1. powered by Surfing Waves

Star Trek Discovery [2017- ]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by DieH@rd, Sep 24, 2017.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

30,358
    3,039
    113

Docekasmo i ovo!
    It's been a long road... getting from there to here.
    :D

Premijera je nocas [dupla epizoda], a van Amerike show ce biti dostupan preko Netflixa [i kod nas, valjda sutra od 8-9 AM]. Show ce biti emitovan nedeljno, sa prvom sezonom od 15 epizoda podeljenih na dva dela - prvi sad a druga polovina krece u januaru posle novogodisnje pauze.

Nadam se da ce se posle [sigurno] eksplozivnog openinga show primiriti i dati nam Star Trek kakvog fanovi odavno zele posle zasicenja sa akcijom na filmskim ekranima [JJ-ova 2 filma i nedavni ST Beyond].

Ne zaboravite, show je smesten deceniju pre Star Trek The Original Series-a u starom [Prime] univerzumu [not JJ-verse].

Ratanook and grunt like this.
  2. Blue

Blue ....................

11,776
    721
    113
    Ajde valjda će da bude dobro. I da usput ne potisne Expanse.

3. grunt

grunt Celeb Freak

16,608
    2,979
    113
    Ajmooooo, doduse ne ocekujem puno pa se valjda necu razocarati.

Ali moram i ovde da izjavim negodovanje oko izbora kapetanke, u twd mi je bila OK, ali ovde mi bas nekako ne lezi, al videcu mozda me iznenadi xD

4. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,626
    1,047
    113
    Too niggerish.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

grunt likes this.
  5. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,418
    1,111
    113
    Kao matori treki i ja se bas radujem ovome,nadam se samo da ce ocuvati duh ST univerzuma.

6. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Rogobatni klingonci koji se muce da izgovaraju klingonski konstantno...

Vulkanska polutanka koja provede celu epizodu ponasajuci se kao sve samo ne vulkanka. Kad pocne da se ponasa kao uzbudjena americka tinejdzerka sve mi je bilo jasno.

Kako se epizoda odvijala samo sam sve vise bio razocaran, kako je ova prica odobrena, ko je mislio da ce ovo da prodje kao Zvezdane Staze? Ko?

7. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,198
    434
    83
    To sa klingoncima mi je jako smetalo. Jebote, ne mogu svoj jezik da govore normalno, WTF?

8. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

5,097
    1,023
    113
    Možda su rođeni u izgnanstvu kao naš prestolonaslednik? Možda je pre Kirka i družine bila na snazi drugačija kligonska gramatika, rečnik i azbuka, kao npr. nekad i sad u Crnoj Gori?

Last edited: Sep 26, 2017
  9. Maxa

Maxa opsa!

10,382
    3,341
    113
    meni deluje kao da su ga provukli kroz neki afrički dijalekt. nije mutavo, al retardirano jeste.

also wtf ceo brod se spušta da pokupi ove dve sa planete???

nisam mogao iz cuga da pogledam celu epizodu...

10. protocultivator

protocultivator Mladji referent

452
    74
    28
    Vizuelno lepo izgleda, u redu mi je i glumacka postavka, i kako su odradili scene borbe i akciju. Ne svidja mi se prica, koja je skroz nebulozna, napravise od klingonaca emo-edgy-romantike koji se navodno medjusobno kolju ceo vek, ali ih sve na jedno mesto dovuce jedan lik koji prica k'o da je izasao iz opere (klingonske). Jel gledao taj Fuller TOS? ZAr su ono Klingonci?

11. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,626
    1,047
    113
    Fuller nije showrunner.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

12. DieH@rd

30,358
    3,039
    113
    Fuller je dizajnirao dosta toga, i preuzeli su njegov story setup, art style i vecinu likova. Ono sto je on hteo je anthology show, al studio ga je nadglasao i na kraju su se prebacili na linearnu serialized pricu.

Anyhow da i ja prenesem moje utiske. Ovo je veoma dobro audio/vizuelno uradjeno, cak su mi i klingonci bili OK, mada steta sto nisu prikazali stari TNG dizajn kada su se svi okupili, ali je takodje i veoma JJ orijentisano. Za sad su jasno rekli da ce ovo biti ratni show, sto bas i nisam zeleo.

Ironicno, The Orville je posle prvi par epizoda uspeo da isporuci nostalgicno dobru Star Trek epizodu u S01E03.

13. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Malopre mi je konacno sinulo zasto mi se ne svidja interakcija likova, posebno nakon najave 3ce epizode posto nisam gledao najave i objasnjejna pred emitovanje ove dve uvodne epizode...

Naime, glavna riba me podseca zestoko na onu psihoticnu plavusu na lekovima iz Homeland-a, ovoj samo fale lekovi, a i celo provlacenje Klingonskih teror napada (da fuk, Klingonci su orijentisani ka krvljanju, ne zastrasivanju) takodje odise tom serijom.

A onda vidim kako ce je iz pritvora dovesti na svoj brod "Discovery" kapetan da mu sluzi kao specijalni agent protiv Klingonaca (khm"Homeland").

I nisam primetio, ali je neko napomenuo neke stvari iz AltNu filmova sto me jos vise dovodi do toga da ne zelim da gledam ovo, odlican uspeh upucavanja serije odmah na pocetku po tom pitanju.

14. stale

stale bowel disruptor

3,768
    960
    113
    Fuller je radio na DS9 i Voyageru tako da ne verujem da je on problem.
    Inace bacam se veceras na glanje, ocekivanje nisu prevelika :)

15. grunt

grunt Celeb Freak

16,608
    2,979
    113
    Pogledao upravo. Meni je ovo bilo odlicno :D
    Vizuelno izgleda predobro, opusteno na nivou filmova je sve, bas se vidi da su imali love za produkciju. Cak mi se i crnkinja svidela :D Ne kontam zamerke na Klingonski vi kao pricate taj jezik pa znate kako treba da zvuce, nisam znao da ste takvi hard core trekiji lol
    Maske su im cool, onaj armor sto je imao u svemiru je bio bas epic. Ship design isto super. Sve u svemu jedva cekam da gledam jos.
    E sad sa ovakvim uvodom nadam se da serija nastavlja istom zestinom, a ne da ce se vratiti na neki one episode one story format sa povremenim pomeranjem glavne price to bi bio zesci smor, za to mi je tu Orville :D

16. vix

vix SHIROHIGEEEEE

466
    52
    28
    Mislim da su preterali sa maskama za Klingonce. Previše su nabudžene. Nisu Klingonci nikad tako izgledali. Naturili su im i neke zube od kojih ne mogu normalno da pričaju i izgovaraju reči. Zvuči baš kao da se muče. I na kraju WTF? Ćelavi Klingonci? Gde su im junačke kose?

Čini mi se i da su napravili diskontinuitet. U ST Enterprise su Klingonci izgubili brazde na čelu zbog nekog virusa što su pustili na njih. Ta mutacija se održala nekoliko greneracija sve do ST TOS-a i to je zvanično objašnjenje što su Klingonci u TOS-u bili više nalik ljudima tj. nisu imali brazde na čelu. Vremenom su se brazde vratile pa su u vreme ST TNG-a Klingonci izgledali onako kako smo navikli. Znači, pošto se ovde radnja odvija 10 godina pre TOS-a, Klingonci su trebali da izgledaju kao u TOS-u :).

17. DieH@rd

30,358
    3,039
    113
    Klingonci su sada prosli kroz "reimaging", namerno su hteli da ih naprave da budu vise vanzemaljski. Tokom TOS-a i TNG-a su oni postali previse covekoliki, puno vremena smo proveli upoznavajuci ih i uceci ih kako da postanu "bolji", previse smo mogli da se poisvetimo njima. U ST:D Kligonci su opet pure force of warfare, vanzemaljska sila sa kojom nema pregovora.

Sa te strane su mi totalno OK, mada zaista da, steta je sto se brise kontinuitet starih serija. Zato i zalim sto se na okupu klanova nije nalazio makar jedan "tradicionalni" klingonac.

18. grunt

grunt Celeb Freak

16,608
    2,979
    113
    Ovo je bukvalno nastavak u duhu JJ rebuta filmova, ne kontam zasto su ljudi ocekivali feel starih ST serija, iz trejlera se videlo da nema leba da bude na tu foru and it's all good if you ask me, nikada nisam bio neki fan starih ST serija, Voyager sam jedino kompletan pogledao da je po mom smeku, takodje veci deo Enterprise-a koji je isto super bio, steta sto je bio samo 4 sezone.

19. DieH@rd

30,358
    3,039
    113
    Zato sto su od starta rekli da ce ovo biti smesteno u Prime univerzumu, a ne u JJverse-u. Also, mnogi su ocelivali da ce se Star Trek najzad vratiti starom stilu, a ne ovom ratovanju.

20. grunt

grunt Celeb Freak

16,608
    2,979
    113
    Posle ovakvog trejlera su ocekivali vajb starih ST serija ??? Trejler opusteno izgleda kao nastavak Beyond-a...

Ja ne znam ko je tu lud :D

21. DragonOfTheEarth

3,198
    434
    83
    @grunt A i zato sto je JJ-verse nevidjeno sranje.

22. grunt

grunt Celeb Freak

16,608
    2,979
    113
    Jbg meni su bili super filmovi, kontam da mi zato bas odgovara i ova serija :)

Adanos likes this.
  23. Adanos

Adanos Fart Baron

407
    96
    28
    Posle suzdrzanog gledanja prve dve epizode, treca mi je zaista legla. Svidja mi se u kom pravcu ide serijal. Mozda sam u manjini, dok mi je stari Star Trek je bio odlican, volim malo vise akcije i tenzije.
    Za mirnodopske istrazivacke Trekove su imali vise nego dovoljno sezona i filmova. Mada svakako nije ni sav naglasak na ratu, ima dosta elemenata istrazivanja.
    Glavna glumica je konacno dobila malo mesta za razvoj lika i svidja mi se, za razliku od prve dve epizode. Cak ima neki vajb od The Expanse.

protocultivator and grunt like this.
  24. protocultivator

protocultivator Mladji referent

452
    74
    28
    Moram da se slozim. Treca epizoda je odlicna i samo nek tako nastave. Ne znam za Expanse, ali mene podseca na Fringe meets ST...

Adanos likes this.
  25. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    "Mirnodopski" serijali i filmovi :D:
    DS9 - Koškanje posle nedavnog rata sa Kardasijancima, rat sa Dominionom.
    Voyager - Konstantno krvljanje sa Borgovima, onom mindfuck rasom i raznim drugim elementima.
    Pikard se isto rokao sa Borgovima i drugim sitnim stvarima.
    Enterprise ne znam da li je imao ijednu mirnodop, a ček, zadnja epizoda.

TOS je jedini koji nije imao neki konstantan sukob provučen kroz seriju, imali su epizodične sukobe razne i naravno neke jedinstvene elemente sa kojima su se tabali povremeno, ali je bio više o uvrnutim novim rasama i svetovima u kartonu :D.

Treća epizoda je bolja od prve dve epizode. Kapetan Diskaverija nije kreten ko ona kapetanica koja je visila na Klingonskoj granici nemajući pojma kako da reaguje kada se borbena rasa digne na noge za veliko tabanje.

Nešto me kopka doduše, da li će ova tehnologija koju pokušaju da razviju ispasti nešto što smo već videli vremenski kasnije, ili nešto što će biti ćorak. Prva pomisao mi je bila da možda nije ova tehnologija iza Trans Warp mreže nekako, a sad me kopka da nije jednostavno nešto što će tajna grupa unutar Federacije koristiti za očuvanje federacije na duže staze.

Adanos likes this.
  26. DieH@rd

30,358
    3,039
    113
    Ovaj show ce ili biti totalno fokusiran na Section 31, ili je sve u Mirror Universe-u. Mislim da je ovo prvo.

27. grunt

grunt Celeb Freak

16,608
    2,979
    113
    Odlicna treca epizoda, so far an excellent show !

28. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Interesantna cetvrta epizoda.

Malo me tripuje sto Klingonci i dalje pricaju klingonski stalno, siguran sam da onih par ljudi koji su naucili jezik obozavaju svo to klicanje, ali nikako da mi se odomaci.

Sad moram da se opustim i ne mislim puno o tome kako mi se gleda sledeca epizoda :D.

29. DragonOfTheEarth

3,198
    434
    83
    Varas se, takvi najvise mrze ovo.

30. stale

stale bowel disruptor

3,768
    960
    113
    Izgleda da su Klingonce hteli da prikazu sto vise alien, pa je i izgled i izgovor ektremniji. Meni to ne smeta, mada nisam bio neki HC fan ranijih serija.

31. grunt

grunt Celeb Freak

16,608
    2,979
    113
    Discovery nastavlja odlicno, svaka epizoda do sada mi je bila super, bas mi je cista uzivancija serija !!

PS
    #justiceforripper Poor little fella :(

32. grunt

grunt Celeb Freak

16,608
    2,979
    113
    Lorca ekstra lik, na milisekund je bio conflicted sto ostavlja svoju dragu na nemilost Klingonaca :D

33. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,737
    837
    113
    Očekivao sam lošu seriju al sam se prevario. Sem samog početka prve epizode odlična iako je više neka SF drama nego star trek. A onda šesta epizoda... Priča sama za sebe nije loša ali detalji... urgh...

- ne detektuje život, okruženi biljkama...
    - martin komanduje lorki i ovaj ne reaguje...
    ma neću dalje da se podsećam...

nadam se da će zadnja epizoda da ima manje moemnata totalne retardacije.

34. hiawata

hiawata Relic

344
    92
    28
    Meni je od pocetka bilo suvise nelogicnosti, izdrzao sam prve četiri epizode, a onda bye bye.

35. Omega

Omega N64 je đubre

15,271
    2,205
    113
    Mislio sam da ne mogu napraviti novi ST serijal sa likovima koji su manje "lovable" od onih u Voyageru, ali nažalost uspjeli su u tome. Lorca i Saru su cool likovi, dok ću na ostale zaboraviti za dan-dva.

36. Maxa

Maxa opsa!

10,382
    3,341
    113
    Dok je orville startovao sjajnom prvom sezonom.

Sent from my D6503 using Tapatalk

37. nebojsa986

nebojsa986 ...

1,943
    339
    83
    Pa sad sjajno ne i bas, ok i pristojan je orville ali production value ponekad deluje bas amaterski, i ima previse hit&miss dijaloga cak i sa setoviim likom a da ne spominjem crnju i neke adventure of the week likove. Za mene mid-quality sci-fi, cisto da se nesto gleda dok cekam bolje serije.

38. grunt

grunt Celeb Freak

16,608
    2,979
    113
    Meni je super Discovery, bas je bio cool ending mid season-a, a i prethodna epizoda je bila bas dobra. Jedva cekam dalje.

Orville je jako hit and miss ima bas shit epizoda i dosta promasenih fora, plus je ipak ocigledno da je jako low budget sve. I pored tih zamerki zabavno je bilo, ali ne i sjajno.

39. Maxa

Maxa opsa!

10,382
    3,341
    113
    i dalje jedno 10x bolje od ovoga.

40. grunt

grunt Celeb Freak

16,608
    2,979
    113
    Ako nista drugo Orville ima 100 puta sarmantnije karaktere, ovi iz Discovery-ja su poprilicno generic osim Lorce koji mi je gotivan.
    Ali kao sto rekoh vise mi lezi malo ozbiljniji/mracniji ton DSC-a plus budzetski su nebo i zemlja, tako da uzivam u CGI-u u ST-u.

In conclusion sigurno cu i dalje obe redovno da pratim :)

Maxa likes this.
  41. grunt

grunt Celeb Freak

16,608
    2,979
    113
    Long live the EMPIRE :D

Odlicna 10ta epizoda. Fuck the federation Terran empire ftw :)

42. grunt

grunt Celeb Freak

16,608
    2,979
    113
    Mora double :D (tj triple)

MY FUCKING GOD. Ako niste do sada asap pogledajte 12-tu epizodu, some epic shit happened.

Sve 3 epizode posle pauze su bile super, jedva cekam sledecu! !

43. grunt

grunt Celeb Freak

16,608
    2,979
    113
    Idemo dalje grunt only topic :D

Holy shit kako je bila dobra zadnja epizoda, they really stepped up their game.

bedak za lorku, bio mi je omiljeni lik u seriji :( sada umesto njega imamo ovu glupu azijatkinju kojoj je botoks otopio celu facu :/ Iako su ove zadnje 3 epizode stvarno predobre bile, ne podrzavam ovu odluku. Ah well. Shitstorm sa Klingoncima tek pocinje bice dobre voznje siguran sam.

Rodilo likes this.
  44. Omega

Omega N64 je đubre

15,271
    2,205
    113
    Likovi su i dalje "bland" ali razvoj situacije je prilično zadovoljavajući.

45. howler

howler Well-Known Member

2,578
    657
    113
    Vazno pederi se poljubili.. Mozda se i opnu do kraja sezone... :no:
    Dopolnitelno je nelagodno za gledati zato sto su obojca akteri homici u stvarnom zivotu i ono sto glume je zapravo prava hemija.

46. Omega

Omega N64 je đubre

15,271
    2,205
    113
    Sorry, nisam tipični balkanski primitivac i homofob da mi takve trivijalnosti dižu pritisak.

Teoreticar, mnneurope, grunt and 3 others like this.
  47. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,848
    792
    113
  48. Omega

Omega N64 je đubre

15,271
    2,205
    113
    Uhh koji smor od jučerašnje epizode. Skoro sam zaspao gledajući. :D

mnneurope likes this.
  49. DragonOfTheEarth

3,198
    434
    83
    Odgledao celu sezonu za vikend. Zanimljiva je i definitivno ima Star Trek vajb, iako se dosta razlikuje od ranijih serija. Jedino sto mi je smetalo je blatantno forsiranje levicarske/feministicke agende. Maltene svi strejt i beli muskarci u seriji su ili zli ili beskorisni i na kraju sezone iskljucivo zene zavrsavaju u pozicijama moci. Znajuci politicke trendove u "liberalnoj" Americi ovih dana, to nikako nije slucajno.

50. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,848
    792
    113

Koji procenat je ovde strejt belih muskaraca?

grunt likes this.

Share This Page