1. powered by Surfing Waves

Zero Escape 3: Zero Time Dilemma [Vita/3DS/Steam]

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by Ryo, Jul 4, 2015.

1. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    It's official. Nastavak 999 i Zero Escape-a je potvrđen za leto 2016!

Timemaster, grunt and WolfDC like this.
  2. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,351
    113
    Super vest, imam DS za 999 i Vitu za Zero Escape, al nikako da ih predjem, shame on me :D

3. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,635
    79
    48
    Prethodnici su bili odlicne igre, mada ponekad suvise teske puzzle. Jedva cekam.

4. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Igraj odmah bre, odmah sada :D Šalim se, najbolje da se igra kad nisu u obavezama i imaš vremena, jer igre zahtevaju malo da se uživiš da bi efekat bio pun.

I ne čitaj zero escape wiki dok ne završiš obe igre, puno je spoilera.

5. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
  6. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Potvrđeno ime - Zero Time Dilemma. Jedini razlog što još uvek imam Vitu :D

Logo

Art u boljem kvalitetu

7. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,901
    831
    113
    Samo u USA ce biti fizickih kopija, EU Digital Only :|

8. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,351
    113
    Fino fino, nadam se da ce jednog dana biti redovan CFW pa da barem probam sve vita igre koje nisu bile na Plus-u. Napisao sam probam posto da ih predjem ja mislim da nikada vremena necu naci...

9. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    iggy11 likes this.
  10. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,901
    831
    113
    @Ryo
    Koju verziju ces igrati Steam ili Vita?
    U nedoumici sam. Sacekacu review-ove za PC.

11. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    Vita is life. Moram igrati ovo na viti

12. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    PC verzija je najlepša. Ja sam rešio ranije da uzmem digital za Vitu, jer sam mislio da ću biti u jebenoj bolnici, ali pošto sam se vratio kući mislim da ću igrati na PC.

Jedino me brine kakav je osećaj igranja na TV-u pošto manji ekrani nekako pojačavaju klaustrofobičnu atmosferu igre.

13. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,493
    1,742
    113
    Vita all the way :)

Sent from Huawei Ascend Mate 7

14. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Pojma nisam imao da ovo izlazi za PC. 999 mi je bio jedna od omiljenih igara na DS-u tako da se ovo obrce sigurno.

15. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Imam nekih ... 15 sati u igri, i za sada je ovo odlichno, ako sklonimo u stranu neke momente zbog kojih cringe-ujem.
    Grafika je ono, smejurija, ali je apsolutno nebitna.
    Zagonetke su prelake, osim par koje su me blago muchile. Uprkos tome, i dalje je zabavno reshavati ih jer im dizajn varira.

Nisam igrao prethodne delove ove igre, potrebno je? Deluje mi kao da bih morao odigrati kako bih sklopio delove priche, ali nisam siguran.

16. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,901
    831
    113
    Nisam hteo da se previse spojlujem, ali bar cetvrtina likova su iz prosla dva dela.
    Ali posto ti ne smeta, ocigledno je pravljeno da bude i stand alone.

17. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,026
    2,413
    113
    Koliko sam ja upucen, price su bas povezane, od 999 preko Virtue Last Reward do ovoga

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

18. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,612
    1,270
    113
    Skinuo sam prvo Virtues Last reward ali tek cu pokrenem kad zavrsim Daganronpa 2. Ako mi se svidi onda cu mozda uzmem zero time dilema.

19. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Završo sinoć, not bad.

ZTD i VLR spoilers.
    Očekivao sam iskreno više, pogotovo što je mnogo obećavan veliki rasplet na kraju.

Preterao je u priči sa šiftovanjem, bilo je ok u VLR jer je malo korišćeno i bilo je rezultat nekih extraordinary okolnosti, ovde se teleportuju kao moćni rendžeri - gde hoće i kako hoće. Ne sviđa mi se to.

I gde je Kyle Klim, ha?

Što se strukture igre tiče, više mi je legao VLR. Tamo je forsirano igranje po vertikali timeline-a i to mi je prirodnije. Napravim izbor i idem dalje, kad dođem do kraja timeline-a vratim se na fork. U ZTD se forsira horizontala i nije mi se preterano svideo pristup. Mada, originalno je, moram priznati.

Ima dobrih twistova, na grafiku sam se navikao (na TV-u igrao), muzika ok, nekad out of place, jedino bih voleo neki bolji wrap up na kraju. Sve u svemu, jedna od boljih triologija ove (i prošle decenije) i interesantna priča. Nadam se da ovde završava, bila je dobra vožnja.

Ovako bi ih rangirao:

999 (zbog spooky horor atmosfere i priče) = VLR (zbog strukture priče i obrta) > ZTD

edit: Svima bih preporučio da odigraju igre redom, ako imaju vremena, ipak je bolji doživljaj nego odigrati samo jednu. Dosta je isprepletan univerzum.

Ko se zaglavi u priči (što nije teško, ja jesam), ovo je dobar spoiler free guide za te momente - Zero Time Dilemma a spoiler-free guide.

20. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,351
    113
    Ljudi MEGATON stizu prethodna dva dela na PC !! Remasteri 999 i VLR u jednom paketu !!!

Teoreticar and Nyarlathotep like this.
  21. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    well, uzima se!
    awesome news!

22. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Što manje razloga za ponovnu kupovinu Vite to bolje. :D

23. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,351
    113
    And it's here !!!

Code:
    Zero Escape The Nonary Games-CODEX 

24. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,493
    1,742
    113
    Op op :)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

25. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,493
    1,742
    113
    Zavrsio prvi put sad. Najslabija igra u trilogiji, daleko najslabija. Zagonetke tu cisto forme radi, prelake, samo 11 escape roomova a rasplet izmisljen usput. Vlr je zakon za ovo a i bar duplo je duzi. 999 je najmanje bitan za pricu ali still pretty good.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Share This Page