1. powered by Surfing Waves

Rage 2 PC/XB1/PS4 [Bethesda & Avalanche Studios]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, May 14, 2018.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,004
    2,561
    113
    Pre neki dan je Walmart leakovao sales stranicu za Rage 2, i umesto da Bethesda cuti o tome, nekoliko njihovih twitter accounta su krenuli da ih podbadaju, pa kasnije da hintuju, i sada otvoreno najavljuju da ce Rage 2 biti najavljen sutra.

Rage mi je ostao zapamcen kao tehnicki "nemoguca" igra [odlicna grafika i smooth as fuck 60fps na PS3/x360], ali pored malo zanimljivog gameplay-a [AI se fino ponasao] i John Goodman-a, igra me uopste nije bila privukla. Igrao sam malo i batalio, a sudeci po online impresijama, i vecina sveta je isto uradila.

I sad stize nastavak?

I pored svegea, nadam se da ce biti dobra igra. :)

gruja likes this.
  2. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Kec sam bas ne tako davno presao na ps3,pocetak super ali kasnije malo postane monotono,zato je kraj super.
    Inace grafika na ps3 je bas bila odlicna.

3. Maxa

Maxa opsa!

9,544
    2,781
    113
    prešao sam igru svojevremeno, baš sranje kraj. a bilo je potencijala.

4. voja87

voja87 Well-Known Member

10,137
    1,839
    113
    Megatextures!!...to mi je samo ostalo u secanju u vezu rage-a, id tech 5, toliko ocekivani novi carmackov engine koji je na kraju ispao meh

5. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Ah, Rage. Fallout bez RPG elemenata, i sa još gore odrađenom grafikom. Ti igraš a igra ti se učitava ispred tebe :D Bila je zabavna dok nisam stigao u grad do onih trka, tu sam se potpuno smorio. Plus ono ogavno učitavanje tekstura.

Teoreticar likes this.
  6. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Potvrdjeno. Bethesda pravi Rage 2 [studio je za sada nepoznat, ne verujem da je bas iD Software], a i promenise malo wibe igre. Sad je vise fun & colorful [tj, makar je ova reklama takva].

edit - full rez i sa zvukom
    https://my.mixtape.moe/feslms.mp4

Last edited: May 14, 2018
    gruja likes this.
  7. voja87

voja87 Well-Known Member

10,137
    1,839
    113
    ...wadafak
    ps: paznja volume je na max u klipu

8. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
    Zanimljivo, inače prethodnih par godina smo generalno imali dosta najava par nedelja pre E3-a izgleda da će to biti slučaj i ove godine.

9. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,907
    1,908
    113
    Više sam hajpovan za ovo nego za RDR2 realno.

Ako bude sve šta je Rage trebao da bude, onda će biti do jaja. Samo da fixuju tehničke probleme i malo smisleniji sveti . eto dobre igre.

gruja likes this.
  10. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Uvek je tako. Pre E3-a je moguce biti u vestima par dana, a za vreme E3-a svi izvestaji su fokusirani na vece igre. Manji projekti se izgube u guzvi. Bice jos dosta najava u sledecih par nedelja. COD event je ove nedelje, Battllefield sledece, i tako do samog show-a.

11. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
    Ma bude i nekih većih najava čisto iz razloga da ne moraju da se takmiče sa ostalim igrama na E3-u.

12. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Kod mene je obrnuto, jer Rage nije bila super igra. Bila je to prosecna igra koja je razocarala mnoge. Imala je potencijal, ali bio je protracen jer se tim vise fokusirao na tehnologiju nego na samu igru.

Sa druge strane, RDR2 je ambiciozni nastavak megahita, od jednog od najboljih timova na planeti zemlji. Takodje, mnogo vise smo videli od RDR2 i mozemo da pretpostavimo kakva ce igra biti, a za Rage2 imamo samo live action promo i "zelju fanova" za necim dobrim. To po meni nije ni blizu dosta za hyping [al je dovoljno da se digne zainteresovanje [i cudjenje]].

Nadam se da ce danasnji unveil prikazati detalje igre, al mislim da ce vecinu detalja ostaviti za E3. Ako danas prikazu samo ovaj teaser... bicu razocaran.

Black_Waltz and eufrat like this.
  13. Wahad

10,907
    1,908
    113
  14. Krompir

Krompir Active Member

579
    68
    28
    Presao sam Rage na PS3, pucanje je bilo vrlo dobro, ukoliko to spoje sa ,,car combat'' iz Mad Max, Rage 2 bi mogao biti obecavajuci naslov.
    Da sacekamo snimke gejmpleja, ovaj ,,teaser'' mi se uopste ne svidja...

TwiSteR likes this.
  15. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,528
    1,129
    113
    Koji crap od muzike. Prvi deo je bio pristojna igra. Valjda ce ovo biti bolje.

gruja likes this.
  16. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Po omotu ili koveru kako god ...
    Podseca na onaj šugavi brink...

17. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,942
    1,182
    113
    Koji očaj od trailera, kombinacija Mad Max i Borderlands + gay it up a notch. Muzika komedija.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

TwiSteR likes this.
  18. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,000
    1,317
    113
    Ovo je bas lose

TwiSteR likes this.
  19. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,258
    833
    113
    Likovi izgledaju kao one spodobe sa feminazi/lgbtqaop+ protesta :D

Last edited: May 14, 2018
    Undenis likes this.
  20. grunt

grunt Celeb Freak

15,386
    2,305
    113
    Sam trailer izgleda jos i OK, ali pesma je UZAS ahaha jbt gde su to izabrali pobogu :D

Nisam igrao original Rage, mogao bi da ga skinem cisto da vidim kako izlgeda u 4k xD

21. Wahad

10,907
    1,908
    113
    Rage je više Mad Max od Mad Maxa bio....

Jbg samo ako ovo bude SJW verzija igre....

gruja likes this.
  22. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    As expected, fokusiraju se na GOTG wibe, lude boje i "fun" madness. Nadam se da ce sutrasnji gameplay unveil ponuditi nesto konkretnije od ovoga.

23. Maxa

Maxa opsa!

9,544
    2,781
    113
    niđe veze sa gotg :lol:

24. grunt

grunt Celeb Freak

15,386
    2,305
    113
    Ako je gotg guardians of the galaxy, onda se slazem sa Maxom ne znam odakle je DH-u pala ta paralela :)

25. voja87

voja87 Well-Known Member

10,137
    1,839
    113
    mad max za decu...pica sa ananasom, tako mi deluje trejler, kao shit spoj

26. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    GOTG, Suicide Squad, Thor 3.... Sve mi je to slicni multicolored splatfest sto se marketinga tice.

Gameplay stize danas u 16h [ako ne leakuje ranije :D].

27. Wahad

10,907
    1,908
    113
  28. Wahad

10,907
    1,908
    113
    Meni ovo izgleda do jaja!

Gunplay je preslikani Doom a open world je sa bolesnim svetom. Može da bude baš extra

Teoreticar and TwiSteR like this.
  29. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,942
    1,182
    113
    Izgleda dosta bolje nego što sam očekivao posle onog announcement trailera, pogotovo obzirom da na njoj rade tvorci Mad Max igre (Avalanche studios). I dalje me nervira pojedina paleta boja (ta jarka šarenolikost) koja je implementirana u igri, a gameplay me podseća na mešavinu Doom-a i Titanfall-a. Obećava za sada...

30. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

604
    306
    63
    Yup, odlično ovo izgleda. Posle onog teaser-a sam bio malo skeptičan na šta će igra ličiti, ali srećom izgleda da znaju šta rade.

Sent from Honor 9

31. voja87

voja87 Well-Known Member

10,137
    1,839
    113
    meni meh, ne znam cime ste odusevljeni

32. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Previse kopiran gemplej iz novog duma,cak mi i ne izgleda nesto preterano...

33. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,000
    1,317
    113
    Meni se svidja. Trailer mi je bio odvratan, ali ovo ce da se pika kao blesavo. Meni je bio i prvi deo ok, sigurica je kad se ne hajpujem

34. grunt

grunt Celeb Freak

15,386
    2,305
    113
    Jos uvek je tu ta uzas muzika (sta je to neki punk ??) i potencijal da likovi budu iritantni :D
    Ali gameplay deluje fun i sada kada direkt poredim sa kecom ipak je ocigledno da je Rage ps360 naslov cak i sa PC tweakovima :D

Krompir likes this.
  35. Wahad

10,907
    1,908
    113
    Punk totalno ide uz ovo. Nije mi jasno kako vam ne ide muzika

Sent from my iPhone using Tapatalk

36. grunt

grunt Celeb Freak

15,386
    2,305
    113
    @Wahad
    Ide uz taj dizajn likova da, ali meni ne ide uz ovaj setting plus ne podnosim punk nikako :D
    PS odgovori na poruku :D

37. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,942
    1,182
    113
    Ako je ono punk... bljaki bljak

shin-boyan likes this.
  38. Omega

Omega N64 je đubre

14,725
    1,987
    113
    Pošto mi je Sunset Overdrive bio vrh, i ovaj šareni punk Doom/Borderlands/Mad Max combo mi se mnogo dopada.

39. Oblakoder

Oblakoder Active Member

896
    128
    43
    Prvi deo sam igrao par sati i odradio uninstall, a ovo izgleda brutalno. Pa cak je i muzika adekvatna :)

40. Krompir

Krompir Active Member

579
    68
    28
    Ohrabrujuci gejmplej, nece biti naslov koji ce u bilo cemu biti poseban, ali kombinacija Rage+Borderlands+Mad Max bi trebalo da garantuje veliku i zabavnu igru.
    Nadam se da cemo moci da upravljamo onim gigantskim stvorenjima, a bilo bi super da bude i ,,mech'' akcije.

Oblakoder likes this.
  41. Wahad

10,907
    1,908
    113
    Hahaha :D pa okej onda je do tebe :p

Briši sve, bekapovao sam

42. Maxa

Maxa opsa!

9,544
    2,781
    113
    mixed feelings.
    okruženje mi je totalno generično, za razliku od keca gde su megatextures činile da sve izgleda kao unikat.
    takođe, ovo napucavanje sa gomilom likova u wide open polju mi deluje borderlands-y, gomila balvana trči oko tebe, ti imaš gomilu healtha, oni imaju gomilu healtha... onako, baš meh. s druge strane napucavanje na dinamičnijem terenu deluje kul, i one trke sa gomilom dima i vatre deluju baš prcački.

probaće se.

43. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    WTF is this shit :/ Ovo da je Volition odradio, onda bi imali opravdanje da sve izgleda tako... hmmmm... Borderlendasko sa SJW art++ elementima i "preko vrha" trejlerom. S tim što mogu da se kladim da će jedino trejler biti tako LOLFASTCARSCHEAPCIGARS. Brkaboza teška imo.

Last edited: May 27, 2018
  44. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
    Izgleda prilično dobro.

45. grunt

grunt Celeb Freak

15,386
    2,305
    113
    Deluje fun indeed, visuals su super.

46. Wahad

10,907
    1,908
    113
    Highlights:
    • The game is 30 FPS on XB1 and PS4 and 60 FPS on XBX and PS4 Pro. PC can be whatever.
    • Rage 2 runs on Avalanche's Apex engine.
    • Avalanche is also the main developer on the game with id giving advise and guidance.
    • Rage 2 is currently singleplayer only. I say currently as there's a bunch of "for now" type language here followed up with immediate assertions of a bunch of post launch and live service type updates to keep bringing people back. (Also take a look at recent Prey and Wolfenstein announcements for examples of what Bethesda's been doing post launch.)
    • The reason Rage 2 is singleplayer only is that the game is very large and it's the first id type game Avalanche is making, so they thought it made sense to focus on the campaign.
    • Avalanche states that the game has hundreds of hours of content.
    • id stated that they will be talking about whether your character's gender is selectable in the future (which, uh, presumably means yes?). The character is also fully voiced.
    • id notes that there is a lot of skin customization for weapons and vehicles, and that they're still figuring out how you will acquire those. (They were asked if it was lootboxes or crafting.)
    • Crafting does return in general though.
    • The first game's protagonist will not be back.
    • id also notes that there are some social community elements at launch even though there isn't multiplayer.
    • id notes that extending the life of their games with post launch services is something they're looking at more generally too (like, perhaps, a game called Doom "Eternal".)
    • Most other things Avalanche and id talked about were stuff that was apparent from the Bethesda conference video.

DieH@rd likes this.
  47. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

604
    306
    63

48. Wahad

10,907
    1,908
    113
    Gunfight izgleda kao Doom Eternal, ili obrnuto