1. powered by Surfing Waves

The Expanse [SF TV show] [2015]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by DieH@rd, Jul 12, 2014.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,913
    3,937
    113
    The Expanse, SyFy, 2015

Sledece godine cemo na TV ekranima dobiti priliku da pogledamo adaptaciju jedne od najpoznatijih modernih Space Opera knjiga iz Expanse serijala koji je zapocet sa fenomenalnom i veoma lako citljivom knjigom Leviathan Wakes. Ovaj serijal knjiga je popularn dosta i na Emuglx forumu, pa zato pravim "early" thread u kojem cemo moci da postujemo vesti i updateove.

Knjiga Leviathan Wakes [kod nas prevedena kao "Buđenje nemani"] smestena 200 godina u "hard sf" buducnsti, gde je ljudska rasa uspela da se polako rasiri preko celog solarnog sistema i deleci se tri bazicne grupacije - Zemljani, kolonisti Marsa i "Belteri" [svi koji zive u zero G-u izmedju orbita asteroid belta i Neptuna, sa dosta drukcijom fiziologijom tela zbog nedostatka gravitacije]. U ovakvom okruzenju, misteriozni vanzemaljski virus iznenada krece da se siri, preteci da unisti celo covecanstvo na veoma veoma nasilan nacin. Jedini spas su dvoje veoma malih i nebitnih ljudi - policijski detektiv koji je dobio zadatak da nadje nestalu devojku i merchant oficir sa "paladin" kompleksom koji sa svojom posadom upada u centar iznenadnih vojnih sukoba.

SyFy je narucio 10 epizoda za prvu sezonu koja ce opisati radnju prve knjige [ukupno njih 4 su izasle do sada, i sve su odlicne], a prvi glumac koji je potvrdjen za sada je Thomas Jane [Punisher iz 2006. filma] koji ce glumeti Detektiva Millera.

Ko nije citao knjige nek se baci na citanje, a ko je procitao, nek se nada da ce serija imati dobar budzet. SyFy je dokazao da znaju kako da naprave great looking space shows [BSG, SG Universe].

Last edited: Jul 27, 2019
  2. grunt

grunt Celeb Freak

17,703
    3,826
    113
    U jeee jos jedan SF, koliko ih nije bilo godinama sada su poceli da stancaju masu SF serija, ne bunim se :)

Mada posto je SyFy CGI ce biti uzas to znamo unapred xD

3. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
  4. grunt

grunt Celeb Freak

17,703
    3,826
    113
    Tamo je CGI bio OK zato sto se koristio ekstra retko pa su budzet uvek lepo optimizovali. Pogledaj BILO koju drugu seriju ukljucujuci tu i BSG CGI je uvek ogavan i tu nema diskusije. Setovi su im super tu nemam zamerki. Kostimi/maske isto, ali sam CGI ne.

5. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    Samo opusteno, proslo je dosta godina i od BSG-a i SGU-a gde je CGI bio vise nego dobar.

Also, Expanse S1 ce imati samo 10 epizoda, i ne ocekujem bas previse CGI-a. Ipak je to prica koja je prvenstveno fokusirana na ljude. Ocekujem naravno i gomilu scena sa brodovima u skoro potpunom mraku [daleko je sunce od podrucja gde se odigrava knjiga :)], par wide shotova od space naseobina i par lowkey bitaka sa oruzijima koja su previse efikasna da bi lepo izgledala na ekranu [no lazers, just accelerated metal and few rockets :D].

6. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,921
    1,416
    113
    Odličan izbor za Milera, samo još Holdena da ubodu :)

7. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,487
    1,001
    113
    Knjige su na polici, samo da završim sa još par stvari pa krećem sa čitanjem. Onda ću moći da izigravam superiornost kao GoT fanovi xD
    Konačno novi space opera tv show, BSG i Firefly su mi dve omiljene serije, ne sumnjam da će mi se i ovo svideti.

8. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,944
    1,515
    113
    Ocekujem dobru seriju i nadam se da ce budzet biti odgovarajuci.Stvarno bi bilo lose da se jedna ovako dobra knjiga uradi na brzinu i traljavo.Vec smo pisali dosta o knjigama ali stvarno preporucujem svima da obavezno procitaju bez obzira da li vole SF ili ne(ako ima takvih),jer je knjiga stvarno vesto napisana i vrlo lako se cita.Takoje i dalje mislim da su autori od pocetka planirali da se ovo ekranizuje jer sve vreme imate utisak kao da citate neki scenario za odlican film\seriju.

9. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    Sto se scenarija tice, ne verujem da ce biti problema. Pilot su napisali Mark Fergus & Hawk Ostby koji su dobili nominaciju za Oskara za Childen of Men, i takodje napisali su scenario za Iron Man 1. Oni ce vrsiti posao producenata show-a i napisace valjda i sve ostale epizode.

10. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    2 nove casting vesti.

:) Shohreh Aghdashloo ce glumiti Avasaralu
    http://www.imdb.com/name/nm0013037/

:-/ Steven Strait ce biti Holden
    http://www.imdb.com/name/nm1711829/

Nekako mi je ovaj previse mlad za Holdena, a i nije bas poznat glumac. Avasaralu su savrseno odabrali, iako je ona karakter koji je prikazan prvo tek u drugoj knjizi. Oboje su "mladji od ocekivanog".

edot - gledam wiki, Holden je u knjigama u ranim 30tim, ovaj lik ima 28. Close enough I guess. :)

11. Blue

Blue ....................

12,301
    1,028
    113
    WTF kako bre ovaj lik za Holdena?
    Pa mora minimum minimuna da ima 30 godina za kapetana a ovaj tek 28.

12. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    Imace 29 kada show izadje. :D Jel ti lakse sada?

Godine ne znace nista na TV ekranu. Bitno je dal su glumci dobri.

13. Blue

12,301
    1,028
    113
    Pa i dalje će imati 28 za vreme snimanja. :)
    Ma u pravu si problem je što ja nisam ovako zamišljao Holdena jbg.

14. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,921
    1,416
    113
    Uzas, oboje. Holden mora da deluje starije, a Avasarala mora da bude matorija.

15. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    Ma, daleko je ovo od uzasa ljudi. YOU ARE TOO EMOTIONAL! :D

16. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,921
    1,416
    113
    Ne znam, meni mirise na govno.

17. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,968
    1,961
    113
    ovaj i da ima 40, ima baby face, ne može ovaj za holdena nikako. mislim, ja ništa neću promeniti, ali evo, pred kraj sam buđenja nemani i spremam se za kabalov rat, i ovo mi se ni malo sviđa :)
    i da, odličan izbor milera

18. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    Pisci knjiga rade na scenarijima show-a, definitivno ocekujem da ce odraditi dobar posao. Takodje, zadovojni su sa svim odabranim glumcima.
    https://twitter.com/JamesSACorey/status/502537560338755584

@JamesSACorey
    For those worried about Steven Strait playing too young, this is the version we cast. He looks fine to me.

@JamesSACorey
    I also liked that he codes just a little multi-ethnic, which of course our book Holden very much is.

19. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,968
    1,961
    113
    okej, brada verzija moze da prodje

20. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
  21. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,921
    1,416
    113
    https://www.youtube.com/watch?v=SM11UGPRl0s

Ne deluje loše, ali i dalje nisam zadovoljan izborom nekoih glumaca, pogotovo holdena.

22. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,968
    1,961
    113
    Bas mi se svidja :) mada, ovo je samo nadrkani trejler

23. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    Svidja mi se kako izgleda show, mada fokus ovog fast-paced trejlera je bas totalno bio stavljen na rising conflict izmedju 3 frakcije. Nekako sam ocekivao da ce prvi trejler biti sporiji, brooding & atmospheric, sa samo quick najavama buducih horrora koji ce nastati posle aktiviranja "conspiracy"-a.

24. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    http://www.youtube.com/watch?v=1NuL8d1_VF0

25. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    Show stize sredinom decembra u 2hr premijeri, ali SyFy je najavio da ce 23. novembra objaviti prvu epizodu na "malom broju" streaming servisa :D

Syfy Now, On Demand, Hulu, Amazon, Google Play, Vudu, iTunes, Playstation, Xbox, Facebook, YouTube, Twitch, Wikia, IGN, IMDb, Good Reads, Crave Online and Roku

26. Blue

12,301
    1,028
    113
    Moram da završim drugu knjigu do tad.

27. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    Well, this is nice. Pogledao sam prvu epizodu [objavljena je na raznoraznim streaming servisima, ima i torrent], i poprilicno dobro opisuje pocetak knjige. Zadovoljan sam, fina adaptacija.

28. Blue

12,301
    1,028
    113
    U kom kvalitetu?

29. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    Skinuo sam 1.1 GB The.Expanse.S01E01.720p.HDTV.x264-BATV. T'was good, al u veoma retkim trenutcima se video macroblocking.

30. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,944
    1,515
    113
    Uh,potpuno sam zaboravio da izlazi uskoro.Bas me zanima sta su napravili od ove sjajne knjige.

31. DieH@rd

31,913
    3,937
    113

Reminder, sutra ce na TV-u biti emitovan ep1 [koji je ranije pusten na streaming servise], a 2nd part pilota ce biti emitovan prekosutra! Posle toga show se vraca na regularno emitovanje utorkom uvece [sreda ujutru po nasem vremenu]. Nece biti pauza oko novogodisnjih praznika, 10 epizoda sve to 9. februara, a S2 je vec narucen tako da nastavak dobijamo sledeceg decembra. :)

Last edited: Dec 13, 2015
  32. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    454
    83
    Ako nastave kako su krenuli ne vidim kako bi ovo mogli da zajebu, tako da ocekujem da ce biti odlicna serija.

33. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,921
    1,416
    113
    Ok je serija, samo su ne mogu nikako da se naviknem na glumce, jedino mi je Miler ok. Ali dobro, valjda treba da se naviknem.

34. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,968
    1,961
    113
    Atmosfera, glumci, setting, sve mi se do sada svidelo :) Zamišljao sam Naomi baš ovako, Holdena ne, dok mi je Miler bio pljunuti ovakav dok sam čitao knjigu :) Jedva čekam dalje

stale likes this.
  35. DragonOfTheEarth

3,225
    454
    83
    Da, kad je Naomi u pitanju, ne vidim kako je neko mogao drugacije da je zamisli.

36. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,921
    1,416
    113
    Ja sam je zamišljao kao malo lepšu crnkinju, tipa Naomi Kembel :D

37. DragonOfTheEarth

3,225
    454
    83
    Jel u toj buducnosti koju zamisljas svi modeli rade na random teretnjacima ili samo Naomi Kembel? :p

38. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,921
    1,416
    113
    Samo naomi. Jbg, tako je bila predstavljena u knjizi

39. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    Pogledao sam prve 4 epizode.

ODLICNO! Bas super adaptacija knjige, kvalitet produkcije ne opada [setovi su veoma HQ], prica se dobro razvija, dobro su prosirili desavanja prve knjige sa hintovima ka ostalim knjigama i sl. Sa svakom epizodom Miller postaje sve bolji, i ono sto mi se najvise svidja, super prikazuju na ekranu da je sve vise i vise zainteresovan da nadje Julie Mao [nekako sam se bojao da ce to botch-ovati].

Sve preporuke. Al urgh, ko ce sada docekati ep5. :(

40. DragonOfTheEarth

3,225
    454
    83
  41. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    Za 3 nedelje.

42. DragonOfTheEarth

3,225
    454
    83
    Sad sam odgledao drugu epizodu. U odnosu na prvu, dosta dogadjaja su izmenjali iz knjige, ili barem sled istih. Mada, cela prica sa cekanjem Donnagera se prilicno razlikuje zasad.

43. stale

stale bowel disruptor

4,131
    1,294
    113
    Sad pogledah prvu ep. Meni je ovo brutalno. Mnogo bolje nego sto sam se nadao. Naomi mi je bas kao sto sam je zamisljao. Meni je iskreno bolja on Naomi Kembel :D

44. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    Epizoda 2 je malo sporija [zatisje pred buru], ali posle toga se radnja ubrzava.

45. stale

stale bowel disruptor

4,131
    1,294
    113
    Sinoc sam planirao da pogledam drugu, al sam ipak pogledao i ostale 2 :D
    Meni je ovo odlcino. Jeste da sam malo zaborvio sta se sve desava u knjizi, al koliko se secam bas je verna adaptacija.

Moram reci da mi je odelo marsovaca odlicno. Podesca me na Crysis.
    Taman cu da pocnem sad da citam drugu knjigu.

46. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    Super su hintovi ka ostalim knjigama, pogotovo za cetvrtu. Damn, nadam se da ce show preziveti dovoljno da vidimo i to.

47. DragonOfTheEarth

3,225
    454
    83
    Nije bas skroz verna adaptacija, ali kontam da ja cepidlacim zato sto sam bas skoro procitao knjigu. Recimo, Amosa su potpuno promenili. Lik je ispao borderline psihopata u seriji sto veze nema sa knjigom.

48. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,046
    726
    113
    OK serija za sada. Holden mi je bas zenskast. Nikako ne mogu da ga shvatim za ozbiljno. Miller je mnogo bolje odradjen. Gledace se dalje, to je sigurno.

Rodilo likes this.
  49. DieH@rd

31,913
    3,937
    113
    Ali ima veze sa ostalim knjigama.
    Amos jeste psihopata, i to ogromni. Jedino sto ga sputava da pobije sve oko sebe je sto se on attachuje na neki "leadership figure", sto ga smiri i omogucava mu da emulira "normalne ljude". U knjigama je bas bio takav, a i svidelo mi se sto su ovde odmah bacili jasne hintove ka tome.

Last edited: Jan 1, 2016
  50. DragonOfTheEarth

3,225
    454
    83
    Dobro, to nisam znao, samo sam prvu knjigu citao.

Share This Page