1. powered by Surfing Waves

Wii U piraterija (Sa NDS igrom Haxchi)

Discussion in 'Nintendo Wii U' started by ivamark, Jan 17, 2017.

1. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,636
    1,060
    113

U tutorialu cu pisati o jednom od nacina za pirateriju koji je trenutno najjednostavniji/prakticniji.

U pitanju je brazilski metod i privremeni CFW pomocu kojeg nam za pokretanje igara nije potreban browser exploit/internet svaki put kada ukljucimo konzolu.
    Ovaj tutorial omogucava pokretanje Wii U igara,instaliranje update/DLC fajlova kao i igranje online. Takodje su podrzane i Virtal Concole i E-shop igre.

Napomena:Za pracenje ovog tutoriala je neophodna Nintendo DS igra (kao sto pise na listi potrebnih stvari.) Ako nemate ili ne zelite da kupite istu koristite ovaj tutorial.
    http://emuforums.emuglx.org/threads/wii-u-piraterija-bez-nds-igre.7620/

Da bi ispratili tutorial potrebno je:
    -Wii U sa 5.5.1 FW
    -SD kartica veca od 8gb
    (Kartica moze biti i manja ali 8Gb je minimum za neki komfor. Sto je veca kartica vise igara se moze instalirati bez paljenja/gasenja Wii u kako bi kopirali nove igre, a i neke igre su povelike.
    Preporuka je 32 gb kartica-mozete pozajmiti karticu posto vam posle instalacije igara nece trebati (osim za vWii mod).
    -Jedna od kompatibilnih NDS original igra skinuta sa store
    ko nije u mogucnosti na dabavi original neka procita na kraju posta-Piraterija bez NDS igre.
    -Dr. Kawashima's Brain Training (preporucljivo posto se moze sklinuti besplatno sa PAL store sa nalozima starijim od 2014te.

Takodje su kompatibilne i sledece igre (preporuka uzeti najjeftiniju posto igra iovako nece moci da se koristi)
    Pokemon Ranger
    Kirby Mass Attack
    The Legend of Zelda: Phantom Hourglass
    Super Mario 64 DS
    The Legend of Zelda: Spirit Tracks
    Kirby: Power Paintbrush
    Star Fox Command
    Wario: Master of Disguise
    Kirby: Mouse Attack
    Donkey Kong: Jungle Climber
    Mario & Luigi: Partners in Time
    WarioWare: Touched!
    Yoshi's Island DS
    New Super Mario Bros
    Mario Kart DS
    Yoshi Touch & Go
    Animal Crossing: Wild World
    Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Sky
    Pokemon Ranger: Shadows of Almia
    Pokemon Ranger: Guardian Signs
    -Eksterni HDD sa sopstvenim napajanjem ili sa Y-kablom posto diskovi nemaju dovoljno stuje preko jednog Wii U USB porta.
    Moguce je koristiti i USB stick ali nisam siguran koliki bi bio zivotni vek tog diskica.

-piraterija pack za SD karticu
    -Wii U USB HELPER
    -Wii U mora imati pristup internetu.

1. Korak - Priprema

-Ako je FW nizi od 5.5.1 uci u System Setitings/System Update i uraditi update. (5.5.1 je zadnji trenutno dostupan FW tako da nema problema da ce konzola otici na visi FW.
    Naravno ovo je podlozno promenama ali Wii U nije dobio update vec vise od godinu dana tako da je tesko ocekivati da ce Nintendo izaci sa novim FW.)

-Uci u System Setitings/Power Settings i izabrati Disabled opciju za Auto Power-Down i Standby Functions.

-Uci u System Setitings/Internet/Connect to the Internet/Izabrati svoju wireless mrezu i napraviti konekciju.

-Povezati HDD sa Wii U, trebalo bi da dobijete poruku koja ce vam ponuditi da formatirate HDD.Odobrite to.

-Posto je formatiranje zavrseno otici u System Settings/Data Management i istovremeno pritisnuti dole na d-padu i "+" i "-" dugme na tabletu i drzati ih nekoliko sekundi dok vam Wii U ne izbaci skirvenu poruku da ugasite sleep mod za HDD. Odobrite disable.

-SD karticu formatirati u FAT32 sa 64 kilobytes alokacijom

-Uvek kada iskljucujete HDD/USB iz konzole ugasite konzolu prvo.

-na root SD kartice prekopirati sadrzaj piraterija pack za SD karticu.zip fajla
    root kartice treba da izgleda ovako[​IMG]
    -U slucaju da imate save fajlove original igre koje zelite da koristite idite u Data managment i uradite data copy game fajlova ( ne move) sa WII u na HDD.
    Ovo odraditi pre instaliranja igraa na HDD u suprotnom cete ostati bez igre koju ce data fajl sa sistema prepisati.

2. Korak - Nastavak

-Ubaciti SD karticu u Wii U i iskljuciti HDD iz konzole ako je povezan.
    (Potrebno nam je da se DS igra instalira na sistemsku memoriju a ne HDD)

-na Wii U otici na Nintendo E-shop i skinuti/kupiti neku od kompatibilnih NDS igara sa liste.
    Kada se instalacija zavrsi trebalo bi da imate novu ikonicu na glavnom meniu.

-Pokrenuti wii u browser i posetiti adresu loadiine.ovh
    izabrati Homebrew Launcher 1.4 (5.5.0-5.5.1) iz padajuceg menia i kliknuti na Submit [​IMG]
    Ako je sve proslo kako treba trebalo bi da dobijete ovakav ekran, pokrenite Haxchi

Dobicete ovakav ekran a Haxchi bi sam trebalo da prepozna naziv igre koja je instalirana
    pritisnite A i jos jednom A na kontroleru da potvrdite instalaciju. Posle toga se vratite u glavni meni .
    Ako je instalacija uspesno prosla u glavnom meniu bi umesto ikonice vase NDS igre trebalo da imate Haxchi ikonu kao sa slike koja bi bi trebalo da vas vodi u Homebrew channel bez da svaki put pokrecete browser i da budete zavisni od toga da li DNS adrese rade taj dan.

Napomena, pre prvog pokretanja restartovati Wii U pa onda pokrenuti Haxchi ikonicu.

3. Korak - Blokiranje eventualnih update-a

-Uci u System Setitings /Internet /Connect to the Internet /pritisnuti X na kontroleru /Izabrati mrezu /Change Settings /DNS /do not auto-obtain (neti vrednosti sa slike)/confirm

-Probati pokrenuti E-Shop Nintendov, trebalo bi da dobijete gresku ako je sve uspesno podeseno.

4. Korak - skidanje igara

-Skinite Wii U USB HELPER.zip fajl, pokrenite setup.exe i instalirajte program.
    Program automatski skida update koje cete mozda dobiti.
    Pri pokretanju pitace vas za region konzole, izaberite vas region.
    Nakon toga ce traziti da unesete direktorijum u kom hocete da cuvate igre i posle toga adresu ticket sajta ukucajte wiiu.titlekeys.com

-Ako ste sve namestili kako treba trebalo bi da dobijete spisak igara i ovakav interfejs
    [​IMG] Neke osnove
    1. Download manager-znamo svi cemu sluzi ali je na glupom mestu
    2.Desni klik na igru za download, kada je izaberete pritisnite 3. da bi skidanje pocelo
    4. Skinute igre mozete naci pritiskom na 4.

- Skinuti folder sa nazivom igre je potreno kopirati na SD karticu u folder install.
    slobodno kopirati sto vise igara posto ih je moguce instalirati vise od jednom.

5. Korak instalacija igara na WiiU

-Ubaciti SD karticu sa igrama u Wii U i povezati HDD/USB
    -pokrenuti Haxchi ikonicu
    Sada kada ste u Homebrew channel-u izabrati CFW booter
    trebalo bi da dobijete nekakav crveni ekran a kada zavrsi vratice vas u glavni meni.

-Opet pokrenite Haxchi u glavnom meniju (ne u homebrew channelu)

pokrenite WUP instaler
    kada dobijete ovakav ekran pritisnite plus + da obelezite sve igre za instalaciju i X da pokrenete instalaciju na HDD/USB.

On ce pokrenuti instalaciju jednu po jednu igru i kada zavrsi sve pritisnite home dugme na Wii U dok vas ne vrati u glavni meni.To je to instalirali ste igru na wii u.
    Postupak je isti bez obzira da li je u pitanju Retail igra/VC, Update ili DLC

-Nekoliko igara u nazivu foldera ima specijalne karaktere tipa tm ili slicno. u tom slucaju treba preimenovati folder da ne bi pravio probleme kod instaliranja. Npr. Pokkén Tournament preimenovati u Pokken Tournament.

6.Korak- Kraj i par napomena

-Cestitam instalirali ste igre na vas Wii U.

-Sada potrebno da svaki put kada ukljucite Wii U pokrenete Haxchi ikonicu u glavnom meniju pa CFW Booter i onda pokrenete igru koju hocete. Dok je Wii U ukljucen mozete neograniceno pokretati razlicite igre.
    -U PRINCIPU OVAJ KORAK SA HAXCHI/CWF BOOTER-om JE NEOPHODAN SAMO ZA ESHOP /VC IGRE i igre koje sadrze DLC. Retali igre mozete pokretati i bez tog koraka, znaci cim ukljucite Wii U, mada mislim da je lakse uratiti taj korak i ne razmisljati koji tip igre je u pitanju posto ceo proces traje 10 sekundi.

-Piraterija bez NDS igre.

-Ko nije u mogucnosti da nabavi NDS igru moze umesto ovog Haxchi exploita koristiti uvek browser/loadiine.ovh kombo da pokrece exploit ali to nije preporucljivo zato sto traje duze postupak instalacije igara i cesto padaju ove DNS adrese pa necete imati internet i moracete da trazite nove/aktuelne po netu.
    Mada kada instalirate igre ako ste zadovoljni samo Retail igrama bez DLC,VC i Eshop igara nije vam ni potreban internet i ova adresa.
    Kada napunite HDD samo pokrecete igre kada ukljucite Wii U.

Potrudicu se da u dogledno vreme dodam tutorial i za ovu opciju, ali mislim da je bolje nabaviti NDS igru elegantnije je resenje.

Last edited: Jan 22, 2017
  2. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    744
    113
    @ivamark
    Lajk i rispekt od mene. Duboki naklon - sve sto je u vezi piraterije podrzavam !

3. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,275
    203
    63
    Ovo je definitivno jedan od najdetaljnije urađenih tutorijala koje sam video.

Veliki respect za trud!!!

4. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,429
    157
    63
    Bravo @ivamark . Naizad nešto korisno ovde :D

5. ivamark

4,636
    1,060
    113
    Kompletiran je tutorial, ovo sada vec moze da se koristi za ceo postupak.
    Kada budem imao vremena doradicu jos malo i srediti da to izgleda preglednije.

6. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    Svaka čast @ivamark,
    ja ima klasičan loadiine hack, koja je tačno razlika?

7. ivamark

4,636
    1,060
    113
    -Skidanje igara je mnogo lakse ne treba da trazis linkove po netu, pokrenes Wii U USB Helper i skidas sve sto ti treba punom brzinom.
    -Igre manje zauzimaju prostora.
    -mozes da koristis HDD i SD kartica ti je slobodna za Wii/GC igre
    -ucitavanje igara je mnogo brze
    -Radi DLC i mogu se igrati igre online
    -Dobijas fensi ikonice kao da je igra original. :lol:

gruja, Ratanook, CTOJAH and 1 other person like this.
  8. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    Da li moram da koristim HDD ili može sve i na SD kartici?

9. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,649
    257
    83
    Nisam pratio Wii U scenu par meseci pa mi je ovo sada sve novo. Jel to znaci da vise nema problema sa zvukom u Bayonetta 2 i sporih ucitavanja u 3D Worldu i Twilight Princess HD, sada sve radi sa HDDa sa sve onlineom i DLCom kao da su originali?

10. ivamark

4,636
    1,060
    113
  11. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    E jbg, znači ne može nikako Wii U USB HELPER da radi sa loadiine.ovh i SD karticom?

12. master_yoda

1,649
    257
    83
    To je ogroman napredak onda. Kako si resio problem sa HDDom, kupovinom Y kabla?

13. ivamark

4,636
    1,060
    113
    nope imam eksterni 3,5 HDD sa svojim napajanjem. Tako da mi radi sa jednim USB slotom.

14. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,373
    1,058
    113
    Čekaj, moze online i nema banovanja???

15. ivamark

4,636
    1,060
    113
    @vetar ne totalno razlicite metode pokretanja
    @shin-boyan nema banovanja ovo je bukvalno skidanje igre sa nintendovih servera i potpisivanje ovih ticketa kako to i oni rade, bukvalno ti imas original igru sto se njih tice.

Last edited: Jan 17, 2017
    shin-boyan and vetar like this.
  16. zdravkelja

zdravkelja Member

8,332
    1,302
    113
    Ahahahaha, Nintendo :D Al ok, ionako ce ugasiti servere za godinu-dve :p

17. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,171
    1,001
    113
    Wii U USB Helper ubedljivo najbolja i najlaksa opcija. Uzmes velik USB, sve na njega trpas i svaki put kad startujes konzolu sve je odma tu. Cak se i regularni update skine ako je potreban kao da je original igra.

E sad jos samo tutorial na emulatore.

18. ivamark

4,636
    1,060
    113
    izasao je retroarch stabilan za wii u
    bukvalno se folderi sa emulatorima prebace na sd wiiu/app i pokrece se emulator iz Homebrew channela

WickedlNl likes this.
  19. master_yoda

1,649
    257
    83
    U januaru 2014. sam napravio UK nalog na 3DSu, jel bih sa njim mogao da skinem besplatnu DS igru? S obzirom da su to nalozi vezani za uredjaje pa nemaju ni password ako se dobro secam...

Kako radi SNES preko retroarcha (na gamepadu), bez problema kao na ostalim sistemima?

20. ivamark

4,636
    1,060
    113
    Jep trebalo bi da mozes da skines igru.
    Nisam probao emulatore jos.

21. Ratanook

Ratanook Active Member

357
    92
    28
    Strava! Večeras ću probati.
    Može li "Dr. Kawashima's Brain Training" WiiU izdanje koji već imam kupljenog sa e-shopa?

22. ivamark

4,636
    1,060
    113
    kako mislis Wii U izdanje? Mislis NDS eshop igra ali si je instalirao na Wii U?
    Ako je tako moze, ako nije instalirana igra na HDD.

23. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    Al da bi pokrenuo to jest instalirao igre iskljucivo sa eShopa kao sto su Armikrog, shovel knight, fast racing neo, ducktales itd za to mi vec treba custom FW? posto njih sam pokusao instaliram preko loadiine.ovh ali uvek izbaci error.

24. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

556
    277
    63
    @ivamark Prvo bih želeo da ti kažem veliko HVALA za ovo uputstvo, kao i trud koji si uložio za pisanje istog. :yes: Krečem sad da pratim uputstvo, pa me interesuje gde da kupim dopunu za eShop wallet, da bih mogao da platim NDS igru? Kad sam kreirao nalog za Country sam stavio Ireland, znači treba da kupim dopunu u evrima, jel tako?

25. ivamark

4,636
    1,060
    113
    Moras prvo da pokrenes loadiine.ovh pa iz njega u HC pa onda CFW Booter pa onda opet pookrenes loadiine.ovh HC pa u njemu WUP Instaler i tek onda ce da radi instalacija igara koje zahtevaju CFW. Mislim trebalo bi da radi tako stim, da posle kada sledeci put ukljucis Wii U moras prvo da posetis loadiine.ovh pa u HC izaberes CFW booter i onda kda te on izbaci u glavni meni pokreces cfw igre.

Ja sam koristio ovu besplatnu igru, nemam pojma kako funkcionise kupovina iskreno. Idi u store i pokusaj da ukucas Brain Training mozda uspes da skines igru.

WickedlNl likes this.
  26. Ratanook

Ratanook Active Member

357
    92
    28
    Da, imam je instaliranu na konzoli. Hvala. Sad još samo da nabavim odgovarajući hdd. Baš sam ovih dana tražio novu karticu za WiiU, srećom pa nisam kupio :)
    I hvala puno na uputstvu i trudu.

27. TwiSteR

556
    277
    63
    Nalog sam kreirao u 2015-oj, tako da ne mogu da skinem igru za dž, košta 7€. Nije mi problem da platim, nego teško je naći eShop card u evrima. Našao sam samo ovde, 15€ za dopunu wallet-a, doduše ne znam da li je ovaj sajt legit, valjda jeste. :)
    Još jedno pitanje, da li će mi posle ovog hack-a ostati save-ovi igara koje sam do sad (od)igrao na Wii U?

28. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    Nema potrebe da kupuje eShop card, može direktno karticom da platiš u eShopu, nije ovo Sony konzola. :lol:

shin-boyan likes this.
  29. vrobec

vrobec Active Member

298
    27
    28
    Hvala za detaljan tutorijal. :)

Last edited: Jan 18, 2017
  30. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Tako je, MS i Nintendo dozvoljavaju plaćanje karticom.

31. Blinker

Blinker Kinslayer

328
    49
    28
    Kakvo je stanje sa pokretanjem GC igara preko Wii Ua? :)

32. TwiSteR

556
    277
    63
    Već sam ranije (pre oko godinu dana) pokušao da platim direktno karticom (Visa Virtual) na eShop-u, ali nažalost transakcija nije uspešno završena. Morao sam da čekam nekih mesec dana (po proceduri Visa-e) da bi mi novac bio vraćen na karticu. Ne znam, možda bi sad radilo bez problema, ali mi se nešto ne rizikuje.

33. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    Ja sam dosta stvari kupio na eShopu i svak put mi je sve prošlo bez ikakvog problema.

34. TwiSteR

556
    277
    63
    Koju karticu imaš? Ne znam, možda bih i ja ovog puta uspešno obavio plaćanje na eShop-u (mada još uvek imam istu karticu), ali ne bih da opet fasujem jednomesečnu rezervaciju sredstava. Pokušaću neki drugi put, a sad ću ići preko ovog seems legit sajta. :yes:

35. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Ja nisam imao problema sa intesinom visa inspire na nintendu

36. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    Imam Intesu internet karticu.

37. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Idem da kupim hard.

38. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Ok, kupuJem Wii U uskoro, definitivno vredi.
    Svaka chast za post, ne pamtim kada smo imali ovakve postove na emuglx.
    *thumbsup*

39. shin-boyan

4,373
    1,058
    113
  40. ivamark

4,636
    1,060
    113
    sta znam, vecini ljudi radi metoda sa Y-kablom, sad ja koristim hdd sa sopstvenim napajanjem, druge varijante nisam probao licno.
    Ona kucista za 3'5 HDD sa sopstvenim napajanjem isto mozda nisu lose resenje.

41. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    Možeš i veći USB Flash. ;)

42. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Imam vec jedan od 32GB ali pun je original igara, a na osnovu iskustava sa SD karticom i Loadiine-om mislim da je 32GB kurac, a verovatno je i 64GB. Samo Lego City Undercover zauzima preko 15GB ako se dobro secam. A ni 32 nije 32 nego je 29 ili koliko vec zakidaju danas na storage-u.

43. shin-boyan

4,373
    1,058
    113
    Eh da, zaboravio sam da pitam - da li VC igre i emulatori mogu da se igraju na tabletu :) ?
    I sto se tice externog harda, da li je moguce vuci igre sa particija?

44. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    Da defintivno je malo 32GB, ja imam SD karticu od 128GB u Wii U-u.

45. ivamark

4,636
    1,060
    113
    Da VC igre rade na tabletu.
    Ne mora ceo disk da se formatira kao celina u neki wii u format.

shin-boyan likes this.
  46. TwiSteR

556
    277
    63
    @ivamark Da li će mi posle ovog hack-a ostati save-ovi igara koje sam do sad (od)igrao na Wii U?

Sent from Nexus 5X

47. ivamark

4,636
    1,060
    113
    nisam siguran. Znam da ima za loadine nacin da se sacuvaju.Za stock save fajlove nisam siguran.
    Probaj da googlujes saviine, pa vidi sta radi. Ja dam ga ukljucio u zip sa aplikacijama ali nisam se bavio time.

Last edited: Jan 18, 2017
  48. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    Mislim da ostaju jer inace kada brises datu sa WiiU-a, imas izbor da izaberes zasebno igru i onda imas jos 2-3 fajla (save,sharing) itd. Ja sve trpam na 128GB USB a ove igre koje vec imam imaju sve instalirano na internu memoriju wiiu-a.

49. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Kakva je situacija sa non-WiiU igrama i SD karticama, da li su još uvijek potrebne ili rade preko usb-a?

50. ivamark

4,636
    1,060
    113
    Ima par Wii igara sa E-shopa DK,SMG2, Xenoblade koje mozes instalirati i igrati direktno iz Wii U moda.
    Sve ostalo vezano za vWii mora sa SD kartice i ne moze se koristiti HDD koji se koristi za wii u igre.
    Inace moguce je koristiti ove nove haxchi exploiti i za softmod vWii bez exploit igre.
    Takodje postoji precica da iz Wii U hombrew loadera udje odmah u vWii Homebrew channel .
    A upravo sam probao na brzinu Sonic 2 i Dracula X na retroarchu na Wii U rade odlicno. Kada ugrabim vremena pozabavicu se malo emulacijom posto je RA kao stvoren za tablet. :)

Omega likes this.

Share This Page