1. powered by Surfing Waves

Reboot

Discussion in 'Domaća gaming scena' started by iggy11, Aug 4, 2012.

1. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,124
    951
    113

Danas je izasao (subota 04.08) novi casopis za gaming kulturu ! :bouncing:

Radi ga ista ekipa koja je zasluzna za stare dobre casopise (Hacker, PSX, GamePlay, i Next Level).

Cijena mu je 25kn (oko 4 eura) , i ima 116 stranica...

http://reboot.hr/

Brojevi koji su (do sada) izasli moze te procitati na ovim linkovima :

Br. 1 ---> https://dl.dropbox.com/u/11218705/REBOOT/reboot_001.pdf

Br. 2 ---> https://dl.dropbox.com/u/11218705/REBOOT/REBOOT_002.pdf

Br. 3 ---> https://dl.dropbox.com/u/11218705/REBOOT/REBOOT_003.pdf

Br. 4 ---> https://dl.dropbox.com/u/11218705/REBOOT/reboot_004.pdf

Br. 5 ---> https://dl.dropbox.com/u/11218705/REBOOT/REBOOT_005.pdf

Br. 6 ---> https://dl.dropbox.com/u/11218705/REBOOT/REBOOT_006.pdf

Nadam se da ce biti u prodaji i kod vas u Srbiji (koliko sam procitao,nece biti bar za sada neko vrijeme u distribuciji za podrucje BiH i Srbije , ali to je tek pocetak...) , i da vam nece mnogo kasniti kao do sada svi casopisi iz Hrvatske...

Enjoy...

Last edited: Oct 11, 2015
  2. grunt

grunt Celeb Freak

15,508
    2,362
    113
    4 eura, uh to je skoro 500 din, previse imho.
    Al dobro nek im je sa srecom.

3. Blue

Blue ....................

11,447
    628
    113
    Ne znam da li će onda kod nas biti još skuplji zbog troškova transporta itd.

4. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Hacker, PSX, GamePlay sam uzimao svakog mjeseca, godinama, cim dodje i ovaj kod nas siguran sam da cu ga uzeti! Iako se danas sa masovnom upotrebom interneta potraznja za papirnim izdanjima casopisa ovog tipa svela na minimum, ja cu rado uzimati ovaj list, prije svega zbog sjanih tekstova, opisa i najava koje ova ekipa objavljuje. Nadam se da ce imati srece sa ovim novim projektom, da ce se odrzati na trzistu i prosiriti na nase prostore.

5. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,486
    98
    48
    Ono što Blue reče, ima da bude skuplji i od tih 4e, a onda je to stvarno mnogo...

6. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    U Srbiji su se uvek prodavali njihovi gaming casopisi kao remitenda- oko dva meseca kasnjenja al i niza cena. Mada je danas, pored video previeowa, instant reportaza i dzaba textova kojih je pun net, tesko opravdati kupovinu bilo og casopisa a kamo li tek onog koji toliko kasni kod nas.

7. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Nemam laptop, pa moram neshto drugo da nosim u toalet.

8. grunt

grunt Celeb Freak

15,508
    2,362
    113
    Za to sluzi Svet kompjutera, nisi valjda lud 500 din za klozet literaturu da dajes :D

9. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Shto da ne?
    Ja sam nobles! :lol:

10. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ja trosim ipada u wc-u :D Napomenucu to ako ikad budem hteo da ga prodam na forumu :lol:
    A za sk svaka cast, to je moj omiljeni klozetski list. Jedino sam ga u wcu i citao :)

11. forsaken demon

4,486
    98
    48
    Kupujte Screenfun, ono je još jeftiniji od SK. *wink* *wink*

12. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,905
    86
    48
    SK je neprikosnoven za, khm, toaletno čitanje. Vredi svaki dinar. Pročitam svaki broj i uzduz i popreko. :lol:

13. grunt

grunt Celeb Freak

15,508
    2,362
    113
    Da samo sto mi screen fun isprati jako limitiran broj odlazaka u restroom, al dobro kolko para tolko muzike tj sr*nja :D

14. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Tema o jednom obecavajucem gaming magazinu se pretvori u temu o kenjari, o Boze :lol:

15. grunt

grunt Celeb Freak

15,508
    2,362
    113
    Welcome to the Interwebz :D

16. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Kupujte Screenfun, ono je još jeftiniji od SK. *wink* *wink*

Sto ga ne stave za dl pretplatu? Voleo sam da citam sf al sad nemam nacina d dodjem do njega.

17. forsaken demon

4,486
    98
    48
    Da budem iskren, nemam pojma. Čini mi se da je ceo servis još "eksperimentalan" (ako na njega misliš), pa nisu stavili ni nešto puno izdanja... Mogu da proverim šta se dešava...

...i još jedan off. :D

18. Maxa

Maxa opsa!

9,630
    2,861
    113
    sk i screenfun, toaletno štivo zauvek. taman rasporedim, 15 dana jedan, 15 dana drugi :D

19. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    745
    113
    OFFFFffff:
    Zasto je SkrinFan prestao da izlazi u Makedoniji ?
    (prva 14 broja imam i cuvam ih da dobiju muzejsku vrednost :))

20. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    OFFFFffff:
    Zasto je SkrinFan prestao da izlazi u Makedoniji ?
    (prva 14 broja imam i cuvam ih da dobiju muzejsku vrednost :))

Zato st je sranje, bonus je bio najkvalitetniji Srpski casopis o video igrama.

21. forsaken demon

4,486
    98
    48
    U grujo izvukao si se upravo od dobijanja bana. :p

22. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Da budem iskren, i pored svih informacija vezanih za gaming, do kojih se putem interneta danas dosta brzo stize, jako mi je zao sto ovaj casopis ne dolazi kod nas u CG, redovno bih ga uzimao, jos uvijek su tu dobri textovi i vijesti prezentovane na jako lijep nacin, bas kao sto je to ova ekipa radila godinama, a i u to sam se uvjerio prelistavsi ovaj sken sto ga je okacio iggy.

23. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Meni redovno stize SF postom :D Ne znam,eni se svidja pristup, format, kratki tekstovi i sazete cinjenice tako da ne mogu da se slozim da je srnje. Sto se bonusa tice, bio je ok al mi SF vise lezi jer pokriva i pc u velikoj meri koji je meni isto vazna platforma.
    Inace, samo na balkanu zamire izdavastvo, u UK i Francuskoj je neverovatno koliko izdanja ima. Najjace mi je sto u FR izlazi nekoliko debelih caopisa posvecenih teoriji stripa. Sta reci cega sve onda ima, a za video igre je sjajan izbor.

24. forsaken demon

4,486
    98
    48
    Ne zamire samo kod nas, nekoliko najjačih gejming magazina se ugasilo ili treba da se ugasi uskoro. GamePro, PlayStation Official Mag itd.

25. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ne zanimire samo kod nas, nekoliko najjačih gejming magazina se ugasilo ili treba da se ugasi uskoro. GamePro, PlayStation Official Mag itd.

Opm se gasi? Jel pricamo o uk verziji ili usa koju su vec jednom gasili?

26. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Evo i najnoviji Reboot (br.4) za sve one ljude koji ne mogu jos kupiti ovaj casopis (jer zive u BiH , Srbiji itd.) da ga malo procitaju , i da napisu svoj dojam malo ovdje :

https://dl.dropbox.com/u/11218705/REBOOT/reboot_004.pdf

p.s Jos jednom VELIKO hvala THR ekipi koja je napravila ovaj scan casopisa !!!!!!!!!!!!!!

Pozdrav :)

Jel mozes ti ili neko da uploaduje i prva 3 dela ovog casopisa?Bio bih zahvalan :)

27. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Svaka cast, znas li da sam htio danas da ti saljem pm, da vidim mozes li da nabavis kako prva dva broja u pdf-u :)

28. Ivan

Ivan Well-Known Member

621
    269
    63
    Ne zanimire samo kod nas, nekoliko najjačih gejming magazina se ugasilo ili treba da se ugasi uskoro. GamePro, PlayStation Official Mag itd.

Samo US verzija...u Evropi je skroz druga situacija kad je sve ovo u pitanju.

29. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113

Samo US verzija...u Evropi je skroz druga situacija kad je sve ovo u pitanju.

Znam, zato i pitam. Uk i francuskih magazina ima bukvalno na stotine.

30. djurovski

djurovski New Member

319
    1
    0
    Evo da ispunim zelju nekoliko clanova...

Ovo su stari brojevi koji nedostaju, pa da upotpunimo kolekciju za citanje...

https://dl.dropbox.com/u/11218705/REBOOT/reboot_001.pdf

https://dl.dropbox.com/u/11218705/REBOOT/REBOOT_002.pdf

Linkovi za ostala dva broja ( 3 i 4 ) koja su do sada izasla , vam se nalaze gore u starim postovima...

----- VELIKO HVALA THR EKIPI ZA OVE SCAN-ove !!! -----

iggy11, ako ovo vidiš de nekako postavi broj 5. Imam prva 3 broja a od prijatelja stara nam kupuje Reboot u Hrvatskoj ali neće kući do proljeća, ja bi samo da zavirim malo.

31. CTOJAH

4,203
    745
    113
  32. djurovski

djurovski New Member

319
    1
    0
    iggy11 čeka se 6. broj.
    Hvala unapred.

33. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Zivio Iggy :)

34. djurovski

djurovski New Member

319
    1
    0
    iggy hvala puno! Spriječen da pratim novine od 12 broja. Ne znam gdje ovo iskopavaš ali ako postoje slučajno linkovi za 12.,13. i 14. broj, staviću te na listu prijatelja ovdje na emu :D
    Ne ozbiljno, znače ovi linkovi.

35. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,443
    167
    63
    Ovo je cool , nisam do sada video ovaj casopis. Prelistah ovaj br 16, svidja mi se. Sta bi sa onim Next Level? Secam se da sam pre par godina na trafici kupio valjda 4ti broj sa Lightning na naslovnoj strani za FFXIII2, to je bio isto dobar casopis. Zasto mi nemam ovako nesto kvalitetno?

36. djurovski

djurovski New Member

319
    1
    0
  37. CTOJAH

4,203
    745
    113
    ^
    Veliko FALA i Tebi :)

38. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Hvala Iggy, bas sa merakom prelistam svaki reboot :)

39. Gervasius

Gervasius Member

31
    0
    6
    Hvala puno iggy. Još ovaj broj čitam na monitoru a sledećih par ću ipak dobiti na papiru.

40. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,443
    167
    63
    Iggy da li izlazi Reboot u srbiji? Siguran sam da sam video jedan primerak na trafici, samo nisam siguran koji broj. Predpostavljam da dosta kasne kod nas?

41. zdravkelja

zdravkelja Member

8,630
    1,463
    113
    Uzeo sam pre neki dan u Splitu ovaj Reboot da imam sta da citam i mogu reci da nije los. Lepo su pokrili E3.

42. CTOJAH

4,203
    745
    113
    Isto pitanje, ali za Makedoniju ?!
    Kad sam vec tu da pitam i za Screen Fun - Izlazi li i u Makedoniji ? (izlazi li uopste)

43. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Odlican je casopis, da izlazi u CG, kupovao bih ga i citao i pored toga sto mi sa neta ne manjka informacija.

44. CTOJAH

4,203
    745
    113
    ^
    Ti si bar jako blizu Hrvatskoj, putuje li se samo licnom kartom/iskaznicom ?

45. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Daj boze da su bolji od onih bolesnika iz Screen funa!!! :D

46. Blue

Blue ....................

11,447
    628
    113
    Što su bolesnici?
    Pitam ovako, nisam nikada čitao Screen Fun.

47. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Malo sam se zaneo,nisu bolesnici!
    Oni uglavnom nemaju svoje tekstove,uglavnom sve citaju sa gamespota,ign,e3,i sl...
    Ako sada (na primer)na ign pise ocena 8.5 ili 9.0 njihova ocena ce da bude 4 ili 5 zvezdica.Zavisi kako se njima svidja.
    Na pocetku njihove karijere,casopis se prodavao po ceni od 50 din,80,pa do 100 ili 120 (ne znam tacno jer ga ne kupujem vec 4ili5 god)
    Pre su prepisivali od nemackog screen funa koji je propao,pa sad kao oni imaju neke tekstove i sli.
    Mene je najvise iznervirao tekst koji su napisali za shenmue,o igrici nisu imali pojma.Ja sam to kupovao da kazem kada nisam imao internet i kad nisam umeo da citam(kao).Ako se neke udner rated igre njima svidjaju oni ce to da uzdignu,ako ne oni ce to da ispljuju do samog dna!!!
    Jako me nervira kad vidim da deca koja imaju internet i znaju za ign i gamespot i sl,jos kupuju ovo!

48. zdravkelja

zdravkelja Member

8,630
    1,463
    113
    Pa nije ni SF vise toliko los. Ne kupujem ga vec godinama, ali sam kupio prosli broj zbog Emuglx reklame, deluje mi malo bolje.

49. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,905
    86
    48
    Neću zalaziti u neke ozbiljne analize ali, ako IGN da 8.5 ili 9, onda to vrlo verovatno znači da je u pitanju fantastična ako ne i izuzetna igra, što se onda čudiš ako i drugi časopisi daju takvu ocenu? Reći nešto poput "IGN je dao GTA IV 9.2 a Screenfun je kopirao i dao 5" je poprilično... pa... glupo. :) Na "početku karijere" se prodavao za 10 ili 20 dinara, znam jer se sećam dana kada sam kupio prvi broj. (beše Zelda na coveru?) Naravno da će se cena povećati, to nije do njih, to je do tržišta, do vrednosti, zavisi od tiraža, od kvaliteta papira, od broja zaposlenih, zavisi od kompanije koja drži prava za časopis, zavisi od broja prodatih primeraka po mesecu, zavisi od hiljadu faktora koji isto važe i za druge časopise.
    P.S. Naravno da će čitati vesti sa velikih internet portala. Šta smo mi, Amerika? Misliš da bilo ko drugi u regionu ima direktnu vezu sa šefovima u Sony-ju i Microsoftu pa dobijaju originalnu, svežu vest?

50. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Pa i to sto kazes!!! Ali ja ga vise ne citam!

Share This Page