1. powered by Surfing Waves

PS3 pitanja

Discussion in 'PlayStation 3' started by grunt, Jan 25, 2012.

1. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Aj ovde cu da sibam moja noob ps3 pitanja, da ne zagadjujem ostale topice.

Prvo kako da znam koliko je puna baterija na gamepad-u ? Sa konzolom je dosao prazan ? Posto mi je trazio da ga ustekam na usb kada sam prvi put ukljucio soni.

Drugo preko hdmi povezujem, ima tamo par opcija oko slike preko hdmi, neki range i full colors ili sta vec da cackam to ili default da ostaje ?

Playstation Home da skidam ? Jer to skroz free ?

2. djurovski

djurovski New Member

319
    1
    0
    Kad prestane svjetlucati lampica na kontroleru znači da je napunjen.
    Home je besplatan, s tim da se može uvije uložiti nešto pravog novca za nekretnice i garderobu, ima dosta sadržaja samo ne znam koliko to može biti zanimljivo. Ja svratim u igraonu ponekad na kuglanje i bilijar.

3. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Mislis kada prestane da trepce crveno, treba da samo svetli kada je pun ?

Nista skinucu Home pa cemo videti na sta lici :)

Btw oni video servisi BBC i sta ti ja znam sto ima tamo, radi to ? Vredi da skidam te programe ?

4. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,048
    1,336
    113
    džaba ti da skidaš tu hrpu trash programa koje reklamira sama konzola, sve je to dosadno i zauzima prostor. čak i home. napravio sam par koraka svojim virtuelnim likom i izbrisao. gamepad stavi da se puni i koristi ga u isto vreme, ponovnim pritiskom na PS dugme iskočiće izveštaj na TVu koliko je puna baterija, za tv i nameštanja, ne znam :)

5. Blue

Blue ....................

11,448
    628
    113
    Možeš uvek da vidiš koliko ti je puna baterija na pad-u, i kada se ne puni.
    Kada držiš PS dugme imaš, između ostalog, controller settings pa ti i tu piše.

6. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    @Timemaster
    Kontam da je useless vecina, al mogu se obrisati stoga sto da ne :)

@Blue
    Aha neznam zasto zaboravih da probam da drzim duze home, a i na boxu se tako ulazilo u dodatni meni :D

Kolilo se uopste puni baterija, jer se napuni cela za 2h ?

7. Blue

11,448
    628
    113
    Otprilike da, možda i za manje.

U svakom slučaju kada se napuni 100% zaboraviš na to, baš dosta drži baterija.

Ja uvek punim pad po 10-15 minuta kada posle GT-a ostavim PS3 u
    XMB-u da se postepeno ohladi.

8. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,623
    695
    113
    Full range opcija daje veci spektar nijansi crne boje, ako tv/monitor to podrzava.

Full range test: ako vidish mnogo kvadrata crne boje od najtamnijih do svetlijih, imash full range.

http://www.nicolaspeople.com/ch3rokeesblog/wp-content/uploads/2008/01/fullrgb_test.jpg

9. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Kada sam to ukljucio bas je bila potamnila slika mislim soni kacim na PC monitor ne na hdtv kontam da je ta opcija za televizore namenjena, pored te opcije bila je jos jedna u video opcijama sto mi je nepoznata bila, ali ta nije davala vidljive promene kada sam ukljucio, pogledacu sutra sta je tacno bilo.

PS
    Na toj slici prvi red je crn kada povecam gamu pocinju da se naziru kockice, ostatak fino ide od te crne do sive u doljnem redu, znaci da bi trebalo obicni pc monitori da imaju taj full range.

Na xbox-u je bila slicna opcija, ali tamo nije menjalo crnu nego intenzitet boja, fuck it, oni i njihovi nazivi.

10. Efendija

4,623
    695
    113
    Radi normalno i za pc monitore koji to 99% podrzavaju. Jer da ne radi, ne bi primetio nikakvu promenu.

Superwhite valjda daje vishe nijansi bele? I to beshe samo radi preko komponentnih kablova, ne preko hdmi, ne secam se stvarno. U svakom sluchaju nisam video nikakvu razliku sa superwhite, ps3 je bio nakachen na monitor hdmi-dvi kablom, pa moze biti da je tachno.

11. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,486
    98
    48
    BBC player i ostali programi osim Homea, valjda ne rade kod nas? Not available in your region ili tako nešto.
    Ni ja nisam probao Home do sad, deluje mi lejm. :D

12. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    A za sta su one SD scale improvement ili tako nesto, odma ispod ima neka smoothness opcija, to je za PSX igre i tako to ?

@FD
    It's less lame then fb :D

13. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,486
    98
    48
    Zapravo, nije manje lejm od fejsbuka. :S

14. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,048
    1,336
    113
    home je MNOGO više lame of fba :)

15. Efendija

4,623
    695
    113
    A za sta su one SD scale improvement ili tako nesto, odma ispod ima neka smoothness opcija, to je za PSX igre i tako to ?

Da, upscaling i smoothing se koriste u ps1 i ps2 igrama.

16. Omega

Omega N64 je đubre

14,788
    1,999
    113
    Ukljuci smooth + normal i zaboravi na tu opciju. :)

17. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Ukljucio sam onaj full range, sada je bolja slika definitivno, bez toga je crna bila siva :D

Igrao sam danas malo Killzone 2, pola sata kampanju, pola sata multi, bas sam se prijatno iznenadio sto ima ljudi za multi, it's very fun, bas je zanimljivo napucavanje, teze je ubiti ljude nego u drugim fps igrama, a u single playeru mi se svidja AI, znaci vojnici su ludi kako se skrivaju, izbegavaju paljbu itd lol

18. Omega

Omega N64 je đubre

14,788
    1,999
    113
    Btw, u video opcijama stavi RGB za BR playback, a superwhite, cross reduction filter i deep color opcije slobodno iskljuci.

Oba Killzone-a su odlicne igre u svakom slucaju.

19. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Will do.

Nego gledam sada da mi je kao PSN nalog incomplete, trazi da unesem serijski broj konzole.

You have not completed setting up your account. Please register your PlayStation console to enter the free prize draws.

Jer ste vi to unosili, to je u delu My hardware.

20. Omega

Omega N64 je đubre

14,788
    1,999
    113
    To mozes iz XMB-a uraditi ja mislim. Nalazi se pod "account management".

21. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    OK treba mi headset za online igranje, steta sto ga nema u pakovanju kao sto ima sa x360. Jer ima neki sto se kaci na port na gamepad-u kao sto ima za x360 ili kako ? Koji vi preporucujete a da ima za male pare netreba mi bog zna kakav kvaliter pogotovo ako ga bacim o zid kada se iznerviram da ne placem od muke :D

22. Omega

Omega N64 je đubre

14,788
    1,999
    113
    Bilo koji bluetooth headset ce ti odgovarati posto je samo par metara udaljenosti u pitanju. Ja bih isao na neki entry Nokia ili Jabra model.

23. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Znaci mogu da posluze ti bluetooth headsetovi namenjeni za mobilne, koliko kosta tako nesto 10-20 evra ?

24. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,048
    1,336
    113
    ja ću ti prodam oficijelni za 1200 :)

25. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Baci neki link da vidim kako to cudo izgleda.

1200 din mi deluje kao fina cena :)

26. Omega

Omega N64 je đubre

14,788
    1,999
    113
    Ako imas male usi, prva verzija oficijelnog headseta bi ti mogla biti neudobna. Barem je meni bila kada sam je duze koristio.

27. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Jel to ovaj

http://www.youtube.com/watch?v=FsmE0-SfUd4

28. Omega

Omega N64 je đubre

14,788
    1,999
    113
    To je taj. Imam ga i ja, ali nema sanse da ga drzim u uhu duze od sat vremena.

29. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Nikada nisam nijedan headset koristio, uvek sluske sa mic-om, koliko je tripozno imati zvuk samo na jednom uhu, jer samo voice drugih ljudi cujes iz toga dok igras nesto ? Ni meni bas ne deluje super udobno, posto je ta stvar sto ide oko uha fiksne velicine kontam da ako ti ne lezi bas savrseno da ce da zulja.

30. Omega

Omega N64 je đubre

14,788
    1,999
    113
    Ovaj "nosac" za uho nije problem, vec oblik slusalice koja ide u uho, to pocne zuljati. Najbolje bi bilo da isprobas, jer je kvalitetom i izrade i zvuka stvarno dobar headset.

31. Ragnarok

Ragnarok EmuGlx Veteran

311
    2
    18
    KZ2 >>> KZ3. KZ2 je bio vrhunski, KZ3 je pomalo razocarao nazalost. Losija kampanja, uzasan art style i imba multiplayer. Stvarno velika steta, iako je tehnicka strana grafike perfektna.

32. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,048
    1,336
    113
    dunno, ja sam satima igrao bc2 svojevremeno, nije me ništa bolelo jer je taj deo oko uha savitljiv i može da se oblikuje oko bilo koje ušne školjke. zvuk igre se ne čuje preko sluške, samo glasovi saigrača, a da li se nešto poboljšavalo, ne bih znao, duže od godinu dana ga nisam koristio

33. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Neznam koliko valjaju ova kineska sranjca :D

http://www.dealextreme.com/p/ac-rechargeable-bluetooth-v2-1-a2dp-stereo-audio-receiver-w-3-5mm-earphone-black-102302

34. Omega

Omega N64 je đubre

14,788
    1,999
    113
    Imao sam jedan kineski headset koji sam koristio za mobitel i bilo je ok. Ovaj gore je preskup imho.

35. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,818
    2,342
    113
    Moje pitanje, posto popravka YLOD-a po Srbiji?

36. Zico

Zico Member

376
    1
    18
    KZ2 >>> KZ3. KZ2 je bio vrhunski, KZ3 je pomalo razocarao nazalost. Losija kampanja, uzasan art style i imba multiplayer. Stvarno velika steta, iako je tehnicka strana grafike perfektna.

Slazem se. I meni je KZ2 mnogo bolji, pre svega mislim na multiplayer. Po mom misljenju, KZ3 je otisao par koraka u nazad za multiplayerom. Nema one fantasticne customizacije, u KZ2 ste mogli odrediti one najvaznije parametre do najsitnijih detalja (na kojim mapama zelite igrati, koje oruzje se koristi, isto i sa klasama itd).

KZ3 nije pomoglo ni nesto bolja grafika, ni ubrzanje igre u odnosu na prethodnika.

37. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Jedno brzo pitanje, kako upaliti PS3 da resetuje video podesavanja ? Danas menjam display na koji ga kacim pa da bude sigurno da ce da radi.

Bah prvi google rez mi je resio misteriju :D

Drzis 5 sek on taster tj dok se ne cuje drugi beep :D

38. Blue

11,448
    628
    113
    Da li je PS3 slim od 320GB brži u radu nego npr fat od 80? Pretpostavljam da to najviše zavisi od HDD-a, ali da li ima razlike u brzini same konzole.
    Pitam zato što me nekad smori sporost konzole u XMB-u, loading a i vreme povratka u XMB.

39. Omega

Omega N64 je đubre

14,788
    1,999
    113
    U identicnim uslovima (isti firmware, isti disk i ista kolicina podataka na disku), bi trebalo da se jednako ponasaju. Od diska, broja obrtaja i fragmentacije ti najvise zavisi brzina.

40. howler

howler Well-Known Member

2,426
    556
    113
    Ok da ne otvaram novi thread...Neka ideja kako da izvedem sledece

Hocu da delim zvucke i za PC i za PS3...Koja kombinacija kablova ce zavrsiti posao?

Razlog? Radi se o 22" LCD Zvucnici su katastrofa..Pucketaju i zvuk je shit

Ako ne uradim nista onda jebiga moracu da preuredujem polozaj Audio sistema kako bi koristio njegov Aux

41. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Ali zasto ps3 preko cinca za zvuk?Jel imas na zvucnicima opticki :) ?

42. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Pa ili mozes PS3 da ubodes u zucnike ako imaju Aux in, ili da PS3 bocnes u PC aux in jedno od ta dva.

43. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Da ali vidis na kojem mestu mu je pc i ps3 ?

44. howler

howler Well-Known Member

2,426
    556
    113
    Ma mogu PS3 da povezem na Aux Imam dobar Samsung audio ali je 3 metra udaljen od TVa i PS3ke i necu da mi Nathan Drake puca iza leđa :p
    Stvar je da povezem Zvucke kako bi imali dva izvora

Sutra cu potraziti
    Druge kablove i adaptere imam...ovo mi resava problem...valjda :)

Edit: Evo

Mislim teoretski bi trebalo raditi i jedno i drugo :D

45. Omega

Omega N64 je đubre

14,788
    1,999
    113
    Mislim da je ova kombinacija bolja i jednostavnija:

http://www.dealextreme.com/p/gold-plated-3-5mm-stereo-audio-jack-splitter-y-cable-16814
    ovo ide u woofer

http://www.dealextreme.com/p/2-rca-female-to-2-rca-female-adapter-26777
    http://www.dealextreme.com/p/3-5mm-audio-jack-male-to-rca-audio-converter-30cm-5143
    a ovo dvoje za ps3

pc ces spojiti u ovaj prvi splitter. slicno je kao sto si stavio, ali treba ti splitter sa jednim M i dva F konektora.

46. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Sta treba od drajvera/programa da skinem/instaliram kako bi DS3 koristio na PC-u ?
    Btw koji USB ulaz ima DS3 jer to mini usb ili ? Sta da trazim kakav mi kabel treba ako hocu duzi da uzmem.

Drugo ako hocu preko bluetooth-a jer ima neka lista kompatabilnih dongle-ova ? Koliko ide njihova cena danas uopste ? Nisam koristio jedan godinama.

47. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,616
    1,160
    113
    Ovo mi se do sada nije desavalo - MGS2 mi cesto zakucava.
    Pogledao sam disk i deluje prilicno izgrebano.
    MGS3 i Peace Walker sam presao bez ikakvih problema.

Savet?

48. voja87

voja87 Well-Known Member

10,316
    1,897
    113
    @grunt
    sad da ne trazim bas klip po kom sam ja radio imas dosta tutorijala na youtubetu, motionjoy. treba ti samo mini usb kablic ili bilo koji bluetooth adapter (nekih 300 din), barem milsim...a i mislim da posle instalacije drajvera neces moci da ga koristis ni za sta drugo

49. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Znaci sa bilo kojim BT adapterom ce raditi ? Mislim nije 400 din mnogo, al ipak glupo bi bilo da ih bacim u vodu :D

50. Omega

Omega N64 je đubre

14,788
    1,999
    113
    Moraces svaki put usb kablom spajati kontroler na PS3 ili PC prije koristenja zbog registrovanja BT adrese. Ja sam koristio par dana i batalio. Bitno je samo da BT dongle podrzava 2.0 ili 3.0 specifikaciju.

Share This Page