1. powered by Surfing Waves

TV EMISIJA

Discussion in 'Domaća gaming scena' started by crnjak, Feb 11, 2013.

1. crnjak

crnjak BIA agent

203
    0
    16
    Hajde da diskutujemo ozbiljno na ovu temu tj. da napravimo super koncept emisije koja bi se bavila Gaming-om na prostoru bivse SFRJ.
    Ovako ovo nebi pricao bezveze da nemam snage da izguram do kraja.
    Moja ideja je da kombinujemo elemente:
    1. New releases&upcoming games (nova generacija igara)
    2. Newgen&upcoming consoles
    3. Hardware section (generalno test PC hardvera mada moze i test konzola)
    4. Retro now and beyond (sve je jasno kao dan)
    5. Najlon hunters (pa sprovedemo u delo :))
    ------------------------------------------------------------------------
    Ideje su dobrodosle naravno kao i kritike. Ovako TV studio posedujemo (necu ga javno imenovati) kao i mogucnost emitovanja na jednoj televizija za sada. Studio se nalazi u Novom Sadu tako da nece biti problem da se svi okupimo koji hoce da rade na projektu jedan dan u istom gradu.
    Za sve dalje terbali bi se naci naravno ozbiljni igraci :)

2. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Što se mene tiče, pružam podršku, samo moram da proverim sa advokatom radija da li svojim učestvovanjem dolazim u neki sukob interesa ili nešto slično.

Yes, this is serious business.

3. crnjak

crnjak BIA agent

203
    0
    16
    Mislim da ne dolazis u nikakav sukod interesa jer nisi politicki funkcioner.
    Upravo to hocu da stvorimo brend koji ce biti upecatljiv na ovim prostorima pa i sire naravno, smartam da posedujemo kapacitet da projekat bude uspesan.

4. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,486
    98
    48
    Radio sam već na TV emisija, a drugar je baš i imao emisiju na "jednoj novosadskoj televiziji". Čak i kada ne bih bio ovako kiseo što se tiče te teme, objektivno bih mogao da kažem: "teško će to ići". Za početak mogao bi da objasniš kako misliš da nabaviš sponzore i reklame.

Takođe, ovo treba u "domaći igrački mediji" podforum.

5. crnjak

crnjak BIA agent

203
    0
    16
    nebi samo ja radio, logicno da bi oformili tim.
    za start nam ne treba nista osim dobre volje.
    sve ce u pocetku biti "namireno".
    sto se tice sponzora recimo da imam dovoljno uticaja u odredjenim drustveno-politickim sferama.
    skeptik sam i ja ali mislim ako se ulozi dosta truda da je prosto ne moguce da nesto prodje ne primetno.

6. forsaken demon

4,486
    98
    48
    Ne bih da te odvraćam od ideje, ali to je jedna jako teška priča u našim uslovima.

7. howler

howler Well-Known Member

2,420
    551
    113
    Ma ko danas gleda TV pored interneta.
    Bolje to realizirati kao YouTube kanal. Sa malo reklame po lokalne portale ima da dobije veca gledanost nego li prikazivanje po televiziji.
    Da ne pricamo koliko e jeftinije plasirati to publike.

8. zdravkelja

zdravkelja Member

8,630
    1,463
    113
    I ja mislim da je to bolje, pogotovo ako ce novi sajt da bude kao sto je Nick rekao.

9. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    Youtube ima i tu prednost da gotovo svako može da doprinese bez da dolazi do NSa. Doduše, verujem da je isto ovo ostvarivo i preko standardnog TV formata - svako može da napiše neku recenziju ili neki drugi doprinos a vi onda samo nađete naratora koji bi to pročitao.

Međutim, možda je neki podcast format još bolji - razradi se dnevni red, podeli termin u nekoliko delova (mogu i ti koji si naveo) i onda se narod nađe na skajpu ili nešto slično i diskutuje redom o stvarima s dnevnog reda :).

10. forsaken demon

4,486
    98
    48
    Međutim, možda je neki podcast format još bolji - razradi se dnevni red, podeli termin u nekoliko delova (mogu i ti koji si naveo) i onda se narod nađe na skajpu ili nešto slično i diskutuje redom o stvarima s dnevnog reda :).

Podcast u Srbiji ti niko neće slušati.
    YT i meni deluje kao bolja ideja i video sam par domaćih pokušaja (neki walkthrough za Deponiju sam našao kod Crnogoraca).

11. crnjak

crnjak BIA agent

203
    0
    16
    Eto ideje se polako radjaju kada malo covek bolje razmisli YouTube je super.
    Ko bi hteo da se ukljuci pilot emisiju pa da krenemo sa radom?

12. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    Tjah, mene smara da gledam taj narod - daleko mi je interesantnije da gledam klipove iz igre nego da gledam nasumičnog voditelja koji izlaže neku recenziju ili najavljuje igru. A audio-only fokus bi bio i pogodan jer nema zamlaćivanja sa snimanjem ljudi i čačkanjem oko studija + ukoliko neko želi mogao bi i .mp3 da skine pa da sluša u pokretu.

@crnjak - imaš li neku ideju šta "uključivanje" tačno podrazumeva :)?

13. flowmaster

flowmaster Member

448
    6
    18
    zasto mislis da bi IKO skidao recenziju video igre u mp3 formatu da je slusa u pokretu?

14. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    Rekoh da to više bude podcast format. Zašto IKO to skida :)?

Ali ok, nemam ništa ni protiv tradicionalnije forme, ali nijedna od emisija koja ju je sledila nije opstala, zanima me zašto bi sad bilo drugačije?

15. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Podkest u Srbiji? Jel se to maže naleba?

Najbolje je započeti emisiju na YT, u nekom zglavnom trajanju od 15 - 20 minuta, jer je sve preko toga iscimavanje svih u lancu, kao i onih koji to gledaju.

16. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,796
    2,331
    113
    Postoji dobar razlog zasto nema nicega slicnog na domacim televizijama skoro 10 godina... Da ne ulazim u pricu kako nema scene, ozbiljnih sponzora, trzista itd. Danas klinci imaju Internet, Game Trailers... a oni koji imaju naviku da gledaju TV i dalje a imaju kablovsku imaju i francuski Ginx TV koji 24 sata dnevno vrti opise igara i slicne gaming stvari, i to sve sa srpskim titlovima.

Znaci para od toga neces imati, gledaoce isto skoro da neces imati, a da vidimo da li imas sta je potrebno uopste da bi se nesto napravilo. Osnovno sto ti je potrebno su ljudi koji ce da montiraju sve to, znaci neko ko je jebeno dobar u montazi i pravljenju grafika za TV. Spoiler: svako ko je iole dobar u tome ti nece raditi za dzabe, a ako zaposlis amatere i emisija ce ti izgledati tako. Glavna stvar zasto recimo EmuGlx TV stoji je sto evo na celom ovom forumu nema ljudi koji bi radili animacije za show, montazu i bili spikeri, jednostavno niko nece da se iscima ni oko YT zajebantskog show-a, a ti planiras big ass TV produkciju tako da go figure kako ce to proci sve i da imas lovu da ulozis u profi ljude i spreman TV slot na nekom pristojnom kanalu, opet bi to bio veoma rizican posao.

17. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,804
    1,465
    113
    ja čekam i čekam niče da pokrenemo absolute trash bar :)

18. crnjak

crnjak BIA agent

203
    0
    16
    Postoji dobar razlog zasto nema nicega slicnog na domacim televizijama skoro 10 godina... Da ne ulazim u pricu kako nema scene, ozbiljnih sponzora, trzista itd. Danas klinci imaju Internet, Game Trailers... a oni koji imaju naviku da gledaju TV i dalje a imaju kablovsku imaju i francuski Ginx TV koji 24 sata dnevno vrti opise igara i slicne gaming stvari, i to sve sa srpskim titlovima.

Znaci para od toga neces imati, gledaoce isto skoro da neces imati, a da vidimo da li imas sta je potrebno uopste da bi se nesto napravilo. Osnovno sto ti je potrebno su ljudi koji ce da montiraju sve to, znaci neko ko je jebeno dobar u montazi i pravljenju grafika za TV. Spoiler: svako ko je iole dobar u tome ti nece raditi za dzabe, a ako zaposlis amatere i emisija ce ti izgledati tako. Glavna stvar zasto recimo EmuGlx TV stoji je sto evo na celom ovom forumu nema ljudi koji bi radili animacije za show, montazu i bili spikeri, jednostavno niko nece da se iscima ni oko YT zajebantskog show-a, a ti planiras big ass TV produkciju tako da go figure kako ce to proci sve i da imas lovu da ulozis u profi ljude i spreman TV slot na nekom pristojnom kanalu, opet bi to bio veoma rizican posao.

Imamo TV studio i sve koji rade u njemu za dz jer moraju da rade tako ;)
    Neznam posle svega ovoga sta da radim ukoliko hocete da radimo tu sam

19. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,796
    2,331
    113
    Mozemo da probamo YouTube show da pokrenemo sa tom tvojom produkcijom, ako imas sve na raspolaganju why not.

Share This Page