1. powered by Surfing Waves

XBOX One - news&info

Discussion in 'Xbox One' started by Vampir, Jul 30, 2013.

1. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Sad cete pomisliti da sam totalno poludeo :D Ali da vam objasnim zasto sam odlucio da otkazem PS4 pre order i uradim preorder na Xbone.

U kratke crte uzimam Xbone zbog kinecta.

Vise ne igram igre kako ranije, dosta manje, a i nemam bas vremena. Odigram po nesto i to je to. Kinect 2 deluje zanimljivo. One sportske igre su bas cool kad imas nekoga na goste ili one fitnes igre da razmrdam malo guzicu.

Znam da ce PS4 imati bolju grafiku i bolje ekskluzive ali iskreno me ne zanima, znam da ce i xbone imati igre i da ce grafika biti lepa i sve to. Plus volim vise zelenu boju nego plavu :D

Edit: Da nisu ukinuli onaj blesavi DRM ne bih uzeo konozlu nikada, ali sada je druga prica.

2. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,673
    1,827
    113
    Te sportske igre savršeno funkcionišu na X360 :(

Iskreno ne vidim poentu uzimati zbog toga što si naveo jer već imaš sa X360 i radi bez ikakvog problema jer nema problematičan tracking...

3. gruja

gruja I am God of War

6,258
    835
    113
    Jebi se :)[hr]

Sad cete pomisliti da sam totalno poludeo :D Ali da vam objasnim zasto sam odlucio da otkazem PS4 pre order i uradim preorder na Xbone.

Vise ne igram igre kako ranije, dosta manje, a i nemam bas vremena. Odigram po nesto i to je to. Kinect 2 deluje zanimljivo. One sportske igre su bas cool kad imas nekoga na goste ili one fitnes igre da razmrdam malo guzicu.

Znam da ce PS4 imati bolju grafiku i bolje ekskluzive ali iskreno me ne zanima, znam da ce i xbone imati igre i da ce grafika biti lepa i sve to. Plus volim vise zelenu boju nego plavu :D

Edit: Da nisu ukinuli onaj blesavi DRM ne bih uzeo konozlu nikada, ali sada je druga prica.

Jebi se :)

4. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Te sportske igre savršeno funkcionišu na X360 :(

Iskreno ne vidim poentu uzimati zbog toga što si naveo jer već imaš sa X360 i radi bez ikakvog problema jer nema problematičan tracking...

Kinect 2 > kinect :) valjda ce bolje raditi.

5. Wahad

10,673
    1,827
    113
    Ali ne vidim šta bolje da radi kada sve sportske igre već sada rade savršeno :)

Fitness pogotovo, pogodio je i meni i devojci i kilažu i visinu.

6. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,373
    1,058
    113
    Lako bi moglo da se desi da i ja prvo uzmem xbox, a ps4 tek kada se pojavi neka jaca ekskluziva.

7. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,904
    82
    48
    Dati 500€ za nešto što će možda gosti igrati, možda nekad, je malo, ono... :)

8. grunt

grunt Celeb Freak

14,922
    2,133
    113
    Ima se moze se :D

9. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,937
    598
    113
    Dati 500€ za nešto što će možda gosti igrati, možda nekad, je malo, ono... :)

+1. A i nisam znao da je za fitness potrebna konzola sa kinectom :)
    Meni je nekako ludost uzimati konzolu zbog casual(ili bilo kakvog drugog) igranja sa kinectom. A i ne kontam poentu ovog threada...

10. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,650
    259
    83
    Od:

PS4 kutija mi govori, ajde da se igramo i da nam bude zabavno u svetu fantazija, dok Xbox kutija kaze jebacu ti sve po spisku ako mi nedas pare.

Do ovog threada. Carski. :D

11. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Sta da kazem pljuvao sam xbox zbog drm i slicnih gluposti ali sada je druga prica :)
    I ne nije samo za fitnes igre naravno i za final fantasy 15, mgs 5 battlefield 4, destiny... Mogu samo jednu konzolu da uzmem, odlucio sam se za xbone zbog kinecta :)
    [hr]
    A i zbog zelene boje :)) odgovara na emuglx temu

12. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,516
    843
    113
    Po meni OK razmišljanje samo što ovde ima mnogo Playstation funboyeva koji će te sada odgovarati i već te odgovaraju. A možda se i ti ipak samo zezaš. :)

13. Blue

Blue ....................

11,299
    589
    113
    Neću da komentarišem da li ih ima samo ću ti reći da nije funboy nego fanboy.

14. Wahad

10,673
    1,827
    113
    Sta da kazem pljuvao sam xbox zbog drm i slicnih gluposti ali sada je druga prica :)
    I ne nije samo za fitnes igre naravno i za final fantasy 15, mgs 5 battlefield 4, destiny... Mogu samo jednu konzolu da uzmem, odlucio sam se za xbone zbog kinecta :)
    [hr]

Pa neće biti ni malo zelen, nego crno siv :D

15. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    [hr]

Mislim da ce obe konzole biti mnogo slicnije nego ps3/360 tako da sta god da uzmes neces pogresiti. Cak i mgs je presao na box, a bungie radi multiplatform. Mada ne kapiram cemu jurnjava za launch verzijom a najvise te zanima kinect za koji u startu i nece biti igara?
    Jbga, meni se ne isplati da placam pored psn+ i live tako da je samo jedan izbor. A i ne daje mi se 30% vise para za kinect koji mi nista ne znaci.

16. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,904
    82
    48
    Ne moraš ništa više reći. Lepša polovina više voli Xbox? :D

17. Blue

11,299
    589
    113
    Zašto uopšte preorderovati bilo koju konzolu za 500€ ako se slabije igraš i nemaš više vremena za to?

Jel toliko jaka želja za posedovanjem?

18. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,461
    2,414
    113
    Molio bih vas da nastavite sa pricom, trebaju nam thread kandidati za end of the year glasanje.

19. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    kakvi su ovo postovi ogorčenosti i besa, gde je pozitiva, gde je diskusija :) ?

20. greenman

greenman #Senior

969
    65
    28
    ja mislim da uzmem xbox zbog kinekta i skype-a. Nishta strashno ne mislish.
    I kod mene ce PS4 da ceka kupovinu par godina mozhda

21. grunt

grunt Celeb Freak

14,922
    2,133
    113
    Zasto se ovde smatra da odmah kesiras celu sumu kada nesto preorder-ujes :D

22. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,516
    843
    113
    Neću da komentarišem da li ih ima samo ću ti reći da nije funboy nego fanboy.

Znam to i uvek mi je smešno bilo kada neko drugi ovako napiše a sada sam to uradio i ja.

23. Wahad

10,673
    1,827
    113
    kakvi su ovo postovi ogorčenosti i besa, gde je pozitiva, gde je diskusija :) ?

Ja sam boga mi lepo demantovao Vampira kada je napisao da uzima zbog fitness-a i sportskih igara za kinect.

Isto to postoji, a neće biti nikakva revolucija taj sport resort koji je inače odložen za proleće 2014, znači nije launch naslov.

Isto tako, skype imaš na svakom kompu ili mobilnom, jedino ono skype dok igraš, but yet again, ja ni telefonom ne pričam tako, šta će mi video i sve dok igram... Jedino međusobna podjebavanja, ali sa druge strane, kako međusobna kada niko neće da uzme XBOne sem Vampira :D

24. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,300
    2,207
    113
    Ja najverovatnije isto uzimam prvo Xbox One pa onda PS4 nesto kasnije. Razlozi jednostavni, meni interesantniji launch naslovi i isto kinect 2 koji je uber, hateri pogledajte malo sta to sranje radi pre nego sto komentarisete.

25. gruja

gruja I am God of War

6,258
    835
    113
    Ja nemam nista protiv toga sta ce ko da kupi,svako ima svoj izbor ali mrzim kada ljudi napisu ej kupicu golfa jer je ovo ono i na kraju kupi juga ,jbg ekonomik.
    Zato ja necu kupiti nista od novih konzola dok nenajave god of war :)

26. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Ja sam boga mi lepo demantovao Vampira kada je napisao da uzima zbog fitness-a i sportskih igara za kinect.

Isto to postoji, a neće biti nikakva revolucija taj sport resort koji je inače odložen za proleće 2014, znači nije launch naslov.

Isto tako, skype imaš na svakom kompu ili mobilnom, jedino ono skype dok igraš, but yet again, ja ni telefonom ne pričam tako, šta će mi video i sve dok igram... Jedino međusobna podjebavanja, ali sa druge strane, kako međusobna kada niko neće da uzme XBOne sem Vampira :D

mislio sam na post korisnika mnneurope :)

27. Dcer

Dcer Well-Known Member

1,814
    74
    48

Cool, uzmi sta ti se svidja :D Ako ti se svidjaju fitnes igre XB1 je definitivno bolja opcija. 

This:

jel to ono, EmuGlx 2005 godine, Xbox 360 je sranje, PS3 ima 100 puta bolju grafiku, a na DVD ne moze nista ni da stane u odnosu na blu-ray

ff 2013 godina, sve igre izgledaju isto, neke rade bolje na PS3 (ne znam koje), neke rade bolje na Xbox 360 (vidio sam primjer Bajjanote)

Sto se tice grafike, bice nekih malih razlika tako da mislim da ce sve to zavisiti od developera, neko ce uraditi igru bolje za PS4 neko za XB1.

28. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,275
    203
    63
    Extra, ja ne mogu da se nateram da uzmem Xbone. Nemam mesta u sobi za kinect, a ove karakteristike koje su gurali me plase jer znam da ce ih aktivirati pre ili kasnije. Jedino kada ga odomace, zamenice moju kutiju360.

29. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113

Skoro sam siguran da PS4 neće imati bolju grafiku, osim kod ekskluziva, mada ni tu neće biti neke razlike.

Inače, uzmi ono što najviše odgovara. :yes:

30. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Pa, grats? :D
    Ono, uzimaj shta zhelish, nije da troshish tudje pare.

31. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,655
    113
    ne vidim neke dobre logike za kupovinu al dobro tvoje pare tvoj izbor, ti gosti verovatno nece ni primetiti razliku izmedju novog i starog kinecta tako da ono. a pricati o nabacivanju neke kondicije igranjem kinecta je smesno

32. Krompir

Krompir Active Member

579
    68
    28
    Mislim da se u proteklom periodu ipak manje-više pokazalo da PS4 ipak nije ''mana sa neba'' koju je Gospod Bog poslao igračkoj zajednici ;).Sony do sada nije nešto ''oduvao'' sa paletom igara, a vjerovatno će naći način da još nešto uprskaju :(.
    A, posle sve buke, očigledno je da X1 nije nikakva sramota kojoj nema spasa, već se radi o sasvim korektnom proizvodu koji će imati sve (zapadnjačke) multiplatform igre plus neke ekskluzive i koji će neke ''ne-igračke'' zabavne mogućnosti vjerovatno bolje obavljati os PS4.Takođe, veličina konzolu bi trebala da bude (valjda) garant protiv RROD-a, dok me pomalo zabrinjava koliko je PS četvorka mala.
    Međutim, meni iskreno Kinect nije dodatak već nedostatak.Čak i kad bih imao gdje da ga stavim (jedva imam mjesto za TV od 32 inča) ne bih ga koristio ni za vježbanje (za to šetam po gradu/park šumi) ni za igranje.
    Nisam nešto zainteresovan ni za X1 ekskluzive.Da budem jasan, nisam ni lud za PS ekskluzivama.Jedine do kojih mi je stvarno stalo su Killzone, God Of War i Infamous.Mogao bih dodati Resistance, ali to je mrtav serijal, GT nije za mene, a za ostalim svakako se ne bih uzbuđivao da ostanem bez njih.Čak šta više, mislim da ću lagano da zaobidjem The Last of Us, poslije svih muka koje mi je konzoli nanio Uncharted 3.
    Ali, tvoj je novac, ti si ga zaradio, možeš ga trošiti kako god želiš prema svojim ukusima :), to je u suštini jedino bitno.

33. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,622
    75
    48
    @Krompir

Sve je to OK, ali kako možeš da zaobiđeš The Last of Us jednu od naj igara na PS3?

34. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,057
    863
    113
    Da te ispravim,jednu od naj igara na bilo kom sistemu ikada.

35. Krompir

Krompir Active Member

579
    68
    28
    Ne zaobilazim igru namjerno, već se bojim da će mi se konzola raspasti/rastopiti, s obzirom da je nedavno prilično negativno reagovala na Uncharted 3:mad:.
    Nije mala stvar, skoro četiri godine prilično intezivnog korišćenja, ko bi rekao da ću potrošiti više vremena uz originalne igre, nego kada sam svojevremeno mogao gomilati pirate...

36. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,655
    113
    ^
    sta da ti kazem cekaj zimu:D

37. gruja

gruja I am God of War

6,258
    835
    113
    @Krompir

Sve je to OK, ali kako možeš da zaobiđeš The Last of Us jednu od naj igara na PS3?

Bez ljutnje ali,mozda bi je i ja zaobisao da sam znao da je toliko dugacka i dosadna...
    Osim price i grafike nevidim nista specijalno u igri?Uncarted mi je nekako zabavniji a i bolje mi je legao ceo serijal nego the last of us koji je bio dosta izvikan,najprijatnije iznenadjenje na ps3 mi je bio prvi motorstorm,igra me je stvarno oduvala kada sam prvi put upalio ps3 i pokrenuo igru :bouncing:

38. Blue

11,299
    589
    113
    Mene je Pacific Rift više oduvao.

39. Visant

Visant Captain Caveman

2,431
    14
    38
    Ima li najave da ce biti Xinput-a ili neceg slicnog za Xbone ? Videh sada titanfall gamepad na xbox republici pa mi treba izgovor da zamenim svoj wireless x360 gamepad za PC :D

http://www.xboxrepublika.com/?product=titanfall-joypad

40. Visant

Visant Captain Caveman

2,431
    14
    38
    Ima li najave da ce biti Xinput-a ili neceg slicnog za Xbone ? Videh sada titanfall gamepad na xbox republici pa mi treba izgovor da zamenim svoj wireless x360 gamepad za PC :D

http://www.xboxrepublika.com/?product=titanfall-joypad

41. zdravkelja

zdravkelja Member

8,334
    1,302
    113
    Kazu da ce biti, ali ne znamo kad.

42. zdravkelja

zdravkelja Member

8,334
    1,302
    113
    Kazu da ce biti, ali ne znamo kad.

43. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Stigao Xbone... kontroler... :lol:

Znači ja sam oduševljen koliki je ovo napredak u odnosu na X360 kontroler. Jedino što je dpad malo previše "clicky", ali u odnosu na onaj užas kod prethodnika ovo je super. Najviše me podsjeća na GBA SP dpad što je ok.

44. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,084
    468
    83
    @Omega
    Da li je samo prosiren XInput?
    Da li si probao rumbling triggere?

45. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,373
    1,058
    113
    Stigao Xbone... kontroler... :lol:

Znači ja sam oduševljen koliki je ovo napredak u odnosu na X360 kontroler. Jedino što je dpad malo previše "clicky", ali u odnosu na onaj užas kod prethodnika ovo je super. Najviše me podsjeća na GBA SP dpad što je ok.

Treba mi pc kontroler.
    X1 ili ps4? Wireless mi nije potreban.

46. Visant

Visant Captain Caveman

2,431
    14
    38
    Nemam ni jedan ni drugi ali zbog nativne xinput podrške sledećih 6-7 godina i triggera sa vibracijom bih uzeo X1 pad

47. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Da li je samo prosiren XInput?
    Da li si probao rumbling triggere?

Ne znam koji softver/igra na PC-u podržava dodatnu vibraciju u triggerima, ako znaš reci da isprobam. Za ova dva sata, samo sam probao XInput igre sa Steam-a i sve radi super na Win 8.1.

Treba mi pc kontroler.
    X1 ili ps4? Wireless mi nije potreban.

Ako je za PC uzeo bih Xbone kontroler. Do kraja godine bi trebao stići i wireless receiver. Iako sigurno dobro radi, ne zeza mi se sa 3rd party softverom.

48. Wahad

10,673
    1,827
    113
    Stackovao 80 američkih dolara na nalog sada

Xbox One, moja sledeća konzola :lol:

49. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Chuvaj se Wa....Toad, mojne ponovo da dolazi NEOGAF i da nas proziva da smo bosanski forum!

50. Wahad

10,673
    1,827
    113
    Brate... jedan je uzeo 200....

Share This Page