1. powered by Surfing Waves

Vaša kolekcija stripova

Discussion in 'Comics / Books' started by Yonai, Sep 28, 2016.

1. Yonai

Yonai The Master of Disaster

12
    29
    63
    .

Last edited: Nov 14, 2016
  2. gruja

gruja I am God of War

6,263
    836
    113
    Ja imam gomilentinu ali u cbr formatu :-D

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 7047D уз помоћ Тапатока

3. dsst

dsst fdggg

3,603
    782
    113
    imamo comics podforum pa moze ovo tamo da se prebaci?
    inace evo moje skromne police + kobo koji uglavnom sluzi za mange sa gomilom brojeva koje ne nameravam da skupljam :3 imam kolekcionarski duh, ali umeren.

Kraken, stale and Nyarlathotep like this.
  4. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    @Yonai možda je trebalo da ostaviš za početak svoju kolekciju? :)

5. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ogroman deo kolekcije mi je u SRB i to je nekih desetak hiljada stripova (samo stripoteka i panorama su skoro 2000) a ono sto sam poneo su meni najdrazi delovi koji su sad rastrkani po policama u kuci gde se stalno bore sa strucnom literaturom :) Videcu da slikam i okacim zanimljive primerke.

Inace stripove citam od seste godine, latinicu sam naučio pored AFa prvo pa tek posle ćirilicu i mislim da sam upoznao najveći deo ozbiljnijih kolekcionara i izdavača, još dok su prodavali u kutijama ispred Filozofskog faxa i tamo se svi okupljali. Taj osećaj kad spiskam pare od užine na stripove na odmoru… i posle sto sam bio mršav kao dete :D

Ratanook and Nyarlathotep like this.
  6. Zegota

Zegota Zegota

1,363
    134
    63
    Ovo je jedina fotka koju imam sa delom kolekcije pre selidbe.

Ostatak mi je na drugoj polici, i novotarije su u Spaniji. Sada mi je veliki problem da sve to prebacim, ali dolazice familija i prijatelji u posetu, pa cu im doplacivati prtljag. Nema mi druge.
    U principu je skromno. Najveci fokus je na meni dragim manga naslovima. Ima dosta zapadnih klasika sa kojima sam poceo da istrazujem stripove kada sam bio u mogucnosti da iste i kupujem, kao i poneki naslov koji su izdali domaci izdavaci, i koje sam kupio iz znatizelje, kao i zbog podrske. Manga je izuzetno popularna u Spaniji, i stampaju koliko popularne toliko i malo obskurnije naslove, tako da sam prezadovoljan sa ponudom. I moram da priznam da mi i dosta pomazu sa ucenjem jezika.

Ratanook, Maxa, Kraken and 3 others like this.
  7. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Uglavnom sam čitao na kompu. Jedno vreme sam kontao da krenem ozbiljnije sa kupujem, al skup je to hobi.

Last edited: Sep 28, 2016
    Kraken and Nyarlathotep like this.
  8. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Eh, neki znaju, ali za one koji ne znaju:
    Ogroman deo moje kolekcije je nestao u pozharu
    deda bacio u vatru zato shto je kreten, i josh uvek nisam oprostio to
    Dakle, nestali su Zagor, Komandant Mark, Veliki Blek, Kapetan Miki, Alan Ford, Dilan Dog, Maxmagnus, Druzhina od Vijeshala, Stripoteka, Spiruo i Fantazi, Talichni Tom, Gaston, Asteriks.... Ono, imao sam tonu stripova, dosta toga sam dobio na poklon od starijih ljudi koji su imali velike kolekcije zlatne serije i slichno.

Dakle, u jednom delu zhivota sam ostao bez stripova (ne rachunam ono na kompu), ali sam se potrudio da neke nadoknadim.
    Maxmagnus sam skupio ceo u daleko boljem kvalitetu no shto sam imao, dok se oko stripova zlatne serije, Alan Ford, Dilan Dog i slichno nisam cimao zato shto znam da nikako netju uspeti da skupim sve a da bude zadovoljavajutjeg kvaliteta i da ne koshta kao polovan automobil. Dakle, skroz sam odustao od skupljanja tih stripova.

Slikao sam ovo malo shto imam, ali sam izostavio Akira i Maxmagnus poshto ne bih da slikam kule stripova :p Nisam slikao ni veseli chetvrtak Dilan Doga, mrzi me vaditi ga. Nisam slikao ni neke random Alan Ford stripove koje sam dobijao na poklon.

Da ne duzhim...

Silent Hill stripove imam zahvaljujutji @forsaken demon.
    Ko se setja, FD je primao narudzhbe za stripove pre...pa ima vishe od 10 godina, naruchivao sa nekog sajta koji u to vreme nije naplatjivao shipping, i onda bismo se svi raskusuravali s njim. Hvala mu na tome mnogo!

Chitao sam ih preko kompa pre no shto sam ih naruchio, pricha mi je bila, ono, nishta specijalno, ali me je art style odushevio. Hteo sam da imam stripove samo da gledam crtezhe :D

Tu je i Race War :lol: Predator strip.
    Nekakva Robert Kramb kolekcija na srpskom, i Silent Hill Dead/Alive koji je takodje preko FD stigao :)

3 puta sam radio upload, jebeni imgur flipuje sliku za 180 UVEK. ne znam zbog chega, ne bih da se cimam oko toga.
    Sin City na srpskom, to sam morao kupiti s obzirom da mi je Sin City jedan od prvih stripova koji sam downloadovao. Pored toga, preko Sin City sam doshao do mnogih drugih koje danas volim, pa eto, morao sam da ga imam.
    bonus je i chinjenica da je crtezh awesome kao i pricha

Na slici su i Sandman, 2 broja Belog Puta, 2 broja na engleskom, 1 broj na srpskom koji sam sluchajno nashao na sajmu knjiga za male pare, pa sam odluchio da ga kupim.

Za kraj kineski stripovi.
    Uzumaki na srpskom, poprilichno jeftino beshe, a dobar je strip.
    Fragments of Horror od lika koji je radio Uzumaki.
    Sugar Rune Rune mi je mati kupila onako random. Videla da je neshto kinesko i uzela.
    Jeste da je za devojchice i da je neki random broj sa strane, chuvam jer eto, poklon ^_^
    Na kraju je Watamote, svi brojevi na engleskom koji su se pojavili do sada. Eto, imam 1 mangu koju pratim :lol:

Za kraj, blast from the past. NSFW

Ratanook, Kraken and stale like this.
  9. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ako mu je bilo hladno i nije imao čime da se ugreje mogu da shvatim, za sve drugo nemam reci.

Nyarlathotep likes this.
  10. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,866
    181
    63
    imao sam pre zlatnu seriju, ali pošto nisam imao gde, a žalost da propadne prodao sam (nešto je ostalo pa to stoji u kupatilu za ubijanje vremena)

od kineza imam samo prvi broj OP-a koji imao popust na sajmu i Uzumaki (nikako da uzmem ostala dva, ali ide sajam pa ću tada) i prvi broj negime (bio 50din)

i Dominion, neko naše piratsko izdanje, kvalitet i prevod su dobri.

11. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
  12. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,064
    867
    113
    Wow za sve.Slikam i ja moju danas\sutra.

13. Cipak

Cipak RPG Fan

1,547
    314
    83
    Citam iskljucivo Bonelli stripove. Svojevremeno sam imao kolekciju od oko 1000 komada. Uglavnom dnevnikova izdanja. Posto dosta tih stripova nije bilo u odlicnom stanju sve sam poklonio i resio da krenem sa skupljanjem iz pocetka. Ovoga puta izdanja Veselog Cetvrtka i Hrvatskih izdavaca nove ili u mint stanju. Ali nisam daleko dogurao trenutno imam samo kolekciju Brad Barron od Veselog Cetvrtka. Posto je to veoma mali broj stripova nema potrebe da slikam.

@Yonai
    Na ovom forumu je svojevremeno bila veoma aktuelna tema o Bonelli stripovima. Ako imas vremena mozes da je prelistas ima dosta zanimljivih stvari da se procita.

Trenutno na tabletu citam Dilana Doga, Martija Misteriju i Dampyr-a. Ali zbog nedostatka vremena obicno citam kada sam na nekom duzem putovanju.

Pre par godina sam dosao na ideju da procitam sve stripve o Zagoru koji su prevedeni na nas jezik. Trebalo je dosta vremena da sve skinem sa neta pa istarazivanja da sve to lepo hronoloski poredjam. Trebalo mi je skoro godinu i po dana da sve procitam. Onda je na scenu stupio drugar koji redovno kupuje sve Zagorove stripove koji se pojave kod nas. Tako da sam procitao i ove novije koji nisu skenirani. Sada mogu da se pohvalim da sam procitao svaki Zagorov strip koji je preveden na srpsko-hrvatski jezik.:D

Stanisinjo likes this.
  14. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,431
    164
    63
    Vau , svaka cast na kolekcijama pogotovo @Yonai . Stripove sam skupljao od malih nogu , dosta stvari je proslo kroz moju kucu. Imao sam police starih Zagora, Texa itd. Dobar deo kolekcije su bili Dylan Dogovi iz Hrvatske koje mi je doneo neki prijatelj 100+ brojeva. Nazalost sve sam to vremenom podelio/prodao , u jednom periodu zivota bas sam imao problema sa prostorom, ustvari vise sa kućom gde sam ziveo. Danas imam manju skromnu kolekciju raznih stvari koja veoma polako raste. Kao sto neko rece ovde , ovo je jako skup sport.

Ima par knjiga na slici I nekoliko stripova fali koji mi trenutno nisu tu :).

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

stale likes this.
  15. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Bome Yonai svaka čast. To je već ozbiljna kolekcija.

16. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113

Princ varijanti meke korice (tvrdi komplet u Srbiji) plus konan legenda i PV u boji. Počeo da ga kupujem zbog različitog utiska (boja i prevod) al sad opet troše Zikin prevod od trećeg toma.

AF klasik šta je do sad izašlo (valjda 170 brojeva), vesnikov/superstripovi komplet ostao u SRB

Lone wolf, Novo izdanje u većem formatu, sjajan serijal i bas uzivam iscitavajuci. Na Amazonu može i dalje da se uzme komplet.

Hellboy koga obozavam, minjolin crtež je za mene čudo i u ovom većem formatu baš volim da ga iscitavam. Bilal stripovi skoro svi potpisani i sa crtežom iz par prilika kad sam Enesa upoznao uživo. Izbacivac isto, okacicu sliku kasnije.

Moebius… od svoje neke pesme sam maštao da ga upoznam… sad kad mi je anguleum na pljucu njega više nema, pokoj mu duši. U kadru i gavricevo legendarno izdanje koje sam iscitalo stotinama puta. Od toga se ne razdvajam nikada jer ima ultra afekcionu vrednost i prenosio sam ga u svom koferu. Pored bp izdanja

Yep BP izdanja, Boban je napravio čudo i šteta što je bilo vezano za daleko veću firmu koja je omogućila BP ali ga i zakopala. Poslednji pokušaj široke popularizacije stripa u exYU

Usagi, obozavam ga još od C64 i igre sa dugouhim zekom koji vrši sepuku. Prvi deo tvrdih korica fali jer me Amazon zeznuo i zavrnuo mi prednarudzbinu. Ne vidi se da svi stripovi imaju dva reda a iza ovog je HR izdanje i pride Bone, Jeffov jedini vredan projekat.

Videcu večeras još malko da skljocnem. Ko sto rekoh, ovo je 5% moje kolekcije jer ovde gde sam nemam prostora da sve stavim ali mi ovo dodje kao best off. Btw u jednoj od slika se vidi Alex raymondov x-9, zanimljiva priča o njemu koju ću nastaviti u sledećem postu večeras.

Mile88, Ace, Ratanook and 4 others like this.
  17. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Spirou & Fantasio <3
    Obozhavao sam ih, kao i onog marsupilamija :D

18. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Zbog obaveza, slabo me je bilo na forumu u poslednje vrijeme pa tek sad vidjeh neke teme izmedju ostalog i ovu. Svaka vam cast na kolekcijama, fino stivo :) Kad nIkla okaci njegovu to ce biti veselo ;) Ja imam bas veliku i raznoliku kolekciju, koja se trenutno nalazi kod mojih starih u stanu jer u mome nemam mjesta za nju, a i tamo pocinje da hvali prostora :) Pa se nadam kad je malo sredim da cu i usliakti.

CTOJAH likes this.
  19. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Gasha je Gaston? :D
    Onaj mrshav smotan lik koji konstantno upada u probleme po kancelariji i slichno?
    Ovaj lik?

Obozhavao sam ga kao klinac :D

Ace, TwiSteR and Kraken like this.
  20. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Deo, DN su ga izdavale i mislim da im je bas gaston (bese valjda osmica) bio poslednji strip pre bankrotstva. Kod nas često objavljivan, dečje novine u mislim 8 albuma i BP 3 toma.Na žalost nema, naznaka o izlasku preostala tri toma.

21. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,431
    164
    63
    @Yonai

TMNT Ultimate kolekcija ima 6 brojeva i nikako da kupim poslednja 3. A ovaj novi IDW run kornjaca je fantastican. Imam 7 obicnih paperback izdanja a nedavno su krenuli IDW collection za sad ima samo dva broja iste velicine kao i Ultimate edicije. Definitivna preporuka ako volis kornjace kao ja.

gruja likes this.
  22. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
  23. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Pocastio se za novu godinu. Samo jos da mi stigne iz Njemacke krajem februara :D

Ko ima nekog u Nemackoj kontam da po ovoj ceni vredi uzeti.

24. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ima još četiri plus jedan tom

25. gruja

gruja I am God of War

6,263
    836
    113
    Obozavam ninja turtlese,dobar mi je krosover sa betmenom iz 2016 strip na get comix oko 180 stranica ima.

26. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,431
    164
    63
    Jeste dobar je. Ako te interesuje procitaj Ghostbusters/TMNT crossover isto je odlican.

gruja likes this.
  27. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Aha. Ja kontam da lagano krenem. Kad mi se ukaže prilika da neko ko znam dolazi za Srbiju kupicu sledeći. Shipping i carina bi digli cenu preko 100e.

28. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    To me je uvek odbijalo od kupovine, treci i cetvrti deo generalno imaju dosta jacu cenu od keca.

29. urgh

urgh Member

39
    13
    8
    Eh, i ja sam nešto slično preživeo kao dete... Otišla je gomila Mikijevih Almanaha, Politikinih zabavnika, Biser Stripova i ko zna čega još. Jedino sam spasio jednu fasciklu gde sam prebacio one najomiljenije.
    Srećom, većina tvrdo ukoričenih izdanja je ostala - Gaša i Spirou su i dalje najviše paženi u kolekciji :) Evo dela police gde stoji kolekcija, ima sve i svašta. Negde su ugurane manje knjige jer ni njih više nemam gde :|
    __DSC4417.jpg
    __DSC4422.jpg
    Ne vide se gomla kasnije kupljenih Alan Fordova i stara izdanja bez poveza, pošto mi stoje po fiokama. Na vrhu ima nešto malo Taličnog Toma, još ga nisam sklonio :)

Buy Used View Book
    US$ 15,072.00
    [what]

30. MagicMaster

MagicMaster Member

652
    10
    18
    Gaston rules....

Eh, šta nisam čito...

31. Mile88

Mile88 Well-Known Member

200
    470
    63
    Pozdrav za sve ljubitelje stripova. Moja trenutna kolekcija stripova :)

stale, nikola22, gruja and 1 other person like this.
  32. gruja

gruja I am God of War

6,263
    836
    113
    Onu seriju konana gore sa leve strane,znaci sa desne strane od marvela sam imao od prvog do nekog 19og broja.

Sent from my A40C using Tapatalk

33. Mile88

Mile88 Well-Known Member

200
    470
    63
    Meni fali jos 6 brojeva iz te edicije. Inace, Konan mi je omiljeni strip junak :)

Last edited: Nov 26, 2017
  34. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,064
    867
    113
    Bravo Mile,Konan razbija,uz Zagora moj omiljeni strip junak.Moram i ja slikati moju Konan kolekciju.

Mile88 likes this.
  35. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,309
    919
    113
    Mali off, sad ste me podsetili. Nisam čitao Konana nikad, ali sam odrastao uz ovu crtanu seriju. Epska uvodna špica. :) Jedna od najupečatljivijih iz detinjstva, pored one za Avanture Džonija Kvesta. :)

gruja and Mile88 like this.
  36. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,064
    867
    113
    Meni je ovo naj epic uvod ikada :)

dsst, gruja and SolidSnake88 like this.
  37. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,309
    919
    113
    Šta beše to? Zvuči mi poznato, ali se ne sećam da sam gledao.

38. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,064
    867
    113
    jovcov likes this.
  39. Ace

Ace 1.000.000

2,710
    500
    113
    Nikola, zaboravio si Voltrona a gledao se i Macron One, s na 00:40 kreće legendarna tema, ma ma ma ma Macron one, ma ma ma ma Macron One :D

nikola22 likes this.

Share This Page