1. powered by Surfing Waves

PS1 koji nije raspoložen za saradnju

Discussion in 'Sony PlayStation' started by 9dots, Jun 28, 2015.

1. 9dots

9dots Active Member

278
    60
    28
    Daklem,
    klinac kod mene u dvorištu dokoniše sa babom i dedom za raspust, ima PS1 koji je, reklo bi se, do skora radio ali od skora ne pušta igre. Voljan sam da pomognem, al džaba kad je ovo prvi put da vidim konzolu u svom životu, manje više.

Nezavisno od toga da li je disk u konzoli ili nije, nakon Sony logoa se pojavljuje ovo:

https://www.dropbox.com/s/xuqnift5nb576cf/WP_20150619_001.jpg?dl=0

Nakon čega klikom na X dođe ovo:

https://www.dropbox.com/s/o26fftv4x0w491e/WP_20150619_002.jpg?dl=0

I to je to, u suštini. Čini mi se da su ove memorijske kartice, ali oni kažu da je ranije radio bez njih. Može da se ode i do nekakvog muzičkog plejera sa onog prvog menija al kontam da to nema veze sa onim što bismo mi hteli. Probao sam sa i bez uključenih kontrolera, resetovao konzolu i ništa.
    Da, disk se ne vrti nikad i nikako, to je sigurno.

Verujem da neko od vas ima barem okvirnu ideju šta nije u redu, pucajte :)

2. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Ako su CDovi chisti, tj. nisu oshtetjeni, to je laser imho, poshto ode u taj Sony meni gde mozhesh da se igrash s memorijskim karticama i da slushash muziku, umesto da pokrene CD.

3. Omega

Omega N64 je đubre

14,333
    1,887
    113
    Ako se disk ne vrti nikako (čak ni audio cd), onda je crk'o ili laser ili cd kontroler na matičnoj ploči. A može biti i mala šansa da je modchip nepravilno zalemljen.

4. 9dots

9dots Active Member

278
    60
    28
    Diskovi su čisti, tako da sigurno nije to po sredi. Probaću audio, to mi nije palo na pamet.
    Guglao sam PS1 laser servis i našao par njih koji se bave time pa ću videti da se iscimam ovih dana, al su cene wowee. Već vidim PS1 u kanti :(
    Hvala za odgovore ljudi.

5. voja87

voja87 Well-Known Member

9,243
    1,544
    113
    cemu servis, uvek mozes da kupis drugu konzolu, barem se ps1 moze naci ultra jeftino

6. 9dots

9dots Active Member

278
    60
    28
    Jel da, a? Nem pojma, nije mi palo na pamet jer je iz mog ugla raritet. Baciću pogled na kupujem prodajem.

7. Omega

Omega N64 je đubre

14,333
    1,887
    113
    Konzola bez periferije i kablova se može naći za 5-10€.

Share This Page