1. powered by Surfing Waves

Resistance: Burning Skies

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by Ryo, Aug 24, 2011.

1. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Resistance: Burning Skies Wiki

Developer(s) Nihilistic Software
    Publisher(s) SCE
    Release date(s) ?

BURNING SKIES PREVIEW

While filled with obvious cliches in the story delivery department, Resistance: Burning Skies felt solid. The addition of actual analog sticks to the Vita shines in the case of Burning Skies, where previous shooters on Sony's prior portable fell short for me. Sure, it's rough around the edges still (it's early in development, I was told) and the story could use either more cheese or less -- it takes itself just a bit too seriously, unfortunately -- but there was plenty of promise in what I played of Resistance: Burning Skies at Gamescom.

Ocekivani nastavak za Vitu, nadam se da ce biti na nivou prvog spin offa.

GAMESCOM GAMEPLAY DEMO

http://www.youtube.com/watch?v=_cZwsDIwwLs

2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,148
    3,477
    113
    Inace, igra je najavljena za drugu polovinu 2012, tako da ima jos vremena da se doradi engine. Looks ql.

3. DieH@rd

31,148
    3,477
    113
    Evo novog builda igre, moram reci da sam zadovoljan. Izgleda lepse i FPS je smooth as butter i multiplayer izgleda OK.

http://www.youtube.com/watch?v=cTVSmvPfGBU

4. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    poprilično mi se sviđa :)

5. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,457
    1,754
    113
    jedna od igara zbog kojih sam kupio vitu.Samo se nadam da cu naci nekoga da mi je poruci ako ne nabavim karticu na vreme.

6. gruja

gruja I am God of War

6,338
    871
    113
    Onaj resistance za psp je bas bio extra, mozda i najbolji u serijalu bas zato sto je tps, samo je problem nedostatak desnog analoga, nadam se da ce biti dosta tps igara za vitu posto sad ispunjava sve uslove sto se komandi tice :)

7. DieH@rd

31,148
    3,477
    113
    PSP resitance igre mogu da se igraju na Viti sa oba analoga. :)

8. gruja

gruja I am God of War

6,338
    871
    113
    Ako moze hakovan ok, ako mora da se kupi sa stora no thanks, sony od mene pare moze da dobije samo na hardwer(i to je bitanje bar za buduce konzole koje dolaze).
    Dosta su izmuzli love na ps3 :)

9. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,026
    2,413
    113
    Jako tužno, još jedna sub native res igra za Vitu na kojoj se vide pixeli čak i kada ti se ispisuje objective (fontovi su jagged), stvarno stvarno tužno.

10. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    I ja to kazem, mislim igra ce sigurno biti OK, al sobzirom na hardver nekako su mi ne impresivne igre totalno.

11. Krompir

Krompir Active Member

590
    72
    28
    E, mislim da igru radi neki ''drugorazredni'' studio i stekao sam utisak da ide na tržište po principu ''ako prođe, prođe''.Ako ne zadovolji prodajom/kvalitetom teško da će to biti iznenađenje....

12. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Ne znam zbog čega su stavljali ovaj ekran ako ne mogu da izguraju punu rezoluciju u naslovima koji su bitni za lifespan same konzole... A inače igra uopšte ne izgleda nešto toliko bolje od one na PSP-u, čak mi izgleda i gore (sam gameplay i sve). PSP Resistance sam sa zadovoljstvom obrnuo i igrao MP kao lud...

13. Wahad

12,026
    2,413
    113
    http://www.ign.com/articles/2012/05/28/resistance-burning-skies-review

As i said, fail...

14. Blue

Blue ....................

12,042
    844
    113
    Dobro ipak je malo preterano 5.5,
    mislim da igra treba da bude baš sranje da bi dobila ispod 6.

15. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,457
    1,754
    113
    sreca pa zbog cene nisam preorderovao igru.Ali opet 5.5 je preterivanje i jedino razocarenje je kratka kampanja.

16. DieH@rd

31,148
    3,477
    113
    IGN is crap, kod njih sam pre par dana doziveo da vidim najgori video preview u istoriji gaminga.

17. Blue

Blue ....................

12,042
    844
    113
    Eurogamer je tek objasnio 5/10.

18. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    Rekoh ja u nekom drugom topicu gde smo diskutovali Resistance serijal da ne polazem nikakve nade u ovo cim nema Insomniaca nije to to.

19. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,352
    1,517
    113
    Sustina:

And here's the bigger problem for Sony: if it wants people to take Vita seriously as a high-end entertainment device that's in it for the long haul, it's not enough to bring its biggest franchises to the platform - it needs its best talent to be making the games, too. Burning Skies, like many other handheld instalments of key Sony series, was not made by the original studio (in this case, the developer was Nihilistic rather than Insomniac). In other words, we're too often being asked to pay triple-A prices for games made by the B-team.

20. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    Eurogamer je tek objasnio 5/10.

Destructoid 2/10. I to isti čovek koji je nahajpovao ME3 do neba :p

21. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    @shin-boyan: wtf, njima to sad već prešlo u naviku, takav bezobrazluk. pa nije meni dovoljno da je igra dobila blagoslov od svog "otac" tima, već hoću da je on pravi. svašta sony, svašta s' vama

22. Krompir

Krompir Active Member

590
    72
    28
    Sustina:

And here's the bigger problem for Sony: if it wants people to take Vita seriously as a high-end entertainment device that's in it for the long haul, it's not enough to bring its biggest franchises to the platform - it needs its best talent to be making the games, too. Burning Skies, like many other handheld instalments of key Sony series, was not made by the original studio (in this case, the developer was Nihilistic rather than Insomniac). In other words, we're too often being asked to pay triple-A prices for games made by the B-team.

Mislim da u ovom slučaju ne bi bilo neke pozitivne razlike za Vitu ni da je Insomniac pravio R:BS, s obzirom da je Resistance serijal u silaznoj putanji.
    Svakako da bi ND/Santa Monica/PD/Sucker Punch/GG trebali praviti igre za Vitu, ali ja nekako nisam zainteresovan za smanjeni Uncharted/GoW/GT/Infamous/Killzone, već bih volio da naprave nove igre za Vitu da se vidi da je drugačija konzola od velikog brata...
    Naravno, ovo je samo moj mišljenje, valjda u Sony-ju znaju bolje šta želi tržište...

23. mE.

mE. Member

43
    0
    6
    Igrao sam demo, i igra izgleda poprilicno lose.
    http://cdn4.digitaltrends.com/wp-content/uploads/2012/01/19448Resistance-Burning-Skies_01.jpg
    Ovo definitivno nije impresivno za Vitu. Uncharted isto ima lower res, ali on ima dyanimc lighting, ima odecu koja se kvasi. Da nepricamo o tome sto Uncharted traje oko 12h a ovo cujem a traje upola tog vremena.
    A ovde kada ubijes nekog les nestane odmah. Gameplay nije nista revolucionarno, drago mi je da sam preorderovao gravity rush umesto ovog. Jedino sto mislim da vadi ovu igru jeste sto ima multiplayer, ali i on izgleda skromno (do 8 igraca ako se nevaram).

Nekako je disapointing kada uporedis sa igrom iz 2006:
    http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20090411091554/resistancefallofman/images/0/0d/Lunging.jpg

24. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Jel ima neko ovu igru?

Ne planiram da je kupujem ali planiram da je odigram....

25. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,622
    1,235
    113
    Da li neko ima Resistance za vitu?Razmisljam da kupim igru pa me zanimaju utisci nekog ko je probao igru.

26. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Bolji je Resistance od Black Ops-a, ali to ne znaci mnogo u ovom slucaju. :)

27. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    Obe igre bi bile OK, da se prodaju za max 20 eur
    Za ove cene koje su sada no ty.

28. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Da li neko ima Resistance za vitu?Razmisljam da kupim igru pa me zanimaju utisci nekog ko je probao igru.

Imam ja, ja volim portable resistance tako da je meni ok. U nekim treucima je mnogo prazno, ali u drugim je do jaja, odličan je FPS, mp nisam probao, ali ću večeras, podsetio si me :)

Možda ne opravdava cenu koju trenutno ima, ali ako imaš negde za jeftinije, go for it, ako nemaš, bolje kupi neku drugu igru.

Ja bih iskreno uzeo CoD zbog MP-a za koji kažu da je poprilično živ.

29. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Javljaj utiske, cesto je vidjam na rasprodajama al ne znam dal se i onda isplati jer je bas napljuvana po netu.

30. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Igra je odlična, meni se SP baš svideo, MP je malo retardiran ali ok...

Uzeo platinu tu.

31. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    U lokalnom fnacu su poceli da prodaju vita polovne igre i cene su smesne, onda cu ga uzeti cim se pojavi :)

32. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Uzeo sam resistance na snizenju za vitu jer je bio 10chf i posle par sati igranja ove igre jasno mi je da je sony pustio ovu konzolu da propadne i pre izlaska. Sub native rezokucija cak i u menijima, grafika ko na mobilnom, ai protivnika koji bukvalno ni ne postoji (stavim nisan na jednog protivnika i cekam sve ostale da se pojave na tom istom mestu) neinventivna prica... Sve to za naslov koji je predatavljan kao aaa. Igra nije toliko ocajna koliko je omanula u ispunjavanju ocekivanja a ono sto je vadi su zanimljiva oruzja vec karakteristicna za resistance. Za 10chf ok izbor za ubijanje vremena ali za selling igru na launchu fail gori i od knacka.

33. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Trenutno bih više voleo na Plusu sub native Burning Skies nego još jedan Whoa Dave ili OlliOlli.

Mada, i to nešto govori. I guess...

34. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Govori da nam je svima pun multiplatform indie video igara. Mnogo tuzna konzola- prosli vikend sam probao 3ds jer sam se razmisljao da ga uzmem posto za vitu vise ni nema novih naslova ali kad sam video grafiku najezio sam se. Sa druge strane. sta vredi viti odlicna rezolucija kad igara vise nema. Ali mi je najgore sto mi ne deluje da je sony ikada i imao neke planove, pre su isli po principu- ako se bude prodavao ok. Samo me zanima sta bi bilo da ms nije imao blesavog matrika i da je i ps4 imao losu prodaju, da li bi i od njega digli ruke kao od vite.

35. vrobec

vrobec Active Member

330
    29
    28
    Krenulo je dobro za Vitu, medjutim kasnije maltene nista, a sada vec k****c od kvalitetnih igara. Ne kazem da indie igre ne valjaju, nadje se koji dobar, ali je hype veci. Tu i tamo se mozda nadje jos nesto interesantno ali nije vredno para (PS Plus pretplata). Ja PS+ imam samo zbog Vite, doduse pretplatu delimo sa drugarom.

36. vrobec

vrobec Active Member

330
    29
    28
    ....i taj Whoa Dave je na Eurogameru dobio 90 poena. :no: :wow: :puzzled:

Share This Page