1. powered by Surfing Waves

Steins Gate [2011]

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by Nyarlathotep, Sep 28, 2011.

1. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Steins Gate / AniDB

Genre: Science fiction, Thriller, Time travel

Plot:
    The story of Steins;Gate takes place in Akihabara and is about a group of friends who have managed to customize their microwave into a device that can send text messages to the past. As they perform different experiments, an organization named SERN who has been doing their own research on time travel tracks them down and now the characters have to find a way to avoid being captured by them.

Lichni komentar:
    Steins Gate je veoma zanimljiv, u pochetku mi nije delovao neshto posebno, al' me kraj prve epizode napalio da gledam dalje. Odluchio sam da postavim topic tek kada odgledam sve epizode.

Tri prijatelja rade na spravi koja mozhe da shalje SMS poruke u proshlost i usput sebi na grbachu nabace organizaciju SERN i trude se da ih izbegnu.
    U toku serije druzhini tje se pridruzhiti josh par ljudi, ne bih mnogo da pishem da ne spoilujem neshto.

Glavni lik Okabe je ekscentrichan genijalac koji je "vodja" grupe, chesto pricha sam sa sobom i ume biti poprilichno nezreo.

Mayuri je Okabeova drugarica iz detinjstva koja je njegov "taoc" (bolje tje biti objashnjeno ako pogledate seriju). Optimista je, malko je spora al' joj ne smeta shto ne razume ono shto Okabe pricha. Also: TU TU RUUU :3

Hashida je buckasti (super) haker koji gotivi 2D devojke i visi na @chanu (isto shto i 2chan). Slusha Okabeova naredjenja iako glumi da mu nije bash do toga.

Ne bih da pishem o ostalim likovima, iako su veoma bitni, jer ih upoznajete kasnije u seriji. Moram da spomenem Feyris Nyannyan, samo jer obozhava da ubacuje machije zvuke dok pricha, ko me di ja :D

Odgledajte anime ako vam deluje interesantno tema slanja poruka u proshlost i tim chinom menjanje budutjnosti/sadashnjosti. Kraj mi se nije mnogo dopao, jer mi je delovao nekako zbrzano, al' ok, poshto me jedna od poslednjih epizoda jako bacila u bedak, drago mi je da je to ispravljeno u kraju.

Za kraj TU TU RUUU:

http://www.youtube.com/watch?v=hT1kUEhO7M4

http://www.youtube.com/watch?v=3-Jdda5vH6Y

2. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Nisam hteo da postujem ovaj anime dok ne odgledam ceo, prevrteo sam nekih 11 epizoda u cugu kad sam krenuo da ga gledam pre neko vece, mozda veceras raspalim jos jedan deo.

Inace je stvar radjena po VN igri, cini mi se da je uradjen translation patch za istu.

Ja sam skinuo nesrecni Commie fansub, mislim da cu namerno da skinem stein's sub, samo da izbegnem moronizme prevodjenja "tsundere" u "hot n cold" i slicna sranja.

Inace malo me iritira Okabe i njegovo vrlo vrlo sporo kontanje da je pustanje ljudi da salju neproverene poruke u ne tako daleku proslost opasno, vrlo opasno.

Ova asistentkinja u servisu televizora mi je trenutno omiljena, najvise zbog njene prve i kasnijih reakcija na ovu crvenokosu.

Delorean dobio sestru medju vremenskim masinama, miktrotalasnu.

Moracu prevrtim epizodu kad ova cacka po prethodno odbacenim spravicama, sa epskim opisima i funkcionalnostima :D.

3. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Konacno odgledao ostatak serije, sa delokalizovanim prevodom, mislim da bi mi izbila pena na usta da sam nastavio da gledam sa onim jadnim prevodima.

Znaci ono, pocetak je bio prilicno konfuzan i malo naporan na momente sa onim bahatim situacijama, ali to se kasnije samo tako nadoknadi sa celim razvojem radnje, i Okabeovog karaktera.

Serija ima jedno 5-6 emotivnih momenata koji su me odvalili, ne preterano, ali jesu emotivni.

Uglavnom topla preporuka za gledati svakome ko voli dobro zakuvan zaplet sa zaverama i naucno fantasticnim elementima.[hr]
    Inace me ova scena pokidala :D

http://www.youtube.com/watch?v=BYvhhMjW32k&feature=related

4. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    ^
    prejako :D
    rasplakao me Okabe tamo.

kraj je bash lep :3
    jedino me nervira shto je sve zbrzano u poslednje dve epizode, ok, ne sve... al' kontash me ;)

5. sqall

sqall Active Member

856
    105
    43
    Ja sam skinuo Visual Novel,pa mi se nesto preterano i ne gleda jer ce mi pokvariti igranje.

6. zdravkelja

zdravkelja Member

8,340
    1,303
    113
    Udario DL, da vidimo valja li :D

7. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
    Konacno ugrabih vrijeme da odgledam ovo. Dugo mi je stojalo na racunaru, pa nikako da se nakanim da odgledam. Poceh jutros, i danas je bio maratonski dan. Prosto se moralo odgledati do kraja.
    Sci fi na nivou, timetraveling zestoko odradjen. I odlicno zaokruzena prica.
    Ovo zasluzuje da bude medju top anime, definitivno.

8. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    ^Tako ucis je l :p Skinut cu i ja onda da odgledam, zainteresovao sam se...

9. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
    Hehe. Od knjige zaboli glava. Ovo mu dodje kao melem.

10. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Drago mi je da ti se dopao Steins Gate, kontam da mi je to najbolji anime ove godine, pored Nichijou :)

11. zdravkelja

zdravkelja Member

8,340
    1,303
    113
    Udario DL, da vidimo valja li :D

lol, poceo da gledam posle skoro tacno godinu dana :D

Odgledao sam prvih 5 epizoda, za sada je sve pomalo wtf, ali mi se polako uklapa od ove poslednje. Tuturuuu, kako je extra :)

12. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Nastavi da gledash!
    Tu tu ruuuu :3

13. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,866
    181
    63
    baš gledam 1080p BD 55GB, ali skida se, jer nešto što ima 9.0 ocenu mora da se pogleda

14. zdravkelja

zdravkelja Member

8,340
    1,303
    113
    Svakako nastavljam, nista ne ostavljam nedovrseno. Zaboravih da pomenem da je op fenomenalan :)
    Tu tu ruuu :D

15. faka

faka Member

658
    5
    18
    I ovaj anime je bio bash prijatan u moru crap-a koji je izlazio u poslednjih god :)

16. zdravkelja

zdravkelja Member

8,340
    1,303
    113
    Zavrsio :)
    Neverovatno kakav se zaokret na polovini napravio. Posle 11 vrlo vedrih (i smesnih :D) epizoda, usledile su vrlo teske i tuzne epizode. Svideo mi se kraj :)
    Retko dobro odradjen koncept time travela, sve je savrseno logicno bilo, bez glupavih mindfuckova.

Odlican anime, preporuka. Tu tu ruuu :)

17. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    Evo odlučih i ja da ovjerim ovo, odgledah 10 epizoda do sad i mogu reći da mi se sviđa za sad ali ništa posebno...Možda 7.5/10 za sad, ali kontam neki preokret će bit iz vaših komentara nakon polovine pa me to vuče da odgledam što prije.

18. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    Završio sam, svidjela se serijam, pogotovo kraj me iznenadio jer sam bio ubijeđen da će ostati nedovršeno sa nekim mogućim vremenski paradoksom. Sve u svemu dobra serija.

19. zdravkelja

zdravkelja Member

8,340
    1,303
    113
    Najavljen film, jos pre par meseci, tek sam sad video :)

http://www.youtube.com/watch?v=TR27pVnSDgo

Izlazi 20. aprila. Desava se posle dogadjaja iz serije, valjda ce dobro ispasti. Vidim da ima i OVA, valja i to pogledati.

20. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Au, lepe vesti, mogao bih i ja da odgledam OVA, chim nadjem malo vremena, poshto trenutno gledam manly anime :)

21. zdravkelja

zdravkelja Member

8,340
    1,303
    113
    Pojavili su se prvi fan subovi filma, a za koji dan ce i HD verzija :)

22. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Nema na Nyaa, a inace sam pogledao manje vise kad je izasao prvi raw pre nekog vremena, nije los film.

23. cakster

cakster Emulation Freak

574
    5
    18
    Kako da ne odgledate ova... pa premocna je epizoda. Jos bolji kraj serije dobijate.

24. zdravkelja

zdravkelja Member

8,340
    1,303
    113
  25. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,585
    688
    113
    ^ heh identična situacija, seriju pogledao, to je to (i toliko zaboravio kao da je pre sto godina bilo).

26. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    ^Film je u osnovi TV serija ali sa Kris u glavnoj ulozi u neku ruku, odlican inace.

27. Efendija

4,585
    688
    113
    Evo upravo emitovali izmenjenu 23. epizodu sa drugačijim ishodom u odnosu na 2011 anime, koliko shvatam da bi se moglo nastaviti na novi serijal. A ja i dalje nisam pogledao seriju Jopet tako da mi džaba ovo lol

28. RaiDeR

RaiDeR Romanes Eunt Domus

117
    20
    18
    Dajte jos neki anime ovog tipa? Ne mora sad da je bas fokusiran na time-travel ali da ima slicne elemente i ovakav humor.

Odusevio me, kakav rollercoaster emocija.. Zbog male tuturu mi je doslo da zaplacem par puta :)

zdravkelja and Nyarlathotep like this.
  29. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    tuturu Mayushii desu :3
    Ne znam nishta slichnog tipa na zhalost :\

30. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Re:Zero ima emotivni tobogan, kao i magicnu kletvu koja ga vraca unazad ako popije smrtnu pilulu, sad se setih da Subaru takodje voli da pozira uz glasne komicne izreke ne bi li razveselio ljude i slicno. Sto se tice emotivnih momenata, ima ih nekoliko, garantovano ces bar jednom da zasuzis osim ako nisi potpuno odsecen od emocija.

Boku Dake ga Inai Machi - Bez spojlovanja bilo cega, dovoljno je reci da se ceo anime odvija u jednoj vremenskoj liniji, sa dobrom dozom pozitivnih i negativnih emotivnih scena.

Kokoro Connect - MAL linkuje ovo kao jednu od preporuka za one koji su gledali S:G pa moram da ubacim kao predlog. Sama serija mi je jedna od omiljenih serija, nema putovanje kroz vreme, ali ima drugih naucno fantasticnih situacija u kojima zavrse i iz kojih se moraju izvuci, topla preporuka.

ReLife - Ovo je preporuka sa emotivne strane.

RaiDeR, Nyarlathotep and zdravkelja like this.
  31. RaiDeR

RaiDeR Romanes Eunt Domus

117
    20
    18
    Fala za spisak, poceo sam ERASED jer je koliko toliko najslicniji sto se tice dijela sa vracanjem u proslost.

32. Efendija

4,585
    688
    113
    Death Parade има занимљиву поставку која може изазвати доста емоција иако је претежно епизодног карактера. Пар свеже преминулих особа стиже у јединствени "бар" где ће им се... судити. Фора је да се не сећају сопствене смрти (у почетку).

Узгред буди речено OP је екстра луд зајеб, уопште није у складу са дешавањима у серији

33. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    death parade fenomenalan.

34. drablj

drablj Stalker

949
    176
    43
    slazem se. super je.

35. nebojsa986

nebojsa986 ...

1,861
    296
    83
    Ne znam sta ja ovde ne kapiram, video sam da je serija na svakoj top listi pa ajd da pogledam ali 3ep i ne mogu da izdrzim vise, ne znam da li me ikad nesto ovoliko odbijalo, necu sad da je pljujem , samo ja ne vidim ni traga tog svepriznatog kvaliteta o kome svi pricaju, jako weird osecaj ne znam da li mi se to skoro desilo.

Maxa likes this.
  36. zdravkelja

zdravkelja Member

8,340
    1,303
    113
    Prva polovina i jeste prilicno weird, epizode nisu toliko povezane, ali kasnije postaje bas dobro.

37. voja87

voja87 Well-Known Member

9,603
    1,661
    113
    ne znam meni je od samog pocetka bila interesantna, a i serija ima 12 epizoda tako da super izgleda
    btw poceo sam da gledam dmc, kad sam seriju poslednji put gledao,...ima 7, 8god, umirem xd, svasta sam pozaboravljao
    edit: ispala nadovezujem se na death parade komentarisanje

Last edited: Jan 9, 2017
  38. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Zeznulo te sto su te sve te price zagrejalo kao da je serija sledeci X-Files ili nesto, dok je to samo anime koji treba kao takav da se gleda bez ocekivanja i uziva u svakom pozitivnom elementu koji ugledas, osim ako te totalno ne odbije u pocetku nesto.

Ja sam seriju pogledao samo jednom i nisam se nesto preterano odusevio njome, ono, likovi su donekle zanimljivi ali istovremeno se covek pita od cega ti likovi imaju za stan usred grada kad nista ne rade i slicne stvari.

Ono sto te price po internetu hvale je verovatnije druga polovina serije, kada krenu stvari naopako, a posto se ljudi pale na pacenje, mucenje i smrt, to je "mlogo dobar" anime.

Naravno, serija ima i film, koji se valjda bese nadovezuje na celu stvar posle serije.

Da pojasnim pod vrlo malim spojlerom:
    Njihovo igranje sa menjanjem sadasnjosti dovodi do kriticne greske, sto onda Kjouma mora sam da ispravi, zato sto se samo on seca promena u prostoru i vremenu. Necu da ti spojlujem dalje.

39. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Nisi jedini, prva polovina je nepovezani mindfuck, posle postaje toliko dobro da ces zaboraviti sva shranja na pocetku. Izguraj nekako, neces se pokajati, druga polovina je odlicna.

Sto se kritika tice, Steins Gate je po meni precenjen, verovatno zato sto jedini kvalitetno tretira time travel tematiku. Koliko god kopao, nisam uspeo da nadjem nista nalik gate-u.

Last edited: Jan 11, 2017
  40. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Da Je precenJen, Jeste, ali meni Je daleko od losheg.
    Ne bih znao neki drugi anime koJi obradJuJe slichnu tematiku bez tipichnih anime gluposti tipa fetishizaciJa dece i slichno.
    also:
    "Jedini anime" umesto "Jedina anima" :p

41. zdravkelja

zdravkelja Member

8,340
    1,303
    113
    Jedini animu

Nyarlathotep likes this.
  42. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    judunumunumu

43. zdravkelja

zdravkelja Member

8,340
    1,303
    113
    3 godina kasnije, Steins;Gate 0 konacno pocinje :)
    Ja u medjuvremenu nisam pogledao ni OVA-e, ni film, a nisam ni ponovo pogledao. Mada i bolje sto nisam, jer bi za 3 godine opet sve zaboravio :D

Share This Page