekvatno gfx kartici koju imas i onda sa configure namesti zeljene parametre za full screen
    Nadam se da sam ti pomogao :)

44. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,866
    181
    63
    ne koristim cd-rom, već loadujem ISO, a verzija jeste 1.7.0. doj je igra ispravna jer je pre radilo ok

45. ultranova

1,066
    14
    38
    Probaj različite sound plugine, ja znam da sam morao mijenjat za Valkyrie Profile sound plugin.

46. Blue

11,303
    589
    113
    Updateovan je prvi post, stavljen СТОЈАН-ov link za download poslednje verzije.

47. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,124
    950
    113
    CTOJAH likes this.
  48. grunt

grunt Celeb Freak

14,926
    2,134
    113
    Cool fin update. Mada licno za ps emulaciju preferiram PSX tj sto vise na original da vuce bez previse cackanja i "poboljsanja" slike.

49. voja87

voja87 Well-Known Member

9,603
    1,661
    113
    vidim ubacili su napokon GTE Accuracy hack. super sto su u bacili listu igara, ranije sam pokusavao da nadjem neki takav frontend za epsxe i nisam uspeo
    ps: kad sam vec ovde jedno pitanje, da li moguce staviti save state nekako na dzojped tipa save da bude l1+r1 a load l2+r2

50. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,415
    232
    63

Share This Page