1. powered by Surfing Waves

The Legend of Zelda: Link's Awakening remake [2019]

Discussion in 'Nintendo Switch' started by vetar, Feb 14, 2019.

1. vetar

vetar Well-Known Member

5,986
    965
    113

Last edited: Feb 14, 2019
    WolfDC likes this.
  2. grunt

grunt Celeb Freak

16,490
    2,902
    113
    Ovo nesto za 3ds ?

Maxa likes this.
  3. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,411
    1,557
    113
  4. Omega

Omega N64 je đubre

15,173
    2,158
    113
    Ugh, chibi gadost. Izgleda kao neki fan port.

5. Maxa

Maxa opsa!

10,288
    3,281
    113
    blatantni milking once again.
    art mi je čak i simpatičan, ali dokle više sa reciklažom...

6. Ace

Ace 1.000.000

2,915
    628
    113
    Mene sve jako podseća na Captain Toad-a.

7. zdravkelja

zdravkelja Member

9,007
    1,693
    113
    Artstyle je definitivno mogao bolji. Imam osecaj da pred svaku Zeldu Nintendo baca kockicu da odluce kako ce da izgleda :D

8. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,464
    1,375
    113
    Baš sam to hteo reći.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

9. vetar

vetar Well-Known Member

5,986
    965
    113
    Ubačeni screenshotovi u OP, a evo i poređenja sa originalnom igrom

[​IMG] [​IMG]

10. dsst

dsst fdggg

3,913
    1,022
    113
    meni je stil simpa, definitivno je moglo i mnogo gore da izgleda. jedino mi smeta ovaj fejk blur u daljini.
    inace izgleda da su kontrole i sve iste kao u originalu, nadao sam se da ce biti vise snappy kao u link between worlds sa analognim kretanjem i to ali ok.

Ashitaka likes this.
  11. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,144
    1,603
    113
    Ovo izgleda kao neki sirotinjski mobile port. Steta jer je Link's Awakening medju najboljim zelda igrama. Bas se vidi da ih jako zabole.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

12. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

20,521
    2,647
    113
    Ovo je meni najbolja Zelda igra, tako da HYPE je na neverovatnom nivou, obustavite hejt smesta! :D Ko god je imao GameBoy kad je trebalo da ga ima, zna o cemu pricam. Meni ovaj pristup remasteru deluje odlicno, jer lici na najbolju novu handheld zeldu Link Between Worlds. Ko je ocekivao da ce Awakening da remakuju u stilu Breath of the Wild ili bilo kako drugacije od ovoga nek obrise svoj Steam nalog odmah.

jovcov and Ashitaka like this.
  13. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,144
    1,603
    113
    Hejt je jak u nama niche, ove symbian mobilne portove niko ne treba da podrzi.

Je l' bas toliko bilo tesko odraditi lep novi 2d art?

14. vetar

vetar Well-Known Member

5,986
    965
    113
    Zašto govoriš kao da svi misle da je art loš ili da loše izgleda igra?
    Jedino ste ti i Omega rekli da ovo loše izgleda.

TheNick likes this.
  15. vetar

vetar Well-Known Member

5,986
    965
    113
    Meni izgleda ovo prilično dobro jedino mi se Link ne sviđa, previše je plastičan i bezdušan za moj ukus.

16. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,144
    1,603
    113
    Zato sto realno izgleda lose i zato sto sam ocigledno lud kad ocekujem od nintenda da se potrudi imalo.

17. vetar

vetar Well-Known Member

5,986
    965
    113
    Ne, ne izgleda realno loše, tebi i možda nekim drugim ljudima ovo izgleda loše, drugim ljudima ovo izgleda dobro, znači nema tu ničeg realnog već subjektivnog, i sam možeš da zaključiš to na osnovu komentara na ovoj strani. Mislim da i Nintendu ovo izgleda odlično čim rade remake i izabrali su ovaj art style.

Ashitaka likes this.
  18. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,144
    1,603
    113
    Apsolutno izgleda lose. Izgleda jos gore kad se ovako direkt poredi sa gb shotovima. Al' sta ja znam, nemam akcije.

19. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

5,035
    1,002
    113
    Hahahha, Nintendo se ne trudi. To možete da donekle pričate za hardver i online sistem, ali nađite mi igru i remaster gde se nisu potrudili, osim da ove New Super Mario igre na prvi pogled i previše liče jedna na drugu. važno da su svu Unchartedi različiti. pa sskoro svaka Zelda ima skroz drugačiji art stil od prethodne. Koliko još serijala može da se pohvali sa tim?

Ja samo mogu da kažem da je ovo fenomenalna igra, jedan od 3 razloga zašto sam poludeo za Zeldom (ostala dva su A Link to the Past i najveće igračko remek delo Ocarina of Time). Osim na nivou grafike ova igra u svemu prevazilazi A Link to the Past, ali je A Link to the past bio takav evoluvativan skok u odnosu na tadašnju konkurenciju da mi je ipak ispred u srcu. Osmeh sa lica mi nije silazio dok sam igrao Link's Awaking preko emulatora. Ko nije igrao, ima Swich, probajte, ako je gameplay i svet ostao isti, nemate predrasude i haterski mentalitet za Nintendo i Zeldu, uživaće te od početka do kraja. 2D over the tp igra i ne može da ima mnogo bolju grafiku a da bude pregledna.

I svaki put je od 6. generacije konzola art style Zelda igara na početku bio pljuvan od nekih ljudi, ne računajuči Twilight Princess a danas Twilight Princess jedini izgleda zastareo jer je tada Nintendo poslušao pljuvače Wind Wakera koji je i dan danas i uvek će biti prelepa igra.

Last edited: Feb 14, 2019
    Ashitaka likes this.
  20. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,479
    199
    63
    Huh , meni se svidja kako izgleda. Svako svom ¯\_(ツ)_/¯

Sent from my TA-1033 using Tapatalk

TheNick, Super Simke 64 and vetar like this.
  21. vetar

vetar Well-Known Member

5,986
    965
    113
    Poenta je da tebi izgleda loše (i to je sasvim OK), ali ne možeš da pričaš generalno ili realno, znači zavisi od osobe do osobe,
    pogledaj koliko je reklo ljudi na ovoj strani da im izgleda dobro.
    Inače koliko znam niko od ljudi koji su rekli da im se sviđa kako izgleda nema Nintendo akcije. :)

22. Super Simke 64

5,035
    1,002
    113
    Da ni Vetar nema Nintendo akcije. Ja ga spojio sa mojim bivšim poslodavcima, nisu mu pomogli. :(

23. TheNick

20,521
    2,647
    113
    Meni apsolutno ne izgleda lose! Tako nekako sam i zamisljao da treba da se uradi remake Awakeninga, bas kao Between Worlds, odlicno je i bice jos bolje u pokretu kad krenem da igram. Nintendo do sada nije omanuo ni sa jednom Zeldom tako da ne znam odakle ideja da ce ovo da bude low effort.

Reakcije fanova po net-u su izuzetno pozitivne inace, stvarno cant hate this.

24. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,632
    75
    48
    Meni se svidja i da imam switch ovo bi ozbiljno kupio.

25. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,144
    1,603
    113
    Od prvog ss-a se vidi da je low effort niche brate.

@vetar Poenta je da mogu da pricam sta hocu, isto kao sto ti mozes da se ne slazes sa tim. Ne zanima me mnogo sta "fanovi" na netu kazu, posebno u ovo doba buljaskog metacritic gaminga.

Mozda sam malo preterao jer stil nije los samo taj latex finis na svemu i taman kolorit bas ne idu uz ovu igru.

Oh well, valjda nece unistiti Minish Cap bar jos desetak godina :D

26. Super Simke 64

5,035
    1,002
    113
    Menjaće se ovo dok izađe, imaj malo strpljenja pa pljuj konačan produkt ako ti se i dalje ne sviđa, retko kada je Nintendo razočaravo lepotom grafike na kakvom god hardveru da je to išlo, pogotovo u Zelda i Super Mario serijalu, ako su i ikada.

27. vetar

vetar Well-Known Member

5,986
    965
    113
    @darkado, ma sve je ok, i naravno da ima ljudi kojima se ovo ne sviđa ali ima i onih kojima se ovo sviđa (isto važi i za low effort),
    samo nisi u pravu kada si pokušao da proguraš svoje mišljenje kao generalno ili objektivno.

I ovo što Simke napisa, ima vremena da se ovo još poboljša i zategne (mada ako bi još malo zategli Link bi pukao :lol:).

Inače i ja mislim da će sledeći remake biti Minish Cap,
    mada ćemo pre toga dobiti novu 3D Zeldu i bar jedan Zelda remaster.

Ashitaka likes this.
  28. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,144
    1,603
    113
    @simke Skoro sam siguran da je ova igra skoro gotova. Mislim da su namerno cekali poslednji trenutak da je najave.

@vetar 3d/non-handheld zelde me ne zanimaju. Mozda Majora al takav megaton verovatno necemo dobiti.

Kad smo kod rimejkova/remastera, Spirit Tracks je dobar kandidat jer je ds 3d grafika bas ocaj i bila je ocaj i kad se pojavila.

Pomislio sam na trenutak da se Minish nece desiti ali lizu se sa capcomom pa verovatno nece biti problema.

29. Super Simke 64

5,035
    1,002
    113
    Pa mene ovo podseća na Minish Cap stil. A ta 2D Zelda valjda važi za jednu od najlepših.

Možda ti je problem što su mnogi ne uspeli fan made projekti 2D Zeldi koristili najčešće Minish Cap stil pa ti ovo sad izgleda kao fan projekat.

30. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,144
    1,603
    113
    Kamo srece da je ovo lepo kao Minish :)

31. TheNick

20,521
    2,647
    113
    Ne znam ja i dalje ne vidim low effort u tome sto je igra stilizovana, ulozeno je tu mnogo truda da sve izgleda kao sto izgleda. Minimalistic je ali takva je bila i Zelda na GB-u. Muzika ce biti remasterovana, animacije... meni deluje kao high budget projekat samo sa tim dizajnom. Nintendo je to pobogu ne neko indi sranje.

Ace, Ashitaka and Super Simke 64 like this.
  32. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,009
    668
    113
    Ne emulatoru ima da leti :)

Maxa and grunt like this.
  33. Ashitaka

Ashitaka Member

74
    31
    18
    Art style je bas onako kako sam ga i zamisljao lici na LBW koja mi je jedna od 3 najbolje zelde. Meni ovo stvarno prelepo izgleda. Ne znam sta pojedincima to smeta kakav treba da izgleda remake igre sa GB? :) Po meni pun pogodak!

TheNick likes this.
  34. dsst

dsst fdggg

3,913
    1,022
    113
    simke ne cackaj mecku

Share This Page