1. powered by Surfing Waves

Zimska sezona 2018ta

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by l3fty, Dec 23, 2017.

1. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,762
    83
    48

Pošto se naša sredovečna sabraća (i sestre) bacili na kukanje o nadolazećoj sezoni na njihovom podcastu (geekovacha), rekoh ajde da otvorim thread.

Onako na prvi pogled mi tek ponešto deluje da će mi biti zanimljivo:
    Darling in the Frankxx - Ovo ima da gledam uglavnom zbog Yabukija i njegovih crteža (TLR lik), posebno pošto je naslovna cura efektivno malo starija i jos "jača" Lala, pitam se kakve će biti ostale cure. (Sledeća TLR manga kad Yabukiiii?!)
    Fate/Extra - Ovo ima da posluži kao katalist za prizivanje Nero u FGOu, da me spasi od loših rollova :D.
    Karakai Jouzu no Takagi-san - Slice of life anime koji zvuči veoma opuštajuće, ima da se gleda.
    Overlord II - Prikazali su da će biti razvoja radnje sa ljudskim elementima pored gmizavaca, gledaće se.
    Violet Evergarden i Beatless - Gledaće se za robo devojke totalno, osim ako nisu totalno smaračke.
    Dagashi Kashi II - Zašto ovo nema broj epizoda i dužine, šta se ovde dešava, da li će još više iseći sve romantične tonove između mladog slastičara i mlade slatkih snova (khm)?
    Yowamushi Pedal: GLORY LINE - Obzirom na fokus ove serije (žene žedne yaoi materijala, khm) ovaj podnaslov mi je veoma komičan i potpuno blatantan :D.

U medjuvremenu se iščekuje Heavens Feel prvi film, No Game No Life Zero (bd, mada ima verzija za nestrpljive) i Fate Kaleid bd filma mada je ovaj primetno slabiji po jeftinoci animacije.

2. Maxa

Maxa opsa!

9,022
    2,481
    113
    samo yowamushi se čeka.
    od ostalog, baciću pogled na novog basiliska i na drugu sezonu ultimativnog weaboo/gamer fetiša zvanog overlord.

3. voja87

voja87 Well-Known Member

9,247
    1,544
    113
    tu je i mob psycho ova

4. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,762
    83
    48
    A da, ReLife OVA je isto stvar u martu, sama prica bi trebalo da zavrsi vrlo uskoro takodje, valjda.

Bas me zanima da li ce Shinmai Maou ikada da adaptira sveske sa kresanjem, mada je prvi put bio ekstra vanila u odnosu na sve sto su radili pre toga :D.

5. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,565
    677
    113
    Јбт нема скоро ништа за мене... На први поглед Violet Evergarden једино... баш је нахајповано и има болес' буџет за аниму серију... мада Kyoto Animation има стандардно одличну анимацију а у задње време садржински већином срање серије (нпр. Beyond the Boundary, Myriad Colors нешто нешто). Ова последња са змај ђевојкама је додуше била ok.

6. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,850
    171
    63
  7. Maxa

Maxa opsa!

9,022
    2,481
    113
    hah, skroz sam na to zaboravio :)

8. vix

vix SHIROHIGEEEEE

453
    51
    28
    Novi Basilisk je jedino čemu se ja radujem...

9. drablj

drablj Stalker

943
    173
    43
    pff fmp su za april pomerili. ja sam mislio da ce sad ici.

10. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,762
    83
    48
    Licni utisci posle prve (ponegde druge) epizode stvari koje sam pogledao:
    Pop Team Epic - Ovo je totalno opiceno memetisanje svega i svacega, 2ga epizoda ima razbijacko podbadanje na anime u zadnje vreme "Samo prva epizoda u sezoni lici na nesto zato sto istrose vreme za ostale epizode, tako da zadnje epizode izgledaju epski nezavrsene".

Darling in the FranXX - Ovo mu dodje neka mesavina milion meha anime-a ili nesto. Glavna junakinja je direktno povezana sa neprijateljskim entitetima (Eureka, EVA, KlK, etc) i trazi nekoga da je upotpuni, svet je u nekakvom post apokalipticnom stanju a la Eureka/Gunbuster sa ukusom distopije gde mlade ljude iskoriscavaju za svoj opstanak samo tako. Prvi meh kojeg vidimo u akciji se transformise iz kul Liger forme u Gunbuster 2 meha sve sa oblinama.

Yowamushi Pedal - Glory Line - Kao sto samo ime kaze, idu na sledeci nivo fujoshi privlacenjam, tako da su momci razvuceniji i muzevniji vise nego ranije, ako je suditi po tome kako zenske reaguju na raniju sezonu, ima da reaguju jos mokrije na ovu.

Citrus - Ovo je aparentno za bi i lez u ormanu, posto gura agresivnu lez romansu, licno sam zaustavio epizodu jer mi se ogadilo ono zlostavljanje retarda na oci svog sveta koji potpuno dopusta da se to desava.

Koi wa Ameagari no You ni - A onda dodje ova SoL romansa. Menadzer je kul lik i zna svoj posao za razliku od one sluzavke koja ocigledno nema blage veze sa menadzerskim duznostima u restoranu, glavna cura je totalno besramna i kuleraj sto se tice njenog interesa. Ovaj duo me potpuno osvezava kad ih gledam.

Violet Evergarden - Prilicno melanholican pocetak, obzirom na ceo osecaj epizode i celu temu imam osecaj da ce cela serija biti u tom tonu. Licno se nadam da ce do kraja serije da nadje nesto sto ce joj pomoci da preboli svoje muke.

Toji no Miko - Nebulozni yuri serijal sa nebuloznim ponasanjem likova, slatke djevojkcice koje pokusavaju da se bore protiv nekog zlokobnog establishmenta koji se bori protiv cudovista, pogledacu drugu epizodu cisto da vidim ide li negde ili je za potpuno otpisivanje na mestu.

Grancrest Senki - Na Lodoss War planeti i jednom od ostalih kontinenata, mlada visoka seksi carobnica odluci da iskoristi mladog neiskusnog coveka za svoje manipulativne planove.

Death March - Prva epizoda je smor dok neko ne uradi puni prevod epizode da ljudi mogu da uzivaju u pop up-ovima u toku serije, ovako ljudi nemaju pojma sta koji kurac stalno iskace po ekranu i time gube smisao istih i same serije. Uglavnom sama serija ce valjda biti o tome kako se provlaci kroz slojeve drustva koji nemaju blage ideje koliko je jaci od bilo cega sto mogu da bace na njega.

Ryuuou no Oshitoto! - Na jednu stranu, agresivna yandere djevojkcica, na drugu stranu, agresivna yandere djevojkcica... Japan ima ozbiljan problem sa celim mentalitetom da su 30godisnjaci stari i iznemogli a mladi ljudi odrasli, ono, nije zdravo forsirati preranu mentalnu zrelost do te mere da se izmore dok dodju do 30te i postanu sredovecne dede i babe.

Killing Bites - Samo Japanci bi videli uvodni komedijski pokusaj napastovavanje devojke kao dobar uvod u seriju. Uglavnom, ovo mu dodje kao neka komedija na temu krvavog sporta sa devojkama (i momcima) ojacanim zivotinjskim genima, gde ovaj jedan naivan zaglavi sa devojkom jazavcem koja je na jos gorem nivou od Revy iz Black Lagoon-e po ponasanju. Sama serija ce biti uvrnuto zabavna, najvecim delom zbog Jazavca.

Dagashi Kashi S2 - Povratak slatkisa.

Last edited: Jan 14, 2018
  11. Roronoa Zoro

2,850
    171
    63
    honey badger/ratel a ne jazavac i pain in the ass u FC3

12. drablj

drablj Stalker

943
    173
    43
    gde izmisli rec aparentno... franxx radi trigger tako da ili volis parodiju i da je sve preterano ili ne volis i ne gledas njihova dela.

13. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,762
    83
    48
    Elektricni prevodilac kaze medeni jazavac, srpski recnik isto pokriva rec kao jazavac, tako da je "medena" jazavicarka :D.

Sto se tice FranXX-a, svidja mi se, samo se nadam da do kraja nece ovo dvoje zavrsiti ili mrtvi ili razdvojeni :D.

A za Killing Bites, kraj sezone ce ustvari biti ok, osim za one koji ne budu znali o izvornom materijalu i previse se napale na odredjenu stvar, kao u ReZeru KHMKHM, totalno ocekujem besnjenja i pljuvanja po seriji i likovima zbog istog :D, ima da teku reke soli.

14. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,787
    1,213
    113
    ako mogu da se ubacim, najstručniji naziv na srpskom za honey badgera je dvobojni medojedi jazavac

Maxa likes this.
  15. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,565
    677
    113
    Violet Evergarden
    Разваљује квалитет анимације. Фина музика. Коначно прича није тотално ђубре али је онако поставка ништа посебно. Свакако је далеко испред chunibyo, myriad colors и сличних срања од овог студија. Нека одрже анимацију и доста је, не може ме осетно разочарати. BTW мушко је а зове се Клаудија :lol: Она сисата на крају као да је дошла из неког другог анимуа, баш одудара.

Hakumei & Mikochi
    Art је другачији. Свиђа ми се. Ово је онај healing жанр или шта већ... плус фантазија. Гледаћу ако не постане превише досадно.

Друга тура Garo: Vanishing Line... Мени је OK серија. Није добра као она прва (инспирисана шпанском инквизицијом) а није ни потпуни распад као Crimson Moon.

16. dsst

dsst fdggg

3,530
    707
    113
    na cetvrtoj epizodi Devilman Crybaby-a sam, i prilicno sam razocaran za sad, inace dosta gotivim Yuasu, ali ovde mi deluje kao da je spavao tokom produkcije i prepustio sve nekom losijem od sebe. a u intervjuima prica kako je na vrhu svoje karijere, prosle godine izbacio dva filma, sad i serija za netflix, ali ovo je za sad prilicno meh.
    animacija uglavnom losa, pojedini delovi kao scena u klubu u prvoj epizodi izgledaju kinda zanimljivo, ali samo kinda. crtez uglavnom dosadan, pozadine uradjene za po pet minuta, nemam za sta da se uhvatim prosto sa vizuelne strane, a prica me ne hvata jos uvek.
    slabo gledam anime u poslednje vreme, ali sam od ovakvog rezisera mnogo vise ocekivao. racunam da su mu ova dva filma bolja.

17. Roronoa Zoro

2,850
    171
    63
    nzm, meni je Devilman bio baš ok, animacija je ok, dok se na crtež i sve one GoNagai fazon treba privići.

18. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,762
    83
    48
    Japanci vole Monti Pajtonovce, evo u leto dolazi anime o svakodnevnom radnom zivotu celija:

19. Roronoa Zoro

2,850
    171
    63

Share This Page