Stigao Wii U - Pocetnik

Discussion in 'Nintendo Wii U' started by SrEbRnI, Feb 14, 2017.

1. SrEbRnI

SrEbRnI Member

187
    6
    18
    Uzeo sam pre neki dan wiiu za klinca i stigao je vec hakovan. Uradjen je hak sa browserom, odnossno loadiine hack. Sad me zanima da li jee moguce da se prebaci na haxchi jer je lakse pokretanje a i koliko vidim mario 3d world bas sporo radi sa ovim hakom. Koliko sam razumeo sa ovim mojim hakom nije moguce instaliranje igara na hdd a to mi najvise i treba. :) Na konzoli je sve izbrisano i nalog koji je na njoj je napravljen pre dva meseca kad jee i hakovana konzola. Takodje me zanima ako napravim novi nalog i ovaj izbrisem da li mi nestaje i hack?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

2. ivamark

ivamark Well-Known Member

3,958
    625
    113
    hehe to nije nikakav hak to je samo web adresa. Napravi novi nalog i ako hoces haxchi kupi ds igru ako ne prati onaj drugi tutorial bez NDS igre. U svakom slucaju mozes da pokreces igre sa hdd samo je haxchi prakticniji za svakodnevnu upotrebu.

3. SrEbRnI

SrEbRnI Member

187
    6
    18
    Stavio sam igre na skidanje i cim se skine par komada isprobacu hack bez igre pa cu eventualno kasnije da uradim sa igrom. U svakom slucaju savetujes mi da napravim novi nalog i da izbrisem stari sa konzole. Brinulo me je to da li je hack vezan za nalog kooji je na konzoli. Zadnje sto sam sredjivao je 3ds i tu je sve malo komplikovanije pa me je brinulo da ne zeznem konzolu.

4. ivamark

3,958
    625
    113
    Nalog nije bitan iskreno mozes i na taj stari nalog.
    Ne vidim kakve bi komplikacije mogao da imas, cak stavise probaj sa starim mozda imas besplatnu Brain training NDS igru na eshopu za stare clanove.

5. SrEbRnI

SrEbRnI Member

187
    6
    18
    Jos samo jedno pitanje. Na konzoli je uradjen i vWII mod. Da li je on vezan za karticu ili za samu konzolu, tj. ako izbrisem sve sa karrtice koju sad imam i stavim drugui hack da li gubim vWII mod? Sad za vikend cu imati visak vremena pa se spremam da se bakcem sa tim. :)

6. ivamark

3,958
    625
    113
    ne gubis softmod.Samo ces morati ponovo da kopiras HC aplikacije wii na SD karticu.

7. SrEbRnI

SrEbRnI Member

187
    6
    18
    Imam problem prilikom pokretanja cfw boot-a i instaliranja igara. Kad kliknem na submit na loadiine.ovh sajtu pojavi mi se samo beli ekran i moram da resetujem konzolu i gamepad. Iz 3-4 puta uspem da pokrenem cfw boot ali kad hocu da uradim sve ponovo kako bi pokrenuo program za instalaciju igara onda dobijem beli ekran. Uspeo sam par puta i da pokrenem instaliranje igre ali kad instalacija dodje do odredjenog dela samo se zaglupi. Koristim HDD od 120gb sa eksternim napajanjem. Taj isti sam koristio za wii i nisam nikad imao problema.

8. ivamark

3,958
    625
    113
    Umeju da zezaju HDD mnogo cesece na Wii U nego na Wii. Mada opet sa eksternim je napajanjem....jesi iskljucio onu sleep opciju?

9. SrEbRnI

SrEbRnI Member

187
    6
    18
    Jesam. Cak sam proverio ponovo kad udjem u cfw boot. Isti problem ima i jedan drugar ali on ima igru pa pokrece sa hachi. Ja koristim sistem bez nds igre. Sta bi moglo da me zeza sto se zaglupi pri ulasku u cfw boot? Mislim na beli ekran.
    Sto se hdd-a tice probao sam i da promenim usb port, ne pomaze. samo nekad dodje do 80%.

10. ivamark

3,958
    625
    113
  11. TwiSteR

TwiSteR Active Member

424
    182
    43
    @SrEbRnI Na loadiine.ovh sajtu izaberi Homebrew Launcher 1.3 (umesto 1.4) i neće ti se više pojavljivati beli ekran.

12. SrEbRnI

SrEbRnI Member

187
    6
    18
    Isprobaacu i to. Ocita mi boot u 90℅ slucajeva a beli ekran se pojavljuje kad drugi put udjem na sajt kako bih pokrenuo instaliranje igara. Za vikend cu da isprobam da li ce rraditi instaliranje igara na usb, odnosno citac+32gb kartica. Ako bude radilo kontam da je do reka. Isprobao sam dva hdd i ni na jednom nece. Oba su bila ata.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

13. SrEbRnI

SrEbRnI Member

187
    6
    18
    Nikako da stignem da napisem sta je bilo na kraju. Isprobao sam prvo da instaliram igru na fles od 4 gb i radi bez problema, tako da sam na kraju uzeo neki WD rek sa hardom od 500gb i sve radi kao sat. Ono sto mi se dodatno svidelo kod reka sam se automatski upali kad ukljucim wiiU.
    Nakon sto sam poceo da biram HBL 1.3 mnogo manje koci, tnx TwiSteR.
    Sad me zanima da li je moguce da se nekako podesi da se pozicije snimaju na konzolu umesto na HDD? Kao sto je bilo na starom wii-ju.

14. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

728
    151
    43
    Pre nekoliko dana sam konacno uzeo Wii U (hvala @grunt), pa cu iskoristiti ovaj thread da vam postavim nekoliko pocetnickih npitanja.

Zelda botw ima veoma nestabilan frejmrejt, verzija igre je 1.2.0. Znao sam da botw na WiiU ne radi bas sjajno, ali ovo je gore nego sto sam ocekivao. Ovakve dropove nisam video od SOTCa na PS2.

1) Na konzoli je Loadiine. Da li bi preko nekog drugog exploita(ili originalnog diska) igra bolje radila? Koja je najbolja varijanta za WiiU pirateriju?

2) Da li softmodovana konzola moze da se koristi online?

3) Znam da osim par VC naslova, Wii i GC igre nisu radile na gamepadu bez standardnih kontrolera. Da li se nesto promenilo na tom planu?

4) Kakav je Wii U za emulaciju starijih sistema i crt prikaz? Da li je tu sve isto kao Wii ili ima nekih poboljsanja?

Dcer and grunt like this.
  15. ivamark

3,958
    625
    113
    1) Loadiine je privazidjen odavno i zato ti i jeste spora igra posto ucitava milion malih fajlova sa SD kartice. Koristi brazilski metod.Mislim da imas kako u onom mom Haxchi tutorialu. A ako imas mogucnost kupi i VC original i instaliraj haxchi, ako ne pogledaj samo deo o instalaciji igara.

2) Online radi najnormalnije i browser.Za Store moras da pokrenes nnpatcher svaki put kada hoces da priostupis ako si na 5.5.1

3)Wii U VC naslovi rade na gamepadu , a Wii radi samo preko wii reomote i classic controlera. Za GC igre mislim da radi sve osim tableta.

4) Wii U se oslanja da retroarch i sama emulacija je dobra da moze ponesto da se odigra ako nemas neku drugu konzolu sa emulatorima.Ali nije nesto posebno dobra.

Dendy Somari Comrade and vetar like this.
  16. Omega

Omega N64 je đubre

13,275
    1,368
    113
    Wii je još uvijek bolji izbor za CRT zbog 240p podrške.

Dendy Somari Comrade and TwiSteR like this.
  17. darkado

darkado EmuGlx veteran

5,460
    845
    113
    288p jer pricamo o evropskom wii-ju gotovo sigurno

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Dendy Somari Comrade likes this.
  18. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

728
    151