1. powered by Surfing Waves

Sinclair QL Tosec

Discussion in '8-bit kompjuteri' started by CTOJAH, Feb 1, 2012.

1. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
    Molim ako neko ima pristup private trekerima/ircovima ili sl. nek mi pomogne da nadjem :
    Sinclair QL - Games (TOSEC-v2011-09-24_CM)

P.S. Isto, nisam bas siguran dali je QL bio 8bit ili 16bit comp. ?

2. Shodan

Shodan timebomb tickin away

673
    5
    18
    "The QL's highlights were the 32-bit architecture (although the 68008 had only an 8-bit external bus)"

"Indeed it was the first home computer based on a 32 bits CPU, just a few days before the Apple Macintosh."

TOSEC (svežije od ovoga nisam uspeo da nađem)

3. CTOJAH

4,197
    747
    113
    @Shodan
    Fala lepo.
    Username: ?
    Password: ?
    Ako je u pitanju torrent, moze li da ga okacis ovde ?
    P.S. Znaci ostaje dilema (trilema ?) : Sinclair QL je ??bit kompjuter :puzzled:

4. Cipak

Cipak RPG Fan

1,684
    381
    83
    Nisam siguran ali mislim da je ovo to sto trazis.
    http://torrentdownloads.be/btjunkie.php?q=Tosec

5. CTOJAH

4,197
    747
    113
    @Cipak
    Taj torrent sam nasao, ali nema u opisu sta tacno ima unutra (u pitanju je samo jedan RAR fajl velicine ~ 1.5 Giga). Po samom nazivu trebalo bi da ima i za Sinclair QL igre (pored Spectrumovih i ZX 81) pa sam zato stavio da se skida, ali zastrasujuce sporo ~ 50 KB/sec...
    Ipak hvala ti.

6. Shodan

673
    5
    18
    Ni meni više nije jasno. Negde ga svrstavaju u 8-bit, negde u 16-bit, a negde u 32-bit. Ako uzmemo u obzir ograničenje magistrale, onda je 8-bit i to je verovatno najbliže odgovoru. Na underground gamer možeš i sam da se registruješ :) što i preporučujem, jer ima puno finih stvari ako te zanima retro emu.

7. CTOJAH

4,197
    747
    113
    Znam @Shodane za to da mogu sam :) da se registrujem, ali trebace mi invite izgleda :
    We have reached our maximum user limit.
    ...ali ko sto rekoh, ako je izvodljivo daj mi samo torrent fajl (ako je tako organizovano tamo, ako je drugacije mozes mi samo taj fajl okaciti).
    @Cipak
    Skinuo sam taj torrent, ali na zalost nema igre za QL (samo neke demoe i to vrlo malo) :no:

8. Shodan

673
    5
    18
    OK, sad ćemo da izboksujemo nešto na U2U

9. CTOJAH

4,197
    747
    113
    Fala ti jos jednom, ali to je onaj isti torrent sto je nasao @Cipak - nije to to (nema QL igre).
    Znaci treba mi : Sinclair QL - Games (TOSEC-v2011-09-24_CM)
    ...ne mora bas ovaj najnoviji, moze bilo koji TOSEC. (mislim da je bio 2007 god. zadnji)

10. Shodan

673
    5
    18
    Pogledaj i one HTML/FTP linkove koje sam ti poslao, tu ima nešto (ali očigledno ne sve). Jbg, teško je naći igre za te nepopularne sisteme iz osamdesetih, nedavno mi je trebalo 5-6 sati dok sam uopšte nešto iskopao za Amstrad PCW i to ne pitaj kako...

11. CTOJAH

4,197
    747
    113
    Proverio sam te sajtove... ...ima ali jako malo... ...nastavicu sa potragom za onim TOSECOM...
    P.S. Pogresio si ona tri slova posle "Amstrad" - treba CPC !
    (salim se naravno :saint: )

12. Shodan

673
    5
    18
    Za CPC već odavno imam skoro sve (s obzirom da sam za njim proveo ukupno 12 godina), ali naći nešto za PCW bila je noćna mora... na kraju sam završio na nekim španskim forumima :D pa posle toga još nekoliko sati kopanja po netu kad sam shvatio da mi trebaju i boot diskovi...

Share This Page