Recent GET!

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by mnneurope, Oct 16, 2014.

1. Omega

Omega N64 je đubre

12,963
    1,235
    113
    M.2 je socket, nvme i ahci su protokoli.
    Nema nekog smisla uzimati M.2 sa sata/ahci kontrolerom.

2. grunt

grunt Celeb Freak

13,306
    1,373
    113
    Pa to kazem, zato sam mislio da pominjete nvme, al se tada vracamo na moje prvo pitanje gde osim u profesionalnoj upotrebi mozes da osetis prednost nvme, u igrama sigurno neces ;)

3. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

26,005
    1,631
    113
    120GB SSD bilo kakav je minimum za ugodan rad, zaista neverovatno ubrzava rad sistema. Plus, ostane mesta za pokoju igru.

Evo vidim da je Samsung 500GB 850 EVO kod fante samo 153e.

4. Omega

Omega N64 je đubre

12,963
    1,235
    113
    U igrama ne, ali i u Windowsu sam primjetio solidno ubrzanje između Samsunga 850 Pro (SATA AHCI) i SM951 (M.2 NVME).
    Kompletan sistem je više "snappy" (X99 chipset).

5. grunt

grunt Celeb Freak

13,306
    1,373
    113
    Meh jedino za sta koristim pc a da nije multimedija/igre je web browsing, a duplo vise da platim za milisekund brze otvaranje taba no ty xD

6. Maxa

Maxa opsa!

7,860
    1,763
    113
    Pa ne uzimam za tebe, neg9 za sebe

Sent from my D6503 using Tapatalk

7. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

26,005
    1,631
    113
    Grunt se tu pravi fin, a svi znamo da je jedini od nas pravi hardcore i da ce jednoga dana napraviti ogroman RAM drive sa kojeg ce paliti svoje F2P igre. :D

8. grunt

grunt Celeb Freak

13,306
    1,373
    113
    @Maxa
    Pa ti nisi ni pisao da hoces nvme sta se javljas

Obican ssd sata ili m2 je essential tu se svi slazemo, nvme samo za nekoga ko npr radi mnogo video editinga, za plain joea je jos uvek overpriced.

Maxa likes this.
  9. Undenis

Undenis A true patriot...

906
    406
    63
    Koja greota sto Amd nije ostavio rgb na ovaj cooler u seriji 5 bas bas steta. Inace dosta je kvalitetan cooler sa obzirom da nije aftermarket.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

10. vix

vix SHIROHIGEEEEE

413
    42
    28
    @Undenis kolko para i gde si nabavljao komponente (strani/domaći online shopovi ili domaći dileri/prodavnice)?

11. Undenis

906
    406
    63
    Sve Sam uzeo preko Madjara ovako :

ASUS Prime B350 Plus - 100 EUR
    2. CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16CMK16GX4M2B3200C16 - 155 EUR
    2. MSI GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 256bit PCIe (GTX 1070 GAMING X 8G) - 410 EUR
    3. THERMALTAKE Contac Silent 12 CPU Cooler - 37 EUR
    4. HyperX 120GB FURY SATA3 2,5" - 61 EUR
    5. AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz YD1600BBAEBOX - 250 EUR
    6. SEAGATE Desktop 2TB 7200rpm 64MB SATA3 - 68 EUR
    7. THERMALTAKE Versa N27 Window Mid-tower - 70 EUR
    8. EVGA SuperNOVA G2 750W - 125 EUR
    9. CORSAIR Air Series AF120 LED Red Quiet Edition High Airflow 120mm Twin Pack - 30 EUR

Timemaster likes this.
  12. Omega

Omega N64 je đubre

12,963
    1,235
    113
    Uzmi jeftiniji "intake" ventilator (jedan stražnji svakako dođe uz kućište) a protegni se za bolji cooler.

Undenis likes this.
  13. Undenis

906
    406
    63
    Ma protegnem se malo sutra :) uzeo sam telefon pre 3 meseca I sad ceo PC do Iduce godine nema nikakvog protezanja :) A Ryzen bar ova prva serija nema nikakav OC potencijal tako da mu je ovaj cooler I vise nego dovoljan. :)

14. Omega

Omega N64 je đubre

12,963
    1,235
    113
    Ne uzmeš te (ionako bezvezne) Corsair ventilatore, dodaš 10€ i kupiš pošten cooler u vidu Noctua U14S ili nekog AIO vodenog. Stvar je što si sa kupovinom Noctua-e riješio problem hlađenja za narednih 10 godina doslovno.

Undenis likes this.
  15. Undenis

906
    406
    63
    Ne vredjaj mi ventilatore za to se u Dusanovom carstvu ide pod mac. :) Uzeo sam vec sve ovo nema menjanja sve je stiglo osim Rama I coolera oni ce stici za vikend ili ponedeljak vec su naruceni tako da nema menjanja :)

16. dsst

dsst fdggg

3,308
    519
    113

nakupilo se nekoliko kul stvari, Hellboy in Hell 2, Masaaki Yuasa artbook, Yoshi Wii Remote (ako neko zeli da ga menja za Toad verziju nek mi se javi :D), i novi, svezi ekran za GBA, courtesy of @darkado :)

Dcer, mnneurope, TwiSteR and 6 others like this.
  17. gruja

gruja I am God of War

5,101
    520
    113
    Evo uramio sam konacno i robokapa[​IMG]

Послато са Lenovo K50-T5 уз помоћ Тапатока

shin-boyan likes this.
  18. Omega

Omega N64 je đubre

12,963
    1,235
    113
  19. voja87

voja87 Well-Known Member

7,918
    966
    113
    pored starog robocopa ti nasao da uramljujes novog ccc
    ps: :)

Rodilo likes this.
  20. gruja

gruja I am God of War

5,101
    520
    113
    Ma nije to nista,imam ja kratosa dcno uramljenog negi cekam jos dosta slika pa hocu da srdim skroz gejming kutak pa da stavim u setups 2017[​IMG]

Послато са Lenovo K50-T5 уз помоћ Тапатока

WickedlNl likes this.
  21. ivamark

ivamark Well-Known Member

3,876
    569
    113
    Evo i mojih nekih skorijih nabavki.
    @Timemaster se iscimao da mi licno dostavi xboxone igre da bi stigli patchevi da se instaliraju do sledece nedelje. :lol:
    Ovaj Micrsoft nije normalan jos nisam ubacio igru bez 40Gb patcha i to za igru koja ima samo 9 boraca. :lol: Ludilo je kako su oni prodali ovoliko konzola uopste.

nikola22, shin-boyan, Dcer and 4 others like this.
  22. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

3,880
    337
    83
    Ajde što sam uzo novi komp, to je standard. Ali uzeo sam Ajazz RoboCop tastaturu sa zutim osetljenjem i braon neimenovanim (na slikama su rapoo prekidači ako to išta znači) prekidačima i moram da priznam da sam oduševljen. Mada kucam samo levom rukom osecaj je fantastičan. Tasteri su definitivno mnogo mekši od Cherry MX brown čija su ovi kopija ali neosetljivost taktilnosti koje navodno imaju je identičan. Tasteri su nažalost od ABS plastike i deluju kao da će brzo početi da se sjaje. Sa druge strane liveni su iz dva prelaza pa se slova na njima oštra a osvetljenje ujednačeno. Font je patetično smešan al ga ne primećujem pa mi ne smeta.

Osnova je metalna i tastatura je zadovoljavajuće teška. I na prednjem delu i na stopama na izvlačenje stoje gumene trake tako da tastatura ne beži po stolu. Koliko god tastera da sam pritisnuo (jednom rukom) nisam izazvao ni jedan konflikt. Svi npredni tasteri su na FN+ kombinacujama tako da nisu toliko korisni al makar je moguće iskljičivanje windows tastera. Postoji dosta dinamičkih šema osvetljenja, ali, realno, bitno je da je moguće imati statično osvetljenje u jednom od 5 nivoa inteziteta kao i iskljuti ga u potpunosi. Takođe kao kod tastatura sem onih sa Logitech G (gateron) prekidačima svetlo se razliva svuda u zavisnosti od inteziteta.

A4tech KV-300H (koju sam do sada koristio) je najbolja jeftina scissor switch tastatura bez razmišljanja ali svako poređenje sa pravim prekidačima je besmisleno. Sada mi fali klik koji sam imao na svojoj prvoj PC tastaturi ali stže mi ista tastatura i sa plavim prekidačima pa će se i to ispraviti.

Slike su sa telefona pa su :barf:

P.S. uzeto ovde sami je prvog dana bila 11e manje :(
    https://www.aliexpress.com/item/Aja...lgo_pvid=5968366d-414b-4923-84ae-26f1a0805740

Last edited: Jun 14, 2017
    zdravkelja, gruja, voja87 and 3 others like this.
  23. howler

howler Well-Known Member

1,983
    283
    83
    Svidja mi se Font na slovima. Mnogo SF deluje... :) Wayland Yutani style

24. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

3,880
    337
    83
    Da dopunim prethodni opis novom tastaturom sa plavim prekidačima. Tako je kliktavaaaaaaaaaaaaaa. Nema spavanja u mojoj blizini sada :D

Prvo, stgla je u izlupanoj kutiji ali na samoj tastaturi nije bilo tragova. Taktilnost je dosta izraženija od braon na kojima se oseti samo ako pažljivo i lagano pritiskaš taster. Ostalo je sve mabne više isto.

E sada zvuk. Koristim SoundMeter na Huawei Honor X5 koji stoji na radnom stolu stoga je ovo praktično odokativna procena.

Bez kuckanja, sa upaljenim kompom u sobi ima oko 20-25dB
    Ajazz RoboCop braon prekidači daju oko 55dB i dubok zadovoljavajući zvuk
    Ajazz RoboCop plavi prekidači daje isto oko 55dB al je zvuk visok i za moje uši iritirajuć.
    i, da, znam da RoboCop nije ime tastature već čipa u njoj al bolje ime nemam. Oznaka modela je na kineskom.

Zaključak. Plavi prekidači u kineskim izvedbama su višeg tona od samih Cherry MX prekidača. Tastature koje dolaze iz zemlje zmajeva i pirinča nemaju dodarnu zaštitnu plastiku tj. prekidači su montirani na spoljnu površinu te nema ničeg što bi zvuk imalo ublažilo ili upilo. Nemam nameru da se navikavam na zvuk jer je sve bolje na prvoj koju sam dobio.

Evo i zvuka tastatura snimljenih telefonom kao i jeftinim kineskim FiFine mikrofonom, prvo plavi pa braon prekidači. (na telefonu prvo ide 10 sekundi referentnog zvuka prostorije)

P.S. Ako neko hoće i komšija odbije svoje pravo prve kupovovine neko odavde može biti ponosan vlasnik tastature sa plavim prekidačima po nabavnoj ceni od 5500 dinara.

stale likes this.
  25. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

9,604
    1,314
    113
    Mislio sam da se hardwareska industrija kreće u pravcu da tastature budu nečujne, tj da ne bodu uši, a vidim da sam grešio :(. To je razlog zbog čega nikada nikada neću kupiti mehaničku tastaturu, makar one sa dugim hodom i šta god što pravi ovakve zvukove :)

Da ne bude da hejtujem, vidim da se većini sviđa tako nešto, ja sam oduvek želeo neprimetne tastature koji mi leže pod prstima i koje imaju minimalni hod i čine kucanje neprimetnim. Možda su ove mehanične ogromne dobre za gaming, ali def ne za ono šta meni treba...

grunt and TwiSteR like this.
  26. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

3,467
    607
    113
    Pre svega su dobre za kucanje.
    Ogromna je razlika. I kod kuce i na poslu imam brown ... nema leba da bih se vracao na obicnu.

27. Wahad

9,604
    1,314
    113
    Probao sam par puta i baš mi ne odgovara. Da koristim neku neko vreme, možda bih promenio mišljenje, ali pre svega me ubija taj jak i oštar zvuk.

28. shin-boyan

3,467
    607
    113
    A ono, moze delimicno da se ublazi.
    Koji si tacno model probao? Velika je razlika izmedju switcheva.

29. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

1,658
    679
    113
    Odlicne su mehanicke tastature. Ja sam se navikao na necujne zbog macbook-a i iMac-a ali kad sam probao mehanicku, zaboravio sam na ove prosle. Pogotovu za pisanje/kucanje teksta mi mnogo vise odgovara taj dublji hod. Sigurnije mi je sta sam pritnisnuo a i za photoshop kada koristis prechice i 3 dugmeta u sito vreme, meni barem mnogo bolje lezi. Zato i ne mogu da zamislim da kupujem novi macbook sa svojim butterfly tipkama koje imaju 0.01mm hoda. Mnogo cudan osecaj.

shin-boyan likes this.
  30. ivamark

3,876
    569
    113
    mehanicke tastature nisu neophodne ali kada se naviknes na njih postaju nezamenjive. Ja na poslu kada kucam na obicnoj imam osecaj kao po blatu da tipkam.
    Samo mi je zao sto nisam uzeo plave prekidace nisam bas odusevljen braon switchevima.
    Ali kako sam uzeo Corsair K95 tesko da cu menjati tastaturu u skorije vreme. :(

31. zdravkelja

zdravkelja Member

7,387
    823
    113
    Ima par "silent" modela tipa Razer BW Stealth (koja je odlicna koliko cujem) i neki Corsair. Pod navodnicima jer se i dalje poprilicno cuju, ali bar nema tog steketanja kao ranije. A Cherry je poceo da pravi krajem prosle godine silent switches, ne znam koje tastature ih koriste.

32. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,040
    452
    83
    Slažem se sa wahadom. Probao sam par mehaničkih tastatura i ne ide mi. Mnogo mi je prijatnije da kucam na nekoj slim tastaturi, kao što je logitechova ultra x slim, nego na mehaničkoj.
    Plus me zvuk iritira. Kolega preko puta koristi, i kao da mi neko zabada eksere u mozak :D

gruja, TwiSteR and grunt like this.
  33. shin-boyan

3,467
    607
    113
    I ja bih se verovatno nervirao da neko drugi u kancelariji koristi :D.

gruja likes this.
  34. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

3,880
    337
    83
    Bilo je nekadada stvarno necujmih mehanickih tastatura al su skupe. Imaju dug hod od 3+ mm a kontakt ostvare u prvom milimetru. Otpor oprugr se naglo povecava tako da generalno nikada ne dođe do kontakta dna koji je najglasniji kod svih nekliktavih tastatura. Na kraju nema fizičkog kontakta vec reaguju na magnet u prolazu koji menja tok struje. Dok god je takva tastatura dubro podmazana sa debelim zidovima prekidača i/ili obloženim poroznom gumom i debelom plastikom postavljenom tekstilom zvuka praktično nema. Al opet to bi bila tastatura od preko 200-300 eur i zahtevala relativno redovno održavanje da ostane tiha.

Dodaj još isto polarisane jake magnete da eliminišeš opruge i zvuka praktično nema. Samo bi imao osećaj da kucaš po švapskom siru a ljudi kupuju mehaničke tastature zbog osećaja pod prstima. Ko je imao iskustva sa ZX Spextrum 16-48K i Commodore 64 zna o čemu pričam.

Sa drge strane mogao bi ti kolega kucati na ovom :D

35. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,703
    442
    83
    Wtf, zvuk i osjecaj mehanickih tastatura je neprevazidjen :) Sto se mene tice samo kliktavi zvuk, nikakve necujne i slim varijante ne dolaze u obzir.

36. voja87

voja87 Well-Known Member

7,918
    966
    113
    prodao danas 480, uzeo danas 980ti:)...malo mi je krivo, koristio sam samo amd poslednje 3god, jbg

grunt likes this.
  37. Omega

Omega N64 je đubre

12,963
    1,235
    113
    A šta je bilo prije 3 godine? :)

Rodilo likes this.
  38. voja87

voja87 Well-Known Member

7,918
    966
    113
    480 samo fermi

39. grunt

grunt Celeb Freak

13,306
    1,373
    113
    @voja87
    Nek te verno sluzi, gde si ga nasao isto na kup/pro? Koliko je trazio lik ?

voja87 likes this.
  40. voja87

voja87 Well-Known Member

7,918
    966
    113
    yep kp, 400e, dosta ali nisam nista drugo nasao jbg a hteo sam nesto sada

grunt likes this.
  41. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

2,736
    201
    63
    Nisi trazio 1070? Posto koliko vidim ima da se nadje i za manje od 400e.

42. grunt

grunt Celeb Freak

13,306
    1,373
    113
    Bilo mozda pre par nedelja.
    U svakom slucaju 980ti kad se klokne je egal sa 1070. Cak i brzi u nekim naslovima, kada se 1070 klokne tu su negde nije vise od 5% razlike.

43. voja87

voja87 Well-Known Member

7,918
    966
    113
    za slicnu cenu su bile 2 kartice sa blower kulerom, njih nisam hteo a i na njih bi trebao da cekam

44. eufrat

eufrat Well-Known Member

1,790
    578
    113
    Stigla makina hehe :)

p.s. nisam baš najbolje nalepio foliju tj tempered glass ali ko ga šiša, ne vidi se mehur vazduha kada je uključen displej[​IMG]

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

stale, Ace, Timemaster and 10 others like this.
  45. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,134
    818
    113
    Hajmo danas u toku dana u temu za utiske... :D Cestitam!

46. ivamark

3,876
    569
    113
    Evo samo da postujem da bih preporucio ove retro resivere. Ko malo redovnije igra retro konzole trebalo bi da uzme.
    Ja na CRT nisam primetio uopste laga. A mogu se koristiti i 8bitdo kontoleri,wiimote,ps3, ps4, wii u pro kontroler kao i joyconi i switch pro kontroler.

Ove nes multicartove ne bih mogao da preporucim iako su jeftini zato sto je vecina romova NTSC pa je muzika usporena onako bas primetno na PAL nesu.

WickedlNl and voja87 like this.
  47. Omega

Omega N64 je đubre

12,963
    1,235
    113
    Zar ne bi trebalo da je 60Hz mod jednostavan za uraditi?

48. Wahad

9,604
    1,314
    113
    Sjebeš pinove i to je to.

49. ivamark

3,876
    569
    113
    to sa pinom na nesu je samo region lock.On omogucava za pustas igre iz svih regiona. Nema bre 60hz mod za nes.Bar ja nisam cuo za to.

gruja likes this.
  50. darkado

darkado EmuGlx veteran

5,335
    768
    113
    Al je dobra wipeout kutija

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Share This Page