1. powered by Surfing Waves

THE LEGEND OF CONAN™ [comics discussion]

Discussion in 'Comics / Books' started by Snake-Eyes, Jul 13, 2011.

1. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    "Between the time when the oceans drank Atlantis, and the rise of the sons of Aryas, there was an age undreamed of. And onto this, Conan, destined to wear the jeweled crown of Aquilonia upon a troubled brow. It is I, his chronicler, who alone can tell thee of his saga. Let me tell you of the days of high adventure!"

Full Map
    Kad god to procitam ili cujem,najezim se:D
    Prvi strip koji sam ikad procitao je bio nase izdanje Konana.To me je i navuklo na stripove.Tvorac Konana je Robert E. Howard koji je poznat kao otac sword and sorcery subzanra.Knjige,kao i sam koncept Konana Simerijanca (1932) je nastao ranije ali prva adaptacija u strip je nastala 1970 a izdavac je ko drugi nego Marvel.
    MARVEL
    ============== ==================================

Conan the Barbarian (1970–1993)

#1-275 (1970-1993) + Annual #1 - 12 (1973–1987)
    Torrent
    Savage Tales (1971–1975)

#1-5 (Savage Tales-a ima #1-11 + Annual #1 ali se Conan pojavljuje samo u 5)
    Torrent
    The Savage Sword of Conan the Barbarian (1974–1995)

#1-235 + Annual #1
    Torrent
    Giant-Size Conan (1974–1975)

#1-5
    Torrent
    King Conan/Conan the King (1980–1989)

#1-55
    Handbook of the Conan Universe (1986)

Mediafire
    Conan the Adventurer (1994–1995)

#1-14
    Conan the Savage (1995–1996)

#1-10
    Torrent
    [hr]
    Conan (1995–1996)

#1-11

2003. godine Dark Horse Comics uzima pricu u svoje ruke:D

DARK HORSE
    Conan (2003-2008)

#0-50
    Conan the Cimmerian (2008-ongoing)

MINI-SERIES
    Conan and the Daughters of Midora (2004)

Conan and the Demons of Khitai (2005-2006)

#1-4
    Conan and the Jewels of Gwahlur (2005)

#1-3
    Conan and the Midnight God (2005)

#1-5
    Conan and the Songs of the Dead (2006)

#1-5
    [hr]
    Conan: Book of Thoth (2006)

#1-4
    NAPOMENA
    Na ovom torrentu je komplet Dark Horse-a sem Cimmeriana koji jos izlazi:D
    Torrent

Mongol General: "What is best in life?"
    Conan: "To crush your enemies, to see them driven before you, and to hear the lamentations of their women."

BUT THAT IS ANOTHER STORY...

Nastavljamo nasu diskusiju o Conan stripovima i Hyborian Age in general.

2. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,465
    90
    48
    Podržavam. :)

3. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,927
    800
    113
    Stavite sken ovog darkwood izdanja konana.Najjaci strip\knjiga koju sam ikad video a i sire.[hr]
    [​IMG][hr]

Tu stiže Konan Simerijanac,
    crnokos, smrknuta pogleda,
    s mačem u ruci;
    lopov, pljačkaš, ubica,
    čovek ogromne sete i ogromne radosti,
    da svojim u sandale obuvenim stopalima
    gazi draguljima optočena prestolja Zemlje.

4. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Da pojasnim:
    "Konan" je deo ambicioznog projekta cuvene striparnice a sada i izdavaca Darkwood. U pretprodaji je cena prvog toma 1800 dinara sto je smesno imajuci u vidu broj strana, kvalitet stampe i vreme utroseno na sastavljanje tekstova, hronologije i dizajn samog izdanja. Rec je o prvom tomu a planirano je da izlazi po nekoliko tomova godisnje plus je planirano i dodatno izdanje koje ce se nadovezati na izdanje oronulog Belog Puta te ce stoga krenuti od treceg broja.

Na http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/KonanKnjiga1.pdf se nalazi ogromni preview prvog toma koji je u prodaji pa koga zanima moze da se upozna sa sadrzinom i kvalitetom izdanja.

Naravno, svako neovlasceno skeniranje ovog izdanja predstavlja ne samo krivicno delo vec i urusavanje mogucnosti da Sloba finansira naredna izdanja tako da je to apsolutni no-no.

5. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Nasa izdanja upravo zbog "Slobinog" finansiranja redovno uzimam i treba podrzati to sto Darkwood radi:) Ne znam kako im ide prodaja i da li su zadovoljni?

6. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Sloba se kripticno osmehuje i samo mi rece da je zadovoljan :D U prevodu, izgleda da mu ovo za razliku od Tarzana ide fantasticno. A i u Trafici se prodaje po ceni od 2000 din (ako kupac ima karticu sa 30% popusta) i u mojoj lokalnoj su prodali sva tri primerka koje su dobili. Ako se po jutru dan poznaje, izdvace Konana jos dugo.

7. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,927
    800
    113
    @kraken
    Poznajes Slobu?Covek je genije i apsolutno ga treba podrzati.Posle ovog conana sam odlucio da uzmem i darkvudovog Tarzana samo da bih ih podrzao.Inace najavili su i nastavak Conan hronike od broja gde je stao beli put.

8. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,078
    2,279
    113
    Mozda i ja uzmem ovaj darkwood-ov Konan. Cisto da podrzim izdavanje slicnih naslova.

9. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,927
    800
    113
    Ako si u mogucnosti obavezno uzmi,dok ga nevidis uzive neces znati kakvo je to cudo.Svi koji su ga videli kod mene misle da sam platio 100e ili tako nesto a ne samo 1800din.

10. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Ja sam covek u godinama tako da slobu znam jos iz vremena dok nije ni imao knjizaru vec radio preko halooglasa a alan ford striparnica bio par kartonskih kutija sa stripovima na platou :)

11. Johntra

Johntra mladji referent

351
    29
    28
    Koliko čujem otišao je ceo tiraž od 1000 komada Konana, što je naravno odlična vest.
    Očekuju nas još dve hronike i dve knjige i trebalo bi da bude promotivna cena u početku kao za prvu knjigu.
    Posle polu-pokušaja Mavericka i Marketprinta izgleda ćemo najzad doživeti celog Konana i to u imba izdanju.

12. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Odlicne vesti, reci mi jel ima najava koje knjige su u pitanju:)

13. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,927
    800
    113
    Kako samo 2 knjiga?Koliko sam shvatio trebalo bi da izadje jos mnogo toga.

14. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Bilo bi dobro da izbace onoliko koliko su decije novine izdale davnih osamdesetih i ja sam prezadovoljan:)

15. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,927
    800
    113
    Konan ide hronoloski od samog pocetka savage sworda tako da nema sanse da budu samo 2 knjige.mozda se misli do kraja ove godine da izadje toliko.

16. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Dobro, strip je krenuo od Savage Sworda nije krenuo od Barbariana to je odlicno, ali knjige obuhvataju gomilu dogadjaja i to iz svih serijala. Bilo bi dobro da se uhvate kao sto su sa stripom i krenu od jedne knjige i dobace daleko:) Za sad sam zadovoljan:)

17. Johntra

Johntra mladji referent

351
    29
    28
    Izvinite ljudi moja greška, ja sam nešto pogrešno razumeo lika, izgleda će biti 4 knjige kao i ova do kraja godine(trebalo bi mesečno da izlaze) i dve hronike(meki povez).Za ove knjige su pokriveni ugovorom tako da nema bojazni da mogu da nestanu.
    Da bi se pokrio ceo serijal treba da izađe oko 20 knjiga, što nije nemoguće ako se nastavi ovakva prodaja.
    Sada sam se čuo s ortakom koji je bio do Darkwooda.
    Sve je ovo "nezvanično" ali bez obzira na to odlična inicijativa.

18. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Izvinite ljudi moja greška, ja sam nešto pogrešno razumeo lika, izgleda će biti 4 knjige kao i ova do kraja godine(trebalo bi mesečno da izlaze) i dve hronike(meki povez).Za ove knjige su pokriveni ugovorom tako da nema bojazni da mogu da nestanu.
    Da bi se pokrio ceo serijal treba da izađe oko 20 knjiga, što nije nemoguće ako se nastavi ovakva prodaja.
    Sada sam se čuo s ortakom koji je bio do Darkwooda.
    Sve je ovo "nezvanično" ali bez obzira na to odlična inicijativa.

Hvala ti na info:)

19. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,927
    800
    113
    Da,i nemoj da nas plasis vise :)

20. Johntra

Johntra mladji referent

351
    29
    28
    Sad dođoh sa sajma. izašla je i druga knjiga: http://www.darkwood.co.rs/konan2rs.html
    Promotivna cena je kao pre 1800 din.
    Kažu da u narednih 30-60 dana izlaze i treća knjiga kao i Hronike-prva knjiga.

21. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Ove godine nista od sajma, sve sam pukao na racunar...samo bih izazivao oci i skenjavao se posle:) Jes pazario nesto dobro?

22. Johntra

Johntra mladji referent

351
    29
    28
    Ma ništa specijalno par knjiga za kevu, debili iz Darkwooda nisu imali na sajmu Blade of immortal, a i nisu baš ni neki popusti.
    Jurim već neko vreme Silmarilion i Dune hard-cover ali to ću teško naći.

23. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,927
    800
    113
    Kupljeno danas

A unutra...

Varvarin je postao kralj!

Konan je već nekoliko godina monarh civilizovane Akvilonije – ali nesveta koalicija se oformila protiv njega, u nameri da porobi čitav čovečanstvu znani svet. A na čelu Konanovih neprijatelja je vaskrsli mag Ksaltotun, pristigao iz davnašnjeg eona ašeronskog i željan da okonča hiborijansko doba i povrati svet u mračne milenijume kada su čarobnjaci slobodno žarili i palili njime.

Varvarin koji je uzurpirao krunu Akvilonije, zbačen s prestola i lišen moćnih vojski, mora da pronađe Ksaltotunovu slabu tačku tokom potrage koja će ga provesti od Akvilonije, preko Poitanije i Argosa, sve do senkama prekrivene Stigije - ako želi da povrati kraljevstvo za koje se toliko borio.

Druga knjiga Konana: Divljeg mača Simerije na 370 strana sakuplja priče iz The Savage Sword of Conan the Barbarian 8-10 i 30, Giant-Size Conan The Barbarian 1-4 i Conan The Barbarian Annual 4-5, odnosno - kompletnog Konana Osvajača, adaptaciju romana Roberta E. Haurda Zmajev čas, koja u Americi nikada nije objavljena u jednoj knjizi, a prva četiri poglavlja nisu uopšte reprintovana u trejdovima.

24. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Cena do 1. decembra 1800 dinara, od 1. decembra do 1. januara 2300, od 1. januara punih 2800 dinara. Promotivni period za druge države traje od momenta otkad Konan stigne u njih, o čemu ćete biti obavešteni.

25. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,927
    800
    113
    Mislim da realno vredi mnogo vise od tih 1800.Darkwood stvarno radi odlican posao u poslednje vreme.Gea,Julia,Lilith,Conan,hronike,Tarzan,Yu tarzan.

26. drablj

drablj Stalker

943
    173
    43
    knjiga treba da kosta 5000, ali je sloba lud :p .

debili iz Darkwooda nisu imali na sajmu Blade of immortal, a i nisu baš ni neki popusti.

nisu debili iz darkvuda. na standu algoritma je bio popust 40% na blade of immortal (kupio za 237 dinara broj). slicno nisu doneli izdanja belog puta, jer su i oni imali odlican popust. u striparnici su im cene na preko pola robe takve da posluju sa minusom ili nulom. na fibrina izdanja su davali popust od 15% (po pola oni i markos). pogadja me kad neko kaze nesto protiv darkvuda.

27. Johntra

Johntra mladji referent

351
    29
    28
    Ok preoštro sam se izrazio, Darkwood je cool, samo sam se smorio jer sam hteo sve da kupim na jednom mestu.

28. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,927
    800
    113

Darkwood nastavlja sa ovim fenomenalim izdanjem a izasle su i hronike knjiga 2 (prvi broj je izdao beli put)

29. drablj

drablj Stalker

943
    173
    43
    video sam ih danas u darkvudu. hronike imaju korice kao diplomski rad :lol: . kvalitet 'n stuff se podrazumeva. obe knjige su po 1800 prvih mesec dana, 2300 sledecih mesec i posle puna cena od 2800 (znaci cene kao i dosad).

30. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,927
    800
    113
    Odmah u ponedeljak porucujem.

31. Johntra

Johntra mladji referent

351
    29
    28
    Do 15.04 su 1.800 din. 3.knjiga i hronike.
    Još nema postera uz 3.knjigu al kažu biće uskoro.
    btw poster je mapa-preko potrebna :)

32. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Izadje i petica. Ima da se uzme na sajmu al u pretplati je bila najjeftinija. Inace sam impresioniram tempom koji je Sloba nametnuo, nemogu da verujem kojom brzinom izdaje albume. Npr. Princ Valijant je izlazio u istom formatu na manjem broju strana bukvalno decenijama, dok je sloba za manje od dve godine izgurao 5 albumcina.

33. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,927
    800
    113
    Da stvarno je odlican tempo mada su za 2013 najavili 2x hronike i 3xDivlji Mac.U petak sam na sajmu i uzimam novi album obavezno.Inace izdali su jos gomilu stvari (Jezovnik,Cuvari zaboravljenog vremena,Bar kod Dzoa,Fosterov Tarzan,Granvil)Takodje su i neki Francuski albumi u najavi.Darkwood je podigao domacu strip scenu poslednjih godinu dve.

34. Johntra

Johntra mladji referent

351
    29
    28
    ^Definitivno, svidja mi se i striparnica, iskreno bih voleo da i oni i Alan Ford opstanu što duže. Slični su sa cenama i izborom.

Samo neka šiju sa Konanom, najbolje izdanje ikada.

35. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Zna li se hoce li Darkwood izdavati prvu knjigu Konan Hronike ili da nabavljam ono izdanje koje je objavio iz dva dijela Beli Put?

36. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Izdace, najavili su, ali se ne zna kada. ja bih sacekao. Imam bpovo izdanje al darkwoodovo je mnogo lepse koriceno a i lepse izgleda na polici.

37. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Imam knjigu 2 i 3 (koje izgledaju nestvarno dobro) pa reko ne znam da l ce izdavati to prvo izdanje. Ok onda, sacekat cu.

38. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=7845.msg159758#msg159758

To je napisao Magic koji je u izdavackom timu darkwood-a. Btw nisam siuran dal je to magic kojeg sam upoznao pre 15-20 godina i od kojeg sam u par navrata kupovao stripove, ako jeste drago mi je da je usao u izdavastvo :)

39. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,927
    800
    113
    Bice knjiga 1 sigurno,najverovatnije posle 4 dela.Mislim da je bolje da prvo zapocnu sagu sa Bêlit pa tek onda da izdaju prvu knjigu.Ionako su te prve price dosta losije od ovih koje ce biti u 4.Takodje je u pripremi i CRVENA SONJA & KONAN - Varvarske priče, crossover između dva serijala.U 2 knjige ce biti obljavljeno Marvel feature #1-7 i Conan the Barbarian #66-68.Knjige ce dolaziti u posebnoj kutiji koja izgleda odlicno.

40. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Nedavno sam nabavio obije Konanove hronike od Darkwooda (jedno od najljesih i najhvalitetnijih strip izdanja koje sam ikad vidio), a prekjuce i Divlji Mac svih pet knjiga, doduse prve dvije rasprodate i petu, knjiga 3 i 4 mi stizu za mjesec dana. Ja jos ne mogu da vjerujem da postoji ovako hvalitetno odradjen strip. Priceless.

41. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Kad ce knjiga 6 u prodaju? Vidim da je vec u pretplati...

42. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,927
    800
    113
    Bila je u pretplati do 22.1. Ocekuje se svaki dan.

43. howler

howler Well-Known Member

2,246
    440
    83
    Mozete li mi reci koji serijal obuhvacaju Darkwood izdanja?
    Lomim se da uzmem nesto ali ni sam neznam sta. Ceo dan skidam CBR skenove i ono sto mi zapalo za oko su

Savage Sword of Conan, Dark Horse-ov reprint na orginalna Marvel izdanja b&W art.
    i
    Chronicles of Conan isto Marvelov reprint ali ovaj je re-colored.

Koja je razllika izmedju ova dva serijala sa ogled tome da su izasli u istim vremenski rok. od ista izdavacka kuca, sa Roy Thomas zaduzen kao pisac za oba izdanja. Cak su i avanture iste.

Neko opsto prihvaceno mislenje koji serijal se smatra za najbolji?

44. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Ja imam komplet Konana od Darkvuda, al ga jos nisam citao pa ti ne mogu bas pomoci. Znam da su prva dva broja Divljeg maca rasprodata (mozda sad jos koji) i da se tesko mogu naci ispod 50e komad. Hronike su krenule od drugog broja, prvi je izdao Beli Put al ce ga sad uskoro izdati i Darkvud.

45. drablj

drablj Stalker

943
    173
    43
    hronike su ti u boji, divlji mac nije. hronike od darkvuda imaju isto sto i hronike kod amerikanaca. divlji mac kod darkvuda kompletira ostalo vodeci racuna o celinama. iz raznih edicija i godina spajaju price u svoje knjige tako da citalac dobije najbolje iskustvo. darkvud planira da na kraju sa ovim svojim edicijama pokrije kompletnog americkog (starog) konana. plan je da se price ne ponavljaju iako se to desavalo kod amerikanaca.
    moje misljenje je da je divlji mac bolji, jer u njemu nije bilo cenzure, obicno je krvaviji, format je veci i crtez mi se vise svidja.

46. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,927
    800
    113
    Obe edicije su odlicne i vrhunski odradjene.Mozda ti je sada malo kasno da krenes sa divljim macem jer komplet ide i do 500e na oglasima.Kupi hronike i uzivaj u sjajnim pricama i crtezu.

47. howler

howler Well-Known Member

2,246
    440
    83
    Da znam da je Dvilji Mac Simerije teze naci. Ima jedan lik u Skoplju prodaje Vol 2,3 i 4 po 30 Eur ali sam picajzla pa ne bih da uzmem bez prve knjige :)
    Pre sam mislio na US izdanja sa Bookdepository, Abebooks, Betterworldbooks...gde god nadjem povolnije.

Najverovatno cu da jurim ova izdanja

(Wow forum je strava :) Linkuje sve zivo )

Share This Page