1. powered by Surfing Waves

Tržište i provajderi internet usluga

Discussion in 'PC Gaming and hardware/software' started by Blue, Jul 14, 2011.

1. Blue

Blue ....................

11,839
    753
    113
    Na starom forumu Ragnarok je pokrenuo temu vezanu za Telekom ADSL, što
    je kasnije obuhvatilo i ostale provajdere i njihova povećanja brzine i akcije.

Tako da diskusija i obaveštenja mogu da se nastave ovde.

2. likurg

likurg New Member

187
    1
    0
    Šta ima da se kaže. ADSL zavisi od milosti Telekoma. Ne bitno kod kog ste provajdera. Čak ako ste kod nekog drugog a da nije Telekom, situacija Vam je još crnja. Ja imam Telekom Click 16. Plaćao do skora 4500 din. Onda Beocity ponudi isti paket za 1700 din. Ja se prijavim da i u drugi lokal uvedem ADSL (lokal do lokala, dva razlicita vlasnika, a igraonica u pitanju) i da vidim kako sve to sljaka kod Beocitija. Kad ono - max brzina moguca na infrastrukturi 8 mbita (tako je Telekom porucio Beocitiju). A Telekom mi u lokalu do daje 16:) Tako ja batalim Beocity i ostanem na Telekomu.

3. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,929
    98
    48
    Kakav je ovo Telekomov 50% off popust za sve ADSL pakete? Videh 16Mbs za 2.250din. :) Jel' ima neka caka ili ne? I do kad je taj popust u smislu, koliko dugo placam upola cene? Godinu dana?

4. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,516
    118
    63
    Ja bih samo da se pohvalim da sam od SBBa dobio ovaj mesec račun uvećan za oko 1400dinara. Računali su da koristim pakete za koje mi na pamet ne pada da dajem toliko keša. Posle kraćeg objašnjavanja raščistili smo situaciju, ali nešto baš i nisam ubeđen da se to slučajno desilo. Poznajem domaće kopanije i znam da vole da urade fantomska potraživanja, kako bi skupili pare za njihove troškove.

Inače smo odnedavno na D3 Mix paketu i malo sam se zabrinuo da sam preskočio neka sitna slova, kada sam video račun.

5. likurg

likurg New Member

187
    1
    0
    Zamisli fore. Ovo o čemu Koder priča. Telekom je reklamirao i na TV, po novinama, uz račune kako ko god uzme i potpiše ugovor na godinu dana sa Telekom - dobiće upola cene datu uslugu. Znači uzmete Click 16, potpišete ugovor i umesto 4500 din plaćate mesečno 2250 din. E sad - promocija važi do kraja meseca. Ali su je ladno prekunili 15.07. u petak. Ja otišao danas do Požarevca da potpišem ugovor na godinu dana i uštedim tako 27000 din za godinu dana kad ono šipak. Kampanja je obustavljena. Ja pitam zašto - ne znaju. Pa u normalnoj zemlji bi neko odgovarao zbog lažne reklame. Plus niko me nije obavestio o prekidu kampanje a poslali su mi uz račun reklamu. Puko sam 600-700 din za gorivo dok sam otišao do Požarevca i izgubio radni dan i za to nikog nije briga. Znači Telekom se preračunao, ne isplati mu se ta promocija, puno se ljudi javilo, i ladno obustavili. Goveda obična.

Videću da pređem na Beocity ali na isti broj gde mi je Telekom tako da ne mogu da kažu da nema tehničkih uslova za 16mbita.

6. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,567
    113
    mozhda bi mogao da padne neki merge ovog topica i ovog http://www.emuglx.org/nextemuforums/showthread.php?tid=95 ?

7. milosm

milosm loony tune

1,028
    0
    0
    Ja sam PTT ADSL i zadovoljan sam,evo reci cu vam da sam za 3 godine kod njih samo dvaput zvao za reklamacije.E sad hteo sam paket od 8 mbit ali su mi pustili samo od 6 mbit , jer kao nema tehnickih uslova na mojoj liniji ?!? Jel se moze to nekako srediti ili to tek kad telekom se bude levelovao na visi nivo ?

8. Golden_Axe

Golden_Axe Well-Known Member

1,906
    570
    113
    Znaci promocija Telekom ADSL-a za duplo jeftiniji net vise ne vazi? Rekli su da traje do 1 septembra :puzzled:

9. likurg

likurg New Member

187
    1
    0
  10. Ja imam neki telekom paket koji sam uzeo jos pocetkom 2008, download mi je 30kb/s, taj paket placam oko 1200 dinara, za 2009. novu godinu tom paketu je smanjena cena, a za one koji ga vec imaju, rekli su da ce povecati brzinu. Meni su rekli da ne mogu da mi povecaju brzinu zbog tehnickih problema(na selu sam, jbg), ali bezobraznici isto tako nece da mi smanje cenu paketa, tako da taj stari paket placam po ceni od pre 4 godine!
    Pitanje: imaju li oni neku sluzbu koja je duzna da obezbedi opremu koja je potrebna za brzi internet ako korisnik vec ima takav zahtev, ima li neki drugi provajder koji bi bio u stanju da obezbedi tu opremu, bez obzira sto sam na selu? Ne mogu vise da placam ovaj krs internet, necu da trpim bezobrazluk...

11. Blue

11,839
    753
    113
    Baš te deru, a zbog čega neće da ti smanje cenu?

12. Nece da smanje, jer kako kazu majmuni, u ugovoru koji sam potpisao 2008. bila je navedena ta cena, rekli su mi da raskinem ugovor pa da sklopim ponovo kako bi imao novu cenu, ali kazu da neko moze da se ubaci u moj slot, kako kazu, nema vise slobodnih mesta...Mozda misle da sam sisao vesla pa izmisljaju, i onako su im sluzbenici neodgovorni i neljubazni, kad ih zovemo da saniraju neki problem, oni kukaju kako ne mogu da stignu jer i oni imaju neki problem...
    Sad pitam da li ima neki odgovoran provajder koji je u stanju da mi obezbedi dobar internet, bez obzira sto sam na selu?

13. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

30,699
    3,237
    113
    Meni je proslogodisnji studentski 4mbit paket istekao 1. avgusta, ali jos uvek mi ga nisu ugasili. Odbijam da ugasim router u sledcih.... well... forever. :D

14. Cipak

Cipak RPG Fan

1,629
    348
    83
    Na koliko si meseci potpisao ugovor?Verovatno na 12 ili 24 a kako je to bilo 2008 on je istelao.Tako da ti imas pravo da potpises nov ugovor bez obaveza da vracas opremu i ne gubis slot.Ja sam proslog meseca potpisao novi ugovor na 12 meseci dok je trajala ona akcija upola cene.Cak sam i brzinu podigao sa 1.5 na 4 mb.Brzinu su mi podigli 15 minuta posle potpisivanja a u sledecem racunu sam platio 27 dana po staroj a 3 dana po novoj ceni.Sto znaci da nemoras da cekas kraj meseca za promenu paketa i cene.
    Koliko ja vidim tebe tamo opasno zajebavaju budi malo uporan i dosadan na kraju ce morati to nekako da rese.

15. Ugovor sam potpisao na 12 meseci, zato su mi i rekli da mogu da raskinem pa da sklopim ponovo za isti paket da bih ga placao po novoj ceni. Glavno opravdanje im je da nemaju adekvatnu opremu da mi povecaju brzinu, ali to nije nikakav argument, duzni su da to obezbede. Meni to ide preko bezicne telefonske linije(WLL), a glavni repetitor je na jednom brdu, kako oni kazu, nemaju opremu koju treba doneti na to brdo kako bi omogucili vecu brzinu, a kazu da je to maximalna brzina preko telefonske WLL, ali mislim da lazu, jer komsija ima duplo brzi intrenet po manjoj ceni, isto preko bezicne telefonske linije, samo sto njemu ide sa drugog predajnika...Ima nas trojica koji trpimo ovaj njihov bezobrazluk, tako da cemo da izboksujemo neko bolje resenje.
    Cipak, nisi mi rekao da li si dalje od grada ili si blize nekom naselju? Meni ovaj njihov argument sa opremom zvuci lazno, nije bitno da li je selo ili grad, oprema se lako moze doneti...
    (da se razumemo, nemam nikakvu opremu koju su mi oni dali, samo ruter)

16. Cipak

Cipak RPG Fan

1,629
    348
    83
    Nisi napisao odmah o kom se internetu radi ja sam na adsl-u isto sam u selu ali imamo novu digitalnu centralu tako da mozemo birati brzinu koju hocemo.Pogledaj u ugovoru na koju si brzinu potpisao pa uporedi sa onom koju stvarno imas,ako je mnogo manja onda imas pravo da se zalis.Ako nemogu da ti podignu brzinu bar da smanje pretplatu.Telekom kao i sve velike firme juri profit tesko ce doneti novu opremu za samo tri korisnika jednostavno ne isplati im se zato te i lazu.

17. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,929
    98
    48
    Zamisli fore. Ovo o čemu Koder priča. Telekom je reklamirao i na TV, po novinama, uz račune kako ko god uzme i potpiše ugovor na godinu dana sa Telekom - dobiće upola cene datu uslugu. Znači uzmete Click 16, potpišete ugovor i umesto 4500 din plaćate mesečno 2250 din. E sad - promocija važi do kraja meseca. Ali su je ladno prekunili 15.07. u petak. Ja otišao danas do Požarevca da potpišem ugovor na godinu dana i uštedim tako 27000 din za godinu dana kad ono šipak. Kampanja je obustavljena. Ja pitam zašto - ne znaju. Pa u normalnoj zemlji bi neko odgovarao zbog lažne reklame. Plus niko me nije obavestio o prekidu kampanje a poslali su mi uz račun reklamu. Puko sam 600-700 din za gorivo dok sam otišao do Požarevca i izgubio radni dan i za to nikog nije briga. Znači Telekom se preračunao, ne isplati mu se ta promocija, puno se ljudi javilo, i ladno obustavili. Goveda obična.

Videću da pređem na Beocity ali na isti broj gde mi je Telekom tako da ne mogu da kažu da nema tehničkih uslova za 16mbita.

I ja isto zakasnio. Šta reći. Doduše, oni koji su potpisali pre 15/7, njima se važi paket.

18. Da li neko ima satelitski internet? Cuo sam da je to sila od interneta, ali ne znam kako to ovde kod nas funkcionise, gledao sam nesto i kazu da nema domacih provajdera za taj net, a korisnik treba da kupi opremu...Bas me interesuje kakvo je to cudo, nisam imao prilike da vidim to do sada...

19. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,567
    113
    ^
    kratko i jasno ... bofla :)
    barem je bilo u doba dialupa :D

20. likurg

likurg New Member

187
    1
    0
    Satelitski net ima veliki lag. Dobar je za surf i donload ali za igranje nije. Plus moraš imati bilo kakvu internet konekciju za upload jer je sat net konekcija jednosmerna tj. samo download. Ima i dvosmerna sat net konekcija ali je strašno skupa.

21. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,288
    1,643
    113
    reche dimitrijer na okupu da ih je ratel naterao da prekinu promociju

22. likurg

likurg New Member

187
    1
    0
    Ne vidim zbig cega. Cak i sa promotivnim cenama nisu bili bolji od vecine adsl provajdera. Recimo 16mb/s im je bilo 2250 din sa popustom a kod beocity-a je ista brzina 1700 din i to bez ugovorne obaveze.

23. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,415
    232
    63
    Jel koristi neko beocity u NS? Rodjaci mi traze da im izaberem internet provajdera. Predlozio sam im Orion jer znam da dobro rade.Posto hoce da potrose sto manje, pomenuh i Postu. Glavni prioritet im je sto niza cena.

24. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,385
    897
    113
    Ljudi, da vas priupitam nesto. Treba sad da se selim u NS, studije jelte, pa nasao sam neki stan koji ima KDS kablovsku, a meni to ne odgovara jer nemerem gledati NFL (ima na AS1, al' k'o da i nema, a strimove ne volim) pa mi treba ESPN America. Pa da li se moze odjaviti od KDS-a i prikljuciti na SBB bez nekih zejebancija i statijaznam?

I da li i dalje ima kod Telekoma ono za studente, da dobijes Click 4 po ceni Click 1?

25. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,569
    1,618
    113
    Ljudi, da vas priupitam nesto. Treba sad da se selim u NS, studije jelte, pa nasao sam neki stan koji ima KDS kablovsku, a meni to ne odgovara jer nemerem gledati NFL (ima na AS1, al' k'o da i nema, a strimove ne volim) pa mi treba ESPN America. Pa da li se moze odjaviti od KDS-a i prikljuciti na SBB bez nekih zejebancija i statijaznam?

I da li i dalje ima kod Telekoma ono za studente, da dobijes Click 4 po ceni Click 1?

Moja zgrada ima KDS, kada sam pre 3 godine zvao SBB i hteo njihov internet, rekli su mi da neće doći u zgradu sve dok postoje druge instalacije tamo, tako da sam batalio odmah sve dalje pokušaje dovođenja SBBa kod mene u stan, uzeo ADSL i gledam 20min dnevno KDS televiziju

26. Mrakoslava

Mrakoslava Local estrogen

822
    44
    28
    @Jörmungandr

Ja sam uzela telekomovu ponudu platim click1 dobijem click4. Nazalost, sad je to ukinuto pod pritiskom RATEL-a da su takve telekomove ponude nefer prema ostalim provajderima.
    KDS nema sanse da zamenis za SBB, to rade jedino ako cela zgrada menja a nikad neces ubediti sve stanare da to urade.

27. stale

stale bowel disruptor

3,794
    988
    113

Kod telekoma na iptvu imas sve 4 arene 2eurosporta i 2espna tako da to nije lose, a u hd paketu imas i arene. trenutne ponude bi trebalo da imaju na njihovom sajtu

28. Costanza

Costanza since 2004

548
    146
    43
    i ja imam ptt kds, i smesni su, bar sto nece da uvedu i sk+ iako ih nista ne kosta ... ili sto babytv drze u nekom pay paketu i tako dalje .. njihov kabl net nisam ni hteo da uvodim, jel te u staru obavezuju na godinu dana, a pritom ne garantuju da te net nece zajebavati od pocetka (posto ponekome jednostavno ne radi kako treba, jer im je mreza negde problematicna) .. zato sam se oprostio od torrenta, download-a i slicni potrosaca bw-a, vec koristim telenor usb stick i imglike opera :)

29. milosm

milosm loony tune

1,028
    0
    0
    ptt adsl sabija

30. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,385
    897
    113
    @Jörmungandr

Ja sam uzela telekomovu ponudu platim click1 dobijem click4. Nazalost, sad je to ukinuto pod pritiskom RATEL-a da su takve telekomove ponude nefer prema ostalim provajderima.
    KDS nema sanse da zamenis za SBB, to rade jedino ako cela zgrada menja a nikad neces ubediti sve stanare da to urade.

E jebiga :)

Kod telekoma na iptvu imas sve 4 arene 2eurosporta i 2espna tako da to nije lose, a u hd paketu imas i arene. trenutne ponude bi trebalo da imaju na njihovom sajtu

A moze li se odjaviti KDS pa uvesti taj Telekomov iptv ili i to zavisi od tih instalacija i cega vec?

Ja tv manje-vise ni ne gledam, nego eto, potrebno mi je za NFL/NBA najvise, da se ne jebavam sa strimovima. Ponekad malo Disocvery, History i to. Ovde ni nemam kablovsku pa tv palim samo da odgledam Prijatelje :D

31. Costanza

Costanza since 2004

548
    146
    43
    ptt kds nema veze sa telekom adsl-om .. tako da ako nemas ugovornu obavezu (a i ako imas mozes al ajde), lepo raskines ptt kds ugovor, iskljuce te, pa putuj igumane kod zeljenog provajdera, u tvom slucaju iptv ..

ja inace imam fix telefon, ali je toliko cesto u prekidu, kao da zivim u Mackovcu, a ne u Beogradu. . mogu da mislim kako bi bilo koji adsl 'sabijao' preko takve centrale i lokalne infrastrutkure ..

32. Banezza

Banezza Clever Title

315
    87
    28
    ptt adsl sabija

Taj rad, skoro sam uzeo 16/1 paket, radi bas bas lepo!

Rezultati na speedtestu:

14.2 dl, 0.91 ul, 4ms

33. Maxa

Maxa opsa!

10,483
    3,444
    113
    koristim ptt adsl 6/1mbit, heheh kakav joy kad mi je stigao račun u iznosu od 780 dinara :D

34. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,569
    1,618
    113
    koristim ptt adsl 6/1mbit, heheh kakav joy kad mi je stigao račun u iznosu od 780 dinara :D

Kako O_O?

35. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,435
    148
    63
    Meni ne stize racun za net na telefonski vec par mjeseci :D
    nadam se da se nece sjetit da sve posle obracunaju, jer bi im platio malo sjutra

36. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48

Kako O_O?

PTT akcija upola cene, a meni ugovor do kraja godine kod Telekoma, dok ta akcija traje, ili vec zavrsila, QQ.

Jos veca je fora sto je Telekom nakratko imao istu ili vrlo slicnu akciju...

37. Maxa

Maxa opsa!

10,483
    3,444
    113
    ^this. akcija je trajala do kraja septembra.

38. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,569
    1,618
    113
  39. DieH@rd

30,699
    3,237
    113
    Evo jednog threada u kome možemo uopšteno raspravljati o provajderima i njihovim evil money grabbing šemama.

Thread otvaram jer će 1. MARTA sbb najverovatnije povecati svoje pakete! Tačne informacije nisu poznate, ali otprilike cene MIX paketa [bazicni tv paket i flatrate net sa ugovorom na 24 mesca] ce biti sledeci:

MIX S 10/1 1.490 din [skok sa 6 > 10mbit download stream]
    MIX M 16/1.5 2.090-din [skok sa 8 > 16]
    MIX L 24/2 2.790-din [skok sa 18 > 24]
    MIX XL 40/2 3.590 din [skok sa 24 > 40]

Trenutne cene mozete pogledati na:
    http://www.sbb.rs/Mix+paketi/222/MIX.shtml

Telekom navodno sprema nove promo pakete za nove korisnike, ali nikako da vec jednom povecaju net i starim korisnicima.Smor.

40. ogisha007

ogisha007 Buvljak master

201
    13
    18
    Sjaj-no! 10Mb na SBB/KDS-u, dok ja još vučem telekomovih 1.5 po istoj ceni.

41. pulzarokkit

pulzarokkit The Machine

541
    7
    18
    nisi sam ogisha
    stvarno su smradovi ovi u telekomu :D

42. flowmaster

flowmaster Member

448
    6
    18
    telekom ima neku akciju - 1.5mbit korisnici koji se obavezu na godinu(dve?) dobijaju 4mbit upgrade dzaba.

43. DieH@rd

30,699
    3,237
    113
    I to kao treba da nas utesi? :)

[ja sam imao 1 year ugovor za click4 1500din koji je davno istekao ali i dalje dobijam 4mbit, kontam da su me prebacili na tako nesto sami].

44. flowmaster

flowmaster Member

448
    6
    18
    pa mozda ogisu utesi, ako hoce da se obavezuje ugovorom a nema alternative, za ostale ne znam.

i ja imam klik4, ali ugovor mi uskoro istice, nadam se povoljnim ponudama za nove korisnike. :)

45. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,106
    256
    83
    i meni ističe za 10ak dana, ali dok se oni reše .... mda o5 bolje bez neta 10ak dana nego da plaćam skuplje (ako mi nije moranje)

46. DieH@rd

30,699
    3,237
    113
    Kada ti istekne ugovor, atomatski ti se produzava [ali mozes da ga prekines kada god oces]. Ne ostajes bez neta.

47. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,106
    256
    83
    znam, ali ako bi bila neka povoljnija ponuda, raskinuo bih ugovor i sačekao

48. DieH@rd

30,699
    3,237
    113
    Novi popusti ce biti tek na leto, nemoj se nadati brzom reagovanju Telekoma.

49. Blue

11,839
    753
    113
    Imamo vec thread.
    http://www.emuglx.org/nextemuforums/showthread.php?tid=96&highlight=provajderi

Takodje, na mix M je sada 10MB ne 8.

50. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,654
    1,088
    113
    Spojeno. Ja sam do maja na telekomu, ona ponuda sa 50 % popusta sto je bila, tako da placam 4 Mbps oko 1000 din, sto je ok, a i 4 mi je dovoljno. A za sbb nemam uslove, posto je kod mene kablovski provajder ptt, a oni imaju neke slabe pakete, i podrska im je nikakva.

Share This Page