1. powered by Surfing Waves

Treba vam pomoć da se setite imena određenog naslova? Pitajte SAMO ovde!

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by Maxa, Jul 15, 2011.

1. Maxa

Maxa opsa!

9,544
    2,781
    113
    Naslov teme sve govori, razmnožavanje ovakvih pojedinih threadova ne želim. :D

2. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Vetj sam davno pitao ovo, ali hajde da ponovim, iako nemam mnogo informacija. Nishta od navedenog nistam 100% siguran, anime sam gledao kao jako mali na VHS-u.

U pitanu je mecha anime, i dosta je mrachan (makar je meni bio u to vreme). Jedino chega se konkretno setjam je da pred kraj filma ima borba sa nekim ogromnim letetjim crvom/zmajem (chini mi se da je bila neka stonoga ili neshto) na nekoj udaljenoj planeti, i chini mi se da su se borili letetji iznad lave ili u nekoj mrachnoj petjini. Da, jako neodredjeno. XD Teshko da tje iko znati shta je TACHNO u pitanju, ali bilo bi kul da predlozhite par naslova koji vas na ovo asociraju, pa da ja proshvrljam kroz njih. Kapiram da je bio u pitanju film a ne serija.

3. Darth Revan

Darth Revan Active Member

449
    96
    28
    Ajmo ovako, nedavno, bila je neka anime tema gdje su se nabrajali anime filmovi, i sjecam se da je bilo dosta ljudi koji su pominjali jedan anime koji je toliko depresivan, da te ubije u pojam (neki clanovi su pricali cak i da su pustili po koju suzu). Cak i oni clanovi foruma koji su ga gledali, rekli su da im je pretezak za jos jedno gledanje.

Jel ima neko posjma o cemu pricam?

4. goluzdravi

goluzdravi New Member

7
    0
    1
    Mozda Grave of the Fireflies http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=332

5. Darth Revan

449
    96
    28
    Nisam 100% siguran, ali mislim da nije. GoF je prilicno poznat, a koliko se sjecam ovaj naslov mi nije bio bas poznat. Sta ima jos slicno?

6. goluzdravi

goluzdravi New Member

7
    0
    1
    Da li secas nekog detalja o radnji ?

7. Maxa

Maxa opsa!

9,544
    2,781
    113
    Ajmo ovako, nedavno, bila je neka anime tema gdje su se nabrajali anime filmovi, i sjecam se da je bilo dosta ljudi koji su pominjali jedan anime koji je toliko depresivan, da te ubije u pojam (neki clanovi su pricali cak i da su pustili po koju suzu). Cak i oni clanovi foruma koji su ga gledali, rekli su da im je pretezak za jos jedno gledanje.

Jel ima neko posjma o cemu pricam?

ako je nedavno, definitivno smo pričali o gotf :)

8. Darth Revan

449
    96
    28
    Ok, onda mora da je to to. Cini mi se da je bilo nedavno.

9. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,274
    599
    113
    Ako je film, onda je definitivno Grave of the Fireflies. Ako je serija ima još par kandidata.

10. Darth Revan

449
    96
    28
    Ako je film, onda je definitivno Grave of the Fireflies. Ako je serija ima još par kandidata.

Ajde ako ti nije tesko nabroji tih par serija, cisto za svaki slucaj. Mada mi se cini da je rijec o filmu.

11. Milantex

Milantex New Member

3
    0
    0
    Pozdrav svima na novom forumu!!!
    Evo i mene, konačno da se registrujem. xD

Gde bih se ja moteo po emu nego na anime/manga sekciji (some things never change) i tako... danas se opet obraćam za pomoć.

Naišao sam na screen shot nekog anime-a i ne znam koji je, pa evo taj shot: [​IMG]

xD Thanks in advance!

Pozdrav 2 U all!

Attached Files:

12. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    @Milantex
    To je glavni lik Heroman-a.

13. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Video sam danas ovaj gif, pa me zanima odakle je:

hvala :3

14. Zegota

Zegota Zegota

1,363
    134
    63
    http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8288

15. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Hvala!
    +1

16. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Moram bump, dakle, gledao sam ovaj anime pre par godina, mislim da nije serija, vetj OVA od jedne il dve epizode, mozhda je chak i film samo shto je to kod mene bilo podeljeno u 2 fajla.

Jedino chega se setjam jeste da je bila jedna scena kada neku devojku hebe neki crnac, mislim da joj je bio nekakav authority figure, al' mozhda i tu greshim.

Na zhalost nemam vishe informacija :\

17. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Nije bas totalni crnja, vise onako matori preplanuli:
    http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5182

Kite Liberator

18. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    ^
    nije to, ovo je starije. mozhda chak i iz devedesetih.

19. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Probaj sa Wicked City, Demon City Shinjuku. Davno sam gledao ali ima takvih abuse scena na pretek.

http://www.youtube.com/watch?v=0jTZ3QMoE9w

http://www.youtube.com/watch?v=6LIlmtXERAo

U svakom slucaju evo ti lepe preporuke za anime movies:)

20. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Nije to, gledao sam demon city, odlichan mi je bio.
    U ovom na koji ja mislim nije bilo mnogo abuse scena, mislim da je ta bila jedina. To mi je prvi i jedini anime koji sam gledao a da je imao scenu seksa :)

21. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Sorry, ali sa tako malo cluea neces imati rezultata. Ako setis jos neceg, izvesti.

22. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Mislim da su bili nekakvi panduri :D to sam uspeo nekako da ischupam iz mozga.

23. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,905
    192
    63
    Kite Uncut ili Mezzo Forte, oba naslova imaju to što tražiš

24. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    DA mezzo forte!
    hvala :3
    svaka chast shto si na osnovu ovako shturih a i pogreshnih informacija uspeo da pogodish :)

25. Roronoa Zoro

2,905
    192
    63
    čudi me da nisi znao, jer z ataj anime je bio i skandal kod nas kada je neki čičica misleći da je običan crtać kupio unuku ovo

26. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    ^
    lol, nisam chuo za to :D
    Problem je shto ja loshe pamtim imena, a kad pokusham da se setim, onda mi samo pogreshne stvari padaju na pamet, trudio sam se da se setim ovoga i padalo mi je na pamet RahXephon, Elfen Lied, Genshiken i slichno, najgori sam.

27. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Kite Uncut je do jaja:) Mezzo Forte nisam pogledao.

28. drablj

drablj Stalker

964
    181
    43
    ne, ne, sakura-chan :) . ima i scena kad je siluju u zarobljenistvu, a ona se mnogo trudi da ih oralno zadovolji. posto je kukala kako je gladna, meni je palo na pamet da hoce da ih izmuze zbog secera i utoli glad. osetio sam se malo bolesnim kad sam video zasto je to radila :) . cisto da znas da nema samo jedna takva scena.

29. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    Da ne otvaram novu temu, jel može preporuka za neki film ili neku kraću seriju (12ep max) iz zadnje 2-3 god. Tako nešto relativno novo, nisam dugo odgledao ništa ;D.

30. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Sta volis da gledas, da li si pogledao Redline recimo, Broken Blade.

31. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    Sta volis da gledas, da li si pogledao Redline recimo, Broken Blade.

Pa može šta bilo, Broken Blade sam počeo pratit kad je tek krenuo izlazit, nije me nešto previše zainteresovao. Redline nisam gledao, to mi izgleda zanimljivo, ovjerit ću.

32. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Ben-To, Sora no Otoshimono (2x12 epizoda + film), The World God Only Knows (2x12), Macross F filmovi (prica je malo drugacija od TV serijala), Steins;Gate, Yondemasu Yo, Azazel-san, High School of the Dead, Mazinkaiser SKL, Hack Quantum, Panty and Stocking, Cat Shit One, Trigun - Badlands Rumble film, Eve no Jikan, Durarara.

Da ne idem jos unazad :D.

33. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    U kom anime sam chuo ovu pesmu? Dakle, ubijam se razmishljajutji, nikako da se setim, a uveren sam da sam anime gledao barem par puta, chim mi je pesma ovoliko poznata.

https://www.youtube.com/watch?v=AIvD6SSjGmQ

34. Zegota

Zegota Zegota

1,363
    134
    63
    Kiki’s Delivery Service

35. Roronoa Zoro

2,905
    192
    63
  36. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Hmmm, nisam gledao to, da se nije pojavljivala pesma mozhda negde drugde?

37. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Ok, moram da postujem nakon sebe da bi ljudi primetili.

Imam par screenshottova iz nekih animea, pa bih voleo znati naslov.

Anime 1:

Anime 2:

hvala!

38. Chaos212

Chaos212 Old one

574
    22
    18
    1 ping-pong club

2 Urayasu Tekkin Kazoku

39. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Bwahahaha, moracu da strpam u folder za gledanje nesto epizoda Ping Ponga, pokidao sam se na stvar kad sam video samo prvu epizodu.

Heh, ona slika sa pesmom o onoj stvari, hahaha.

40. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Ne znam da li je ovo ok mesto, al' ne nadjem bolje.
    Dakle, gleda mi se neshto poput Lucky Star, Hyakko, Azumanga Daiou, Nichijou... dakle, cute girls doing cute shit.
    A voleo bih i neshto nalik na Golden Boy i Great Teacher Onizuka.
    Hvala mnogo!

41. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,615
    694
    113
    Ne znam koliko se uklapa ali recimo Non Non Biyori je fina mala komedija na (jap ofc) selu i ukupno petoro djaka u shkoli :lol:
    Emituje se show, pola je gotovo. A nisi li pogledao drugu sezonu Ika Musume (poshto vidim prvu jesi)? Znam da sam samo zbog ove blesave squidgirl i pogledao obe sezone :D

Za neshto vrlo slichno GTO i mene zanima. Po nivou blesavosti :D Gintama/Gintama'/Gintama Enchousen nije toliko daleko ali je setting potpuno drugachiji. I ima 250+ epizoda olololo

42. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,274
    599
    113
    Možda Iketeru Futari. Kratka ali urnebesna komedija o uber napaljenom tinejdžeru i uber tsundere klinki.

43. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Iketeru Futari sam gledao, a mogao bih da overim drugu sezonu male squidgirl, a non non biyori, tek kada se zavrshi :D
    250 epizoda u Gintama mi je... previshe, ne bih bash da moram vishe od 50 epizoda da gledam :\

44. Roronoa Zoro

2,905
    192
    63
    ako nisi gledao Jungle wa Itsumo Hare Nochi Guu ili Hare+Guu, to obavezno

45. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    @nyarla
    Gledajuci tvoju mal listu, evo nekih odokativnih predloga:
    Joshiraku, Saki (cute mahjong girls doing mahjong), Black Rock Shooter (cute girls fighting their mental issues in awesome ways), AKB0048 (slatki idoli koji se bore protiv imperijalisticke prohibicije zabave), Namiuchigiwa no Muromi-san, Stella Jogakuin Koutouka C3-bu (cute girls doing paintball).

46. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Hvala mnogo, +1 for everyone! :3
    Joshiraku mi deluje najzanimljivije za sada, Black Rock Shooter sam igrao na PSP, samo da bih mogao da gledam u curicu :3
    Hare+Guu deluje cute, i to tje da se overi, onaj AKB0048 mi deluje kao da je shtancano samo zbog popularnosti AKBnekibroj, al' mozhda i greshim, mozhda je awesome!
    Devojchice sa paintball sam vetj video negde na forumu, tj. najavu, i rekao sam da tju da gledam chim bude gotovo, sada vidim da je finished airing, i da je vreme da vidim i to!
    Josh jednom, hvala!

47. Maxa

Maxa opsa!

9,544
    2,781
    113
    Ne znam da li je ovo ok mesto, al' ne nadjem bolje.
    Dakle, gleda mi se neshto poput Lucky Star, Hyakko, Azumanga Daiou, Nichijou... dakle, cute girls doing cute shit.
    A voleo bih i neshto nalik na Golden Boy i Great Teacher Onizuka.
    Hvala mnogo!

minami-ke za devojčice, gokusen za onizuku (female varijanta ovog puta xD)

48. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Maxo, hvala mnogo, Gokusen je awesome, za dva dana sam odgledao :)
    minami-ke sam gledao, prvu sezonu, i nije mi bash leglo... ne dopada mi se kako izgledaju, a ni radnja mi nije zanimljiva.
    Gledam sada Joshiraku i plachem od smeha, genijalne su curice :3 a i OP i ending pesme su awesome! ending nikada ne preskachem.

Hvala svima na preporukama ... mozhda bi bilo lepo da se ovo prebaci u zaseban topic, da se ovaj ne zagadjuje jer tju josh da trazhim savete ;)

49. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Sad mi sinu, jeste da serijal ima multidimenzionalnu postapokalipsu pred likovima, kao i pokusaj da se spreci kroz celu seriju u toku, serija ima carske likove, tako da ti predlazem da bacis pogled na:

Kyoukai senjou no Horizon

50. Maxa

Maxa opsa!

9,544
    2,781
    113
    Maxo, hvala mnogo, Gokusen je awesome, za dva dana sam odgledao :)

ako ti nije dosta probaj da nabaviš live action seriju, vrlo je zabavna za divno čudo :)
    i ima brda epizoda.

Share This Page