Zbogom drhtave teksture! (PCSXR-PGXP)

Discussion in 'Sony PlayStation' started by Dendy Somari Comrade, Sep 7, 2016.

1. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

748
    168
    43
    Nedavno je izasla posebna verzija PCSXR emulatora, koja resava problem drhtavih tekstura. Jos uvek je u razvoju, ali neke igre vec izgledaju super.

ljubinko, ljubomir and CTOJAH like this.
  2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

26,851
    1,869
    113
    BLASPHEMY

3. voja87

voja87 Well-Known Member

8,393
    1,172
    113
    zar ovo vec ne postoji u nekom obliku za epsxe?
    imo to podrhtavanje tekstura (nedostatak z-buffera) je najveca mana psx grafike

4. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

748
    168
    43
    ^Ja nisam cuo da ovo postoji za epsxe.

5. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,053
    698
    113
    Odigrao sam masu igara na ePSXe pre mnogo godina, mislim da u podešavanjima koja sam ja imao nije bilo drhtavih tekstura.

6. ljubinko

ljubinko Member

57
    28
    18
    Odlican je PCSXR PGXP, ja ga preferiram kao br.1 ps1 emulator odmah iznad mednafena, zbog toga sto moze da radi na vecoj rezoluciji bez usporavanja i uz peteogl2 tweaks plugin igre izgledaju odlicno.
    Edit: U PCSXR PGXP postoji opcija da se edituje ini fajl gpupeteopengl2 tweak ini da se poveca internal rezolucija to je ResHack, najvise sto sam izvukao sa mojom slabom grafickom r7 250 je Mulx 8 Muly 10 ali vredi poboljsava grafiku i smanjyje aliasing, ko ima jacu graficku moze da proba i vise.
    Evo ga moj vec podesen emulator https://drive.google.com/drive/folders/0B_4Aw-pP9z4eYUh2UHg5Nk9zbjA?usp=sharing, ko zeli moze da proba samo desktop resolution u graphics promenite na vasu desktop rezoluciju raspakujte pokrenite i uzivajte, inace nema biosa za ovaj emulator tako da je sve legalno.

Last edited: Feb 24, 2017
    Nyarlathotep and Maxa like this.
  7. ljubinko

ljubinko Member

57
    28
    18
    Dobre vesti za ps1 emulaciju, retroarch podrzava core beetle psx hw sa vulkan renderom sa internal gpu rezolucijom do 8x bez usporavanja, potrebno je samo apdejtovati retroarch na zadnji nightly build evo linka https://buildbot.libretro.com/nightly/ apdejtovati core beetle psx hw i promeniti driver u retroarchu na vulkan, sta reci sve izgleda savrseno, u quick menu -> options u retroarchu postoje opcije za color bpp, internal gpu rezoluciju, pgxp itd. probajte.

Maxa likes this.
  8. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Ako "drhtave teksture" znachi ono shto mislim da znachi, definitivno tJu morati overiti Silent Hill.

9. darkado

darkado EmuGlx veteran

5,744
    988
    113
    Retroarch me nije zanimao na pcu ali 8x internal zvuci odlicno

Sent from Huawei Ascend Mate 7

10. ljubinko

ljubinko Member

57
    28
    18
    darkado i Nyarlathotep, nema vise drhtavih tekstura u beetle psx hw, ono sto sam ja probao a zanimaju me voznje pre svega need for speed 1,3,4,5 test drive 4.5,6 off road 2,3 vrally 1 i 2 ridge racer serija, gran turismo 1 sa izuzetkom gran turisma 2 koji ima gliceve sa vulkan rendererom sve radi perfektno na 8x internal rezoluciji bez usporavanja, samo ukljucite u options widescreen hack i aspect ratio u video opcijama na 16/9 ili 16/10 u zavisnosti koji monitor imate :)

11. voja87

voja87 Well-Known Member

8,393
    1,172
    113
    isprobavam PCSXR PGXP i sa ray tracers ima tog podrhtavanja tekstura, ukljuceno u opcijama i imam pravi plugin, sad ne znam da li moram da imam ukljucen 16:9 hack da bi sve radilo?

12. ljubinko

ljubinko Member

57
    28
    18
    voja87, ako si skinuo PCSXR PGXP sa mog linka ne bi trebalo da bude, ali ja preporucujem beetle psx hw core preko retroarcha, igre koje ne rade sa PCSXR PGXP rade na beetle tj. mednafenu da ne bude zabune i bolja je kompatibilnost na beetle psx manje gliceva ima, bolja preciznost u teksturama + internal rezolucija 8x.

Last edited: Feb 26, 2017
  13. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,568
    1,856
    113
    Bez "drhtavih" textura sa ovim smoothingom PSX igre izgledaju kao da su sa N64 :)

14. ljubinko

ljubinko Member

57
    28
    18
    TheNick, da grafika dosta lici na N64 grafiku ko zna zbog cega je to dobro :)

15. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

168
    35
    28
    A kako stvari stoje sa v-syncom? Meni pete-ovi opengl plugini prave ne podnosljiv screen tearing u epsxe emulatoru. Kako taj beetle i mednafen stoje kad je vsync u pitanju?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

16. ljubinko

ljubinko Member

57
    28
    18
    U retroarchu je po difoltu ukljucen vertical v-sync i u beetle core tj.mednafenu ja nisam primetio to cepanje slike ako na to mislis ili taj screen tearing, toga nema bar kod mene.

17. voja87

voja87 Well-Known Member

8,393
    1,172
    113
    moze v-sync da se ukljuci direktno u drajverima, tako sam radio ranije za epsxe

18. ljubinko

ljubinko Member

57
    28
    18
    Samo da napomenem, u retroarchu quick menu -> options ukljucite PGXP operation mode na memory only ili memory+cpu i PGXP perspective correct texturing da ne bi imali drhtave teksture.

Share This Page