1. powered by Surfing Waves

Resident Evil serijal 20. godina

Discussion in 'General Last-Gen (Multiplatform)' started by TheNick, Jan 7, 2016.

1. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,818
    2,342
    113

http://www.capcom.co.jp/biohazard20th/en/
    Ovom prilikom uskoro nam stizu RE Zero HD remake i Umbrella Corps

...a ovaj thread otvaram zbog RE nostalgije, ko bi rekao da ima 20 godina vec? :) Na EmuGlx-u smo objavili opise skoro svih velikih igara iz serijala

PSX – Resident Evil (1996)
    http://www.emuglx.org/opisi-igara/psx-resident-evil-1996/

PSX – Resident Evil 2 (1998)
    http://www.emuglx.org/opisi-igara/psx-resident-evil-2-1998/

PSX – Resident Evil 3: Nemesis (1999)
    http://www.emuglx.org/opisi-igara/psx-resident-evil-3-nemesis-1999/

GC - Resident Evil Zero (2002)
    http://www.emuglx.org/opisi-igara/resident-evil-0-2005/

PS2 – Resident Evil: Outbreak & File #2 (2003-2004)
    http://www.emuglx.org/opisi-igara/ps2-resident-evil-outbreakoutbreak-file-2-2004-2005/

Resident Evil 5 (2009)
    http://www.emuglx.org/opisi-igara/resident-evil-5/

Editorijal: Pet razloga zašto je Resident Evil 6 dobar
    http://www.emuglx.org/editorijali/pet-razloga-zasto-je-resident-evil-6-dobar/

Resident Evil HD Remaster (2015)
    http://www.emuglx.org/nextgen-igre/resident-evil-hd-remaster-2015/

Resident Evil: Revelations 2 (2015)
    http://www.emuglx.org/nextgen-igre/resident-evil-revelations-2-2015/

Nedostaju nam opisi za RE: Code Veronica, RE4, RE Revelations (prvi) i jos par sporednih igara kao sto su Gun Survivori, oba Chronicles-a sa Wii-a itd. Ako je neko raspolozen za pisanje - hajde da kompletiramo arhivu RE recenzija.

voja87 likes this.
  2. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Prva horror igra koju sam igrao, ujedno i omiljena dok nisam nabasao sluchajno na Silent Hill.
    Setjam se da smo u prvom delu drugar, drugarica i ja menjali zvukove u igri. Likovi su prichali nashim glasovima i srpski :lol: Shteta shto taj cringe fest nismo dovrshili.

3. voja87

voja87 Well-Known Member

10,316
    1,897
    113
    jel to bilo u pc verziji ili standardno zajebancija video i dodati glasovi?...dzil umalo da budes sendvic

4. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    PC verzija, mogao si slushati sve, pa i ubacivati novo :lol:

5. TheNick

19,818
    2,342
    113
    Da secam se toga 1997. je izasla ta PC verzija, ogavno je izgledala iako je bilo filteringa likova nekakvog... ali glasovi svi iz igre su bili .wav fajlovi u nekom folderu.

6. vetar

vetar Well-Known Member

5,792
    915
    113
    Meni jedan od najboljih serijala, toliko dobrih igara. Drago mi je da su se sa Reveletions igrama malo udaljili od 5. i 6.
    a pogotovo što su počeli da rade remastere i remakeove starjih delova, što govori da ipak koliko toliko slušaju fanove.
    Nadam se da će Remake 2. odraditi vrlo kvalitetno kao i Remake 1.

TheNick likes this.
  7. voja87

voja87 Well-Known Member

10,316
    1,897
    113
    meni su se svideli i 5 i 6, nije to vise stari resident ali jos od cetvorke nije to stari resident. kad je igra izasla milsio sam da je ovako sama po sebi odlicna ali sam u isto vreme bio razocaran jer nije to vise bio isti gameplay, atmosfera, nije bilo zombija i td

8. vetar

vetar Well-Known Member

5,792
    915
    113
    Meni se 5. uopšte nije svideo dok 6. tek treba da igram a nemam nikakve želje.
    RE4. iako dosta drugačija od predhodnih igara ima odličnu atmosferu i dalje deo RE survival horor feela, dok 5. nema ništa od toga.
    Isto RE bez zombija mi jednostavno nije pravi RE.

SolidSnake88 likes this.
  9. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,925
    198
    63
    RE5 i RE6 u coopu su veoma zabavni, jeste da to nije više pure-horor igra, ali im se rado vraćam. RE2 je moj omijeni RE i nadam se da neće sjebati remake

10. YOTH

YOTH Well-Known Member

561
    386
    63
    Kec obrnuo 13 puta jos kao dijete kad je izasao.Dvojka omiljena igra u serijalu.
    Petica zauzima posebno mesto u mom srcu,jer sam ubijao crnce sa Gruntom u co-op na okupljanju kod Djuke.
    Nadam se da ce remake dvojke biti sa tenk kontrolama i prerenderovanim pozadinama.
    Vlazni san mi je da naprave "open world" rezi smesten samo u Raccoon city-u.
    Imam negde u ormaru EGM iz 90 i neke kada je trebala da izadje ona verzija sa Erzom Walker umesto Claire.

11. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,359
    947
    113
    Prva tri dela kultni i nezaboravni klasici. Moj prvi susret sa serijalom i survival hororom uopšte je bila dvojka, pa tek onda kec, i logično trojka. Kec mi je bio pretežak i njega sam tek kasnije uspeo da završim preko emulatora, dok sam dvojku i trojku prešao na PS1. Mislim da sam na PS2 imao ovaj prvi Outbreak ali mi se nije dopao, tako da se na kraju ne sećam ni da li sam ga prešao. Vrlo malo sam igrao. Code Veronica na DC-u mi je bila vrhunska, iako nije donela mnogo toga novog. Četvorku sam igrao na PS2 i takođe je fenomenalna, dosta drugačija ali u najpozitivnijem smislu, mada je povela serijal u pravcu distanciranja od survival horora pa smo tako dobili peticu i šesticu, koje su okej, ali više nije to to. Peticu sam prešao, u šestici samo Leonovu kampanju i Krisovu negde do pola, pa sam se smorio, ne znam ni da li ću završiti sve. HD rimejk keca je odličan jer nije samo puko grafičko zatezanje već ima i dosta novog sadržaja. Mogu misliti kako je tek igra izgledala fenomenalno u očima igrača kad se pojavila za GC tih davnih godina. :) Sad ću taman odigrati i Zero HD rimejk kad izađe, a ostaju mi još i oba Revelations-a. Bilo bi idealno sada kada postoje tehnički uslovi za jedan vrhunski RE ali sa većim naglaskom na survival horor, a manje na akciju i pucačinu, da nas istim takvim naslovom i obraduju. :)

12. voja87

voja87 Well-Known Member

10,316
    1,897
    113
    meh trojku sam presao min 20 puta, secam se sigurno 8x na kecu da bi video sve prologe. tacno sam imao sistem na zimskom raspustu, pola prepodne pola popodne i tako svaki dan 8x. posle sam jos 8x presao dal na dreamcastu ili ponovo na kecu jer sam izgubio save, ne secam se tacno..pa na gamecube-u, stvarno gomiletinu puta sam presao igru,. dobro to je i najkraci re od te originalne trilogije i moze da se obrne za 2, 3 sata

btw obozavao sam credits pesmu, da zavrsi igru kao slag na tortu

13. vetar

vetar Well-Known Member

5,792
    915
    113
    Bukvalno sam baš to skoro razmišljao kako bi voleo da naprave tako nešto.
    U suštini cela RE priča je meni najzanimljvija na početku za običnim zombijima i nekim jačim neprijateljima, posle su je previše iskomplikovali sa previše varijanti.
    Nova igra od samog starta sranja (a ne kad su zombiji već osvojili grad) u Raccon City-u samo "open world", pure survival horor u ogromnom gradu.

14. TheNick

19,818
    2,342
    113
    Nesto u fazonu ovih Outbreakova samo modernije i sa celim gradom, moglo bi da bude cool. Samo sto bi naravno ubacitili RE6 gameplay... Onaj Operation Racoon City je bio uzasan a mislim da ni ovaj Umbrela Corps nece biti mnogo bolji.

15. vetar

vetar Well-Known Member

5,792
    915
    113
    Pre nešto više nalik početku RE2 (do ulaska u stanicu) ili prvi deo RE3 igre koji se dešava u gradu, samo ceo open world grad sa nekim mansionom i zgradama gde treba juriti ključeve i slično, onda spasavanje ljudi, nalaženje i budženje oružja...a da radnja igre kreće praktično od trenutka kad kreću sranja po Raccoon City-ju a ne od dela kad je već ceo grad overruned kao u RE2 i RE3 ali da nas igra polako uvodi do dela kad je grad overruned i retko ko preživeo. I da naravno igra bude survival horror kao ranije igre, a ne shooter sa zombijima.

Chodex and SolidSnake88 like this.
  16. TheNick

19,818
    2,342
    113
    Zato i kazem jer su oba Outbreak-a u gradu, samo sto je hardware bio jadan u to vreme pa nije bio bas pravi open world ali ideja je bila super.

17. TheNick

19,818
    2,342
    113
    Also ova epska cheesy to the maximum japanizerska melodija sa kraja RE kec originala je so sweet! Melem na ranu nakon svih uzasa i Tyranta, totalno me teleportuje u 1997.

voja87 likes this.
  18. voja87

voja87 Well-Known Member

10,316
    1,897
    113
    sve igre do code veronice su imale super muziku na kraju, sad samo stave neku bezveze melodiju iz igre i to je to

19. TheNick

19,818
    2,342
    113
    To me je najvise razocaralo u RE Remake-u, sto su zamenili muziku

Haseo likes this.
  20. vetar

vetar Well-Known Member

5,792
    915
    113
    Možda si u pravu, samo ne sviđa mi se poređenje sa Outbreakom pošto mi se tada uopšte nije svideo.

SolidSnake88 likes this.
  21. YOTH

YOTH Well-Known Member

561
    386
    63
  22. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Sve posle code veronica x sa dreamcasta se ne moze nazvati residentom...Mozda ziro i remake za gamecube ali sve posle toga sto sam odigrao tj pokusao da odigram je bilo katastrofalno lose.

Haseo likes this.
  23. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Chak i chetvorka? 0_o

Ratanook likes this.
  24. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,443
    167
    63
    re4 je legendaran. Toliko sam outa presao tu igru na razlicitim konzolama da sam izgubio broj. Cak sam i onaj usrani port za pc od Ubisofta? presao. Inache prvi moj re je bio drugi deo. I ostao mi najomiljeniji. Hyped za Re2Make.

TwiSteR likes this.
  25. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Meni je i cetvorka kurton,nista mi vuse nije hororicnije ili vise survivor od oetog ili sesyog dela,apsolutno mi je u istom rangu cetvrti deo kao i gore pomebuta petica i sestica,mozda mi je cak i sesti deo bolji od cetvrtog.

26. TheNick

19,818
    2,342
    113
    HD Remake Zero-a izlazi za koji dan, a sa njim i Origins Collection koji ce biti RE kec HD i Zero HD u paketu. Nadam se da ce PC verzija Zero-a biti optiizovanija.

27. voja87

voja87 Well-Known Member

10,316
    1,897
    113
    optimizovanija? ...u odnosu na remake? meni je remake radio savrseno a koliko vdim ni zahtevnost nije uopste velika

28. TheNick

19,818
    2,342
    113
    Zaboravio sam vise, bila je neka frka sa RE kec HD remejkom na PC-u oko fps-a?

29. Roronoa Zoro

2,925
    198
    63
    30fps je radila fino, ali 60fps opcija je znala da stvara probleme (slowdown), pa ako padne na bilo šta ispod 60, deluje kao da je fps jednocifren

30. voja87

voja87 Well-Known Member

10,316
    1,897
    113
    ne znam izgleda da je moj komp bruteforcovao kroz igru pa nisam ni primetio, opet zahtevnost je bila veoma skromna...sad gledam recommended neki quad tipa phenom 2 i gf560

31. Roronoa Zoro

2,925
    198
    63
    ono jeste, quad je sad mainstream. mda ja sam i dalje na dualcore .. a sam remake/remaster nije mogao da radi full 60fps, ali uz mod može (što znači da su mogli bolje da optimizuju) + MT framework nije u ljubavi sa AMD/Ati pa recimo svaka verzija posle 13.8 ne mogu da održim 60fps u Revelations (prvi), igra stutteruje kao luda nekih par minuta i onda se fps stabilizuje, ali čim se pređe u nov deo (lift, vrata sa kormilom), sve iznova i nemoguće je igrati kampanju, kamoli raid. sve je to isto i u RER2. a da imam bilo koju nvidia par sa recimo 7770 tih problema ne bi bilo.

32. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,217
    951
    113
    Serijal koji sam odigrao ceo u realnom vremenu.Jurili se cd diskovi za ps1 pa posle dvd na ps2,onda Veronica zbog koje sam nabavio Dreamcast.Iako sam bio rezervisan zbog promene gameplaya i cetvorka mi je bila odlicna.Igrao sam je kod drugara na Gamecubu.Jedino mi je bio bas los onaj Resi gde se igralo sa umbrella operativcima nesto u gears of war fazonu,to nisam uspeo da zavrsim zbog katastrofalne mehanike.Kad vidim da ovaj serijal vec ima 20 godina onda shvatim koliko se dugo bavimo igrama.

33. TheNick

19,818
    2,342
    113
    Thats it... long time!

34. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,692
    909
    113
    Ja se uplašim kada se setim kako sam 1996. razmišljao o 1976. godini jer je sada takođe prošlo 20 godina od 1996. godine...

35. TheNick

19,818
    2,342
    113
    Jbg vecini nase generacije je mindset ostao locked u early 2000s, 80s ce uvek biti 20 godina ranije, 70s pre 30 godina i tako :)

36. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Jes vala nekako ima smisla xD

37. voja87

voja87 Well-Known Member

10,316
    1,897
    113
    sta je meni bio wtf ala vreme leti momenat pre nekio dan, sledece godine ce biti 10 godina od izlaska crysis-a...

38. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Sve posle Code Veronica po meni gubi dodir sa RE duhom.

Haseo likes this.
  39. TheNick

19,818
    2,342
    113
    Code Veronica u februaru puni 16. godina god dammit

Super Simke 64 likes this.
  40. voja87

voja87 Well-Known Member

10,316
    1,897
    113
    jedna od prvih igara koje sam video na dc-u, jebena grafika, bas sam bio odusevljen
    ustvari code veronica je bio jedan od glavnih razloga zasto sam uzeo dc, dc je imao code veronicu ps2 je imao mgs2....a tu je jos jedan bitan razlog zasto sam uzeo dc, ps2 cena, 1000 maraka

41. vetar

vetar Well-Known Member

5,792
    915
    113
    Ja sam Code Veronicu odigrao na PS2, sećam da je imala prilično šugavu grafiku (koliko se sećam prilično loš port sa DC-a),
    ali me to nije sprečilo da uživam u odličnoj RE igri.

42. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Jos malo pa legalna.

43. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,443
    167
    63
    Code Veronica je meni u secanju ostala kao nenormalno teska igra. Igrao sam ps2 verziju jednom pre 10+ godina i to je verovatno jedini RE koji nisam nikad nisam zavrsio. Verovatno zato sto u to vreme nisam imao memorisku karticu za ps2 x).

44. grunt

grunt Celeb Freak

15,534
    2,367
    113
    Ako dodjes do dela sa avionom sa malo municije good luck xD Znam da sam se tu bas oznojao. Ali da Veronica je bila cool, zadnji "pravi" RE. Mada ja iskreno obozavam peticu, sestica mi doduse nije bas legla previse al previse akcije ima.

45. voja87

voja87 Well-Known Member

10,316
    1,897
    113
    xd da avion i borba sa tyrantom, tu sam se zaglavio, nisam imao municije i morao sam da krenem izpocetka igru

46. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,692
    909
    113
    To su bila vremena: ako pustiš mozak na ispašu i samo roštiljaš možeš da dođeš do nekog dela koji ne možeš nikako da pređeš, zato celu igru razmišljaš i pažljivo ekonomišeš svime što nađeš u igri. I nek mi neko ponovo kaže da starije igre nisu bile mnogo bolje od sadašnjih!

SolidSnake88 likes this.
  47. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,217
    951
    113
    Mislim da sam se budio nocu zato sto sam imao traume od tog dela igre.Nisam mogao da shvatim da ja to ne mogu da predjem,da li je moguce da ne mogu?5-6 godina ksanje sam seo da drugarom da se resi daj zivotni quest i konacno smo ubili prokletinju. :)

Chodex likes this.
  48. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Ps2 verzija je puno lepse odradjena,pogotovo zvuk.

49. TheNick

19,818
    2,342
    113
    Mislim da je grafika bila bolja na DC-u cistija slika

50. voja87

voja87 Well-Known Member

10,316
    1,897
    113
    dc je imao ostriju sliku dok je ps2 imao bolje sencenje (jbg dc je imao vise video memorije 8 vs 4mb), verovatno jos neke efekte i dodatne animacije. ako neko hoce sad da odigra code veronicu preporuka za psn verziju, ubedljivo najbolje izgleda od svih
    posle igara za ps1 ono je izgledalo kao animacija, nije ni pc imao nista sto je moglo da se poredi sa tim u to vreme...pocetak 2000te

Share This Page