1. powered by Surfing Waves

Spec Ops: The Line [3rd person cover shooter sa odlicnom pricom]

Discussion in 'General Last-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Jun 26, 2012.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,461
    2,414
    113

Nemacki developer Yagger je sa ovim igrom ostvario plan da naprave 3rd person shooter koji ce imati fokus na prici, i koji ce igracima opisati koliko zla i tame moze zahvatiti ljude koji se nalaze u ratnom okruzenju. Za te potrebe su inspiraciju nasli u romanu "Heart of Darkness" i njenoj holivudskoj adaptaciji "Apocalypse Now".

Radnja je smestena u Dubai koji je napusten zbog redovnih udara ogromnih pescanih oluja. Jedan deo stanovnistva je ostao u gradu, americki odlikovani oficir Colonel John Konrad iz obliznje baze je u grad doveo celu svoju vojsku da pomogne u evakuaciji... ali odjednom sav kontakt sa gradom nestaje. Posle nedelja tisine, iz unistenog grada koji je ubavijen olujom stize radio signal da je Konrad ziv, i mali tim kojeg predvodi protagonista igre Captain Martin Walker uspeva da se probije kroz oluju do grada [glas mu daje Nolan North].

Od tog trenutka maleni tim svaca da su upali u pravi pakao u kome grupe civila vode rat izmedju sebe i raznih frakcija prezivelih vojnika, a do kraja igre dobro utrenirani vojnici ce postati mentalno totalno sjebani zbog strahota koje su videli i sami morali da urade.

Sve u svemu, revieweri za sada veoma hvale pricu, nacin na koji su civili prikazani, i vizuelni izgled igre u razrusenom dekadentnom Dubaiu.

review-ovi
    Edge - 7/10 (link)
    Eurogamer - 8/10 (link)
    CVG - 8/10 (link)
    IGN - 8/10 (link)
    Destructoid - 8/10 (link)
    OXM - 8/10 (link)
    Polygon - 8/10 (link)
    Strategy Informer - 7/10 (link)
    Videogamer - 7/10 (link)

Od prvog trenutka kada sam video najavu ove igre, osecao sam da ce biti kao Singularity - osrednja igra koja ima veoma dobre delove koje ce mi sigurno drzati paznju. Nisam pogresio, i drago mi je sto dobija ocene koje su vece od singularity-a. Sedmica od EDGE-a je odlican score.

2. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,467
    92
    48
    Duže vreme pratim razvoj igre, deluje mi skroz ok. Probao sam i demo (na Steamu) i bio sam veoma zadovoljan. Doduše, nisam ni očekivao da će biti iznad proseka.

3. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Za sada se pojavio steamrip na bitgameru, crack ce brzo.

4. howler

howler Well-Known Member

2,297
    469
    83
    Heh ovavke igre samo dobra prica ih moze izbaviti iz brdo osrednjih third person shootera.

5. grunt

grunt Celeb Freak

14,922
    2,133
    113
    Meni se setting svidja, jako mi dobro izgleda taj napusteni grad sa gomilom peska, ostatak mi je meh.

6. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Igrace se, pogotovo jer je tps shooter sa dobrom pricom deficitarna kategorija. Svidja mi se relacija sa Apocalypse Now i Heart of Darkness.

7. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    FPS sa dobrom pricom? Hmm nadam se da je istina :) Probat ce se...

It's TPS not FPS :D

8. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    A odakle ti iskopa FPS? :D

9. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Haha samo neka sam zdravo, jos fino brojem pise 3rd person... :lol:

10. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,673
    1,827
    113
    Počeću danas. Jedva čekam. Sada bih igrao da se ne raspadam ovoliko. Upravo sam završio MP3.

11. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Spec.Ops.The.Line-SKIDROW

12. Wahad

10,673
    1,827
    113
    Počeo je i pre-load na steam-u za nas evropljane :) pa koga zanima...

13. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,865
    181
    63
    vidim ima neki multi-crack fix šta god, neko voljan da proba? samo nzm da li ima coop, ako su neki modovi uhvati zastavu isl onda bzv

14. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Ja sam poceo da igram skidrow, i super je za sada. Najvise mi se svidja sto neprijatelji nisu bullet sponges kao u gears igrama. Par metaka u grudi i kraj.

Prica se lagano zahuktava....

15. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
  16. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Nemoj ocekivati campaign coop. Ako ga do sada nisu najavili, nikad nece.

17. Roronoa Zoro

2,865
    181
    63
    onda ne vredi cimanja oko MP crack-a

18. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Jos jedan naslov koji prosto vapi za campaign coop-om.(talk about Binary Domain) I to ne samo u 2, vec i u troje, buduci da vas ima 3 u vecini etapa. Steta!

19. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    sviđa mi se igra, lepo su započeli priču i zaplet :) nije sada neki naslov koji će se pamtiti godinama, ali drži pažnju, što je najbitnije

20. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Presao sam, solidna igra. Ima cak par mesta gde mozete odluciti sta cete preduzeti. U vecini slucajeva birate izmedju dva zla. Pricu necu spojlovati, ali znajte da vise nego dobra za ovakav tip igre.

21. howler

howler Well-Known Member

2,297
    469
    83
    Prica bolja od hmmm Splinter Cell Conviction? To mi je jedna od najboljih Splinter Cell-a Ima onaj personal feel...Sam razbija koliko je dobar...Nesto slicno tome?

22. Chaos212

Chaos212 Old one

569
    18
    18
    Prica izgleda dobro do kraja i onda smori maksimalno....

Shvatis da je u stvari glavni lik poludeo skroz na skorz, i to je od prilike to

23. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    upravo ovo što si rekao. ništa posebno. dobar generički shooter kakvih ima, ali je kraj usrao sve

24. Maxa

Maxa opsa!

9,198
    2,608
    113
    meni je kraj odličan, zapravo i jedini logičan završetak svih dešavanja, i ostavio me zatečenog, za razliku od gomile storilajnova kojima se vode današnje igre.

koju ste varijantu kraja izabrali?
    ja se nisam samoubio, a posle sam se predao marincima. mada nije loša ni varijanta da ih pobiješ sve, pa izjavi preko razglasa 'gentlemen, welcome to dubai' :D

25. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Yahztee joj je dao foku odobrenja.
    Skidam i instaliram rasno.

26. Maxa

Maxa opsa!

9,198
    2,608
    113
    napomenuo bih još i da je muzika fenomenalna. svaka preporuka za igru.

27. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,089
    386
    83
    Skida se. Taman od utorka mi krece raspust. :D

28. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,089
    386
    83
    Ok, predjoh. Jako mi se dopala igra i kraj je bas atipican za danasnje igre. Thumbs up u svakom slucaju. :D

29. LovesTOspank

LovesTOspank Member

280
    0
    16
    Meni se igra svidela mada su mi pucacine postale uzasno smorne zadnje vreme sve je na vrhunskom nivou ali iz nekog razloga je firma popusila sa njom iz daljeine je delovala kao budjava mora da je to jebalo.

30. forsaken demon

4,467
    92
    48
    Igram trenutno i dopada mi se, najviše mi se dopalo za sad
    kad je krenula muzika, pogotovo Hush. :D
    Kontam da ću je jako brzo preći, ali na osnovu napisanog ovde, ne očekujem previše i dalje. Bar nije generički TPS.

31. Blue

Blue ....................

11,299
    589
    113
    Muzika u par navrata baš pojača atmosferu.
    Meni je baš legla igra, napucavanje je dobro odrađeno, lokacije su dobre,
    priča je dobra, izbori su lep dodatak.

32. forsaken demon

4,467
    92
    48
    Pređoh i ja, dopala mi se igra do kraja. Kao TPS je jedan od boljih, iako ne uvodi bog zna šta novo (primetio sam samo neke sitnice tipa saginjanje pri pucanju iz mitraljeskog gnjezda). Akcija, osećaj i dinamika su mi stvarno super legli. Da je imao standardnu priču, bio bi mi ok, ovako sa zanimljivom lokacijom i zapletom (doduše, priznajem da favorizujem apokaliptične scenarije) mi je stvarno ispao super. Verujem da ću ga preći još jednom, nekad.

Priča, nije nešto novo, strahote rata su već opsivane, ali je po meni mnogo dobro preneseno u igru. Oduševio sam se ambijentom, kao i duševnim stanjima, kroz koje glavni likovi prolaze. Najbolji mi je onaj kraj koji je Maxa pomenuo, mada je logično i da je pokokao one vojnike.... Vidim sad na wikiju da postoji teorija da je Walker poginuo tokom onog pada helikoptera i da je sve ostalo nerealno, što mi se ne uklapa nekako.

Super je, preporuka svima.

33. Roronoa Zoro

2,865
    181
    63
    to i nije novo (saginjanje pri korišćenju tureta), mda nikako da je nastavim (moraću uskoro)

34. forsaken demon

4,467
    92
    48
    Hm, onda se ja ne sećam gde sam to video pre. Svakako, pokrio je sve što TPS danas treba da ima.

35. Blue

11,299
    589
    113
    Meni je kraj igre odličan, lepo je što ima 5 varijacija. Inače me je poslednja trećina igre baš upućivala na Jacob's Ladder kraj ali ipak nije tako.

36. Blue

11,299
    589
    113
    Igra dobija co-op.

http://www.eurogamer.net/articles/2012-08-21-spec-ops-the-line-gets-free-co-op-dlc

37. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Poceo i ja juce da igram, za sada ni prica ni gameplay nisu losi ali nisu ni nista spektakularno. Kontam da ce vremenom biti bolje...

38. Maxa

Maxa opsa!

9,198
    2,608
    113
    igru ćeš apreciateovati tek kao kompletno iskustvo :)

39. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Juche pocheo da igram, odradio prvih 7 chaptera, danas zavrshio igru.
    Odlichna igra, grafika je vrh, a uz to super radi na mom kompu.
    Pricha je skroz kul, kraj mi se dopao, iako mi je bedak shto samo poslednja odluka odredjuje kraj igre. Morao sam da loadujem kako bih odgledao sve krajeve, najjachi mi je onaj "gentlemen, welcome to dubai" :D
    Drzhala me je od pochetka do kraja, da juche nisam bio pospan, preshao bih je u jednom cugu.

40. Blue

11,299
    589
    113
    Ne odredjuje samo jedna odluka kraj igre posto i posle te odluke opet pravis izbor.

41. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    ^
    Da, odgledao sam sva 4 kraja. Nerviralo me ono pentranje do lifta :lol:
    Al' bilo bi mnogo vishe kul da neke odluke u toku igre utichu na kraj.

42. Blue

11,299
    589
    113
    U principu da mada me nekad i smara kad znam da sve sto radim u toku igre utice na kraj
    pa se onda stalno preispitujem da li cu dobiti kraj koji mi se svidja.
    Naravno u nekim igrama bi bilo glupo da nije tako ali ovde mi je nekako lepse sto na kraju izaberes sve.

43. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    Ja sam baš mislio da sve odluke donesene doprinose kraju - a onda sam saznao da nijedna odluka u toku igre zapravo i nije neka odluka. Samo privid. Imam utisak da je moglo to još bolje. Možda je stvar što sam igrao na hard pa su mi momenti kad sam ginuo narušavali kontinuitet. Ali deo sam belim fosforom je najjači udar ostavio. Pogotovu onaj marinac je nekako ostavio jak utisak na mene. Kad se završila ta scena čučao sam u zaklonu par minuta razmišljajući da l' da igram dalje. Kad sam skontao da to zapravo i nije odluka malo sam se skenjao al' ajd'. I kasnije, nekako se ništa nije približilo tom momentu. Možda je trebalo ubaciti malo efektivnijeg dijaloga ili malo aktivnijih antagonista jer se ipak stekne utisak da se puca samo u gomile mesa - protivnike je trebalo dodatno oslikati. Ali ipak je fina igra. Skroz mi se svidelo opravdanje za muziku tokom napucavanja :D. Mogli su neke mehanike da ispeglaju, ali dobro, nije loše.

44. Blue

11,299
    589
    113
    Bitno da su odluke takve da u sustini i ne postoji ispravna odluka.

45. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    ^
    upravo to! To je odlichno!
    Zaboravio sam da napishem da je muzika pun pogodak!

46. Wahad

10,673
    1,827
    113
    Skidam Spec Ops, da ga napokon pređem.

Počeo na Xboxu, ali sam poslao disk ortaku koji nikada nisam dobio nazad :D

47. Blue

11,299
    589
    113
    Spec Ops je obavezno štivo u ovoj generaciji.

48. Zico

Zico Member

376
    1
    18
    Cekajuci da mi stigne Rayman Legends, igram Spec Ops: The Line. U pocetku mi je trebalo malo vremena da se naviknem na nisanjenje (ne znam zasto, ali malo mi je bilo'off'), ali sve u svemu igra nije losa, moze da se igra.

49. grunt

grunt Celeb Freak

14,922
    2,133
    113
    Jedan mega rez xD

Ova igra mi je godinama bila u must play listi, evo konacno je odigrah :)

Odlicno mi je legla.

Grafika i u 2017 izgleda fino 1440p,sve max,60fps.

Napucavanje odlicno do pred kraj kada previse neprijatelja zahteva previse metaka da se eliminise, pre toga mi je bas bilo super sto brzo gines ali i brzo ubijas.
    Izbor oruzja je super i sva su mi bila zabavna za koriscenje.

Prica je odlicna, bas je dark, svidelo mi se sto nema good guysa, sve tri strane su podjednako lose ;)

Iako nisu direktno na kraj uticali izbori sta uraditi su uvek cool, naubijao sam se civila like a boss :D

Muzika je predobra, taj radio dude je bas imao odlicne monologe.

Sve u svemu ako ima nekoga kao ja da do sada nije odigrao neka ispravi tu gresku, za dva popodneva laganog igranja se predje igra, a vredi !

Maxa and Timemaster like this.
  50. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,525
    1,345
    113
    Epic igra

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Share This Page