1. powered by Surfing Waves

Uncharted: Golden Abyss

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by Ryo, Jul 15, 2011.

1. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    Uncharted: Golden Abyss Wiki

Developer(s) SCE Bend Studio
    Publisher(s) SCE
    Release date(s) TBD

Igra koja je najavljena kao killer app za Vitin launch i igra o kojoj definitivno najvise znamo. Za sad je graficki ubedljivo najimpresivnija od svega sto je prikazano. Prica je smestena pre prvog dela, ali nece biti prequel, vec posebna epzoda u Uncharted settingu. Na igri radi Bend studio koji je na PSP-u poznat po Syphon Filteru i Resistance-u, vrlo dobrim igrama, koje bi bile jos bolje da je PSP imao bolje kontrole, sto je na Viti ispravljeno :)

E3 GAMEPLAY VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=SKCZJIQBVLE

2. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,973
    1,970
    113
    Mužnja jednog te istog naslova. Sve je to kul, ali ja ne osećam neko preveliko ushićenje kad je ovaj uncharted u pitanju -_-

3. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,636
    79
    48
    Nisi jedini. Dok sam dosta zagrejan za treci deo, ova psv varijanta me nesto i ne provlaci. Narocito sto ce biti i laksa igra, barem delovi sa penjanjem.

4. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,932
    3,943
    113
    A mene vise privlaci ovo nego PS3 naslov. Na PS3 cemo dobiti kopiju ranijih igara, a ovde ce moci da ubace neke inovacije.

5. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,973
    1,970
    113
    Pa da, jedino te inovacije da se jos vise priblizi casual igri zbog touch kontrola za pentranje i ostalih samo dodataka... Ali, neka, bice to AAA naslov, tako da ce zabave biti tu, ali ukus vec vidjenog ce takodje biti prisutan

6. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    217
    63
    Ni ja ne ocekujem preveliko ushicenje oko ovog dijela ali svakako da cu ga igrati ako Boze zdravlja uzmem Vitu. Samo da prica bude interesantna...

7. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Jos malo i igra izlazi u japanu. Evo njihovog launch trejlera.

http://www.youtube.com/watch?v=3sVbT3KnhxU

8. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Developeri su zvanicno potvrdili da ce SP kampanja trajati 10 sati, i da imaju preko 2h animacija.

Speaking to NowGamer about the challenges in bringing the HD franchise to handheld, Garvin [game director] said: "We tried to focus on the kinds of things that read well on a 5-inch screen versus a 50-inch screen Story for example: we have over two hours of cinematics in a game that is 10+hours long, so story is very important to us, just like it is on the [PS3] console."

Uncharted 3: Drake's Deception can be completed in around 8-9 hours depending on difficulty.

http://www.youtube.com/watch?v=2VELo8QsNkM

9. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    43
    48
    Pa mora nesto da te natera da kupis vitu:)

10. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    Samo da ove motion/touch kontrole budu opcionalne.

11. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Vecina jeste.

12. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,973
    1,970
    113
    Napisao sam opet hejt referat, ali meh, nije zanimljivo samo hejtovati :). Oke ovo izgleda, iskreno, nema ništa što bi me nagovorilo da kupim Vitu čim stigne, ali interesantno je u krajnjem slučaju. Motion kontrole bih koristio za snajper i za ljuljanje na lijani, ali za combat, kretanje i penjanje isključivo tradicionalni način. Simpatično je, sve u svemu.

13. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Jedine obavezne motion komande su za secenje onih prepreka i mozda za finishing melee move.

14. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    Sto se mene tice, jedino im mogu oprostiti mandatorno koristenje pozadinskog touch panela. Ostalo mora biti opcionalno. Ne volim da dizem ruke sa tradicionalnih kontrola da bih nesto odradio na touchscreenu.

15. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Ovo je lauch igra koja je napravljena da pokaze sve mogucnosti Vita inputa. Neke stvari im moramo oprostiti u launch periodu. Posle toga, reakcije publike ce jasno pokazati koji input taktike im odgovaraju koje ne.

16. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Evo jednog odlicnog [opcionog] noviteta. Iskoristili su vec urodjeno pomeranje konzole pri fightovima da tweakuju nisanjenje. Mali pokreti tu bash mogu da pomognu.

http://www.youtube.com/watch?v=1SsCunU2EpA

17. grunt

grunt Celeb Freak

17,715
    3,842
    113
    Dunno mozda je ok ako se naviknes, mada oni finishing moves sa touch kontrolama deluju totalno out of place.

18. DieH@rd

31,932
    3,943
    113

19. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    Malo poligona, ali to su izgleda nadoknadili sa dobrim teksturama i shaderima.

20. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Od prvog pojavljivanja Vite su rekli da sistem nemoze da odradi puno poligona, ali da je odlican sa shaderima i efektima.

Evo ko oce da vidi malo vishe kako igra izgleda, ucitajte ovo i kliknite dole na "part 2" [mozda je vec namesten na part2] i prebacite na ~7-8min mark
    http://www.twitch.tv/redsungamer/b/302875493

21. grunt

grunt Celeb Freak

17,715
    3,842
    113
    Zasto su ove slike toliko pikselizovane ?

22. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Zato sto vita ima 5" ekran sa 960 × 544 rezolucijom. Malo AA bi pomoglo, ali ocegledno velik PPI [220] dosta efektivno sakriva aliasing [24" monitor sa 1080p rezolucijom ima 96 PPI].

Naravno treba sacekati da se Digital Foundry dokopa vite i izbace tech opis svih launch igara. Oni sigurno mogu iskopati jos infoa. :D

Last thing to note, screenshotovi koji Vita OS snima su mozda loshe kompresovani u JPEG.

23. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    Ovdje mi djeluju skroz ok:
    http://www.jeuxvideo.com/screenshots/images/00039/00039801_043.htm

24. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    To su PR shot-ovi. Vita definitivno nema toliko AA.

25. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    Vita definitivno nema toliko AA.

Za sada, sto ne znaci da nece izvuci AA za generaciju ili dvije igara. Negdje procitah da vise aliasinga ima u meniju nego u igrama.

26. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    VITA OS ima savrshen pic quallity, i ultra je snappy.

27. grunt

grunt Celeb Freak

17,715
    3,842
    113
    Po meni ovo ne deluje mind blowing sobzirom na hardver, ali kada gledam iz perspektive da je ovo handheld i da je ovo prva generacija igra izgleda extra :) A i kontam da ce na Viti bas dosta da skoci vizuelni kvalitet kako vreme bude prolazilo tj kada bolje upoznaju sistem.

28. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    Ja baš nešto ne verujem u to. S obzirom da je hardver sada mnogo više generički nego u PSP-u ne znam da li ćemo videti skok kakav je napravio GoW u odnosu na launch naslove.

29. grunt

grunt Celeb Freak

17,715
    3,842
    113
    Videcemo, nadam se da nisi u pravu :D Kako stoji vita kada se poredi npr sa iphone 4 hardverom ? Posto Infinity Blade 2 stvarno extra izgleda, a vita bi trebala da je dosta jaca ne ?

30. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Ne sumnjam da ce igre biti bolje as time goes by.

Rurmors speak da je Sony dozvolio developerima "samo" 256mb rama za launch igre. Ostatak je ostavljen za OS. Kako vreme bude prolazilo sigurno ce osloboditi jos PUNO prostora za igre, a naravno uvek postoji sansa da je sistem trenutno underclockovan kao i PSP1.

31. milutinndv

milutinndv Member

143
    7
    18
    Pojece iPhone i Android igre u samom startu. Hhahahahahahaha :lol:

32. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Opusti se. Lansiranje svake konzole [osim kod nintenda] ima takve rezultate.

33. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Evo lagano prelazim, stigoh do zatvora koji je bio deo marketina pre izlaska igre [novinari su igrali tu sekciju].

Igra bas ima wibe uncharted keca, i grafika je nenormalna! Animation sistem je potpuno prenesen iz novijih uncharted igara [jako fluidno], a aiming sistem je veoma zanimljiv [ziroskopima mozete malko da dodadite svoj manuelni aim, ono taman za malo preciznije shotove]. Svi ostali delovi igre imaju full production values, cinematici, motion capturing, zvukovi/muzika. Aliasing je primetan, ali uopste ne smeta u gameplayu.

Za sada, vrh.

34. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    Mogu li se potpuno iskljuciti motion kontrole i touchscreen interakcije?

35. howler

howler Well-Known Member

2,792
    792
    113

Eee ti bas oldschool :) ...Ja kad dam moj PSPgo nekome...Prvo sto rade tapucu sa prstima po ekranu :lol:...touch kontrole su usle u svakodnevnog zivota da je prosto nemoguce.

36. DieH@rd

31,932
    3,943
    113

Motion nisanjenje mozes da iskljucis, a sve sto je na touchscreenu je opciono osim puzzle-ova na main campaign path-u koji bas koriste touch [skidanje prasine sa iskopanih artifakata, preslikavanje slika na papiru pomocu uglja i sl]. Mozes veoma opusteno da igras igru "tradicionalno". Nemoras koristiti back touchpad i touchscreen za nista dok istrazujes okolinu i boris se [well, secenje bambusa u trazenju secret zona je izuzetak].

Igra u sebi ima ~10 vrsta collectibles-a [nisu normalni bas je krcata igra] ali samo je par puzzleova sa touchom obavezno da se predje. For now.

37. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    Thx, to je fino cuti, posto bas nikako nisam ljubitelj "modernih" kontrola.

38. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Ova igra je pravljena uporedo sa svim izmenama hardvera tokom zadnjih par godina, tako da su u nju bukvalno ubacili sve sto su mogli. Cak i ogavni "ooo neee pasces sa drveta ako ne uradis balans preko ziroskopa" quick event koga niko zivi ne voli. :D

Osecam da ce sledeca Uncharted igra za Vitu biti mnogo vise streamlined i rasterecena nepotrebnih showcase kontrola. Mada, meni ne smeta i ako sve ostane, samo neka bude opciono.

39. MadHouse

MadHouse Haos picke ludilo

1,421
    64
    48
    Ova igra je pravljena uporedo sa svim izmenama hardvera tokom zadnjih par godina, tako da su u nju bukvalno ubacili sve sto su mogli. Cak i ogavni "ooo neee pasces sa drveta ako ne uradis balans preko ziroskopa" quick event koga niko zivi ne voli. :D

Osecam da ce sledeca Uncharted igra za Vitu biti mnogo vise streamlined i rasterecena nepotrebnih showcase kontrola. Mada, meni ne smeta i ako sve ostane, samo neka bude opciono.

Za sledeci Uncharted za Vitu,ocekujem online multiplayer.
    To je toliko potrebno po mom misljenju i bice mnogo bolje.

40. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Studio Bend je najavio da krecu sa procesom unajmljivanja dodatnih developera koji ce raditi na novom Vita projektu! Excelent! Nadam se da ce to biti nastavak na Golden Abyss, ali cak i ako nije, verujem da ce uspeti da iz vita izvuku drasticno vise preformansi [Killzone vita trejler to dokazuje].

Inace, skontajte koliko su problema imali dok su radili igru sa nezavrsenim hardverom i sdk-om [jedno vreme su hteli da prave open world hub based igru :D ]. Potpuni breakdown cele produkcije Golden Abysa - http://www.gamasutra.com/view/feature/181082/postmortem_sony_bend_studios_.php
    Great read!

41. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,555
    2,779
    113
    Ja nastavio Golden Abyss na Viti :D posle pola godine xD ako ne i više... Ok stigao sam do drugog chaptera predhodnim igranjem, dosta je :D

42. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    217
    63
    Ja nastavio Golden Abyss na Viti :D posle pola godine xD ako ne i više... Ok stigao sam do drugog chaptera predhodnim igranjem, dosta je :D

Kakve su kontrole na Viti za igranje Uncharteda, nisanjenje, pucanje...?

43. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,651
    1,973
    113
    @wahad
    hahahaha nemoj da se brukas bre ja sam presao Uncharted GA na svim tezinama redom i uzeo jedini platinum igra je odlicna.
    Samo mi banovase nalog. :D

Kakve su kontrole na Viti za igranje Uncharteda, nisanjenje, pucanje...?

kontrole su odlicne samo treba malo vremena da se naviknes na pecurke posto imaju kraci hod,posle toga je milina nema razlike u odnosu na ps3 osim sto opciono imas i par touch kontrola . :)

44. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,973
    1,970
    113
    pečurke su san snova na viti, ako budu slične uradili sa sličnim hodom i mekoćom na ps4 gamepadu, ja se od konzole neću odvojiti :D

45. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Dobre su pecurke, a jako pomaze i onaj Vita grip sto je Wahad instalirao. Ta kombinacija, zajedno sa "ziroskopskim" tweakovanjem nisanjena predstavlja najbolju kombinaciju upavljanja za 3rd person igre.

Inace Wahade nemoj da prestajes da igras, prva trecina je malo sporija, ali posle toga krece prava odlicna avantura. Bas je super igra, sa dobrim Uncharted 1 feelingom.
    Mada kako i ne bi, prepiranje Drake-a i Sully-a kroz pola igre nikako ne moze biti lose :D

46. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,555
    2,779
    113
    Da kontrole su odlične, evo trebalo mi je malo vremena da se vratim u štos ali je skroz oke.

Što je najbolje, žiroskop pomaže odlično u sitnom nišanjenju, jako bolje nego na ps3 npr, jer tu si mogao samo pečurkama da nišaniš, a one su labave ko babine sise...[hr]
    A što se tiče PS3 trilogije, igrao sam prva 2 na starom nalogu, a trojku na novom i krivo mi je zbog trofeja :(

Mada, igraću ja to ponovo, eventually...

47. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    Upravo sam je zavrsio i prijatno sam iznenadjen kvalitetom, nisam ocekivao da ce drugi tim napraviti ovako dobru igru. Za mene 9/10, odlicno su implementirali ziroskop i cak i touch screen, a odlicna im je fora i black market.
    Stvarno sjajan naslov, tehnicki prosto neverovatan za dzepni uredjaj.
    Btw trenutno imam u proseku 10-15 ljudi u okolini koji koriste vitu ( makar onih koji imaju ukljucenu near aplikaciju) i uncharted je drugi naslov po popularnosti. Prvi je youtube :lol:

48. DieH@rd

31,932
    3,943
    113
    Da, odlicna je igra, pogotovo kada se procita koliko je dev team imao problema pri produkciji igre [rush da se napravi launch naslov, SDK koji je non stop bio menjan, izmene u scope-u igre].

Nadam se da ce Studio Bend napraviti nastavak, ali u izvedbi njihove orginalne ideje - openworld/hub based uncharted. Crystal Dynamics ih je sada pretekao sa TR-om sto se toga tice, al nema veze. Makar su dokazali da je hub based action-adventure-verticaltraversal igra itekako viable. :)

49. MadHouse

MadHouse Haos picke ludilo

1,421
    64
    48
    Meni se jako svidja igra,na normal je okej a na easy i very easy je prelaka.

Sve u svemu,nisam ocekivao da ce da bude ovako dobra i zabavna.
    Nadam se nastavku,i online-u ukljucenim.

50. Omega

Omega N64 je đubre

15,792
    2,645
    113
    I ja sam bio prijatno iznenadjen kvalitetom, ali me malo smara kolicina "collectables-a" koji su razbacani (a volim da pokupim sve), a i naletio sam na podosta bagova.

Share This Page