1. powered by Surfing Waves

Radne stolice

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by No_LiMiT, Mar 9, 2015.

1. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,443
    154
    63
    S obzirom koliko vremena se provede za PCem za nekom trash stolicom odlučio sam da investiram u neku bolju koja će mi trajat i valjat za udobnost i kičmu. Ne bih bas aeron uzimao ali neku dobru oaf stotina eura što da ne.

Gledao sam one dx racer, mnogi streameri i pro gameri ih koriste plus casteri na turnire i samo pozitivne stvari pročitah. Jedini problem je što šalju samo u EU pa bih morao naći nekog u Madjarskoj ili Hrvatskoj blizu granice da naručim tamo i skoknem za nju kasnije...

A mimo toga otvoren sam za alternative što se mogu nabaviti u Srbiji. Definitivno ne neke random stolice iz salona koje se rasklimaju ili raspanu posle par mjeseci povrh toga što koštaju dosta, a ni jeftine koje se definitivno raspanu u toku godine plus grozan lumbar support i ostalo.

Thougts, suggestions?

2. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,923
    848
    113
  3. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,443
    154
    63
    Znam da moze ali košta mnogo više zato ga ne računam, ove dxracer su do 350e za najbolji model
    Snašao bih se možda nekako ja da nabavim ovo ali previše cimanja plus gorivo i trta vrta, još ako carina krene smarat, uCG bi se snašao u Srbiju ne znam, zato pitam za alternative.

4. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,923
    848
    113
    Mozda mogu da donesu ovi sto idu po Ikea-u?
    Gde si tacno video u HU DXRacer?

5. Zegota

Zegota Zegota

1,364
    137
    63
  6. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,443
    154
    63
    Oni samo šalju sa neta valjda pa zato kod nekog, a Zagreb i rodjaci mi je daleko
    A steelcase par što vidjeh su preko 1000$ ili izgledaju ko obične stolice kancelarijske a koštaju preko 500e. Ne zmam bas

Nadjoh ovo na drugom forumu
    Meni su većina duplo izvan mog budžeta ali opet tu je duga garancija i to što se ne bih morao cimat da idem van, što znam..

7. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,923
    848
    113
    8 godina garancije.
    S obzirom da rasturimo "standardne" za 1-2 godine i nije losa investicija.

@Z
    Koju ti si uzeo?

8. drablj

drablj Stalker

1,056
    242
    63
    rasturite stolice za 2 godine?! ja sad sedim na stolici koju imam od kad znam za sebe. stara je preko 30 godina... nikad u mom domacinstvu nismo slomili stolicu. najudobnija mi je bila fotelja, ali nemam mesta u sobi za nju. mislim na pravu fotelju, a ne kao sto sam video da ljudi zovu kancelarijsku stolicu fotelja.

9. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,443
    154
    63
    Ja je rasturim za par mjeseci jer se dosta pomjeram u mjestu i ustajem i sjedam, 1000 do sad
    A i povrh toga 8 god jes dosta majku mu. I još ako imaju neke fore da te prevare za garanciju... Nista kad sjednem za pc uzet ću da čitam

10. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    402
    83
    Ja sam tezak 130kg, obicne stolice za 5-10k din slomim za max 2 godine. Strah me da investiram u neku 300-500 eur i polomim posle 5.

11. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,443
    154
    63
    Ja imam 75 ne lomim ih zbog težine no kao što rekoh mrdam se lijevo desno gore dolje, naslon tako vako ruke vamo noge tamo haha plus ponekad danima sate i sate provedem ako nemam sta van da radim pa se sve nakupi. Ali opet mi je skupo 500+ za ove steelcase npr

12. Maxa

Maxa opsa!

11,167
    3,962
    113
    dang, ima finog nameštaja ovde, šteta što nisu okačili cene. al poznata mi nešto firma, pa izvalih posle u referencama da su radili sbb telepark kad smo im postavljali kontrolu pristupa. kapiram da je nameštaj ok, ali stolarija i ostalo, spolja gladac, unutra jadac :D

13. Zegota

Zegota Zegota

1,364
    137
    63
    Ja u stanu koristim stariji model, Lets B. Bio je oko 250e. Posle 3 godine razvlacenja po njoj, izgleda kao da sam je juce kupio. A na poslu imam Reply koji mi manje prija, a dosta je skuplji.

14. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,443
    154
    63
    Otići ću do radnje da testiram ove cheaper varijante pa da vidim, manje muke nego dxracer da nabavlja pa računam jedno 50-100 za troškove nabavke i garanciju dužu preko onoga što bi za dx dao može

15. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,039
    707
    113
    Trenutno na poslu koristim Herman Miller Sayl. Kontao sam kuci sebi da kupim Aerona ali sam shvatio da nema potrebe i da mi je Sayl dovoljan, a i pri tome je jeftiniji dosta. Dugo nisam koristio bolju stolicu.

HM jeste dosta skup ali smatram i da se isplati. Stolice su udobne, robusne i zaista izdrzljive. Evo ovdje ima dosta radnika sa 130+ kila i nijedna nije imala problem. Veliki plus je i njihova 12ogodisnja garancija na sve sto se moze razvaliti, tockici, naslonjaci, poluge, hidraulika i slicno. Preporuke :)

16. Maxa

Maxa opsa!

11,167
    3,962
    113
    znači voli firma debele žene :D

17. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,443
    154
    63
    Dje ima HM u BG da se testirs i kupi da i to vidim.

18. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,923
    848
    113
  19. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,039
    707
    113
    :D Da su barem zene, sve ubogi muskarci developeri :(

20. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Gledam cene ove i smejem se, ima li sta u normalnijem cenovnom rangu?

Inace, ja sam kupio na akciji pre par godina jednu vrlo slicnu ovoj: https://www.formaideale.rs/artikal/kancelarijska-fotelja-fy-0302/a ta je bila skuplja tipa 1-2 hiljade, a kostala je oko 2-3 hiljade manje tada.

Drzi me bez problema, malo se izlizalo sediste, ali komotna je za sedenje.

21. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
  22. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    Posto mi se starija "skuplja" kancelarijska stolica (kozni naslon dva puta tapacirana, trajala otprilike oko 8god, mrzi me da uslikam, nadam se da neko zna o kakvoj pricam :D, slicna kao l3fty sto je postavio, isto otprilike kostala u to vreme), vec dosta rasklatila, a mrzelo me je da je sastavljam, u Forma Ideale sam uzeo "Daktilo" stolicu, posto svi zivi koje znam da rade za racunarom po 5-10h dnevno, narocito sluzbenici u posti su mi je preporucili, a dva drugara je takodje imaju vec vise od 5 godina. 5100din, meni je problem bio zbog male visine da mogu ledja da se naslone kako valja na naslon, sto na prosloj je tesko moglo, vise mi je sluzila kao fotelja prethodna, i delom odgovorna za bolove u ramenima jer nikada stopala nisu bila na podu zbog velike visine.

Evo vec 2 nedelje koristim i sasvim pozitivna iskustva, ne arcim stolice mnogo, tako da verujem da ce potrajati barem 5-6 godina, nije kozni naslon vec najjednostavniji onaj od somota/plisa, sta li je vec, ponekad je najeftiniji put najbolji, ali sigurno je komponenta PC gaminga na kojoj se najmanje treba stediti - definitivno stolica, to svima pricam. Mada po meni nema potrebe ici u krajnost po Aeron-e i vise od 200e dati na stolicu, mada svakom svoje.

Ako ovima po javnim preduzecima ne smeta, iako nisu najudobnije mozda, a meni licno odgovara i korak ispred je zbog ergonomicnosti na relativno "bolju" koju sam pre imao, nece smetati ni meni.

23. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,443
    154
    63
    Sve cu da probam, keep the posts rolling :)
    Trebao bih pitat i na nekom dizajnerskom ili arhitektonskom sajtu al tamo sigurno su one 1000+€

24. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
  25. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,169
    3,318
    113
    Zajebi stolice kupi masivnu fotelju, od prave kozhe i to... Moja koju sam uzeo 2007. i danas u odlicnom stanju a kostala je pa... dosta :)

26. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,636
    79
    48
    Lepo je moći kupiti masivnu fotelju ali kada imaš oko pola metra prostora onda baš i ne igra neku ulogu.

27. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,560
    130
    63
    Baš sam kupio pre neki dan u Metrou jednu za 10k. Kapiram 2-3 godine da će izdržati, sve preko toga je plus. Gledam uvek da su što manje plastične, to mi je nekako glavni kriterijum posle izgleda...

28. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    Aha, poskupela 700din za 2 nedelje izgleda.
    Pre bila 5090din, tj. 5100din jer zena nije imala 10din kusur da mi vrati.
    U svakom slucaju od mene preporuku ima stolica, ne izgleda zajebano nesto, mozda i nije najudobnija, ali meni vrsi posao sto se tice naslona bar.

29. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,310
    524
    113
    Neko zainteresovan da kupi nešto iz Hungary Ikee? Našao sam neke likove koji donose odatle, ima i stolica, ali čini mi se da sve što iole valja ide od 200e pa naviše.

30. forsaken demon

4,560
    130
    63
    Jel' znaš koliko traže para? Trebale bi mi neke stvari, trosed i još nešto, znam tačno koji... Kapiram da su male šanse da mi stane u kola.

31. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Znam ja jednu zhenu iz Subotice, cene su iste kao i na sajtu madjarske Ikee, ona uzima afu il shta ja znam :)

32. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,310
    524
    113
  33. forsaken demon

4,560
    130
    63
    Super, hvala ljudi. :)
    To mi je skroz okej varijanta.

34. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,443
    154
    63
    Ja sam uzeo fotelju bio naj što su imali 400e sve top al se raspala na mnogo načina, sama ide nazad koža iscijepala podešavanja neka postalo baš tvrdo da se sjedi itd.. I posle toga jedna što uzeh isto njesra taman sam aeron mogao uzet

35. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
  36. stale

stale bowel disruptor

4,038
    1,205
    113
  37. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
  38. stale

stale bowel disruptor

4,038
    1,205
    113
    Ok za sada. Udobna je dosta, mada je i ne koristim toliko u zadnje vreme, jer mi stoji na terasi pa me mrzi da je unosim. Jedino što je loše su nasloni za ruku. Podesivi su, ali je taj mehanizam loš pa se često desi ta se pomere kad se naslonim.

39. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    I meni prva stvar sto se nije svidelo kod te i slicnih stolica su ti rukohvati, deluju jako nekvalitetno, ma koliko god kostala stolica.

40. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
  41. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,620
    3,752
    113
  42. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,861
    1,847
    113
    Probao sam nekoliko ovih racing-gaming stolica i stvarno mi ne ide u glavu što su toliko popularne, kada ima toliko dobrih kancelarijskih/šefovskih stolica. Fiksirani arm rest, ovo jastuce koje se pomera gore dole, kâda trkačkog sedišta koja zapravo ima samo poentu u trkačkom autu... Ne znam šta da kažem.

43. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,620
    3,752
    113
    Ja sam bacio oko na Ikea Markus, al ko zna dal cu ikad uzeti.

Svi gameri su fanovi simracing igara. :D

Timemaster likes this.
  44. Ace

Ace 1.000.000

3,023
    715
    113
    Popularne su jer ih kompanije koje ih proizvode sponzorišu streamere/youtubere pa ljudi kada vide da ih svi oni koriste misle da je to najbolje.

TwiSteR likes this.
  45. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,592
    1,906
    113
    ''gaming''stolice su ruzne kao djavo, mada uklapa se u taj RGB svet gde sve mora da sljasti i ''gejmerima'' zestoko naplacuju sve.
    Licno uzeo sam Markus model u Ikei sluzi me super za sada.
    Zadovoljavajuci model za svakog prosecnog korisnika.

stale and TwiSteR like this.
  46. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,842
    1,316
    113
    Znači dobar Markus? Njega merkam već par meseci.

47. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

4,013
    1,849
    113
    14000din (siva) tj 18000din (crna) za stolicu? Ala

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

voja87 likes this.
  48. Maxa

Maxa opsa!

11,167
    3,962
    113
    bolje siva, upari se bulja od te eko kože pri dužim sesijama :D

49. stale

stale bowel disruptor

4,038
    1,205
    113
    Ja sam moju noname platio 24k tako da je ikea još dobra :)

50. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    @DieH@rd hvala na preporuci, ali kaze lik nema da se nabavi. Ne znam koji očin drži oglas ako nije dostupno...
    anyway, cuo sam sa vise strana da je Markus dobar, ali moram ici do Ikee da pogledam i probam ja to sa svojom xxl guzicom :)

Share This Page