1. powered by Surfing Waves

PSIO-Project Playstation Input Output

Discussion in 'Sony PlayStation' started by Blue, Sep 23, 2012.

1. Blue

Blue ....................

11,299
    589
    113
    http://www.retrocollect.com/News/psio-project-playstation-input-output-upcoming-playstation-1-mass-storage-a-iso-loading-solution.html

Dakle u pitanju je projekat koji bi trebao da omoguci pokretanje igara sa SD kartice, navodno su vec uspeli da pokrenu par igara. Nadam se da ce biti nesto od ovoga jer stvarno mnogo gotivim PS1.

2. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    DC ima mogucnost sa onim adapterom koji ide preko serijskog porta, ali je prakticna primena zalosna.
    I ja volim PS1, ali je moj odavno crkao, pa se igram na PS2 kad god zatreba, ali nisam provalio da moze da se butuje na bilo koji nacin sem preko narezanog cd-a(molim da mi neko javi ako ima nacin).

3. gruja

gruja I am God of War

6,258
    835
    113
    DC ima mogucnost sa onim adapterom koji ide preko serijskog porta, ali je prakticna primena zalosna.
    I ja volim PS1, ali je moj odavno crkao, pa se igram na PS2 kad god zatreba, ali nisam provalio da moze da se butuje na bilo koji nacin sem preko narezanog cd-a(molim da mi neko javi ako ima nacin).

Evo odma da ti javim da nema :D

4. Blue

11,299
    589
    113
    Poenta teme i jeste u tome što će možda biti načina...

5. ZombieMan

ZombieMan ...or just Joca

112
    3
    18
    Ima nacina, ali nije mnogo efikasan
    http://psx-scene.com/forums/official-ps2psxe-forum/

6. Blue

11,299
    589
    113
    ps2psxe koliko vidim omogucava pokretanje PS1 igara na PS2
    i ne vidim kakve to veze ima sa ovom temom.

7. ZombieMan

ZombieMan ...or just Joca

112
    3
    18
    Mozda sam trebao eksplicitno da stavim soleslava i gruju u citat... Posto je pomenut ps2 i pustanje psx igara na njemu.
    Informacija je bila njima upucena.

8. Blue

11,299
    589
    113
  9. Blue

11,299
    589
    113
    Lepo, drago mi je da napreduje projekat.
    A i 10000 pregleda za 4 dana znači da postoji neko interesovanje.

10. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,655
    113
    imam dve konzole sa losim laserima ali sa parallel portom...portovima, bilo bi super ako nesto bude od ovoga

11. Blue

11,299
    589
    113
    The PlayStation 1 has a max speed of 2-3Mbytes/sec on the PIO bus and yes, when optimised it will be faster than the original CD-ROM drive. In theory, we can pull 2Mbytes/sec on the PIO port with PSIO. If we adjust the DMA timing however, we can maybe pull faster speeds.

12. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Nova stranica, novi demo:

http://ps-io.com/

http://www.youtube.com/watch?v=gE9J4g5TYPw

13. Zegota

Zegota Zegota

1,363
    134
    63
    Strava. Ovo se željno iščekuje. Šteta što neće raditi na bebici, a kod nas ne bi trebalo da bude problem da se nađe verzija sa exp slotom.

14. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Ko nema PS1, do kraja godine nek nadje model 7502 i stedi novac za ovo. Kontam da nece biti skuplje od $30-40. Ima da prodam sve konzole osim PS3 i nabavim po 20-ti put PS1. :D

15. MagicMaster

MagicMaster Member

652
    10
    18
  16. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Zato sto je zadnji model sa paralelnim portom, maticna ploca je pojednostavljena, te se daleko manje grije od prethodnika. I laser je bolji, ali on i nije bitan u ovom kontekstu.

17. howler

howler Well-Known Member

2,297
    469
    83
    Sve je to super samo zaboravljate da smo 2013ta god. i SD konzola sa 4:3 ratio nikako ne ide na Full HD i 16:9 TV-om.
    Ovo mu dodje ko neko da mi prodaje uredaj koji pusta .avi filmove na VHS video player
    Dedicated CRT TV za starije konzole razumem donegde ali pored sve ove Android uredaje gubi se i taj smisao

18. Blue

11,299
    589
    113
    Pošto je ovo inače pravljeno da bi u 2013. PS1 opet postao aktuelan...
    Prave relaunch konzole a ne kapiraju da nije prilagođena za 2013, jbg.

Sigurno ne prave ovo za retro entuzijaste koji svejedno igraju PS1 igre sa diska.

19. MagicMaster

MagicMaster Member

652
    10
    18
    Zato sto je zadnji model sa paralelnim portom, maticna ploca je pojednostavljena, te se daleko manje grije od prethodnika. I laser je bolji, ali on i nije bitan u ovom kontekstu.

OK to, nego da li ova cifra dva na kraju oznacava isto sto i na PS2 i PS3 ? A mislim da da, znnaci za australijsko trziste.... kod nas ces najpre naci 7504 eventualno 7503. Tako da znaju ljudi. 4 = EUropa 3 = UK ....

20. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Napravili su novu reviziju hadrvera:

Kazu da je rough ETA za consumer verziju Decembar 2013.

21. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,638
    1,061
    113
    Ima li nekih naznaka koliko ce ovo kostati?

22. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Ne od autora, ali ne verujem da ce biti znatno jeftinije ili skuplje od neke trzisne vrednosti, tj cene "flashcartova" za druge sisteme, dakle ja predvidjam $100-$200.

Krirzz-ovi everdrajvovi (koji vaze za jeftine i kvalitetne flashcartove) otprilike toliko kostaju.

http://shop.retrogate.com/

23. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,655
    113
    heh za te pare mogu da uzmem polovan ps3 i nakrkam ga ps1 igrama

24. ivamark

4,638
    1,061
    113
    upravo sam to hteo da napisem. :D

25. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    kod nas ces najpre naci 7504 eventualno 7503. Tako da znaju ljudi. 4 = EUropa 3 = UK

7502 je model za EU.

26. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    heh za te pare mogu da uzmem polovan ps3 i nakrkam ga ps1 igrama

Pa da. Flashcart nije jeftina igracka. A i vecina ljudi koje znam da imaju flashcart i dalje skupljaju kertridze. Prosto, nostalgija i luksuz.

27. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    PSIO Version 2.0 is in the works, and will feature an ARM processor alongside the Cyclone 3 FPGA.
    This is the hardware that we will start to sell (though, either as 2.1 or 2.2). More news as we progress, but be sure to check out the worklog in the forums

http://www.psxdev.net/forum/viewtopic.php?f=17&t=247

Ja pomno pratim razvoj ovoga i lagano planiram kupovinu jedne od prvih revizija.

28. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    S tim što neće biti nimalo jeftino: izmedju $149 i $249. Uzimaju SD2SNES kao referencu.

29. ivamark

4,638
    1,061
    113
    pitam se samo kome misle da ga prodaju sa tavkom cenom....

30. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    I ja se pitam. Zasada se najviše radujem projektu zamjene GDROM drajva u DC-u sa 2.5" hard diskom.

31. Blue

11,299
    589
    113
    I ja se pitam. Zasada se najviše radujem projektu zamjene GDROM drajva u DC-u sa 2.5" hard diskom.

Molim za više detalja ili poseban thread.

32. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Ne znam sta se cudite. Proizvodnja hardvera bez fondova i na male kolicine nije jefina stvar, cak ni kada zanemarite troskove razvoja.

Vecina flashcartova na trzistu kosta 100-200 dolara. Samo pojedini, bez kucista i nakon godina prozivodnje kostaju manje od 100 dolara. Da ne pricamo o tome da su takvi dosta jednostavni, tipa samo kopiranje podataka u memoriju, za konzole poput PCE, SMS, GG...
    NES, SNES, N64 - sve je to skuplje.

Ja sigurno uzimam ako bude do 150 evra i sa razumnom kompatibilnoscu.

33. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    [/quote]Molim za više detalja ili poseban thread.[/quote]

http://www.assemblergames.com/forums/showthread.php?39733-quot-Let-s-make-GD-ROM-emulation-happen-quot-Facebook-group/page23

Oficijelni sajt nije trenutno aktivan, ali ukratko za par dana stize prvi prototip.

Lik radi jos i na HDMI adapteru za retro konzole, naravno sve nativno digitalno, bez digital-analog konverzije.

34. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Pošto je ovo najinteresantniji PS1 topic, postaviću ovu zanimljivost:

The very early models certainly have a worse GPU - there is some code in later versions of the run-time library that specifically checks for the revision of the GPU that's installed and runs different code if it detects that it's running on a PU-7 or early PU-8 motherboards and implements some workarounds if that's the case - these appear to be related to texturing - if you patch out the check and use an old machine (or a blue debug, which has the old GPU) then some games display fine and others have messed up textures.

35. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    https://www.youtube.com/watch?v=X-3Aui2387Y&list=PLJAZP-TLMPj7dBOErfc4g8Rj0vqPnbBUF
    81% je zavrsen development, sad se bacaju na verziju 2.0 izgleda.
    Pola igara ne radi (tj. nije radilo), ali zato ove sto rade, rade bez ikakvih problema.

36. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,655
    113
    i evo ga napokon gotov prototip, fino izgleda uredjaj a i sam meni, uzeo bi ga odma ......da kosta 50e

https://www.youtube.com/watch?v=GbWW1VzeRgI

iggy11 likes this.
  37. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Q: Is it safe to say that we are looking at a launch this year for the PSIO?
    A: Yeah, we plan in this year.

Barem se nešto zna. :D

38. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Znam da je težak posao napraviti dobar flashcart, ali ovi ps-io likovi su ispali malo neozbiljni. Od plug-n-play rješenja na početku su u zadnjih par dana došli do toga da će se morati lemiti 9 žica za neki dodatni IC i rezati dva voda (trace) od CD kontrolera. Racionalizacija im je otprilike "pa ima preko 100 miliona konzola na svijetu, nije strašno ako nešto sj**ete".

39. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,655
    113
    ne samo to, koliko sam shvatio posle svega toga konzola sa psio-om nece moci da pusta diskove

40. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Hoće, zato su i napravili ovu zajebanciju sa dodatnim IC-om. Međutim čak i ako hoćeš da se odrekneš CD-ova moraćeš lemiti dvije žice i rezati "trace". Plus što (trenutno) ne radi sa ranijim modelima koji imaju VRAM.

41. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    preko 100 miliona konzola a dosta manje ljudi koje ima alat za lemljenje/secenje, znanje za to, volju, i jos povrh svega novac za nesto sto mora da se dodatno zeza

42. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Samo čekam sa kakvom će cijenom šokirati potencijalne kupce. Kako sada stvari stoje, ne bih ni slučajno platio više od 50€ s obzirom da više nije p'n'p flashcard.

43. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Pazi ne duguju oni tebi flashcart bas onakav kakav se tebi svidja. Naravno da su neozbiljni jer to radi samo sacica entuzijasta u svoje slobodno vreme, a ono sto rade niko do sada nije uspeo, tako da, cut them some slack. Ja ocekujem da kosta oko 150 evra i to je ok cena. Hardverski projekti su komplikovani i skupi.

meca dobric likes this.
  44. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Ako budu masno naplaćivali ovo (a hoće), čitav projekat može propasti zbog toga. Obećavali su ljudima jednostavnost, a sada osim lemljenja i rezanja biće potrebno patch-ovanje imagea i pravljenja custom cue fajlova, plus nisu dobro osmislili igranje multi disk igara. To imho nisu stvari koje bi trebale da se iznenada dese kada je projekat 90% gotov.

45. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,655
    113
    sve je to ok, rekao sam pre koju stranu ali za te pare moze fino da se uzme ps3 i u njega ubace sve ps1 igre. tu su veci hard, wireless dzojped i sve ostale prednosti ps3ke

46. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    To stoji, ali ima neki ljudi koji vole da igraju igre na originalnom hardveru.

47. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Sve to stoji, prozivod nije idealan. Postoje neocekivani problemi i verovatno ce biti skup (to se znalo od pocetka). Hardware development nije jednostavan, i prilicno je skup. A kada treba da ulozis hiljade sati na R&D i reverse engineering stvari ne postaju lakse. Momci probijaju led, i prave nesto kako znaju i umeju. Nije ovo velika kompanija koja je obecavala kule i gradove i odjednom undereliver-ovala.

Tako da, mnogim ljudima nece odgovarati sto mora da se lemi i sto cena verovatno biti visoka. Ali sa moje tacke gledista, sve i da projekat nikada ne postane veliki hit, uspeh je sam po sebi sto su ljudi imali dovoljno istrajnosti da otkriju sve sto je potrebno i implementiraju jedan proizvod kakav nikad ranije nije postojao. Ja cu ga sigrno pokusati kupiti ako ne budem morao da ga platim vise od 150 evra.

Nemojte zaboraviti da je jedan od prvih modernih komercijalno uspesnih flashcartova PowerPAK za NES dugo vremena kostao (jos uvek kosta?) 150 dolara i gotovo nikad nije na stanju jer se svaki batch rasproda za par nedelja. A mislim da bi mogao da se postavi argument da je flashcart za NES dosta jednostavniji za implementirati od onoga sto momci iz PSIO-a rade.

Na kraju krajeva, flashcartovi nisu jeftine igracke. Igranje na originalnom hardveru ima svoju cenu.

meca dobric likes this.
  48. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Istina, ali barem za mene i pnp komfor dosta vrijedi, a konkretno za taj PowerPak (sad je $129 ja mislim) i sam proizvođač kaže: "Just copy your games onto one compact flash card, insert into the PowerPak, and play!"
    Nije (toliki) problem cijena ako je jednostavnost i kompatibilnost iznad svega.

49. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Pa da, kako stvari stoje nece biti idealno resenje za PS1 pirateriju, ali posto su prvi na trzistu shvatam da nije lako. BTW PowerPAK je imao oko 10 godina headstarta, i laksi problem to begin with, tako da ono, lako im je sada da se hvale da je plug and play. Videcemo PSIO za deset godina. Mozda propadnu, kao sto ti kazes, a mozda zapocnu trend pozudane laser-less PS1 piraterije. Videcemo. Ali posto mi je PS1 drag srcu i svidja mi se kako momci rade i drze development thread na kome opisuju progress, nadam se da cu biti early adopter.

BTW, softmodovani PS3 je daleko bolje resenje za PS1 pirateriju, sve sa odlicnim UI, HDMI izlazom i mogucnoscu igranja PS3 igara :D. Ali ono, PS1 je detinstvo i jebiga.

50. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,655
    113
    opet ne bi dao 150e zbog nostalgije, jebes nostalgiju xd , ako bas hocu da se igram na original hardveru tu mi je prikacen matori psx a tu su i diskovi

Share This Page