1. powered by Surfing Waves

Transistor [Nova igra tvoraca Bastiona]

Discussion in 'General Last-Gen (Multiplatform)' started by Timemaster, Mar 19, 2013.

1. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,953
    1,275
    113
    supergiant games ne može da omane :) jeste da ćemo se načekati, ali jedva čekam

Last edited by a moderator: Aug 22, 2016
  2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,832
    2,521
    113
    Posle odlicnog Bastiona, siguran sam da ce i ova SF igra biti super.

3. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    745
    113
    Mozda se samo meni nesto pricinjava... ...ali kao da su iskoristili istu paletu boja sa Bastionom :puzzled:

4. Visant

Visant Captain Caveman

2,431
    14
    38
    I meni lici tako, sigurno ce biti super igra bas kao sto je Bastion to bio . Inace po meni ne zasluzuju da se zovu indie game studio zato sto je publisher njihov niko drugi do Warner Bros.

5. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,832
    2,521
    113
    Mozda se samo meni nesto pricinjava... ...ali kao da su iskoristili istu paletu boja sa Bastionom :puzzled:

Supergiant je indie studio koji ima mali broj artista. Koji god im still najvise odgovara odlucuje kakve ce igre biti napravljene. Sto brze nastancaju igru, to su manje sanse da ce gladovati.

6. zdravkelja

zdravkelja Member

8,509
    1,398
    113
    Bastion je sad na Humble Bundle, mogao bih da uzmem :)

Art je epic

7. Maxa

Maxa opsa!

9,437
    2,727
    113
    odlična vest, biće super ako bude duža od bastiona, koji je prekratak za taj tip igre, imho

8. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    OST je odličan.

Last edited: Aug 22, 2016
  9. Maxa

Maxa opsa!

9,437
    2,727
    113
    probao sam čim je izašla igra. seems ridden with bugs. uglavnom, protip: ako uđete u igru i tekst vam je potpuno razjeban i unreadable, igrajte x86 verziju, umesto x64.

10. AwesumNES

AwesumNES v.i.t.r.i.o.l.

428
    80
    28
    Mnogo kompleksnije od Bastiona. Totalno sam se navukla. :D
    Prelep interfejs dizajn, i prepoznatljiva Bastion atmosfera.
    Superzanimljivo kobinovanje "Funkcija" i real-time/turn igranja.

11. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Probao i presao iz prve. Odlicna igra, po meni korak napred u odnosu na bastion. Potezni i real time sistem su odlicno implementovani. Jedina mana mi je duzina igre. Presao sam je za 5 h, sto je po meni malo za ovakav tip igre, a pritom nema mnogo razloga da se igra opet. Well, ko zna, mozda u bucudnosti dobijemo neke dlc-ove/ekspanziju....

12. Blue

Blue ....................

11,392
    607
    113
    Koji release skinuti?
    Vidim da ima gomila update-a.

13. Blue

Blue ....................

11,392
    607
    113
    Prešao sam posle dugog odlaganja PS4 verziju i moram da kažem da je stvarno odlična igra.

Igra je vizuelno perverzija a gameplay odnosno sistem borbe je odličan i stvarno sam se oduševio šta su sve napakovali u taj minimalistički pristup. Priča je takođe odlična i u isto vreme je jasno šta se desilo a opet ima brdo prostora za teorije/interpretacije. Atmosfera i dizajn svega kao i muzika su takođe vrh vrhova, otprilike ne znam da li može bolje.

Super je što su se usudili da naprave dosta drugačiju igru od fenomenalnog Bastiona i opet ubodu sve.

Ipak mi je Bastion zbog njegove instant dopadljivosti i činjenice da momentalno uvuče igrača u svet za trunku bolja igra od Transistora ali opet više poštujem ovo nego da su išli na siguricu i odmah napravili Bastion 2.

Ryo, Ratanook, stale and 1 other person like this.
  14. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Pokidaše opet. Igra je prelepa i šteta za budućnost što je engine fiksiran na max rezoluciju 1920x1080, u 4K ili ultrawide ovo bi bila čista perverzija. Podseća malo na Metropolis anime. Nadam se da dobro plaćaju ovog artista :)

Super im je sistem sa kombinovanjem funkcija, dođe mi da odmah krenem new game+ samo da isprobao sve kombinacije.

Bolje bi im bilo da ne ukenjanju Pyre :)

15. grunt

grunt Celeb Freak

15,238
    2,245
    113
    Konacno presao ovo, da sam znao da je 3h "duga" obrnuo bi je ranije. Iskreno meni se manje svidela nego Bastion.

Audio/vizuelno je fantasticna tu nema sta da se osporava. Ali je gameplay losiji, pogotovo borba koja je ili preteska ako pokusas sve da igras real time ili prelaka ako igras potezno, pogotovo sa nekim mocima koje su OP. Iskreno previse ima moci za ovako kratku igru i za ovaj tip borbe, trebalo je biti skroz potezno i mnogo duze. Iskreno nisam bas zadovoljan igrom.

Timemaster likes this.
  16. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,953
    1,275
    113
    Sa ovim delom se u potpunosti slazem :D

Ali sam i dalje bio zadovoljan jer mi je bilo dovoljno da dobijem audio-vizuelni fix od njih i to je to :D

grunt likes this.
  17. grunt

grunt Celeb Freak

15,238
    2,245
    113
    Art style je fenomnalan i muzika isto, atmosfera odlicna i prica solidna sa dobrim krajem. Ali steta za gameplay, meni bi bilo bas odlicno da je skroz potezna borba ala strategy jrpgs i da je igra jedno 3 puta duza :D

Share This Page