1. powered by Surfing Waves

PS1 Homebrew scena

Discussion in 'Sony PlayStation' started by Shendo, Jan 6, 2015.

1. Shendo

Shendo New Member

4
    2
    0
    Cini se kako je u zadnje vrijeme ljude uhvatila nostalgija za PS1 pa su se okrenuli izradi raznog softvera i igara za meni omiljenu konzolu.

Vec jako dugo je leakan Sony PsyQ SDK u kojem se uz malo snalazljivosti na PC-u moze isprogramirati igra za PS1.
    No, 2010 je izasla i open source verzija PSXSDK toolchaina napisana od strane Tails92 koja je za razliku od gorespomenutog
    legalna za skinuti i koristiti, a igre napravljene tim setom alata mogu se i prodavati bez bojazni da bi vam Sony skocio za vrat.

Da ne duljim, postoji par projekata koji vrijede pogledati:
    ROLL BOSS RUSH.
    PSX CD Player sa LCD displejem.
    3D engine demo, ima i source.
    Yopaz Ice Star. Covjek se stvarno potrudio i napravio odlicnu mozgalicu. Njegov site sa jos softvera.
    MAME emulator za PS1, :shocked:
    I jos dosta toga...

Ako bi netko htio programirati i testirati svoj kod na pravom PS1 za nikakvu cijenu i to se moze.
    PSXSERIAL projekt je softver za PS1 i PC koji putem USB-TTL serijskog porta (onaj kakav ima Arduino) salje PS1 .EXE i pokrece ga.
    To je super stvar jer onda niste ograniceni na nekad neispravne emulatore vec na punokrvni PS1 i sigurni ste da igra radi na pravoj stvari.

Ima li zainteresiranih da napravim jedan tutorial sa slikama kako sve podesiti?

A sada malo samo promocije,
    Sokoban PS1 klon, work in progress... Ima i video.

MemcardRex, moj softver za upravljanje Memorijskim karticama za PC.
    Podrzava i DexDrive te MemCARDuino i PS1CardLink.
    PadTest, alat za testiranje ispravnosti gamepada.

Maxa likes this.
  2. Blue

Blue ....................

11,392
    607
    113
    Odličan post, PS1 mi je najbolja konzola ikada i svakako ću baciti pogled na ove stvari.

Nego, MAME za PS1!!!

3. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    745
    113
    MAME emulator za PS1, :shocked:
    ^
    It's a joke !

4. Shendo

Shendo New Member

4
    2
    0
    Nije joke. Stara je verzija MAME-a i podrzava samo desetke igara, ali kao proof of concept je odlicna stvar.

Share This Page