1. powered by Surfing Waves

3DS hacking news

Discussion in 'Nintendo 3DS' started by DieH@rd, May 30, 2013.

1. Mrmotinjo

Mrmotinjo Mrmot

77
    11
    8
    A jesi ukljucio wifi na 3ds? :D :)

Ok salu na stranu, mozes da probas kod komsije ili tako nesto :D Ja sam se iskreno zacudio kad mi je uspelo iz prve, ocekivao sam da cu kao i obicno da imam muke sa ruterom :p

Baci pogled da li dobro modifikujes run.bat, moj izgleda ovako:

installcia 192.168.0.13 1 DevMenu_2x.cia

Dakle ona jedinica treba da ostane tu :)

2. Blinker

Blinker Kinslayer

396
    86
    28
    Sve sam probao i nema sanse, pitacu na gbatemp pa ce valjda neko znati da mi pomogne :/
    Idealno bi bilo kad bih mogao preko kartice cia fajl da instaliram

3. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,824
    349
    83
    Blinkeru, na kraju radi R4 Dual Core New na 4.5?

Jel nije u onom ili nekom drugom odatle tutorialu pre neki dan pisalo da treba dve SD kartice za CFW? Ipak ne treba ako hocu samo 4.5 FW a ne i poslednji aktuelni za eShop?

4. Blinker

Blinker Kinslayer

396
    86
    28
    Meni je uspelo sa ovim linker(nije mi skroz uspelo jer ja imam problema da konektujem 3DS ali to nema veze sa linkerom), treba ti jedna kartica. Ja sam radio ovo da imam CFW 4.5 i samo jedna mi je trebala, naravno pored one koja se koristi za linker. Moze i micro SD sa adapterom.

Attached Files:

5. master_yoda

1,824
    349
    83
    OK, hvala. To je ta kartica, znaci posle downgradea na 4.5 mogu i DS igre da igram sa njom na 3DSu. :)

Ajde jos neko da mi potvrdi da moze i da nije maltretiranje obrisati CFW i koirstiti istu SD karticu za Gateway ako se odlucim za njega kasnije pa da probam i ja da namestim CFW. :)

6. master_yoda

1,824
    349
    83
    Odradio downgrade, radi linker. :)

Mrmotinjo likes this.
  7. master_yoda

1,824
    349
    83
    Sta misli pod ovime:

Ne format kartice nadam se, cime bih izgubio sve, vec brisanje svih novih fajlova koje sam dodavao da bih odradio downgrade/CFW?

8. Blinker

Blinker Kinslayer

396
    86
    28
    Meni je samo to i ostalo na kartici kad sam proverio, znaci nisam morao nista da brisem. Mada posle taj launcher zamenis sa onim iz SD foldera pa je i nebitan
    Ja sam upravo uspeo sve da odradim i sada importujem 3D Land :D

9. Mrmotinjo

Mrmotinjo Mrmot

77
    11
    8
    Ako pravis 4.5 CFW sd karticu, treba ti prazna sd kartica :)
    Par koraka pre toga opisuju postupak kloniranja emuNAND particije na sd karticu, koja je posebna particija i ne bi trebalo da moze da se vidi u windowsu (valjda). Taj korak kaze da obrises gateway-ov launcher.dat (koji je prakticno jedini fajl na vidljivoj particiji sd kartice ako si pratio sve korake do tada) i na root nasnimis palantine launcher i pratece fajlove :)

10. master_yoda

1,824
    349
    83
    Nisam jos krenuo sa Installing CFW koracima nego sam video ovo pa sam hteo da pitam, ne bih da izgubim nista. Sad sam zbunjen, ti si koristio dve SD kartice (jednu za 4.5 CFW?) a Blinker je sve odradio na jednoj koliko sam razumeo?

U prvom koraku kaze:

Ovo format emuNand kaze da ce obrise sve sa SD kartice... I onda gubim digitalnu igru koju imam, demoe, activity log i sve? :/

11. Mrmotinjo

Mrmotinjo Mrmot

77
    11
    8
    ...a za to ti treba druga kartica, da na njoj imas 9.4 firmver, na kom redownloadujes svoje igre i demoe :)

12. master_yoda

1,824
    349
    83
    Hmm da, ustvari se formatiranjem SD kartice gube samo igre i demoi a podesavanja, activity log, friends list itd. ostaju dok se ne uradi format konzole. Sad sam provalio da na gbatemp isti onaj link ima dva tutoriala i u jednom se spominju dve kartice kao sto mi se i cinilo da sam video ranije:

https://gbatemp.net/threads/tutorial-from-9-2-or-any-lower-firmware-to-cfw-4-5-without-gateway.378371/
    https://gbatemp.net/threads/tutorial-4-5-sysnand-4-5-cfw-9-4-emunand-without-gateway.378721/

Dakle, mogu li ja onda da ispratim prvi tutorial, formatiram SD karticu, cime gubim samo digitalne igre i demoe, i onda je iskoristim za 4.5 CFW a ako pozelim i emuNand 9.4 koji za sada sluzi samo za originale za ljude bez Gatewaya kupim kasnije jos jednu karticu za te svrhe?

A za Gateway emuNand sa aktuelnom verzijom gde mogu i da se pokrecu najnoviji ROMovi je dovoljno imati samo jednu SD karticu?

13. Blinker

Blinker Kinslayer

396
    86
    28
    Ja sam samo stavio CFW na 3DSu i nista vise. Sa ovim mogu da pokrecem igre do 4.5 i teoretski uz neko cackanje i igre do 6.0. Ja ionako planiram novi 3DS da uzmem pa mi ne smeta da ostane ovako an ovom 3DSu :D
    Svakom preporucujem da odradi ovo, nije prevelik posao a konacno vam daje priliku da skinete prasini sa vaseg 3DSa i igrate brdo igara, takodje mogu i homebrew aplikacije :)

14. master_yoda

1,824
    349
    83
    Pa meni u stvari ni ne treba ova opcija sa drugom karticom i poslednjom verzijom gde mogu da igram originale i imam pristup eShopu. Imam samo jednu digitalnu igru (SM3DL) koja ionako ne trazi FW veci od 4.5 pa mogu da skinem cia fajl ako mi se igra opet.

Uh, obrisao sam LAUNCHER.dat umesto launcher.dat, kad zurim bezveze. :/ Sad da vidim kako da krenem od pocetka...

15. Blinker

Blinker Kinslayer

396
    86
    28
  16. master_yoda

1,824
    349
    83
    Zaglavio sam... U sestom koraku sam obrisao LAUNCHER.dat umesto launcher.dat pa kad sam primetio da sam to zeznuo, obrisao sam sve sa kartice i hteo da krenem od pocetka ali sada mi ne da da udjem u DS Profile, izbaci me uz "An error has occured, forcing the software to close" poruku... Verovatno treba da karticu vratim iz GATEWAYNAND u prvobitno stanje, kako? :S Formatirao sam je na kompu, pokrenuo fajl sa DS linkera ali i dalje mi ne pokrece Gateway iz DS Profile vec restartuje 3DS...

17. Mrmotinjo

Mrmotinjo Mrmot

77
    11
    8
    Jesi li probao da jednostavno obrises sve sa te kartice i presnimis palantine sd sadrzaj na nju?
    Btw da, fat32 je format ako do toga dodje :)

18. master_yoda

1,824
    349
    83
    Haha, a citam ultra pazljivo pa sam zakljucio da ova recenica znaci da LAUNCHER.DAT ne sme da se dira. :D

Sad sam dosao do dela gde treba da drzim L i startujem CFW, dva puta sam probao i oba puta je gornji ekran svetlo plav i nista, valjda samo treba da se proba puno puta? Evo ga, proslo je. :)

Sad treba da nadjem IP adresu 3DSa. Za to moram da ukljucim Wireless, nece da mi iskoci da skinem update za novu verziju? Dva puta sam probao i oba puta cim upalim Wireless zamrzne 3DS i moram da ga gasim... Uspeo je i da se ne zamrzne par puta, nadjem mu IP adresu sa Wireless Network Watcherom i onda valjda treba da editujem run.bat fajl na kompu a ne na kartici koja je u 3DSu? Sad imam isti problem kao Blinker, failed to connect a stavio sam dobru IP adresu... Kako si resio to na kraju?

Ovo sto zamrzava cesto je zato sto je jako bagovit CFW pretpostavljam a ne jer sam nesto zeznuo...

19. Blinker

Blinker Kinslayer

396
    86
    28
    Tako sto sam sve ponovo odradio :/, verovatno sam ja nesto zeznuo prilikom prvog pokusaja sto sam posle ispravio, mozda si i ti nesto tako uradio.
    E da, obrati paznju da sve sa emuNANDom uradis kako treba, nasao sam negde komentar ako se to lose uradi da moze to da pravi problem.

20. master_yoda

1,824
    349
    83
    Moguce da sam nesto zeznuo jer sam zurio bezveze, kako da resetujem sve pa da odradim sutra polako sve iz pocetka? Tj. od downgradeovanja konzole na 4.5, taj deo je OK.

21. Blinker

Blinker Kinslayer

396
    86
    28
    Ja kad sam imao tih problema krenuo sam od onog koraka gde instaliras launcher preko linkera pa sve nadalje ponovo radio.

22. master_yoda

1,824
    349
    83
    Formatirao sam karticu, pokrenuo ponovo DS fajl ali mi ne da posle toga da udjem u DS Profile, izbaci gresku i restartuje 3DS. Isto se dogodi bez obzira da li je ubacena SD kartica ili ne.

Kako da resetujem sve na pocetak instalacije CFWa, da budem opet samo na downgradeovanom 4.5 FWu? :(

23. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,280
    207
    63
    Zar nema 3DS hard reset dugme na pozadini kao stari DS?

If not ne gine ti ultimativni tool

CHecksum
    Entry
    Killer
    Installation
    Cleaner

(Poznatiji kao CH.E.K.I.C)

24. Blinker

Blinker Kinslayer

396
    86
    28
    Uff, ja tih problema nisam imao :/ Je l' si probao da drzis L?

25. snesic

snesic New Member

3
    0
    1
    Otkrio ovu sjajnu vest, za CFW i sl, pa resio da iskopam svoj 3DS koji je skupljao prasinu. Ali sad imam jedan problem.
    Spremio sve sto je potrebno za CFW, updateovao Acekard za 3DS itd itd. Ali vec kod backup-a NAND-a imam problem.
    Odem na go.gateway-3ds.com, donji ekran ispise "GATEWAY 3DS LOADING..." i tu 3DS se zamrzne. Ne reaguje ni na sta osim na produzeni drzanje power dugmeta gde se iskljuci. (Da, na SD kartici je Launcher.dat i Gateway.dg)

Ono sto mislim da je MOZDA problem je sto je FW na 3DS-u 3.0.0-6, pa je mozda i previse star... Ako ima neko neki uvid u ovo, ili neki savet, bio bih zahvalan. Ili mozda neko iz Nisa sa nekim 3DS naslovom da uradim update na bilo sta nize od 9.2, pa da probam, bio bih zahvalan (ja licno nisam nabavio ni jednu 3DS igru, pa zato je i FW toliko star, i zato je 3DS skupljao prasinu).

26. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,636
    79
    48
    Ja imam FW 9,2 pa mi se stvara isti problem pa ako neko ima savet...

27. snesic

snesic New Member

3
    0
    1
    Eeehhh
    Malo Google, malo cackanje po forumima i sl, i naisao na ovo, sa gbatemp-a, 3DS Hacking FAQ

"My 3DS System version is below 4.5.0, how can I update it?
    The current exploit is working with 3DS System Menu version 4.1.0 to 4.5.0.

If you are on System version 4.1.0 to 4.5.0, you don't need to update. If your System version is 1.0.0 to 4.0.0, you will have to update to use this exploit.

There are two different methods to update your System NAND:

Using an original game cartridge bundled with the desired System version update (for example Luigi's Mansion 2 has v4.5.0). It works on all System versions, from v1.0.0 to any versions inferior to the game's bundled System version update.
    Using a game's ROM bundled with System update v4.5.0 and with Gateway v1.0 (which doesn't prevent the required System version checking). It works on System version v4.1.0 to v4.4.0."

Sad znam sta me muci.
    Tako da... Ima li neka dobra dusa iz Nisa sa nekom igrom sa odgovarajucim FW-om, pa da probam da li ce da sljaka dalje? :)
    Moze i verzija visa od 4.5 ako je downgrade "siguran".

Bio bih vrlo zahvalan.

28. master_yoda

1,824
    349
    83
    Pa nije isti problem, ti mozes da downgradeujes jednostavno (ne treba ti ni Gateway za to) na 4.5 a njemu treba neka od igara koja nudi upgrade na 4.5. Ovde je prvo opisan downgrade: https://gbatemp.net/threads/tutorial-from-9-2-or-any-lower-firmware-to-cfw-4-5-without-gateway.378371/

Izgleda da neki fajl nisam prekopirao kada sam ponovo pokusavao, u svakom slucaju sada sam opet stigao do koraka gde treba da pokrenem editovani run.bat. Za failed to connect gresku sam nasao informaciju da se resava sa ostvaranjem browsera na 3DSu i ucitavanjem nekog linka, onda pokrenes run.bat i prodje navodno. Moj komp naravno nece da bootuje Windows od pre neki dan pa sam probao da odradim to na drugom gde sad imam nov problem. Pri pokretanju run.bat izbaci:

Izguglam to, skinem msvcr110.dll i kaze da se ili stavi u folder programa ili u Windows/System. Ako ga stavim u ovo drugo, ostane ista greska, ako ga stavim u CFW folder gde je run.bat dobijem:

Pomoc?

29. Omega

Omega N64 je đubre

15,812
    2,664
    113
    Koliko se sjećam, taj fajl ne ide u \System, već u \System32 i \SysWOW64 foldere. Nakon toga je obavezan restart.

30. master_yoda

1,824
    349
    83
    Pogresio sam, probao sam da ga stavim u System32 a ne System.

31. dsst

dsst fdggg

3,915
    1,026
    113
    stigao konacno gateway posle dvadesetak dana, radi perfektno. koliko dugo vucem ovaj 3ds (izmenjao sam 3ds, 3ds XL, 2ds, i evo sad opet 3ds), a toliko malo igara na njemu sam odigrao, bukvalno mi se otvorila potpuno nova kapija.

inace koga interesuje, odavde sam narucio, sve je legit, samo se eto malo duze ceka, salju iz singapura a kartice stizu u maloj plasticnoj kutiji u koju moze da stane 6 kertridza, zgodna stvar.
    http://www.3dsgamerworld.com/gateway-3ds-card-for-3ds3ds-xl-p-9.html

ivamark, master_yoda and iggy11 like this.
  32. cwiya

cwiya Member

112
    13
    18

- Da li su te cimali oko carine i da li si imao neke dodatne troskove za karticu ili si samo platio na sajtu i to je to?
    -Sta si radio sa karticom kada ti je stigla, da li si skidao sa sajta fajlove ili form the box odmah si ukljucio, pitam te to zato sto imam poslednji firmware pa da li je uopste podrzan od stane GW-a!?
    -Da li mozes igrati najnovije igre iako si na starom FW tj da li je updateovan EmuNAND?

Pozz

33. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,976
    1,970
    113
    ako ti je najnoviji firmware na 3DSu, onda mislim da GW ne radi, samo do 9.2 je moguce razbiti konzolu

34. cwiya

cwiya Member

112
    13
    18
    ali moze se downgradeovati zar ne?
    Trenutno mi je ovaj firmware: Ver. 9.4.0-21E

Razmisljam da uzmem mozda Sky3DS karticu, mislim da je ona najbolji izbor realno bez mnogo cimanja oko hakovanja.

35. dsst

dsst fdggg

3,915
    1,026
    113
    sve iznad 9.2 se ne moze downgrade-ovati, niti moze raditi gateway. Sky3DS radi na svim firmware-ima jer valjda koristi hardverski exploit, tako da bi ti to bilo jedino resenje osim ako ne zelis da zamenis konzolu za neku s manjim fw-om.

sa emuNAND-om se jos nisam zezao, najnovija igra koju sam probao je Kirby Triple Deluxe i radila je bez problema.
    sto se placanja tice, samo sam platio na sajtu, nema carine ili bilo cega slicnog.

36. cwiya

cwiya Member

112
    13
    18
    pitam te za Firmware zato sto cekam novu Zeldu da izadje i plasim se da me ne zeznu sa nekim novim FW, zato cu malo sacekati da izadje igra i da slegne prasina pa da vidim da li i dalje Sky3DS radi kako treba sa novom Zeldom, ako da onda porucujem sigurno a rasprodajem moje ekskluzive koje imam taman da povratim lovu.

37. vrobec

vrobec Active Member

337
    29
    28
    http://wiiuhax.com/sky3ds-gateway-3ds-users-receiving-banhammer/

38. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    403
    83
    Evo da se pohvalim da mi je stigla Sky3DS kartica, bez carine ni drugih zajebancija. Odlicno radi, i shuffle-ovanje kroz igre pomocu dugmeta nije annoying koliko sam se plasio da ce biti. Odakle skidate EU romove? Ja sam nesto nasao na javnim torrentima, a nesto po upload sajtovima, al moze to i bolje.

39. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,656
    1,980
    113
  40. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,976
    1,970
    113
    Ja treba da kupim sky3ds, tako da je ovo odlicna informacija, taman iz prve ruke da imam odgovore na neka pitanja ako mi budu trebala :)

41. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    403
    83
    Hvala za link, isprobacu.

Karticu sam narucio odavde http://www.spielite.de/ nasao sam ih na spisku partnera na Sky3DS sajtu. Iako je webshop nemacki kartica mi je poslata iz Hong Konga ali je stigla za ravno 2 nedelje. Carinici su se zajebali i cak su lupili pecat "ne podleze carini" :).

Kostala me je 68,5 evra, a na koverti pise "SD card reader - $10" :).

Sve u svemu lepo iskustvo.

42. vrobec

vrobec Active Member

337
    29
    28
    Planiram da uzmem Sky3DS. Na 3DS-u sam stavio isti nalog koji koristim na Wii U.

Ako izbrisem nalog na 3DS i pocnem da koristim Sky karticu sa nekim novim, da li ce mi banovati nalog na Wii U?

43. dsst

dsst fdggg

3,915
    1,026
    113
    prilicno sam siguran da nece, posebno ako si izbrisao nalog na 3DS-u, mada nisam ni znao da se vezuju 3DS i Wii U nalozi.

inace i ja razmisljam da zamenim Gateway za Sky3DS, zato sto planiram da uzmem N3DS, a podrske od GW tima jos uvek nema i ko zna kad ce biti.
    postoji li neki jasan pros/cons spisak za obe kartice?

44. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,976
    1,970
    113
    imas na gbatemp forumu za hacking 3ds, tema se zove noob paradise ili tako nesto. tu ima sve. suma sumarum je: sky3ds pusta samo isoe iz regije za odgovarajucu regiju konzole i to je to. ako hoces homebrew, CIA fajlove, 3ds ware igre, savegameove, cheatove... to sky3ds nema nista

45. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    403
    83
    Sky3DS
    pros:
    • radi na svim modelima konzola i verzijama fw-a
    • ne zavisi od konkretnog hacka pa je velika sansa da ce i nastaviti da radi na buducim fw-ovima
    • uglavnom radi online, kazu ljudi (mada ako mnogo ljudi bude koristilo iste headere od kertridza Nintendo moze da skonta )
    cons:
    • moras skidati romove iz istog regiona kao sto ti je konzola (EU konzola > EU romovi)
    • ne pokrece homebrew, eShop igre ni DLC-ove (znaci nista od showel knight, ace attorney...)
    • nema UI za pokretanje igara, stvljas romove na karticu, i dugmetom na kertridzu cikliras kroz romove
    GW:
    pros
    • eshop igre i homebrew
    • region free
    cons:
    • ne radi na novim konzolama
    • i ako proradi, sanse su da ce raditi samo na specificnom FW-u (spekulacija)

46. novis

novis Member

408
    4
    18
    Mislim da ne banuju naloge, već konzole sa online servera za igranje (eshop ti radi).

I izgleda da je u pitanju temp ban jer neki mogu ponovo da igraju
    https://gbatemp.net/threads/error-code-002-0102-have-i-been-banned.380654/page-133#post-5356849

47. dsst

dsst fdggg

3,915
    1,026
    113
    eh mislio sam da su sredili region lock : / to je bas veliki minus ali mozda onaj cubic ninja exploit moze to da zaobidje?

48. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    403
    83
    Moze regionthree hack da se koristi za region free na Sky3DS-u, ali nije super convinient, tako da ga nisam spomenuo.

https://www.youtube.com/watch?v=ZQwAEqSmU7w

A ako si na 9.2 mozes bez problema da koristis Cubic ninja exploit za homebrew.

49. vrobec

vrobec Active Member

337
    29
    28
    Moze li sledece?
    Sky3DS kartica za offline igre, a originali tipa Mario Kart 7, Super Smash Bros za online?

50. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    403
    83
    Da.

Share This Page