1. powered by Surfing Waves

RWBY [Rooster Teeth] [2012-]

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by l3fty, Nov 22, 2016.

1. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Stavljam ga u anime podforum zato što samu seriju tretiraju kao američki anime.

Mala napomena, trejleri su manje trejleri i više uvodne epizode koje upoznaju gledaoca sa temama serije, kao i naslovnih heroina:

DragonOfTheEarth likes this.
  2. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,089
    386
    83
    Lul, bas sam juce krenuo ovo da gledam. Nije ne znam koji kvalitet, ali je zabavno i lepo drzi paznju.

3. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Prve tri sezone su rađene u Poser-u, Monty Oumovom omiljenom programu za takve stvari, prva sezona ima pozadinski narod kao senke zbog manjka vremena i ljudi, kao i prakse, svaka sledeća sezona se poboljšava po tom pitanju.

Trenutna, četvrta sezona je gde su u potpunosti prešli na Maju i izgleda poprilično dobro.

Inače sama glavna priča je u suštini akciona bajka u neku ruku, koja usput pozajmljuje likove i njihove teme iz raznih drugih bajki i mitova, kao i istorijskih legendi, umešanih sa jednim od ključnih tema RWBY serije - bojama. Tako skoro svi likovi imaju imena koja su zasnovana ili imaju neku boju za temu i blagu vezu sa nečim iz neke druge priče, tipa:
    Weiss Schnee - White Snow, Ruby Rose - Crvenkapica (valjda, vukovi i lovci su joj tema), Blake Belladona - Lepotica (i Zver) i Yang je tematski Zlatokosa (Goldilocks).

4. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,089
    386
    83
    Naravno, to mi je potpuno jasno bilo. Isto kao i da je serija neciji passion project. Zato i gledam jos uvek, ima dusu, koliko god da nema kvalitet.

5. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Trejler za 5ti volume (sezone su po 3) je izasao juce zvanicno:

Pre njega su izasli novi kratki specijali za "princeze" tima RWBY, Weiss i Blake:

I dok ovi iz Pijetlovih Zuba kazu da su radili sa trostruko vecim budzetom, animacije likova u 5tom trejleru mi deluju losije nego ikad, preciznije onaj zbunjujuci udarac Yang, cela scena deluje kao da je odvojena od cele serije, cela ta scena odise "kvalitetom".

Na drugu stranu, zapadnjacki fanovi se odbijaju od orgazmiranja na trejler (nisam video nikoga do sada da je kritikovao upadljivo lose animacije, bar od ovih koje pratim, moram da prosirim pogled ako smognem mozdanih vijuga), tumblr konstantno pita vazna pitanja koja zivot znace (hoce li biti definitivnih LGBTWTFBBQ parova).

Share This Page