The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U, Switch] [2017]

Discussion in 'Nintendo Switch' started by dragomix, May 12, 2013.

1. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,198
    849
    113
    Tsja. Ne mnogo izmena koje bi me vratile igri. Simpa izmene, ali ništa specijalno

2. dsst

dsst fdggg

3,323
    530
    113
    Tingle kostim - nista specijalno?

3. vetar

vetar Well-Known Member

4,628
    552
    113
    Zelda: Breath of the Wild update out now (version 1.2.0)

Starting today, players will be able to experience the game in one of nine audio languages [Japanese, English, French (France), French (Canada), German, Spanish (Spain), Spanish (Latin America), Italian and Russian], with a different language used for on-screen text by downloading a free software update. To enable this feature in the Wii U version of the game, players will need to download a Voice Pack from Nintendo eShop.

Nintendo reveals new details about Zelda: Breath of the Wild’s first DLC pack (The Master Trials)

The first pack, called The Legend of Zelda: Breath of the Wild – The Master Trials, launches this summer, while the second DLC pack launches in holiday 2017. The two packs are only available as a bundle for a price of $19.99. The first pack of downloadable content will add the Trial of the Sword and a challenging new Hard Mode to the game, as well as other fun and useful features.

“Whether you have already completed the adventure or are just getting ready to paraglide into Hyrule for the first time, this new downloadable Expansion Pass makes this massive game even bigger and more engrossing,” said Doug Bowser, Nintendo of America’s Senior Vice President of Sales and Marketing. “We are always looking for new ways to provide fun and exciting experiences for our fans.”

Here is a breakdown of everything The Legend of Zelda: Breath of the Wild – The Master Trials has to offer:
    • Trial of the Sword: By accessing this location, players can challenge the new Trial of the Sword (previously known as “Cave of Trials Challenge”), where enemies appear one after another. Link starts without any armor or weapons, and if he defeats all of the enemies in the room he can proceed to the next area. Trial of the Sword will include around 45 total rooms for players to complete. When Link clears all of the trials, the true power of the Master Sword will awaken and always be in its glowing powered-up state.
    • Hard Mode: The Legend of Zelda: Breath of the Wild is already considered one of the most thrilling games in The Legend of Zelda series, and fans looking for a challenge are in for a treat with the new Hard Mode. In Hard Mode, the “ranks” of enemies in the game are increased (i.e. Red Bokoblins change to Blue), and players might even encounter higher-ranking enemies they wouldn’t find through normal play. Enemies will also slowly recover health in battle, forcing you to defeat them more quickly. They will also more easily spot Link as he approaches them, making these enemies tougher to sneak up on. In addition, floating planks held aloft by balloons will be scattered around Hyrule. By successfully reaching these planks, players can battle enemies and collect treasure.
    • Hero’s Path Mode: Exploring Hyrule is exciting, but with such a large world it’s sometimes hard for players to remember where they’ve been. To help with tracking progress, the new Hero’s Path Mode will document every step players take, and mark their path in green on the map. The route taken will be tracked for the player’s last 200 hours of play time, with an included slider to track footsteps on a timeline. This even works retroactively, so players that have already put many hours into the game will be able to see where they have traveled. This feature will help in identifying the locations they haven’t visited in this vast world, and may help players find those Shrines they haven’t encountered yet.
    • Travel Medallion: There will be a new treasure chest somewhere in the game world which contains the Travel Medallion. With the Travel Medallion, players can create a temporary new travel point on the map where they are currently standing. Link can then transport himself to that point at any time. Only one travel point can be registered on the map at a time.
    • Korok Mask: By finding the new Korok Mask, players will have a much easier time finding Korok locations in the game. When equipped, the mask will shake, indicating that a Korok is hidden somewhere nearby.
    • New Equipment: Eight new pieces of equipment inspired by previous characters and games in the series will be added to The Legend of Zelda: Breath of the Wild after downloading the first DLC pack. Once discovered by the player, they will yield equipment themed after fan-favorite games and characters such as Midna, Tingle, Phantom and Majora’s Mask.

4. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,183
    66
    48
  5. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

3,810
    629
    113
    I šta je objektivno mnogo detaljnije?

6. vetar

vetar Well-Known Member

4,628
    552
    113
    Kao i što sam vidiš u ova dva videa, Zelda BotW je stvarno prepuna takvih detalja i mogućnosti,
    nivo detalja, interakcije, mogućnosti i slobode koje igra nudi je veoma impresivan.

7. eufrat

eufrat Well-Known Member

1,886
    627
    113
    I mogućnosti.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

zdravkelja, darkado and dsst like this.
  8. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,593
    550
    113
    Nije li na videjima cisto TEHNICKA uporedba ??? (a ne sadrzajna !)

9. vetar

vetar Well-Known Member

4,628
    552
    113
    Najzad završio igru posle oko 130 sati, 118 shrine-a, 302 korok seed-a, svi armori.
    Fenomenalna igra, definitivno zaslužuje sve one sjajne ocene.

Kao što sam ranije već pisao, nivo slobode, mogućnosti, detalja, interakcije i istraživanja je veoma impresivan.
    Mnogo mi se dopada kako na uvodnom delu igre, igraču budu objašnjene osnovne stvari i mehanika, a onda igra pušta igrača samog da se sam snalazi, sam otkriva i istražuje ogroman svet (za što bolje iskustvo Pro Hud je obavezan).
    Svet iako stvarno ogroman, je veoma živ, lep i odlično odrađen sa mnogo detalja, i prosto tera igrača da ga otkriva i istražuje. Za to su naravno dosta zaslužni paraglajding i činjenica da se možeš popeti na bilo koju tačku u tom ogromnom svetu, najviše sam voleo da se popnem ne neku planinu gde se vidi bukvalno skoro ceo ogroman svet, a nakon toga skočim sa te planine i krenem da se spuštam paraglajdingom prema najzanimljivijem delu sveta koji sam video.
    Iako svet na prvi pogled deluje možda malo praznjikavo, nije tako pošto nudi mnogo stvari igraču bilo da su u pitanju borbe, kvestovi, zagonetke, Shrine-ove, sela, mini igre, lov, upgrade-i, skupljanje svega i svačega...
    Shrine kvestovi/zagonetke (kvestovi za pronalazak nekih Shrine-ova) su mnogo dobro urađeni. Sami Shrine-ovi i zagonetke unutar njih su odlično impletirani u svetu, i prave potrebnu mini pauzu od istraživanja ogromnog sveta.
    Odlično je pogođena melanholična atmosfera razrušenog kraljevstva koje je zlo pokorilo, muzika koje bi moglo nekad da ima više defintivno doprinosi toj atmosferi.

Igra naravno nije savršena i ima stvari koje mi se nisu svidele.
    Moja najveća zamerka je na to što kod preko 90% završenih side kvestova dobiješ novac kao nagradu. U ranijim Zeldama za side kvestove nagrade su bile raznovrsnije, heart conteiner, veća torba za bombe ili strele, prazne flaše, maske...ovde je skoro sigurno u pitanju novac i to je meni ubijalo malo želju da radim side qvest kada znam da ću skoro sigurno dobiti novac kao nagradu na kraju. Isti je problem i sa world kvestovima/zagonetkama, iako odlične urađene znam da ću na kraju otkriti još jedan Shrine. Isto važi i za sam Shrine, još jedan shrine automatski znači još jedan Orb za health ili stamina upgrade. Mnogo bi bilo bolje da orbovi nisu vezani samo Shrine, da si recimo preko side qvestova isto mogao da dobiješ heart container ili stamina upgrade deo, ili češće oružja i oklope umesto skoro sigurno novca, i da se svaki world kvest/zagonetka ne završava novim Shrine-om.
    Tamnice su mi bile veoma zanimljive i pravo osveženje u odnosu na tamnice u prethodnim Zeldama, ali ih je bilo samo 4, mnogo bi bilo bolje da ih je bilo više,
    ne samo zbog tamnica nego bi to automaski značilo više priče i više boss-ova. Boss-ovi u tamnicama mi nisu bili zanimljivi, mnogo su bolji u prethodnim Zeldama, mada su world mini boss-ovi za svaku pohvalu i final boss je odličan.
    Veća varijacija neprijatelja bi isto bila poželjna.
    Ovo su sve mane koje imam o igri, mislim da je svaki drugi aspekt igre odlično urađen.

Sve u svemu fenomenalna igra, ako bi morao da opišem ovu igru u dve reči, to bi bilo avantura i istraživanje, stvarno su pogodili samu srž Zelde.
    Ali po meni ne i najbolja Zelda, i dalje mi je to Ocarina Of Time, ali je ova igra zauzela drugo mesto odmah nakon nje (Wind Waker HD mi je sada treća najbolja Zelda).
    Jedva čekam da vidim kakva će biti naredna 3D Zelda, do tada odigraće se ova igra sigurno još jednom na Switch-u kada sad DLC bude izašao.

Last edited: May 22, 2017
    Ratanook, Dcer and TwiSteR like this.
  10. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,183
    66
    48
    Ja jos igram :D
    Oslobodio sam sve zveri, i 118 shrine.
    Jos dva pa je vreme da spasavam princezu :D

Btw, trenutno igram 170 sati :o

Dcer, vetar and Ratanook like this.
  11. eufrat

eufrat Well-Known Member

1,886
    627
    113
    Dobra je igra, evo od juče je pičim koliko stignem i za sada mi se mnogo dopala, pre svega što u igri ima toliko MOGUĆNOSTI! :D

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

12. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

9,673
    1,343
    113
    Ne zaboravi da overis "open air" faktor u igri

Sent from my iPhone using Tapatalk

mnneurope likes this.
  13. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

728
    151
    43
    I ja spasih Hyrule i oslobodih Zeldu :)

Svidja mi se (za Nintendo) nova "open air" formula. Bilo je krajnje vreme za neke velike promene u serijalu. Dopada mi se sloboda kretanja, bogatstvo sveta, nivo interakcije sa predmetima i okolinom, otpor koji neprijatelji u pocetku pruzaju i jos mnogo toga. Ovakvo inicijalno odusevljenje Zeldom nisam doziveo od vremena N64. Da mi je neko trazio da je ocenim posle prvih dvadesetak sati, dao bih 10/10. Ipak, ova igra traje minimum osamdeset....

BOTW je nova prekretnica za Zelda serijal, ali nazalost nije sve ono sto je OOT bio u svoje vreme, jer:

1) Kuvanje i alhemija su OP i (u kombinaciji sa neogranicenim prostorom za heal i buff iteme u inventaru) unistavaju izazov borbe. Prvi put sam uocio da moje odusevljenje igrom jenjava kad sam iskoristio jelo napravljeno od 5 iron pecuraka. Tad jos nisam ni krocio u prvu tamnicu. Mocni buffovi su prerano i prelako dostupni. Zbog njih najteza 3D Zelda neverovatnom brzinom prerasta u najlaksu.

2) Lista neprijatelja je manja nego kod neke Zelde za Game Boy. Ovo je ozbiljniji nedostatak nego sto se cini. Mapa je ogromna i mnogo pre kraja igre ce vas veoma smoriti raznobojni bokoblini, moblini, guster-ljudi, kosturi i slepi misevi. Nije mi jasno zasto nisu malo prosirili repertoar, cak i kad bi to bilo naustrb nekih drugih manje bitnih elemenata. Isti neprijatelji se ponavljaju u razlicitim zonama, samo sto je npr. guster u pustinji zut a na planini beo, bezveze.

3) Tamnice su najkrace u serijalu. Osim toga, sve cetri imaju slican gimmick, slicne boss borbe, iste teksture i lagane su. Gimmick je interesantan doduse, pa i pored navedenog nisu lose.

4) Boss borbe su uglavnom losije nego u ostalim 3D Zelda igrama.

Imam jos nekih manjih zamerki, mrzi me da pominjem sve. Od komicno krhkih oruzja, preko postarskih side questova, do onih standardnih nedostataka koji krase open world naslove a ticu se repetativnosti i rasplinutosti... u dobrom i losem, lako je uocljiv uticaj Ubisofta i Bethesde.

Ah da, frejmrejt na WiiU je cesto 20 fps. Ovo nije preuvelicavanje, zaista pada na 20 fps u nekim slucajevima. Desilo mi se da padne i ispod 20, ali to je bas retko. Tuzno ): mogli su bar u selima da optimizuju.

Tesko mi je da ocenim ovu igru... Ima u njoj zaista posebnih momenata i sjajnih ideja, ali ima i par prilicno losih dizajnerskih odluka. BOTW je u brojnim aspektima veliki korak napred za serijal i zasluzuje hvalospeve, ali u nekim ustaljenim elementima malo kaska za prethodnicima. Sve u svemu, mislim da je Zelda sada na pravom putu. Nadam se da ce neki sledeci "open air" nastavak ispraviti glavne nedostatke i zasluziti maksimalne ocene koje je ova igra pokupila :)

grunt, Dcer, Timemaster and 2 others like this.
  14. darkado

darkado EmuGlx veteran

5,460
    845
    113
    oot radi dobrano ispod 20fps u mnogim situacijama u originalu.

15. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

728
    151
    43
    Znam da je frejmrejt u OOT los za danasnje standarde. Ja tu igru predugo nisam igrao na originalnom hardveru, pa se ne secam tacno koliko je zapravo los. Pre 4 godine sam poslednji put presao Majora's Mask na pravom N64(NTSC konzola) i dropovi su mi manje smetali nego u BOTW, iako je prosecni fps sigurno nizi. Ne znam, mora da je neka CRT magija u pitanju :)

16. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,593
    550
    113
    Nas su u skoli ucili da je 25 "poluslika" u sekundi max. sto moze covecje oko da registruje, to jest 50 FPS. Isto je i sa bojama/nijansama ~ 16 milijona boja (sto je danas kompjuterski standard) covek ne razaznaje.
    Ali ako zapad kaze da trebas kupiti TV sa 200 Hz; 120 FPS-a i 300 milijona boja onda kupuj !

17. Maxa

Maxa opsa!

8,061
    1,883
    113
    kada si išao u školu stojkela i koliko se sve promenilo od tad?

18. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,593
    550
    113
    Isao sam u Gimnaziju '85-'88. Mislis da se covek promenio od tada ?

19. Maxa

Maxa opsa!

8,061
    1,883
    113
    nekad je čovek mislio i da je zemlja ravna... ima ih i danas par nepokolebljivih... :)

20. Omega

Omega N64 je đubre

13,275
    1,368
    113
    Progressive scan, naučna fantastika za Stojketa.

21. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,593
    550
    113
    Razumem ja da postoje i nova saznanja ali prag cujnosti ili spektar vidljivosti je konstanta.
    P.S. Zemlja jeste ravna i ako zelis otvoricemo zasebnu temu i suprostaviti fakte !

22. Maxa

Maxa opsa!

8,061
    1,883
    113
    jesu konstanta ali tehnologija prikaza slike nije. kucaj u youtube 25fps vs 60fps i ako ne primećuješ razliku, onda si lažov.

za ovo drugo, možeš odma da skočiš s mosta ako se ne šališ :lol:

eufrat and Omega like this.
  23. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,593
    550
    113
    Cekaj bre, nisam ja hteo da se utepam vec neki tamo FB drug od Simketa !
    P.S. Edukuj se malo i ti : Na primer pogledaj putanje avio linija, hmmmmmm...

24. darkado

darkado EmuGlx veteran

5,460
    845
    113
    O ne flat earth je novi sun gazing

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Last edited: Aug 8, 2017
  25. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

3,810
    629
    113
    Tebi je mozak tanka ravna ploča ako stvarno misliš to za Zemlju. Radujem se novoj temi. Otvorite, da vidimo koliko vas još ima.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

TheNick likes this.
  26. eufrat

eufrat Well-Known Member

1,886
    627
    113
    Oduvek mi je bilo čudno kako su japosi tokom drugog svetskog rata napali Perl Harbur, a da ih niko nije skontao/očekivao? Mislim toliko hiljada milja preleteti duž cele tacne... Inside job a a a a?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Maxa likes this.
  27. Maxa

Maxa opsa!

8,061
    1,883
    113
    brt, šta ti je, japanci ne postoje... zavera.

28. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

1,988
    491
    83
    Zemlja je kornjača koja plovi svemirom, mi živimo na njenom oklopu.

29. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,593
    550
    113
    Ako neko zeli da otvori "Ravna Zemlja" temu nek' otvori pa da tamo uz kriticku analizu polemiziramo.
    Da ne zagadjujemo vishe Zeldu - ipak je ova Zelda "open air", a ne "flat earth" ;)

30. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,325
    1,756
    113
    Zamolicu te da otvoris Flat Earth thread ili ozivis neki od prethodnih!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Maxa likes this.
  31. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,794
    488
    83
    Napokon zanimljivo stivo na pomolu! EmuGlx lives again!

32. zdravkelja

zdravkelja Member

7,487
    875
    113
    Sto da ne, AT nije dobio materijal vise od godinu dana.

darkado likes this.
  33. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,325
    1,756
    113
    CTOJAH likes this.

Share This Page