XQEMU – novi Xbox emulator

Discussion in 'Microsoft Xbox' started by Zuti Bar, Jul 14, 2017.

1. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

536
    100
    43
    Dugo vremena Xbox nije imao nikakav emulator. Dok je emulacija PS2 i GC uveliko odmicala Xbox kao da se nalazio na "ignore" listi programera. Prvi korak naprijed bila je pojava Xeon-a. Emulatora koji je mogao da pokrene samo jednu jedinu igru. Pogađate koju - Halo.

Sada je pred nama XQEMU. Novi emulator koji jeste u ranoj fazi razvoja. Ali koji napreduje i na kome se radi. Dole možete pogledati kako izgleda emulacija naslova Scarface The World Is Yours, Burnout Revenge, Crash Tag Team Racing, Fallout Brotherhood of Steel i Batman Dark Tommorow-a.

grunt, Super Simke 64, Matt and 2 others like this.
  2. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,473
    630
    113
    Ово је емулатор кога крљају тројица људи од 2012, не радујте се превише. Можда ће сада добити више помоћи (ако ништа друго).

3. gruja

gruja I am God of War

5,248
    541
    113
    Ako nista bar su pokusali,saturn jos uvek nije najbolje emuliran,mogu se odigrati odredjeni naslovi ali je daleko od odlicne emulacije.
    Xbox klasik je dosta jaka masina treva to i emulirati.

Послато са Lenovo K50-T5 уз помоћ Тапатока

4. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,593
    550
    113
    Takodje, problem je i u neinteresantnosti mashine, ili malog broja ekskluziva. Ja na primer, voleo bih da odigram nekoliko njih, recimo Brus-a Li-ja koji je nazalost ostao XBOX exclusiva :(

5. gruja

gruja I am God of War

5,248
    541
    113
    Bruslija nemoj da zalis ,pokusao sam da ga odigram i nije mi uspelo,endzin kao da je za neku prastaru psx igru iz ranih devedesetih...
    Ima dosta boljih igara na xbox kecu ali otom potom,brus li mi je bas bio katastrofalan sto se mehanike tice...

CTOJAH likes this.
  6. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,593
    550
    113
    @gruja
    Fala za info. Brus Lija bi volio da odigram ako nizbogceg drugog onda radi samog Bruce Lee-ja koga sam prosto obozavao u childhood-u. I stvarno do sada nije dobio dostojnu igru !!! (ili mozda ja nisam informiran dobro ?!)
    Volim sve igre u kojima se pojavljuje, makar i zamaskirano. (Tekken, Virtua Fighter, Street Fighter)
    Kako se zvala ona nova borilacka igra u kojoj se pojavio Bruce Lee, mislim da nije izasla za PC - zato i ne mogu sada da se setim. Zna li neko ?

7. gruja

gruja I am God of War

5,248
    541
    113
    Postoji bas borilacka igra bruce lee za sony erikson xperia play ali je nesto u fazonu tekena trojke otprilike a bas dobra bruce lee igra mi je bila na gejmboj advansu ali ja sam tu igru bas igrao na advansu 2006 pa je cerovatno zbog toga bila dovra ali hej,mozes probati da je emuliras na fonu ili pspu ako imas jer verujem da ce ba pcu izgledati dosta losije zvog velicine ekrana.
    Moj brat od tetke je veliki obozavalac kung fu majstora kao i vruce lea takodje,cak sam mu kupio i nuncake za jedan njegov rodjendan.

8. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,593
    550
    113
    Jeste, najbolja do sad full-blooded Bruce Lee igra je ta za GBA sto je stvarno steta.
    Inace, setio sam se borilacke igre u kojoj je do sada najbolje prikazan Brusov lik :

9. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,276
    425
    83
    Uvek sam mislio da je xbox laksi za emulaciju od ps2\GC zato sto je ta masina bila ustvari upakovani PC.

10. Omega

Omega N64 je đubre

13,275
    1,368
    113
    Možda bi i bio da je hardver dobro dokumentovan ali nije.

11. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,325
    1,756
    113
    16 godina je proslo i dalje nema emulatora krstenog! Steta, jer postoji mnogo sjajnih Xbox classic ekskluziva koje nisu portovane ni na Windows ni na Xbox360, zaglavljene na starom sistemu forever.

12. Omega

Omega N64 je đubre

13,275
    1,368
    113
    Neke od njih će sigurno biti 'spašene' na Xbone-u.

13. gruja

gruja I am God of War

5,248
    541
    113
    Samo se nadajte,btw na 360 imas hakovani emulator koji pokrece sve igre licno sam ga probao ali recimo gunwalkyre ne radi kako treba,znam da je djuka kukao kako ce morati uzeti orginalan box da bi ga odigrao.

14. Omega

Omega N64 je đubre

13,275
    1,368
    113
    Što se ne bih nadao kad je najavljen oficijelni Xbox Classic emulator za Xbox One.

15. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,325
    1,756
    113
    One na koje MS ima prava i dalje, ali dosta toga ostaje stuck. Mogao bi neku listu da sastavim kasnije ;)
    Ja sam imao Xbox Classic kad je izasao, bas mi nedostaju mnoge igre iz tog perioda koje je vreme zaboravilo.

16. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,593
    550
    113

Share This Page