1. powered by Surfing Waves

Warner Bros [DC Comics] Cinematic Universe [2019 - Shazam] [2020 - Birds of prey, Wonder Woman 2]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by DieH@rd, Aug 7, 2014.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,620
    3,752
    113

Vreme je za thread u kojem mozemo raspravljati o velikom spektru filmova koje Warner sprema za DC Comic fanove, pocevsi sa Man of Steel-om koji je ispricao origin Supermena na veoma zanimljiv nacin [umesto da njegova prva avantura bude uspesna, on je sacuvao covecanstvo od Zod-a tako sto je dozvolio da dosta Metropolisa bude unisteno, sto ce biti centralni story point celog ovog filmskog univerzuma].

Videvsi uspeh Marvela sa njihovim veoma profitabilnim i popularnim filmskim univerzumom koji je do sada zaradio preko 6.5 milijardi dolara sa 10 filmova [ocekuje se da ce Guardians zaraditi jos makar 500mil], Warner je pokrenuo njihov shared comic film univerzum u kojem ce avanture heroja biti povezane i deljenje izmedju filmova.

Danas je Warner objavio ne samo potpuni plan svojih filmova sve do 2020. godine, vec je izasao i info kako ce Batman biti integrisan u ovaj univerzum:

Man of Steel - June 2013

Batman v Superman: Dawn of Justice - March 25th 2016
    Untitled DC Film - August 5th 2016
    Untitled DC Film - June 23rd 2017
    Untitled DC Film - November 17th 2017
    Untitled DC Film - March 23rd 2018
    Untitled DC Film - July 27th 2018
    Untitled WB Event Film - November 16th 2018
    Untitled DC Film - April 5th 2019
    Untitled DC Film - June 14th 2019
    Untitled DC Film - April 3rd 2020
    Untitled DC Film - June 19th 2020
    Untitled WB Event Film - November 20th 2020
    http://www.slashfilm.com/dc-comics-movie-release-dates/

Kao sto se moze videti, Warner ce napraviti buildup do prvog Justice League filma koji ce ciniti cigtavih 7 filmova, nece biti nikakve zurbe da se sto brze ponovi njihov "Avengers killer" film. Buildup do JLA2 filma ce biti kraci.

Sto se prisustva batmana tice, IMDB [via Bad Ass Digest] je javio sledece:

Sve u svemu, fanovi DC univerzuma mogu da budu samo zadovoljni sa ovim planom rada. Dobar buildup do JLA, ubacivanje vec "established" Batmana, dugacak niz filmova.

2. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,937
    101
    63
    Samo da David S. Goyer ne piše scenarije, i DC univerzum ima ozbiljne šanse. :)

3. DieH@rd

31,620
    3,752
    113
    Pa nije uradio los posao sa Man of Steel. Naravno to kazem ako se zaista ispostavi da je unistenje metropolisa kljucni momenat koji su bas hteli da se desi da bi dali DC univerzumu razlog i dugorocnu pricu zasto se promenio status quo i odjednom se pojavili drugi heroji i enemigosi.
    Inace, na netu postoje rumori da ovi "Untitled WB Event" filmovi ne predstavljaju DC Comics filmove vec nesto levo [mozda nova 2 Harry Potter filma].

4. Koder

2,937
    101
    63
    To će iskoristiti svakako, ali to je više plot point ili story element, lik je očajno odradio dijaloge, očajne kliše momente. Jednostavno lik nije dovoljno dobar u tome za ovakve filmove koji moraju imati više slojeva, jer se tako i reklamiranju. :(

5. grunt

grunt Celeb Freak

17,466
    3,646
    113
    Hmm ovo ce biti interesantno, tesko ce parirati Marvel-u, al dobro nek pokusaju. Bice materijala za gledanje.
    Ja bi najvise voleo da neko DC ili Marvel odluci da rizikuje i napravi Full CGI film, ali za stariju publiku, uh sta bi dao da tako nesto gledam :)

6. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    Meni je Man of Steel bio jedan od boljih filmova od prosle godine. Svidja mi se to sto ima taj Nolanov feeling...nije clasican comic book film koji je nekako humoristican nego je dosta ozbiljniji i mracniji. I jako mi se svidja kako je Superman prikazan i u kom pravcu ide njegov lik.
    To sto DC zaostaje u odnosu na Marvel po meni nije nikakav problem...ako BvS bude dobar film (samo dobar, ne odlican) mislim da ce lako stici Marvela u svakom smislu. DC ima ono sto Marvel nikada nije imao a to je Batman i Superman, 2 najveca heroja ikada, koja su poprilicno definisala sve ostale heroje koje gledamo i citamo danas. I ono sto sam video do sada BvS ce biti fenomenalan film. Teaser izgleda kao preslikan Frank Millerov Dark Knight Returns + cinjenica da Batmana glumi Batflek koji je trenutno najbolji glumac/reziser u holivudu...po meni taj film ima potencijal da finansijski bude bolji od Avengersa.
    Najveca mana Marvela i Diznija je to sto nema prava na sve Marvel super heroje pa necemo videti Spajdermena u Avengersima i X-man ekipu u jednom filmu, dok WB ima prava na sve DC likove, sto im daje mogucnos da naprave fenomenalne price iz stripova.
    A kako je sve postavljeno u Man of Steel filmu, postoji mogucnost da vidimo i Injustice pricu koja je po meni jedna od najboljih

7. DieH@rd

31,620
    3,752
    113
    Man of Steel je bio skroz dobar film. Nije remek delo, bilo je problema [konceptualnih, oko samog znacenja Supermena], ali kao origin story koji treba da se produzi u shitton filmova, it was more than good.
    Supes vs Bats ce biti jos bitniji film za Warner. Jos vise ce zavisiti sve od nejgovog uspeha.

8. Koder

2,937
    101
    63
    Dwayne Johnson potvrdio da igra BLACK ADAM-a. :)

9. DieH@rd

31,620
    3,752
    113
    Pa to je fino! Rekao je pre par nedelja da nije siguran oce li biti Shazam ili Black Adam. Ipak se odlucio da bude enemigos.

Sad me jos vise interesuje ko ce biti Shazam, jer on ce morati da "nosi" ceo film.

edit - Ipak ne. :D

10. Koder

2,937
    101
    63
    Opet, mora postojati Shazam i mora ga glumiti neko dobar jer će Shazam sigurno dobiti prvi svoj samostalni film, a i deo je JL. :)

11. DieH@rd

31,620
    3,752
    113

12. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    savrsen spoj, nolanovog i bertonovog batmobila

13. DieH@rd

31,620
    3,752
    113
    Kao i Arkham Knight batmobila.

14. DieH@rd

31,620
    3,752
    113
  15. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    http://www.nerdist.com/2014/09/new-animated-justice-league-digital-series-coming-in-2015-from-wb-bruce-timm/

Sledece godine nas ceka nova animirana serija Justice League. Navodno serija ce biti nesto kao prequel BvS filmu, sto je po meni vrlo interesanto ako je istinito, zato sto ce ustvari ova animirana serija postaviti ton filma. Batman, Superman kao i ostali clanovi JL ce biti mnogo "mracniji" nego sto je to bio slucaj ranije, sto je nekako i normalno posle Nolanove triologije. To je i jedan od razloga zasto mislim da je DC trenutno bolji od Marvela.Ono sto me najvise raduje je to sto ce Bruce Timm raditi na ovom projektu i za mene on ne moze da pogresi. Radio je legendarnu seriju i jednu od najboljih crtanih svih vremena (po mom misljenju) a to je Batman: The Animated Series kao i Justice League i JLU

16. DieH@rd

31,620
    3,752
    113
    Hmmm, ako ce biti prequel filmu, to znaci da ce se desavati posle Man of Steel-a. Cudno mi je da rade bas ovakav setup price.

edit- aha, samo 3 web epizode su u pitanju, i u pitanju je serija smestena u novi univerzum "Gods and Monstgers" animiranog filma koji pravi Bruce Timm. Znaci nema veze sa filmskim DC univerzumom.

17. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    My bad :D...I u mojoj glavi je to bilo nelogicno, ali kontao sam da Marvel ima ono s**nje Agents of S.H.I.E.L.D, pa sam nekako povezao da ovi umesto igrane serije imaju animiranu (sto mislim da je bolja ideja) zbog ustede novca, a i vecih mogucnosti i opcija :D

U svakom slucaju mi treba JL serija ili nesto slicno posto sve posle young justice je cisto razocarenje. Voleo bih da vidim da se vrate tom starom stilu crteza kao sto su gore navedeni Betmen i JLU. Zato se i radujem sto je Bruce Timm tu :D

18. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
  19. DieH@rd

31,620
    3,752
    113
    BIG BIG NEWS!!!!

Warner Bros je odrzao shareholder meeting u kojem su veoma jasno najavili svoje buduce planove oko comic book filmova, potvrdili rezisere za par filmova, najavili ko ce biti Flash i jos par stvari!!!

- Ezra Miller je potvrdjen da ce glumiti Flash-a
    - Jason Momoa je potvrdjen da ce gliumiti Aquaman-a
    - Rock je potvrdjen da ce glumeti Black Adama u Shazam filmu
    - Ray Fisher ce glumeti Cyborg-a
    - Zack Snyder ce rezirati oba Justice League filma
    - David Ayer ce rezirati Suicide Squad film [koji ce mozda biti lower budget, Deadshot ce naravno biti vodja tima :D]
    - Green Lantern film je REBOOT [no more Ryan Reynolds]
    - Warner ce trositi 2 milijarde $ svake godine za marketing

Tacni datumi:
    Aug. 5, 2016: Suicide Squad
    June 23, 2017: Wonder Woman
    Nov. 17, 2017: Justice League
    March 23, 2018: The Flash
    July 27, 2018: Aquaman
    April 5, 2019: Shazam
    June 14, 2019: Justice League 2
    April 3, 2020: Cyborg
    June 19, 2020: Green Lantern

http://www.slashfilm.com/dc-movie-slate-revealed/
    http://www.slashfilm.com/flash-movie-2018-ezra-miller/
    http://www.slashfilm.com/david-ayer-suicide-squad-dc-comics/
    http://www.slashfilm.com/two-part-justice-league/

20. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    201
    63
    Jej? Da li je cudno sto se vise radujem animiranim DC filmovima nego ovim live action? Inace The Rock kao Black Adam... najs.

21. DieH@rd

31,620
    3,752
    113
    Ja se radujem i live action filmovima. :)

22. grunt

grunt Celeb Freak

17,466
    3,646
    113
    Ohohoho I'm fucking hyped !!!!!!!!!

DC sustize marvel na live action teritoriji, jos kada bi marvel poradio na svojim animated filmovima gde bi nam kraj bio.

23. DieH@rd

31,620
    3,752
    113
  24. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    201
    63
    Zelim im puno srece. Jesu poceli kilavo sa Man of Steel , ali ako ostatak filmova budu dobri kao Marvel bice strava. Ne treba svaki film da bude kao Betmen, lighten up a bit.

25. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    Ja ne razumem sto ljudima smeta Man of Steel....ja licno mislim da je bolji od 90% Marvelovih filmova. Inace potvrdjeno je da ce betmen biti jos mracniji i grublji od Nolanove verzije. Takodje je zanimljivo da je Ben Afleck bio prvi izbor za Batmana, i da je Nolan na tome insistirao.

Potvrdjeno je i to da je Wonder Woman ustvari polu bog, cerka Zevsa....sto je veoma zanimljivo s'obzirom na svet u kome je smesten MoS.

Jedva cekam da vidim Batmana u reziji Aflecka...mislim da ce to biti najbolji Batman do sada, zato sto u filmovima kolko god da su oni dobri, nikad nisu isli u duboku psihicku analizu Batmana....a gotovo sam siguran da ce Afleck ici u tom smeru sudeci po pricama.

26. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    201
    63
    Men of Steel je za mene djubre od filma. Volim Supermena nenormalno i jednostavno to sto sam gledao nije bio ni S od Supermena, tuzno los film. Mogao je zaista biti nesto posebno. Ja jesam za promene i razumem da stvari moraju da se menjaju za film, ali jednostavno losa relizacija i vizija filma i totalno ne razumevanje lika ucinili su svoje. Kome se svidja, svidja se, kome ne jbg. Ja samo mislim da je to moglo biti mnogo bolje. Sto se tice Betmena slazem se sa tobom , mislim da ce Afleck biti najbolji BMan do sada i da uraditi sve sto je u njegovoj moci da to ispadne kako treba.

27. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    Postujem misljenje, ali ja i dalje ne razumem zasto. Sta se npr. tebi tacno ne svidja u filmu....voleo bih da mi neko objasni posto ja zaista ne mogu da nadjem nikakvu veliku zamerku (imam ih al su to jako sitne stvari). Prosto bih voleo da shvatim zasto se nekome ne svidja taj film, i da probam da sagledam stvari iz njegove perspektive.

28. Maxa

Maxa opsa!

11,167
    3,962
    113
    odličan je man of steel.

jbt, tek 2017 prvi relevantan dc film posle batVSsup, do tad će marvel da naštancuje jedno 4,5 :D
    ne vidim kako bi ih stigli po popularnosti...

29. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    Sve zavisi od BvS....ako je film odlican, razlika u popularnosti je minimalna, cak mozda i u korist DC-a.
    Zasto tako mislim?
    Prosecni gledalac koji ne prati stripove, ne zna ko je Iron Man, Cap. America itd., barem nisu znali dok filmovi nisu izasli. Ako ga pitas da li ce radije gledati Batmana i Supermana pored Iron Mana i Thora (pod uslovom da je BvS odlican film) siguran sam da bi izabrao ovo prvo. Batman i Superman su najpopularniji heroji ikada, nema popularnijih. Cak i medju ljubiteljima stripova su oni najpopularniji. DC po prodaju tiraza jede Marvel. Prosto sama popularnost ovih likova je toliko velika da ako se postupi prema njima pazljivo, i ako krenu putem "no jokes" politike....verujem da svi filmovi koje je Marvel uradio padaju u vodu. Ako je BvS odlican film, sledeci koji bude izasao a deo je DC Universa, bukvalno ce pocistiti Marvel.

Takodje, po meni jako bitna stvar je to sto WB ima prava na sve DC likove, sto im daje mogucnost da ispricaju najbolje price iz stripova, dok to za Marvel ne mogu da kazem. Nikada necemo videti Avengerse sa Spajdermenom ili Avengerse protiv X-mana zato sto razni studiji imaju licence tih heroja.

Treca stvar je sam ton filmova. Marvel je nekako laksi film, vise za decu dok DC ide ozbiljnijim i mracnijim putem, sto mislim da je fenomenalna stvar. Ljudi vole mracne i ozbiljne price. Uzmimo naprimer Marvelove filmove i Nolanovu Batman triologiju. Realno gledano Batman filmovi su daleko bolji od bilo kog Marvelovog filma zato sto su to mracni filmovi sa fenomenalnom pricom koja na gledalaca ostavlja neki utisak koji ga drzi dugo posle gledanja istog. Sa druge strane Marvelovi filmovi su zabavni, ali nista drugo....proslo je 2 sata zabave ali nikakav utisak ne ostavlja na mene. Kad se setim tih filmova, u meni nema nikakvih osecanja niti neke ocaranosti koju osecam prema DC filmovima.

Ovo je samo moje misljenje

30. DieH@rd

31,620
    3,752
    113
    Meni je cudno sto je Superman zaista najpopularniji heroj, ali ipak malo "obicnih ljudi" nije upoznato sa tim herojem. Videli su samo filmove koji su samo zagrebali opis tog heroja, i onda su se mnogi pobunili kada su videli unistenje u MoS-u. Najveci lol mi je kada neko kaze da Superman ne ubija. :D

31. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    201
    63
    Sve je to stvar ukusa. Ja sam odrastao na Spiderman i Supermen stripovima, tek nesto kasnije sam krenuo da citam Betmena i ostalu ekipu. Meni se licno svidja sto su Marvel filmovi laksi i zabavniji , jer ne beze od onoga sto zapravo jesu, stripski filmovi. Cool je to sto su DC filmovi mracniji i sve to, ali DC Animirani filmovi mi mnogo vise prijaju jer su nasli savrsen balans. Sto se tice popularnosti mislim da je Marvel trenutno u prednosti , jer im publika veruje , znaju da ce napraviti odlicne ili pristojne filmove . Zato im GotG uspeo. Za te likove retko ko je cuo i ipak film je bio veliki uspeh. Plus ako su rumori tacni i Spidey se pridruzi Avengerima bice ludnica.

32. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    Potpuno se slazem da je Marvel trenutno u prednosti i sa svim sto si rekao, DC film necemo videti jos 2 godine dok ce Marvel izbaciti do tad najmanje 4 filma. Zato i naglasavam da BvS mora biti odlican, ne dobar ili solidan, nego odlican ako misli da odmah sustigne Marvel u suprotnom, to ce trajati.

S'obzirom da WB planira da ulozi cak 2 milijarde u marketing svih DC filmova, verujem da su prilicno sigurni u svoje sposobnosti.

Sto se tice Spajdermena i Avengersa, licno mislim da od toga nema nista. SONY kao celokupna kompanija jeste u problemu, ali njihov studio i dalje donosi ogroman novac. SONY kao produkcijska kuca je veoma stabilna sto se finansija tice. Spajdermen 2, iako je los film, daleko od toga da je zaradio malo para i da mozemo da kazemo da je propao film.
    Mislim da postoji sansa, da se Marvel i SONY dogovore, ali da su jako male.

Na kraju krajeva, zasto bi Marvel to hteo? Marvel moze da bude miran i strpljiv, da ceka da SONY propadne i onda da im se spajdermen vrati bez potrosenog centa. Oni i bez spajdija uzimaju milione i milione dolara, spajdi je za njih samo bespotreban trosak.

33. grunt

grunt Celeb Freak

17,466
    3,646
    113
    Ja i Maxa jedini hvalimo MoS, al evo shone nam se pridruzio yay xD

34. Maxa

Maxa opsa!

11,167
    3,962
    113
    pa i awsumnes i rodilo su ga svojevremeno hvalili na temi, ima nas :D :p

35. DieH@rd

31,620
    3,752
    113
    I ja ga hvalim, dobar je to film.

36. Adanos

Adanos Fart Baron

409
    99
    28
    +1 za Man of steel.
    Licno, malo me je razocarala 3d projekcija, ali izgleda da sam ja 2d filmofil XD
    Kada sam ga pogledao drugi put na racunaru mnogo bolji dozivljaj sam imao, mada je sve bilo vidjeno u bioskopu pa nisam imao taj wow efekat, koji se u istom izgubio zbog 3d-a.
    Sve u svemu rado ga odgledam sa vremena na vreme.

37. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    Ja sam film odgledao 3-4 puta....toliko mi se svideo :D. Zaista mi se sve svidja u filmu, prica, efekti, glumci...sve je na nivou.
    Jedina zamerka mi je to sto su bas zbrzali i smuljali odnos izmedju Supermena i Luis...mogao je film ladno da prodje bez toga.
    I ono skroz na kraju filma kad ona neka random devojka iz vojske kao svr*ava na njega, kao mnogo je hot i te gluposti. To mi je bilo bas nepotrebno i nekako totalno drugacije od tona samog filma.

Inace mi se svidja u kom su pravcu krenuli sa Supermenom....moze tu jos dosta dublje da se ide i istrazuje, al su barem zagrebali povrsinu za razliku od predhodnih filmova.

38. DieH@rd

31,620
    3,752
    113
    Zack Snyder izgleda ima full on TDKReturns boner.

Jena Malone ce biti female Robin, a statista koji je objavio ovu vest novinarima u random razgovoru ce mozda biti opaljen sa kaznom od 5 miliona dolara [NDA is a bitch].

39. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    Nisam siguran da je WB to potvrdio....tako da i dalje ima nade. Iskreno receno, nisam odusevljen ovom izjavom. Jesam fan TDKR ali mi je taj robin ubedljivo najlosiji od svih predhodnih. Pre bih voleo da vidim Nightwinga, Red Hooda ili Red Robina nego nju. Mada ova glumica bi po meni mogla pre da prodje kao Batgirl....to mi se vise svidja.

Onaj skript sto je izasao (vecina misli da je lazan) ima zanimljivu pricu, a to je da je Jaston Todd poginuo dok se Supermen borio sa Zodom, pa je zeleci da ga osveti, to Bruca vratilo u igru. Ja sam pre za takvu varijantu nego ovo.

Takodje se prica (nije potvrdjeno) da ce Braniac biti glavni protivnik u JL filmu, sto je neocekivano po meni...mislio sam da ce za pocetak ici sa malo slabijim protivnicima, a sa druge strane bi bilo kul da se na kraju spoji Luthor i on kao u JLU :D....to bi bilo badass.

40. grunt

grunt Celeb Freak

17,466
    3,646
    113
    Urgh nadam se da ce joj maska pokrivati 110% lica jedino tako bi je svario u filmu xD

Nadam se da leak nije tacan.

41. Koder

2,937
    101
    63
    Šta fali ženskom Robinu? Ja sam uvek za old school varijantu, ali ako već ide po stripu onda ovo poštujem. :)

42. DieH@rd

31,620
    3,752
    113
    I meni uopste ne smeta, a i drago mi je sto nece biti "mladih" Robina. Nije to za filmske ekrane, tj nije za ozbiljne filmove. B

43. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    Prica se da ce Jared Leto glumiti Jokera u Suicide Squad filmu :D. Naravno zvanicno nista nije potvrdjeno, ali gde ima dima ima i vatre :D. Takodje Will Smith i Tom Hardy kao i sexy Margot Robbie su u pregovorima sa WB oko uloga u istom filmu :D

http://www.thewrap.com/jared-leto-eyed-to-play-the-joker-in-wbs-suicide-squad-exclusive/[​IMG]

Licno mislim da bi on pokidao u ulozi Jokera....mada kad bih mogao da biram, izabrao bih Daniela Day Lewisa on mi je nekako savrsen, kao rodjen za tu ulogu (nazalost to se nikad nece desiti) :D

44. Maxa

Maxa opsa!

11,167
    3,962
    113
    sviđa mi se leto za ulogu, mislim da može da izvuče jokera (pun intended :D).

da, ddl bi bio super joker, a mislim da bi odlična fora bila i michael keaton :D

45. DieH@rd

31,620
    3,752
    113
    Collider javlja da su im izvori javili da ce Margot Robie biti Harley Quin u Suicide Squad filmu. Cura do sada nije imala puno uloga ali u holivudu je non stop hypeuju da je prava "star in the making", i bila je povvezana sa jako puno high profile projekata do sada.

http://collider.com/harley-quinn-suicide-squad-movie-margot-robbie/

46. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,285
    2,606
    113
    Ima odličnu facu za Harley Quinn, pored toga, ceo svet se pali na nju posle The Wolf of Wall Street

47. grunt

grunt Celeb Freak

17,466
    3,646
    113
    Hmm iako je riba prelepa, Harley je bas karakter i luda je ko struja, nije je bas lako odglumeti kako valja. Videcemo kako ce se pokazati.

48. stale

stale bowel disruptor

4,038
    1,205
    113
    Nekako ne mogu da je zamislim u toj ulozi, al to je zato sto sam je jedino gledao u Vuku. Gledao sam je kod Kimela cini mi se I bas sam se zacudio da nije amerikanka.
    @grunt ne mora da znaci da je toliko teska uloga. Nekad je te over the top lakse odglumiti nego neke "normalne"

49. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    Harley Quinn je bas zajeb po meni da se glumi...a ona mi je odlicna za tu ulogu, sto se fizickog dela tice, a za umece jos je rano reci. Treba videti ove ostale filmove njene koji ce sad izaci

50. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    It's official!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=R2DQ81Q3G-g

Share This Page